amiramar

خلاقیت در صنایع نظامی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من هم يك طرح دارم كه ديد ماهواره هاي جاسوسي و رادارها رو مختل مي كنه. به اين شكل كه يك رسيور بعد از دريافت امواج رادار و كشف تابع رياضي اون نسبت به تغيير تابع موج برگشتي اقدام مي كنه و بعدش .... icon_biggrin icon_cheesygrin براي ماهواره ها هم مشابه همين روش اما با يه رياضي پيچيده تر عمل مي كنيم. رياضي واقعا مادر همه علومه. fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه ميخواي حرف بزني كه نميشه ازش جاسوسي كرد . برادر من الان ما اگه يه موشك تكنولوژي بالا رو داشته باشيم حتي احتمال اينكه بتونيم بعد از 3 سال مهندسي معكوسش كنيم خيلي كمه چه برسه به اينكه بخوايم موشكي رو بسازيم كه مثلا يه مقاله فقط در موردش خونديم و كه در اين صورت عملا ساختنش محاله. اگه قصد نداري نقشه ها و تكنولوژي ساختش رو اراپه كني با خيال راحت طرحت رو بگو چون اگه نقشه هاش دست خودت باشه آمريكا هم نميتونه بسازدش. مهندسي معكوس كه همينجوري الكي نيست. اگه به اين راحتي باشه كه آمريكا چون تعريف اس 400 رو شنيده و چند تا هم عكس ازش ديده بايد 2 ماه بعد لنگه همونو بسازه!! تا حالا ديدي يه هواپيماي آمريكايي هم شكل هواپيماي روسي باشه ؟‌ مگه عكس ها و نقشه هاي بدنه هواپيما ها تو اكثر كتابها نيست . وقتي مثلا روسيه ميدونه از نظر آيروديناميكي فلان هواپيماي آمريكا بهترين آيروديناميك رو داره و نقشه هاش رو هم داره چرا با اون بدنه هواپيما توليد نمي كنه ؟ جوابش خيلي راحته . چون انتقال تكنولوژي و مهندسي معكوس اينقدرها الكي نيست كه روسيه و حتي آمريكا به اين راحتي بتونن انجام بدن

دوست عزیز حرف شما تا حدودی درست و قابل قبوله ولی فراموش نکنید که سلاح های نظامی تا زمانی حداکثر تاثیر رو دارند که دشمن از وجود اونها بی خبر باشه!

الان همه کارشناسان نظامی دنیا پذیرفتند که پدافند هوایی ایران قدرت مقابله با امریکا رو ندارد و در صورت اغاز جنگ امریکایی ها با این تفکر وارد جنگ میشن که در نهایت با تعدادی هواپیمای f-4 و میگ و موشک های قدیمی سام روبرو خواهد شد و برنامه ریزی اونها بر این مبنا خواهد بود و شاید اندکی ایران رو بزرگتر از براوردهاشون در نظر بگیرند (محض احتیاط!)

اما تصور کنیم که ایران غیر قابل پیش بینی ظاهر شده باشه و تونسته پدافندی در حد s-300 رو به صورت بومی و در تیراژ بالا طراحی کنه و بسازه! یا حداقل سلاحی رو که بتونه این عقب ماندگی رو جبران کرده باشه (فرض محال!)

و هیچ گاه هم در موردش حرفی نزده باشه.

چه اتفاقی میافته؟!

درست روز اول جنگ ده ها فروند هواپیما سقوط می کنه و در صورتی که وضع با این منوال پیش بره اثری از قدرت هوایی برای اونها باقی نخواهد موند و این به معنی شکست بسیاری از طرح ها و نقشه خواهد بود و مساوی است با سردرگمی در نحوه ادامه جنگ!

طرح های نظامی هم حتی در زمانی که به مرحله اجرا در نیومده همین حکم رو داره و نباید بی محابا در هر جایی در موردش صحبت کرد.

شاید این طرح دوست عزیزمون قابلیت عملیاتی داشته باشه یا حداقل ایده ای باشه برای یک طرح بزرگتر.پس تا زمانی که در این رابطه مطمعن نشده نباید طرحش رو هر جایی در معرض بحث بزاره.

فرق ما با امریکایی ها این هست که مغز های دانشمندان ما سرشار از ایده های جدید و بکر است ولی توانایی اجرا کردن این ایده ها رو نداریم یعنی دانش و سرمایه لازم رو نداریم اما در مقابل امریکایی ها سرشار از سرمایه و دانش هستند ولی ایده های جدید و بکرشون ته کشیده!

به همین دلیل در سرتاسر دنیا به دنبال مغزهایی با ایده های جدید و بکر هستند هر چند این افراد دانش لازم برای عملیاتی کردن ایده هاشون رو نداشته باشند ولی توسط امریکا جذب میشن.

ما نمیتونیم از روی ایده های امریکایی کپی برداری کنیم چون دانش لازم رو نداریم (البته در این سالها پیشرفت هایی در زمینه کپی برداری داشتیم!) اما امریکایی ها به راحتی از روی ایده ها کپی برداری می کنند چون هم ثروت بی نهایت برای تحقیقات دارند و هم دانشمندانی باهوش که خیلی سریع معماهای این طرح ها رو حل می کنند و اون رو به مرحله اجرا در میارند!

البته با کیفیتی فراتر از طرح اولیه و همین امر هست که باعث میشه تصور کنیم این طرح یک نمونه امریکایی خالص است نه یک کپی برداری از ایده ها !

