ColonelShak

توصيه هاي رنجري

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]با سلام

[quote]در مورد رد پا هم فقط رد پای فیزیکی نیست[/quote]

میدونم داداش یه نگاه دوباره به پستم بنداز

" [color=green]البته من از کلمه "رد پا" معنای نزدیکش رو اقتباس کردم [/color]"
[quote]
در مورد رد پا هم فقط رد پای فیزیکی نیست که اونم باید به روشهای مثل راه رفتن توی رودخانه و همچنین روی سنگهای بزرگ و اگر سنگها هم ریز بودن با احتیاط روشنن راه برین چون کنده شدن اونها هم می تونه نشانه ای از رد شدن کسی باشه[/quote]

اینا که مال تو فیلمهاست (شوخی کردم)

عزیزم اگه ممکنه با توجه به اقلیم غالب کشور ما پاسخ بدید. ما در مناطق مرزی جنوب و شرق و جنوب غربی کشورمون با اقلیمهای عمدتا کویری . دشت و یا شنزار سروکار داریم و آیا شما میتونی راهی رو نشون بدی که تو شنزار ردپا از خودت جا نذاری ؟؟؟

من تو مناطق مرزی سراوان و میرجاوه و دشت شورو در سیستان و بلوچستان بودم و دقیقا میدونم که حتی ردپای یک شغال رو بعد از چند روز تو دشت میشه دنبال کرد.(البته اگه موسم بادهای 120 روزه نباشه)[/quote]

خوب پس باید بری دنبال روش پوشاندن کف پوتین با پارچه کلفت و یا حرکت از روی عوارض سخت و یا ایجاد مسیرهای نیم دایره و برگشت از روی ردپای قبلی و ادامه مسیر جدید و . . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلنل جان ممنون . خیلی جالب بود .

[quote]
36- به معتمدين مردم احترام بگذاريد. [/quote]

حالا این یعنی چی ؟؟ icon_eek

چه ارتباطی با رنجر ها دارد ؟؟ :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کلنل جان ممنون . خیلی جالب بود .

[quote]
36- به معتمدين مردم احترام بگذاريد. [/quote]

حالا این یعنی چی ؟؟ icon_eek

چه ارتباطی با رنجر ها دارد ؟؟ :oops:[/quote]

قربانت ما که یک کپی پیست کردیم فقط ! فکر کنم یعنی ریش سفید ها و افراد محلی رو باید احترام کرد در مواقع رسیدن به ابادی و روستا در کارزار !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یا ایجاد مسیرهای نیم دایره و برگشت از روی ردپای قبلی و ادامه مسیر جدید و . . . .[/quote]

خوب این شد یه چیزی

ممنونم سرهنگ جان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بند 36 من فکر می کنتم اشتباه هستش و این باید در مورد جنگ چریکی مد نظر باشه ولی این بنده خدا جنگ چریکی و رنجری رو یکی کرده.
موضوع این بند در جنگ چریکی یعنی اینکه شما تا پایگاه مردمی نداشته باشی نمی تونی بقای خودت رو در منطقه ای حفظ کنی. و این مورد فقط با کمک سران قبایل و ریش سفیدها افراد با نفوذ محلی و سیاسی و کدخداها و .... قابل دستیابی هست.
همین مشکل باعث شکست جنگ چریکی چه گوارا در بولیوی شد چون نتونست مردم بومی رو با خودش همراه کنه.

چریک در منطقه ای می تونه ادامه هدفش رو دنبال کنه که بتونه مردم اونجا رو با خودش همراه کنه چون برای جنگ دولتی ها با چریکها هم یکی از روش های نابودی چون روش های کلاسیک و عادی جوابگو نیست این هست که شما از مردم منطقه کمک اطلاعاتی و یا در مواردی عملیاتی بگیرین البته اگر شما در بعد اطلاعاتی بتونین اشراف داشته باشین عملا شکست و نابودی چریک راحتتر میشه.
و در کل میشه گفت مردم یه منطقه با هر کی باشن اون طرف می تونه بهتر عمل کنه و در دراز مدت برنده باشه.

