nasirirani

تقی پور در پاسخ به مهر خبرداد:آخرین وضعیت ماهواره مصباح/ مصباح در داخل کشور پرتاب می‌شود

Recommended Posts

این ماهواره مصباح تا حالا ده بار دست به دست شده!
اول قرار بود روسها بفرستند بعد گفتیم خودمون می فرستیم بعد قرار شد از ایتالیا بفرستند الان دوباره می گیم خودمون می فرستیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایتالیا توان فرستادن ماهواره نداره برادر من فقط توی بخشهای ساخت اونهم نه کمک به اون معنا بلکه فقط رانمایی عادی به ما کمک می کردن.

البته هوش ایرانی رو باید خطری برای خودشون بدونن چون حالا دیگه ایرانی ها از هیچ کشوری کمک فکری هم نمی گیرن و این توان در داخل به وجود اومده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام:
وظيفه اين ماهواره چيه؟
در چه فاصله از زمين قرار ميگيرد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ظاهراً ماهواره‌ی رادیو تلویزیونی و مخابراتی است که در مدار GEO (زمین‌ثابت، ارتفاع ۳۶هزار کیلومتری) قرار می‌گیرد.

قرار دادن چنین ماهواره‌های سنگینی در مدار ارتفاع بالا کار سختیه و حالا حالاها کار داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان چه ساليه ؟؟؟
سال 2011
اين خبر مال چه ساليه ؟؟؟
سال 2009
پس ميشه بي خيالش بشين ؟؟؟
نميشه ؟؟؟
خودداني

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من كه بچه بودم يكي از دوستاي پدرم تو بخش كوچكي از ساخت اين ماهواره كار ميكرد چون ميدونست كه من عشق اين چيزام يه روز منو با خودش برد به محل نمايشش فكرميكنم تو مخابرات بود طرفاي امير آباد درست يادم نيست منو چون اون موقع بچه بودم زياد تو فاز مدار و ...... نبودم فقط ميخواستم قيافشو ببينم راستش وقتي گفت ميخواييم بريم ماهواره ببينيم كلي حال كردم گفتم حتما اونجا شهاب 3 هم دارن و روز قبلش واسه بچه هاي مدرسمون كلي خالي بستم كه ميخوام برم شهاب 3 ببينم البته خالي نميبستم فك ميكردم شهاب 3 هم اونجا باشه بعدش با هزار تا دنگ و فنگ رفتيم اونجا ديدم يه ماهواره مقتگي هست همه هم دورش جمع شدن اصلا هم حال نكردم ميخواستم شهاب 3 ببينم وقتي از ماشين پياده شديم تو راه كه بوديم هي فك ميكردم كي به شهاب 3 ميرسيم آخرشم نرسيديم !

منم يادمه اون با همكاري ايتاليا ساخته شده بود و قرار بود روسيه پرتابش كنه فك كنم اون موقع ها 9 سالم بود ( الان 15 سالمه شده ) ولي هنوز پرتاب نشده ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.