Amir_n

سیسیل چگونه فتح شد؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در جنگ جهانی دوم زمانی آلمانها به کمک ایتالیایی ها از جزیره سیسیل به شدت محافظت می کردند به طوری که به گفته خود آلمانها هر کشوری می توانست
سیسیل ایتالیا را فتح کند یعنی برلین پایتخت آلمان را فتح کرده بود( همان چرت وپرت هایی که صدام زمان جنگ در مورد خرمشهر به ما می گفت که اگر ایران توانست خرمشهر را فتح کند کلید بصره را به ایرانی ها می دهم
به هر حال نفوذ به طور معمول به سیسیل امکان نداشت ارتش نازی وایتالیا ادوات وتجهیزات وهم چنین نیروی بسیار مستحکمی در سیسیل مستقر کرده بودند.دراین بین یکی ازنیروهای زبده اطلاعاتی انگلستان طرحی را ارائه کرد که بسیار ساده ولی قابل
تامل بود به این صورت که جسد یک سرباز کشته شده در جنگ را آوردند ولباس یک سرگرد ارتش انگلیس را تن جسد کردند عکسهای آن سرباز را از خانواده سرباز گرفته وعکسهای یگ سر گرد انگلیسی را نیز
گرفته با عکس سرباز مونتاژ نموده بدین ترتیب سرباز به یک سرگرد تبدیل شده عکس را در داخل جیب جسد قرار داده به همراه مقداری لوزام شخصی مانند ناخن گیر شانه و... آن گاه نامه ای بسیار سری نوشته می شود با این مضومن
که ارتش متفقین در آینده ای نزدیک در آتن به جنگ با آلمانها خواهد رفت ود رآنجا شکست سختی به آنها خواهد داد و..... برای اینکه نامه حالت رسمی پیدا کند سران متفقین مانند چرچیل زیر نامه را مهر وامضا میکنند
نامه را درون یک کیف چرمی مخصوص که خود به خود جلب توجه می کند را به همراه جسد توسط زیر دریایی های نیروی دریایی سلطنتی انگلستان در سواحل اسپانیا به آب می اندازند
اما چرا اسپانیا ؟؟؟!!!! اسپانیا در جنگ بی طرفی اعلام نموده بود اما اخبار جنگ را به آلمانها میداد لذا نیروی دریایی اسپانیا جسد را ازآب گرفته ومحتوای نامه خوانده وبه آلمانها تحویل می دهند
المانها از ترس اینکه مبادا آتن را ازدست داده ودر انجا شکست بخورند تمام تجهیزات خود را ازسیسیل خارج وبه سمت آتن حرکت می دهند وقتی متفقین میبینند نقشه ی آنها موفقیت آمیز بوده با کمترین تلفات وهزینه به سمت سیسیل حرکت کرده وآن را فتح میکنند.

قابل توجه بعضی ازدوستان که گاهی اوقات در اظهار نظر هایشان خیلی عجله میکنند و تهمت نفهمیدن وبازی های جنگی یا فیلم پلیسی و........میزنندبا یک نقشه ساده یک منطقه استراتژیک فتح می شود فکر نمی کنم این هم بازی جنکی یا فیلم پلیسی
یا طراح نقشه آدم نفهمی باشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]دوست خوب و مهربانم جناب امیر عزیز ( این عین واقعیت بود)[/color]

در ابتدا تصور کردم که یک استراتزیک خاطره انگیز رو دارم میخونم. مطلبت جالب توجه و زیبا بود و چه بسا درسی درش نهفته بود.
ولی در انتها متوجه شدم هنوز از بابت رد طرح شما در تاپیک دیگر هنوز دلخور هستی.

اگر قرار بر دلخوری بود بحثی نباید باشه و همه نویسنده باشیم و همه خواننده. دست اخر همه با ممنونم و سپاسگزارم مطلب رو به اتمام برسونیم.

در حوزه گاه این بحثها در حوزه دینی به صدای بلند هم ختم میشه ولی در نهایت کسی که اشتباه کرده با گفتن اشتباه کردم و پذیرفتن اشتباه خود ساعات خوشی رو برای هم رقم میزنند.

[color=red]اینجا خانواده میلیتاری است. حالا شما بردار بزرگتر و بنده کوچکتر. [/color]
در اون بحث تمام جوانب طرحت رو فکر کردم ولی راهی عملی و واقعی براش پیدا نکردم. اگر خبر داشته باشی هواپیمای هلال احمر با محموله غذایی و دارویی چندین روز است در فرودگاه قاهره منتظر اجازه تخلیه بار هست و هنوز موفق به این اجازه نشده. چه برسه که بخواد این محموله رو به نوار غزه برسونه.

رژیم غاصب اسرائیل دیروز ماشین متعلق به سازمان ملل رو که ارم بزرگی هم داره با خمپاره هدف قرار داد و هر 7 نفر رو کشت.
ما با این رژیم طرف هستیم. [color=red]اگر به سخنان رهبری در قم توجه میکردی به این مضمون فرمودند که دفاع از غزه از واجبات هست ولی چه کنیم که دستان ما بسته است.[/color]

بازهم به عنوان برادر کوچکتر میگم شما طرحت رو مطرح کن تا ببینیم دوستان صاحب نظر ما چه نظری خواهند داشت.

حق در همه حال نگهدارت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=red]دوست خوب و مهربانم جناب امیر عزیز ( این عین واقعیت بود)[/color]

در ابتدا تصور کردم که یک استراتزیک خاطره انگیز رو دارم میخونم. مطلبت جالب توجه و زیبا بود و چه بسا درسی درش نهفته بود.
ولی در انتها متوجه شدم هنوز از بابت رد طرح شما در تاپیک دیگر هنوز دلخور هستی.