اقلیم کشور ما خیلی پیچیده هست برای همین ما دوره های متفاوتی در نیروهای نظامی خودمون داریم از تکاور تا رنجر و کوهستان دریا و.... در غرب عمدتا با دشتها و کوهستان طرفیم این موضوع در شمال با جنگل و دریا پیوند میخوره در جنوب با دریا و در شرق و جنوب غربی هم با کویر و دشت های باز البته تمام کویرها مثل اونی نیست که شما در فیلم ها می بینین با تپه های شنی که باد اینور و اونورشون میکنه بلکه جاهای با خاک سفت و حتی سنگلاخی و... هم در این مناطق زیاد هست مناطق رملی و .....
اما اگر منظور شما همون مورد شنی باشه راهکار بستن گونی کارسازه و مواردی دیگه هم می تونه مد نظر قرار بگیره مثلا برای از بین بردن رد پا با یه دسته از بوته ها می تونین تا مصافتی رد پای خودتون رو کم رنگ کنین تا حداقل در جایی دشمن شما برای مدتی گم کنه این به شما اجازه فرار یا کمین میده.
میشه نیروها از هم جدا بشن و باز به هم برسن و به شکلی با حرکت زیگ زالی دشمن رو با ردپاهای زیاد و در هم برهم روبرو کرد البته اگر باد باشه بخت با شما یار خواهد بود داشتن یک پارچه تک رنگ خاکی رنگ توی این موارد که معمولا توی ایران یه چادر 1 در 2 متر برای زیر انداز میدن خیلی می تونه شما رو کمک کنه چون هم می تونین از اون به پوتین ببندین و رد رو کمتر کنین و هم می تونین در زمان لازم با کشیدنش روی خودتون یه استتار خوب بکنین.
راه رفتن روی جاپاهای قبلی و یا اشباع یک منطقه با رد پا هم می تونه در صورت بودن زمان کار ساز باشه.راه رفتن توی دره ها خیلی اوقات میتونه رد پای شما رو برای دیدن از دور مشکل کنه البته مشکل دید براتون پیش می اد.
در برخی مناطق هم مثل برخی جاهای مرزهای شرقی من شنیدم اینقدر ردپا هست که زمین مثل دفتر خط خطی بچه هاست .
ولی اینها همه توصیه هست و خیلی موارد شاید کارساز نباشن مخصوصا با تکنولوژی جدید و دوربینهای حرارتی و رادارهای قوی و...... شما نیاز به انواع لباس های استتار چند طیفی دارین و به همین خاطر جنگ کویر هم به دلیل شرایط سخت و مخصوصا گیر اوردن اب و هم به خاطر این شرایط جغرافیایی خیلی سخت هست و بیشتر سعی می کنن در این مناطق از زرهی استفاده کنن البته برای نیروی مهاجم و پیشروی تا هم سریع ازش خارج بشن و هم حفاظت خوبی داشته باشن.
اما جنگ در کوهستان و جنگل و راحتتر هست همچنین در شهر .
امیدوارم مفید بوده باشه حرفام و سرتون درد نیامده باشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته از حرف تا عمل خيلي فاصله است.خدا نگهدارد تمام مجاهديم مومن رو.ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]توصيه هاي رنجري

...

3- هرگز مطلبی را فراموش نکنید.

...[/quote]

موارد بديهي زياد دارد اين يكيشه

با ضمانت من اين را شماره ي 37 قرار دهيد

"سعي كنيد كشته نشويد"

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس یه دفعه بگو بریم گربه رو اموزش بدیم از پسش خوب برمیاد کمین و حمله و فریادش حرف نداره .وقتی گربه موش میگیره دوستان توجه کنن :oops: icon_eek خیلی مطالب مفیدی بود کلنلجان خدا کنه برادران افغانی دیگه هم بیان بخونن اینارو.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا سمندون خیلی از این تاکتیک ها رو انسان از حیوانات اموخته مثل دزدی از گرگ و یا ایجاد روش تای چی چوان توسط یه استاد چینی با الهام از مبارزه مار و قو و......
و در کل بیشتر روشهای رزمی به طوری برگرفته از حیوانات هست مثلا هوش ببر در کمین و تعقیب و نظارت بر شکار یا دشمنش در جنگل وموارد دیگه که من حالا وقت و اینجا هم جای پرداختن بهش نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بند 36 من فکر می کنتم اشتباه هستش و این باید در مورد جنگ چریکی مد نظر باشه ولی این بنده خدا جنگ چریکی و رنجری رو یکی کرده.
موضوع این بند در جنگ چریکی یعنی اینکه شما تا پایگاه مردمی نداشته باشی نمی تونی بقای خودت رو در منطقه ای حفظ کنی. و این مورد فقط با کمک سران قبایل و ریش سفیدها افراد با نفوذ محلی و سیاسی و کدخداها و .... قابل دستیابی هست.
همین مشکل باعث شکست جنگ چریکی چه گوارا در بولیوی شد چون نتونست مردم بومی رو با خودش همراه کنه. [/quote]

البته رنجرها دوره های طولانی در مطقه دشمن ترد می کنند و در بعضی موارد باید برای بقا و سریدن به اهداف پایگاه مردمی هم داشته باشند . نمونش استفاده از مدم بومی ویتانم و غیرنظامیان برای راهیابی - عذا - بازگشت - رسیدن به منطقه - تردد در منطقه و . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون كلنل.
منظور از رنجر همون كلاه سبزهاي خودمونن ديگه .اره؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه خورده تخیلی بود ولی در کل بعضی نکته هاش آموزنده بود

مثل همون نکته که گفت طوری به دشمن ضربه وارد کنید که انگار قصد کشتنش رو دارید (آدم وقتی با کینه ضربه میزنه ضربش بیشتر میشه)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اقا سمندون خیلی از این تاکتیک ها رو انسان از حیوانات اموخته مثل دزدی از گرگ و یا ایجاد روش تای چی چوان توسط یه استاد چینی با الهام از مبارزه مار و قو و......
و در کل بیشتر روشهای رزمی به طوری برگرفته از حیوانات هست مثلا هوش ببر در کمین و تعقیب و نظارت بر شکار یا دشمنش در جنگل وموارد دیگه که من حالا وقت و اینجا هم جای پرداختن بهش نیست.[/quote]

رنجرهم رنجرهای امریکایی خیلی خفنن icon_eek پرا جان درسته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]19- با قصد کشت به دشمن ضربه بزنید.[/quote]

اين رو كه خوندم خيلي خنديدم با حال بود . icon_eek :oops:

در كل جالب و آموزنده بود .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ممنون كلنل.
منظور از رنجر همون كلاه سبزهاي خودمونن ديگه .اره؟؟؟[/quote]

رنجرها به کسانی که برای حفاظت از منطقه و پارکهای جنگلی می باشند هم گفته می شود . کلاه سبز یک اصطلاح کلی برای نیرو ویزه هاست . در دوره های رنجری یک سری تخصص های خاص اموزش داده می شود که بیشتر شامل بقا و زنده مانده است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.