TANK

تاپیک جامع اخبار سقوط هواگردهای بال ثابت و بالگردها

Recommended Posts

[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1407834258' post='401330']
سلام

خوراکی بهتر از این پیدا نکردند گیر بدن دولت احمدی نژاد ؟

بی خیال بابا !

ایران 140 یک پروژه ملی است

هرکی هرچی میخواد بگه بگه ، ولی ایران 140 یک پروژه ملی است و آخرش ما می سازیم ش !

رک و راست ش رو بگم : من موافق این نیستم چون تکنولوژی ش نیست تلاش نکن !!!

تا تلاش نباشه برای ساخت تکنولوژی ش هم پدیدار نمیشه و زیرساخت درست نمیشه

متاسفانه مشکل اصلی که این حوادث به وجود می اید یک چیز دیگر است که دوستان غافل هستند : ما عزم جدی برای سرمایه گذاری هنگفت روی ناوگان هوایی نداریم وگرنه قطعا به راحتی آب خوردن این تکنولوژی هم بومی میشه

اینو واقعا راسخ روش معتقدم

وقتی طرف خرج نمیکنه ، و فقط همت خالی باشه خوب معلومه یه جای کار آخرش می لنگه

ما باید برای صنایع هوایی خیلی خیلی بیشتر از الان سرمایه بزاریم ...

یا حق
[/quote]

[right]ارنستو جان چرا شلوغش میکنی؟ عزیز من اگه هیچی بلد نباشم چند خطی از هوانوردی میدونم. اینی که شما میگی عزمش باشه،فقط این کافی نیست. پولش باشه عزمش باشه بعضی چیزا باید زیر ساخت و تکنولوژی بالایی در اختتیار باشه تا یه تولید خوب هوایی به وجود بیاد. الان ما این تکنولوژی رو نداریم اما بهترین کار اینه که یه سازنده قدر مثل ایرباس بویینگ یا بمباردیر یا هرچی رو بیارمی بگیم با ما طرح مشترک بزن ما هم کنارش بیشتر یاد بگیریم... شوخی که نیست بالام جان...نشد نداره اما این راهش نیست ً!! اینکه با یک سازنده ضعیفف طرح مشترک بزنیم و موتور هلی کوپتر رو جای توربوپراپ بزاریم که نمیشه...[/right]
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1407842193' post='401374']
فرمایش شما رو کسی رد نمیکنه ولی زمانی که طرف مقابل تمایلی به این همکاری نداره چی کار میشه کرد؟ نمیشه که برای خرید چند تا هواپیما از اصول عقب نشینی کرد! چنین ملت سست و بی اراده ای حقشه که زیر بار ظلم و ستم زندگی کنه , البته فکر نمیکنم شما هم چنین خواسته ای داشته باشید.
ترس من از اینه که به بهانه این شکست ها پروژه ساخت ایران 140 رو لغو کرده و پروژه هواپیمای 150نفره رو هم معلق کنن و در عوض مثل [url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/329405/واردات-واگن-دست‌دوم-خارجی-به-قیمت-بیکاری-کارگران-ایرانی"]واردات واگن های دست دوم[/url]برن یه تعداد هواپیمای دست دوم از کشورهای خارجی خریداری کنن و این وسط هم یه پولی هم به جیب زده باشن!
چاره کار لغو پروژه نیست ! اگه موتور ایراد داره میشه یه موتور توربوپراپ داخلی طراحی کرد یا اگه اینکار زمان بر باشه میشه یه چند تا موتور قابل اطمینان از کشورهای خارجی وارد کرده و مهندسی معکوس انجام داد ولی متاسفانه یک عده کماکان به ملت آدرس غلط نشون میدن!
[/quote]

کنسل بشه بله خیلی هم بهتره !

بهتره جای این هواپیماهای مسافربری یک سری هواپیماهای کارگو و ترابری بسازند ! وقتی که مطمئن شدند از خودشون ! اونوقت برند سمت جون مردم عادی !

جون مردم شده بازیچه مهندسهای بی عرضه مملکت !

از خودروسازی بگیر تا هواپیما سازی !
  • Upvote 14
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1407843425' post='401382']
راه انداختنش شاید اشتباه بود ولی قطعا تعطیل کردنش اشتباه بزرگ تری هست ، بعد از میلیاردهاتومن پولی که روش هزینه شد بهترین کار بهینه سازی و رفع نقص ها هست

حذف پروژه ها پاک کردن صورت مساله میشه
[/quote]

قطعا همینطوره، مثلا اگر بعد از سانحه جت آموزشی تذرو به جای لغو پروژه سعی در اصلاحش داشتن بعد از گذشت این سالها محصول مناسبی میتونست به تولید برسه. انگار سرنوشت ایران-140 هم داره شبیه تذرو میشه. ویرایش شده در توسط MILAD110
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamedof' timestamp='1407843342' post='401380']
کنسل بشه بله خیلی هم بهتره !

بهتره جای این هواپیماهای مسافربری یک سری هواپیماهای کارگو و ترابری بسازند ! وقتی که مطمئن شدند از خودشون ! اونوقت برند سمت جون مردم عادی !

جون مردم شده بازیچه مهندسهای بی عرضه مملکت !

