Recommended Posts

شيعيان بحريني كه بيش از سه دهه است زير سلطه حاكميت اقليت غيرشيعي اين كشور به سر مي‌برند، اين روزها با تأثير پذيرفتن از حوادث تونس، مصر و ديگر كشورهاي عربي، قصد دارند به عنوان اولين كشور عربي حوزه خليج فارس براي دست يافتن به حقوق پايمال شده خود، دست به تظاهرات گسترده‌اي عليه حاكميت اين كشور بزنند.

به گزارش شيعه‌آنلاين، اين منبع آگاه بحريني كه مدتي نيز از مسئولان دولتي در اين كشور به شمار مي‌رفت، در ادامه افزود: اين شيعيان قصد دارند با نمونه‌برداري از تظاهرات مصر، 25 بهمن آينده را به نام "روز خشم شيعيان بحرين" قرار داده و تظاهرات گسترده‌اي را عليه رژيم حاكم در اين كشور به راه اندازند.

اين منبع شيعه بحريني به نقل از "محمد علي الستري" مشاور شيخ "حمد بن عيسي آل خليفه" پادشاه بحرين، افزود: خبر "روز خشم شيعيان بحرين" كه به گوش پادشاه بحرين رسيد، به شدت خشمگين و نگران شده و فوراً دستور تشكيل جلسه اضطراري با حضور مقامات ارشد سازمان اطلاعات و امنيت بحرين، براي بررسي موضوع را داد.

[url=http://www.asriran.com/fa/news/154880/%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%AE%D8%B4%D9%85-%D8%B4%D9%8A%D8%B9%D9%8A%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D9%8A%D9%86]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از دوست عزیز rezat1980 ، فعلا تاپیک مهم شد ...

--------

[b]ديپلماتهاي ارشد آمريكا از سراسر جهان به واشنگتن فراخوانده شدند[/b]

به گزارش ايرنا، منابع خبري آمريكايي گزارش دادند كه كلينتون قصد دارد با مقامات ارشدبيش از 260 سفارتخانه و كنسولگري آمريكا در بيش از 180 كشور جهان از روز دوشنبه در وزارت امور خارحه آمريكا گفت وگو كند.

به گفته مقامات امريكايي اين اولين فراخوان گسترده ديپلماتهاي آمريكايي از سراسر جهان به شمار مي رود.

گفته مي شود اين فراخوان كه همزمان با افزايش حركت هاي مردمي در مصر، تونس و ديگر كشورهاي عربي انجام شده است و به تغييراتي در خاورميانه منجر خواهد شد، بي ارتباط نيست.

مقامهاي آمريكايي محور گردهمايي ديپلماتهاي آمريكايي را تبادل نظر در خصوص سياست خارجي آمريكا در سال 2011 اعلام كرده اند.

لینک
http://irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30216689

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]فعالان سياسي و حقوق بشري فراخوان دادند:
17 فوريه روز خروش ملت ليبي عليه قذافي[/b]

به گزارش فارس، روزنامه الوطن با انتشار پوستري از دعوت مردم براي تظاهرات در 17 فوريه آينده نوشت: به نظر مي‌رسد كه برگزاركنندگان اين فراخوان 17 فوريه را براي آن انتخاب كرده‌اند كه پاسداشت حق شهيداني باشد كه به ضرب گلوله قذافي در اين روز جان باختند.

اين روزنامه نوشت: اين شهيدان به همراه ساير مردم در روز 17 فوريه تظاهرات مسالمت آميزي را جلوي كنسولگري ايتاليا در شهر بنغازي در اعتراض به انتشار تصاوير موهن به ساحت مقدس پيامبر اكرم (ص) برگزار كردند و به ضرب گلوله نيروهاي امنيتي قذافي شهيد شدند.

به گزارش العالم، الوطن نوشت: روز 17 فوريه همچنين براي آن انتخاب شده است كه پاياني بر ظلم و فساد و گراميداشت شهيداني باشد كه به خاطر دفاع از دين و ارزش هاي والاي خود تظاهرات كردند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911120599

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]انحلال کابینه اردن توسط «ملک عبدالله دوم»
[/b]

شبکه خبری «الجزیره» دقایقی پیش از انحلال کابینه دولت اردن توسط «ملک عبدالله دوم» پادشاه این کشور خبر داد.

به گزارش صفحه عربی «تابناک»، کابینه اردن در حالی منحل شد که در روزهای اخیر این کشور شاهد تظاهرات گسترده ضد دولتی مانند دیگر کشورهای عربی بوده است.