اگر قرار بر دلخوری بود بحثی نباید باشه و همه نویسنده باشیم و همه خواننده. دست اخر همه با ممنونم و سپاسگزارم مطلب رو به اتمام برسونیم.

در حوزه گاه این بحثها در حوزه دینی به صدای بلند هم ختم میشه ولی در نهایت کسی که اشتباه کرده با گفتن اشتباه کردم و پذیرفتن اشتباه خود ساعات خوشی رو برای هم رقم میزنند.

[color=red]اینجا خانواده میلیتاری است. حالا شما بردار بزرگتر و بنده کوچکتر. [/color]
در اون بحث تمام جوانب طرحت رو فکر کردم ولی راهی عملی و واقعی براش پیدا نکردم. اگر خبر داشته باشی هواپیمای هلال احمر با محموله غذایی و دارویی چندین روز است در فرودگاه قاهره منتظر اجازه تخلیه بار هست و هنوز موفق به این اجازه نشده. چه برسه که بخواد این محموله رو به نوار غزه برسونه.

رژیم غاصب اسرائیل دیروز ماشین متعلق به سازمان ملل رو که ارم بزرگی هم داره با خمپاره هدف قرار داد و هر 7 نفر رو کشت.
ما با این رژیم طرف هستیم. [color=red]اگر به سخنان رهبری در قم توجه میکردی به این مضمون فرمودند که دفاع از غزه از واجبات هست ولی چه کنیم که دستان ما بسته است.[/color]

بازهم به عنوان برادر کوچکتر میگم شما طرحت رو مطرح کن تا ببینیم دوستان صاحب نظر ما چه نظری خواهند داشت.

حق در همه حال نگهدارت.[/quote]

رمانی عزیز دلخوری من بیشتر از این بود که دوستان به جای بحث منطقی فقط توهین می کردند که شما نمی فهمید وما می
فهمیم شما از سیاست وجنگ چه می دانیدو......من نزدیک به دوسال است که مطالب سایت را می خوانم وبا اکثر اعضای آن آشنایی کامل دارم

همیشه نسبت به سایت واعضای آن احساس صمیمت می کردم خیلی دوست داشتم بیشتر با اعضای آن آشنا شوم دوستانی مثل آقاسعید ،مصطفی ، علی75 عرشیا شماوبقیه عزیزان خیلی کم به خودم اجازه می دادم راجع به پست های اعضا اظهار نظر کنم
اکثر اوقات به عنوان کاربر مهمان وارد سایت می شدم اما در روزهای آغازین جنگ غزه با این برخورد فراموش نشدنی آقا سعید مدیر شجاع یا بهتر بگویم
به قول خودتان سرپرست خانواده میلیتاری و دیگر عزیزان روبرو شدم چه استقبال گرمی از ما شد
اما از بابت صحبت های شما دوست عزیز هم بگویم که من کوچک تمام اعضای سایت نیز هستم واطلاعات من در مقابل سایر اعضا بسیار ناچیز است
بابت مطرح کردن طرح هم معذورم چون دیگه نمی خوام اون برخوردهای بد تکرار شن یا ازسایت بابت هیچ وپوچ اخراج شم
به هر حال دوستان از مابیشتر می فهمند میگن نمی شه شاید نشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قرار همه ما بر مهربانی و صمیمیت هست و فرمایشت کاملا متین. (به کسی نگو اوائل با من هم همین برخورد میکردن icon_biggrin ) ولی تا جا افتادن شما کمی زمان لازم هست.

همونطور که در جریان هستی کشور در شرایط جالبی نیست. و نمیخواستم بگم که اعزام دهها فرستاده به خارج از کشور و تماسهای مکرر وزیر امورخارجه با دول مختلف برای پایان دادن به مساله غزه بیشترش برای مردم غزه در درجه اول و در درجه دوم برای کل خاورمیانه و کشور ما هست.

ادامه جنگ غزه ممکنه به شکست اسرائیل تمام بشه ولی مطمئن باش طولانی شدنش برای خاورمیانه و کشورهای اون بسیار خطرناک هست.

هر جنگی عوارضی داره که گریبانگیر کشورها میشه. اینها قصد دارند در ادامه پای ایران رو به این معرکه باز کنند و اوباما رو در کار انجام شده قرار دهند.

انشاالله همه دوستان در کمال صفا و صمیمیت در کنار هم باشند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امیر جان من که توی این سایت رکورد دار بن شدن هستم برادر ولی هیچگاه از رو نرفتم! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جان Amir_n با این داستانی که من ارش خبر ندارم وای از بابت این داستان از تو متشکرم

ولی حکایت خیلی جالبی توی این داستان کوچولو است

بازهم تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]دوستان عزیز
لطفا بحث را منحرف نکنید[/color]

[color=darkblue]hans[/color]

لیچ جان می دونم در فروم پاکستانی ها می روی ولی با هندوستان فاصله داره...

امیر جان ممنون بابت مقاله. یکی از نقشه های موفق متفقین بوده است.
مسلما اگر این نقشه را هم نمی زدند باز می توانستند با تلفات بیشتر و هزینه ی بیشتر انجا را اشغال کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان از وقایعی که رخ داده خبری ندارم اماامیدوارم که به خوبی و خوشی تموم بشه (که مثل اینکه تموم شده)

اما اگه این داستان واقعیت داشته باشه باید به حماقت آلمانی ها و ایتالیایی ها خندید :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.