از خودروسازی بگیر تا هواپیما سازی !
[/quote]
در این صورت شما حاضری با اتوبوس و قطار مسافرت کنی؟
هواپیمای خطوط داخلی نیاز به جایگزینی دارن ولی امکان خرید هواپیمای جدید وجود نداره (نمیدونم به چه دلیلی ! شاید به خاطر استفاده از قطعات آمریکایی در اونها و تحریم های خارج از چهارچوب سازمان ملل) پس کشور مجبور هست که خودش نسبت به ساخت اقدام کنه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1407844412' post='401388']
در این صورت شما حاضری با اتوبوس و قطار مسافرت کنی؟
هواپیمای خطوط داخلی نیاز به جایگزینی دارن ولی امکان خرید هواپیمای جدید وجود نداره (نمیدونم به چه دلیلی ! شاید به خاطر استفاده از قطعات آمریکایی در اونها و تحریم های خارج از چهارچوب سازمان ملل) پس کشور مجبور هست که خودش نسبت به ساخت اقدام کنه.
[/quote]

من تا حالا چند بار از اینور ایران رفتم اون طرف ! همش هم با اتوبوس و یا ماشین شخصی !
با قطار هم سفر داشتم !

مشکلی پیش اومد؟ چرا فقط یه بار از حواس پرتی خودم یه آینه بقل رو شکوندم ! ...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MILAD110' timestamp='1407844287' post='401387']

قطعا همینطوره، مثلا اگر بعد از سانحه جت آمزشی تذرو به جای لغو پروژه سعی در اصلاحش داشتن بعد از گذشت این سالها محصول مناسبی میتونست به تولید برسه. انگار سرنوشت ایران-140 هم داره شبیه تذرو میشه.
[/quote]

اف 22 با اون عظمتش و یک عمر تجربه سازنده اش این همه سانحه و سقوط داشته ، هنوزه که هنوزه هم داره رفع نقص میشه ... متاسفانه ما رو هر کاری کنن بالاخره ایرانی هستیم !
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]اقایون دوستان من عزیزان من[/right]

[right]کسی که میگه این پروژه باید کلا کنسل بشه مسلما اشتباه میکنه. بله ما هم باید شروع به کار میکردیم که این کارو انجام دادیم. منتها از اول همه نقص ها رو دیدیم و ادامه دادیم !!! به اسم خدا بزرگه یا حالا اتفاقی نمیافته که کار حساس هوانوردی راه نمیافته !!! این پروژه نباید کنسل بشه اما چه اصراری به ادامه اشتباهات هست؟؟؟ چه اصراری بود؟ که هواپیما بعد 8 پرواز کنه یا اور لوود کنه؟؟ چه اصراری بود موتور توربو شفت جای توربو پراپ بزاریم؟ په اصراری به ادامه این اشتباهات بود وقتی این هواپیما تا حالا چندین سانحه موتور داشته؟ بریم هر کاری رو با اهل انجام بدیم ! موتور سیچ مگه کجاست؟ خوب نمیشد یه موتور بهتر با یه کارخونه بهتر تولید کرد؟ یا نه اینجوری پول تو جیب بعضی ها نمیرفت؟[/right]
[right]ما جلوی این اشتباهات رو نگرفتیم... اتفاق سقوط این هواپیما از نظر من قتل غیر عمدی حساب میشه و باید بانی های متهم ردیف اول و دوم مشخص بشن ایرادهای این هواپیما گرفته بشه و با طراحی موتور جدید تو استفاده های نظامی و ترابری پرواز کنه... اونوقت میشه گفت کارمون خوب بوده.[/right]

[right][color=#ff0000]ولی اون چیزی که من حدس میزنم ماست مالی کردن این اتفاق خواهد بود چون دوستان نمیخوان تولید ملیشون زیر سوال بره...[/color][/right] ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران 140 مگه چیه ؟ یه قوطی حلبی و دو تا موتور

خوبه حالا من خودم یه زمانی همش هسا پلاس بودم و خط تولیدش رو دیدم

هواپیمایی که از سال 74 تا حالا زورکی 10 فروندش ساخته به چه درد این مملکت میخوره ؟ با این نرخ پایین تولید :| با این موتورهای نامناسب

اگر این سرمایه گزاری رو میکردن روی زیر ساخت های صنعت هوافضای مملکت خیلی بازخوردش بهتر بود تا اینکه بیام با هزار دردسر یک هواپیما رو مونتاژ کنیم با سهم مشارکت پایین بعدش هم قیافه ی حق به جانب بگیریم :|

همون حرفی که ادیب زد رو من با گوشت و پوست و خونم قبول دارم : علاقه ای به سرمایه گزاری در هوا- فضا و صنعت هوایی دیده نمیشه و پول و سرمایه خرج چهارتا جفنگیات شده و اینم نتیجش هست
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوبه
کلا فکر کنم تا 100 سال دیگه هم اتفاقی تو مملکت بیوفته ربطش بدن به احمدی بسه دیگه talk_to_the_hand طرف نگاه نمیکنه که n نفر دیگه هم پشت این پروژه بودن و هستن. با همین سرمایه کم هم که خرج صنعت هوایی میشه اگه مدیریت باشه به جاهای خوب رسید.
  • Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر قرار باشه با دو تا سقوط هواپیما رو بازنشسته کنیم هیچ صنعت هواپیمایی برای ایران باقی نخواهد ماند !

هواپیما شرایط و محدودیت های عملیاتی داشته که ظاهرا در پرواز اخیر رعایت نشده ، این رو نمیشه به پای نقص هواپیما گذاشت بلکه شرایط استفاده اش غلط بوده .

البته باید صبر کرد تا نتیجه کمیته بررسی اعلام بشه
  • Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.