«ملک عبدالله دوم»، پس از اعلام انحلال کابینه دولت اردن، دستور تشکیل کابینه جدید را صادر کرد.

قرار است «معروف البخیت»، مشاور نظامی سابق پادشاه اردن به عنوان نخست وزیر جدید، مسئولیت تشکیل کابینه آینده را بر عهده بگیرد.

در همین حال، ساعاتی پیش نیز خبری مبنی بر احتمال دیدار «ملک عبدالله دوم» با رهبران جنبش های اسلامی اردن منتشر شد.

گفتنی است، انحلال دولت و مامور کردن یک نظامی برای تشکیل دولت مدلی است که از سوی دیگر کشورهای عربی از جمله مصر نیز در دستور کار قرار گرفته است اما این اقدام به هیچ وجه نتوانسته در آرام کردن فضای متشنج این کشورها اثرگذار باشد.

http://www.tabnak.ir/fa/news/145722/%D8%A7%D9%86%D8%AD%D9%84%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%C2%AB%D9%85%D9%84%DA%A9-%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85%C2%BB

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسمه تعالی

با سلام

[b][color=darkred]رئیس مجلس عراق: نگذارید دچار انقلاب‌های مصر و تونس شویم[/color][/b]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/alnojaifii.jpg[/img]

[b][color=indigo]اسامه النجیفی جنبش‌های اخیر در کشورهای عربی را نتیجه‌ی بی توجهی به خواسته‌ها و آرمان‌های ملت‌ها دانست.[/color][/b]

عراق آزاد: اسامه النجیفی جنبش‌های اخیر در کشورهای عربی را نتیجه‌ی بی توجهی به خواسته‌ها و آرمان‌های ملت‌ها دانست که از نمایندگان مجلس خواست با توجه جدی و فوری به خواسته‌های ملت عراق و برآوردن آن‌ها به خصوص در عرصه‌ی خدمات جلو بروز حوادثی مشابه در عراق را بگیرند.

وی همچنین خواستار توجه جدی و فوری به بحران‌هایی شد که ملت عراق با آن مواجه است.

او در سخنانی در کنفرانس برنامه‌ی پیشرفت که مجلس عراق در همکاری با شبکه‌ی امریکایی توسعه‌ی بین المللی برگزار کرده گفت که ملت عراق در طول تاریخ خود نشان داده که ملتی آگاه است و می‌تواند بهترین‌ها را انتخاب کند و به بالاترین جایگاه‌های اقتصادی و اجتماعی برسد.

او تأکید کرد که به رغم مشکلات پی در پی ملت عراق می تواند به دموکراسی حقیقی برسد و ثبات و استقلال خود را حفظ کند و شاخص دمکراسی در منطقه باشد اما این وقتی به طور کامل محقق می‌شود که نمایندگان ملت بتوانند با توانایی‌های فنی و حقوقی و اقتصادی خود وظیفه‌ی خود را ادا کنند.

منبع: [url=http://www.khabaronline.ir/news-127465.aspx]خبـــرآنلایـــن[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify][color=darkred]هزاران تونسي با برپايي تظاهراتي يكصدا فرياد زدند:
[b]«سرقت انقلاب تونس نه، انحلال دولت موقت آري»[/b][/color]

[color=blue]هزاران تونسي در شهر "سيدي بوزيد " در اعتراض به "تحريف انقلاب " و مصادره آن از سوي برخي جريانهاي مشكوك تظاهرات كردند و خواستار انحلال دولت موقت به رهبري محمد الغنوشي شدند.[/color]

به گزارش فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني "الوطن آن لاين "، هزاران شهروند تونسي ساكن شهر سيدي بوزيد روز گذشته به دعوت "اتحاديه عمومي مشاغل تونس " با برگزاري راهپيمايي اعتراض آميزي و سر دادن شعار "سرقت انقلاب نه، انحلال دولت آري " خواستار انحلال دولت موقت شدند كه در آن عناصري از دولت پيشين مشغول بكار هستند و از جمله در اين ميان بايد به "محمد الغنوشي " نخست وزير دولت موقت اشاره كرد.

تظاهر كنندگان در بوزيد همچنين شعار "اي مفسدين از كشور بيرون برويد " و "غنوشي مگر خواسته ما را نمي‌فهمي " و "به خون شهيدانمان وفادار هستيم " را سردادند.