بنده چندین ماه بر روی طرحی کار کردم که طبق براوردهای خودم در صورت عملیاتی شدن انقلابی در زمینه موشک های دوربرد و فوق دقیق خواهد بود و اینکه این موشک جزء هیچ دسته از نسل های فعلی موشک های دوربرد در جهان طبقه بندی نمیشه و خودش یک نسل جدید محسوب میشه!

من اگر یک خط درباره نحوه عملکرد این موشک بنویسم و همین یک خط به گوش کمپانی های اسلحه سازی برسه مطمعنم که خودشون تا ختم قضیه رو خوندند و خیلی سریعتر از ما اون رو عملیاتی خواهند کرد!(دقت داشته باشید که سایت های ایرانی به خصوص سایتی مثل میلیتاری به دقت تحت نظر سرویس های غربی است و به زعم اونها میشه از چنین سایتی هم اطلاعات درست و صحیحی رو بدست اورد هرچند اندک باشه ! قضاوت با شما)

اما در این مورد این موشک بگم که نه طرح بلند پروازانه ایست و نه اینکه احتیاج به تحقیقات گسترده و وسیع داره و نه سرمایه انچنانی فقط کافیه یک سری ازمایشات بر روی نمونه پیش ساخته اون انجام بگیره تا نواقص احتمالیش برطرف بشه ، اینم بگم که در دقت هدف گیری هیچ موشکی در دنیا توانایی رقابت با این سلاح رو نداره!

اینقدر از این طرح تعریف کردم میترسم همین امروز توسط عوامل سیا دزدیده شم! icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقايون من دو طرح علمي نظامي دارم به كي بدم؟ icon_biggrin

اول همينجا به خودمون بگو ببينيم واقعا علمي و عملي هست يا نه . اينجا بعضي از دوستان هستند كه ميتونن كمكت كنن. اگه من هم بتونم راهنمايي كنم خوشحال ميشم

هر جايي ممكنه جاسوس هايي پيدا بشن من بايد طرحهاي مخصوصا نظامي رو به آدم مطمپني بدم ولي در كل راجع به رهگيري هواپيماهاي پنهان كار و موشك هاي غير قابل انهدامه

خب اگه میترسی سوئاستفاده بشه.برو سپاه شهرتون و اونجا براشون طرح بگو.ضمناً اگه از طف بسیج محل نیز بری،بیشتر تحویلت میگیرن.
وراه دیگه هم اینه که زنگ بزنی به روابط عمومی وزارت دفاع وازشون سوال کنی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آقايون من دو طرح علمي نظامي دارم به كي بدم؟ icon_biggrin

اول همينجا به خودمون بگو ببينيم واقعا علمي و عملي هست يا نه . اينجا بعضي از دوستان هستند كه ميتونن كمكت كنن. اگه من هم بتونم راهنمايي كنم خوشحال ميشم

هر جايي ممكنه جاسوس هايي پيدا بشن من بايد طرحهاي مخصوصا نظامي رو به آدم مطمپني بدم ولي در كل راجع به رهگيري هواپيماهاي پنهان كار و موشك هاي غير قابل انهدامه

مگر نقشه هاي نظامي و فايل هاي اتوكد و طراحي جنس و روش ساختش رو هم ميخواي بذاري اينجا ؟
اگه ميخواي حرف بزني كه نميشه ازش جاسوسي كرد . برادر من الان ما اگه يه موشك تكنولوژي بالا رو داشته باشيم حتي احتمال اينكه بتونيم بعد از 3 سال مهندسي معكوسش كنيم خيلي كمه چه برسه به اينكه بخوايم موشكي رو بسازيم كه مثلا يه مقاله فقط در موردش خونديم و كه در اين صورت عملا ساختنش محاله. اگه قصد نداري نقشه ها و تكنولوژي ساختش رو اراپه كني با خيال راحت طرحت رو بگو چون اگه نقشه هاش دست خودت باشه آمريكا هم نميتونه بسازدش. مهندسي معكوس كه همينجوري الكي نيست. اگه به اين راحتي باشه كه آمريكا چون تعريف اس 400 رو شنيده و چند تا هم عكس ازش ديده بايد 2 ماه بعد لنگه همونو بسازه!! تا حالا ديدي يه هواپيماي آمريكايي هم شكل هواپيماي روسي باشه ؟‌ مگه عكس ها و نقشه هاي بدنه هواپيما ها تو اكثر كتابها نيست . وقتي مثلا روسيه ميدونه از نظر آيروديناميكي فلان هواپيماي آمريكا بهترين آيروديناميك رو داره و نقشه هاش رو هم داره چرا با اون بدنه هواپيما توليد نمي كنه ؟ جوابش خيلي راحته . چون انتقال تكنولوژي و مهندسي معكوس اينقدرها الكي نيست كه روسيه و حتي آمريكا به اين راحتي بتونن انجام بدن

من كه گفتم راجع به سيستم دفاعي كه بنظر خودم كاملا عمليه خوب اينجور بي2 دو هم تو ايران كاري از دستش بر نمي آد من خيلي روش كار كردم هزينش ولي يكم بالاست ولي 100٪مي ارزه من براي طرحم نه پول مي خوام نه چيزي فقط بايد اراپه كنم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله في الاول و الاخر MKE: من كه گفتم راجع به سيستم دفاعي كه بنظر خودم كاملا عمليه خوب اينجور بي2 دو هم تو ايران كاري از دستش بر نمي آد من خيلي روش كار كردم هزينش ولي يكم بالاست ولي 100٪مي ارزه من براي طرحم نه پول مي خوام نه چيزي فقط بايد اراپه كنم! دوست عزيز سلام به يكي از دانشگاهها مخصوصا دانشگاههاي وابسته به وزارت دفاع مراجعه كنيد با تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.