MOHAMMAD

رونمايي از سوخت نمونه رآكتور تهران و نمونه اول نسل سوم سانتريفيوژ

Recommended Posts

نصیر جان فکر می کنم شما تا حدودی من رو بشناسید؟ هرچند که خیلی دوست داشتم چنین خبری صحت داشته باشه ولی متاسفانه نه منبع قابل اطمینانی پیدا کردم و نه فکر می کنم با موقعیت فعلی (چه از نظر علمی و چه اقتصادی) قادر به اجرای چنین پروژه ای باشیم! بدلیل اینکه اولا چنین پروژه های به بودجه های نجومی نیاز دارند که بیش از بودجه کشور ما هست! دوما خود آمریکا و اروپا (با اون منابع عظیم اقتصادی و پشتیبانی علمی!) فعلا مثل چهارپا در اجرای کامل چنین پروژه های گیر کردند اونوقت ما چطور قرار اینکار رو انجام بدیم؟! سوما ما الان می خواهیم یک چرخه سوخت هسته ای رو کامل کنیم حداقل دو تا پنج سال تا پیمودن کمال راه داریم و تازه هر ثانیه هم متهم به دستیابی به تسلیحات هسته ای متهم می شیم اونوقت می خواهیم شتابدهند بسازیم؟!!!!!!!!! اونوقت احتمالا می گن شما می خواهید ضد ماده بسازین و کهکشان راه شیری رو نابود کنید! بنظر من این طرحها بیشتر تحقیقاتی است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از سال 83 مطالعات ساخت اولين شتاب دهنده خطي با طول 10 متر در كشور آغاز شد!!!

كه مقدمه ساخت شتاب دهنده بزرگ ملي است كه دهه هاي ديگر ساخته مي شه !

[b]۵۰۰ ميليارد تومان براي ساخت شتاب‌دهنده ملي[/b]
http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=62199

دكتر لامعي هزينه ساخت اين شتابگر را در حدود 900 ميليون تومان عنوان كرد و افزود: طول حلقه اين شتابگر حدود 2 متر و انرژي توليدي آن 10 ميليون الكترون ولت است و ساخت آن[color=red] مقدمه‌اي براي ساخت شتابگر بزرگ ملي ايران خواهد بود [/color]كه مقدمات اوليه اجراي طرح ساخت آن انجام شده و پيش‌بيني مي‌شود كه از مهرماه سال جاري محاسبات جدي آن آغاز شود.

مجري طرح شتابگر خطي در پايان با اشاره به اين‌كه [color=red]طرح ساخت درباره شتابگر بزرگ ملي ايران حداقل 10 سال به طول خواهد انجاميد، [/color]درباره مشخصات آن گفت: [color=red]اين شتابگر خطي 2 گيگا الكترون ولت انرژي داشته [/color]و اندازه حلقه آن حدود 100 متر خواهد بود كه عمدتا در زمينه تحقيقات مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

[url=http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache]منبع[/url]

فقط [b]طرح [/b] ساخت شتابگر بزرگ ملي 10 سال به طول مي انجامه!!!!!!!!!

شتاب دهنده بزرگ ملي بزرگترين دستاورد تاريخ 10000 ساله ايران

تكرار icon_wink :oops:
[b]شتاب دهنده بزرگ ملي بزرگترين دستاورد تاريخ 10000 ساله ايران [/b]
[quote][color=red]معادل 20 هزار نيروگاه اتمي در مقياس نيروگاه اتمي در مقياس نيروگاه هزار مگاواتي بوشهر انرژي توليد كند[/color].وقادر است 20 ميليون مگا وات انرژي توليد كند.

علاوه بر آن از حرارت و گرماي توليد شده مي توان براي بخار كردن آب دربا و توليد آب شيرين استفاده كرد.محاسبات نشان داده است كه [color=red]اين سيستم قادر است در سال معادل بارندگي ساليانه كشور آب شيرين توليد كند بدون اينكه هوا را آلوده كند يا مشكلاتي از قبيل زباله هاي هسته اي يا پسمانده و آلودگي ايجاد كند. [/color]
سوخت مصرفي آن تنها چند گرم هيدروژن معمولي است.انرژي توليدي از يك دستگاه شتاب دهنده يك گيگا الكترون ولت است كه با انرژي 2500000 ليتر بنزين خواهد بود. بنابر اين [color=blue][b]اگر به مدت يك سال كار كند انرژي معادل500ميليارد بشكه نفت انرژي توليد مي كند.ارزش اقتصادي آن انرژي معادل 2 برابر ذخاير نفت عربستان سعودي است[/b][/color]
با طول 100 متر
و...............

البته تا 10 سال ديگه شايد تازه طراحي مقدماتيش تمام بشه! و بعد مفهومي و تفسيلي و ساخت كلا چند دهه ديگر!![/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.