سيدي بوزيد همان شهري است كه اولين جرقه انقلاب عليه ديكتاتوري "زين العابدين بن علي " از آن جا زده شد و جواني به نام "محمد بوعزيزي " با خود سوزي خود در اين شهر در اعتراض به سختي معيشت و زندگي در تونس و توهين‌هاي پليس اين شهر آتش انقلاب را در جان و دل تونسي‌ها شعله‌ور كرد.

تظاهر كنندگان همچنين با در دست داشتن عكس‌هاي بوعزيزي در برابر ساختمان شهرداري سيدي بوزيد همان جا كه اين جوان تونسي در آنجا اقدام به خود سوزي نموده بود، تجمع كرده و خواستار تحقق اهداف انقلاب خود شدند كه در تشكيل مجلس جديد و انحلال پارلمان كنوني و انحلال شوراي قانون اساسي و تشكيل دولت نجات ملي نمود پيدا مي‌كند.

در پايتخت نيز همچنان صدها تظاهر كننده در برابر دفتر محمد الغنوشي نخست وزير موقت ، در ميدان القصبه اعتصاب كرده و براي چهارمين شب متوالي اعتصاب خود را با وجود اعلام حالت فوق العاده ادامه دادند.

پيش از اين شيخ راشد الغنوشي رهبر مسلمانان تونس كه پس از 22 سال تبعيد در ميان استقبال مردم اين كشور به وطن خود بازگشته درباره تلاش هاي غرب براي دورزدن و مصادره انقلاب مردم تونس و روي كار آوردن افراد مورد حمايت خود به قدرت، هشدار داده بود.

منبع: خبرگزاري فارس
http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8911130447
[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify][b][color=darkred]گفتگوی اختصاصی پرس تی وی با رهبر اسلامگرایان تونس[/color][/b]

[color=blue]رهبر اسلامگرایان تونس در گفتگوی اختصاصی با پرس تی وی درباره ادامه رویه حکومتی گذشته در تونس هشدار داد.[/color]

به گزارش واحدمرکزی‌خبر به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، راشد القنوشی رهبر جنبش النهضه تونس گفت: هنوز زندانیان سیاسی در زندانهای تونس هستند که باید آزاد شوند.

میان گروههای سیاسی مختلف در تونس رایزنی هایی در جریان است . این گروهها خارج از دولت هستند. باید همه گروههای سیاسی در دولت تونس حضور داشته باشند. مشکل فساد در تونس وجود دارد که باید به ان پرداخته شود و با ان مبارزه شود. باید گامهای واقعی در جهت توسعه کشور برداشته شود. باید پروژه های توسعه ای در مناطق به حاشیه رانده شده تونس اغاز شود.

راشد القنوشی در ادامه افزود: ما نمی خواهیم در دولت جدید تونس هیچ نقشی برعهده بگیریم. با ما درباره تشکیل دولت ، ترکیب دولت و کمیته های آن مشورت نشده است. نگرانی های زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه نیروهای امنیتی هنوز در تونس بسیار فعال هستند. رویداد اخیر در سرکوب تظاهرات کنندگان نشانه حضور فعال نیروهای امنیتی (در تشکیلات جدید) است اما وزیر کشور و وزیراول تونس انکار می کنند که آنها برای سرکوب خشونت امیز تظاهرات کنندگان دستور داده اند. این نشانه ها نگران کننده حاکی از آن است که اوضاع گذشته ادامه پیدا می کند.

منبع: واحد مركزي خبر
http://www.iribnews.ir/Default.aspx?Page=MainContent&news_num=269229
[/align]

[color=red]ارسال دو پست هم زمان خلاف قوانین سایت هست

امین [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.
صرف اينكه ملتها دست به راهپيمايي بزنن چه چيزي رو مطرح ميكنه؟
هر قيام و انقلابي مشخصه هايي داره!1- نارضايتي عموم جامعه2 رفتارهاي خشونت آميز دولت وقت-3 وجود يك ايدئولوژي در هدايت مردم-4 وجود يك رهبري واحد در تجميع نيروها و هدايت اونها در راستاي ايدئولوژي!
در ناآرامي هاي منطقه خاورميانه شايد عناصر اول و دوم تا حدودي به چشم بياد اما عناصر سوم و چهارمي وجود ندارن!
اينا نميدونن دنبال چي هستن!!! يكي ميخواد رييس جمهورش عوض بشه،‌يكي نخست وزير رو جا به جا ميكنه، يكي ديگه با نظام مدرسه مشكل داره! اون يكي....!!!
برادر من چيزي كه من در اين حركتها ميبينم متاسفانه اصلا جالب نيست! انگار بلا نسبت آب ببندي به لونه مورچه ها! بل بشو بيشتر شبيهه!
هميشه ميگفتيم حفظ ثبات در منطقه مهم ترين نياز منطقه خاورميانه اس! تا زمينه حضور بيگانه كمرنگ تر بشه! هنوز هيچي نشده آمريكا موافقت نامه خروج نيروها از عراقو براي سال 2011 رو كنسل اعلام كرده!
اين مردم هدفي براي خواسته هاشون ندارن! اوان خواستار تغيير هستند اما تغيير چه چيز با چه چيز؟ اينكه فلاني بره كه مهم نيست! كي مي خواد جاش بياد؟ با چه سياستي؟ اصلا اميدي به اين مردم 1 بام و 2 هوا نيست!
اونا رهبري ندارن! نهايتش يه نفر مثل جمال عبدالناصر رو دوباره روي كار بيارن كه پان عربيسم رو زنده كنن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]هر قيام و انقلابي مشخصه هايي داره!1- نارضايتي عموم جامعه2 رفتارهاي خشونت آميز دولت وقت-3 وجود يك ايدئولوژي در هدايت مردم-4 وجود يك رهبري واحد در تجميع نيروها و هدايت اونها در راستاي ايدئولوژي! [/quote]

که البته دو مشخصه از این چهار مشخصه در این قیام های کنونی دیده نمی شود :

وجود یک ایدئولوژی مناسب برای جایگزینی ایدئولوژی فعلی .

نبود رهبری مناسب .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من و آقا مصطفی دقیقا یک هفته پیش بحثی داشتیم و من نظراتی دادم برادر و استاد بنده ای حقیر ؛ آقا مصطفی خواهش کردن من این نظریه خودم رو در سایت قرار بدم شاید استفاده داشته باشه که شک دارم ولی به رسم سربازی می گیم چشم سرلشگر.
من وقت نکردم اون رو اصلاح کنم خلاصه ببخشین.
=================================================================

من تاپیک تونس رو خوندم ولی دیگه مال مصر رو تا آخر نخوندم و فقط تا جایی که نظر دادم رو خوندم چون فکر می کنم این مثل یه فیلمه که هر بار در یه سینما به نمایش در می اد.

اما تحلیل من اینه که وقتی می خواد در کشوری انقلابی اتفاق بیفته اول پیش لرزه هایی داره و بعد این پیش لرزه ها منجر به زلزله اصلی میشن مثل کشور خودمون که از سال 42 پیش لرزه هایی قوی شکل گرفت و در سال 57 به ثمر نشست و مورد دوم اینه که هر کشوری که می خواد انقلابی رو کلید بزنه باید رهبر داشته باشه و این شاخصه تمام انقلابهای دنی بوده و هست مورد بعدی اینکه این انقلاب باید یک پایه قوی فکری داشته باشه وگرنه در دراز مدت این انقلاب نمی تونه یک انقلاب بمونه مثل فرانسه روسیه ولی در کشور خودمون این ایدئولوژی توسط امام و یارانش مثل استاد مطهری و بهشتی و... طرحریزی شده بود و مردم حداقل می دونستن که رهبر کیه و ایده چیه و کجا می خوان برن.
مورد بعدی در مورد اینه که وقتی جایی انقلابی رخ میده عموما ساختارهای اون کشور به طور کلی تغییر و تحول پیدا می کنه مثل قانون اساسی سیستم رهبری و ریاست جمهوری و.... چون اغلب به شکلی انقلاب رو اصلاخات سریع می دونن عملا برای از بین بردن و اصلاح همین ساختارهای کهنه هست که در کالبد زمان کم کم شکل می گیره.

اما ربط این چرندیات من با تونس چیه اینه که ما نمی تونیم پیش لرزه های زیاد و قوی در این کشور ببینیم و می بینیم که یکدفعه توی این کشور همچین اتفاقی می افته.
مورد دوم رهبری هست من فکر نمی کنم این اقای الغنوشی بتونه با قدرت نقش رهبری رو ایفا کنه کما اینکه با نظرش در مورد امم خمینی و... عملا میشه دید که ممکنه البته می گم ممکنه این فرد هم بازه مهره غرب باشه که سالها اون رو توی اب نمک خوابوندن و این چیز تازه ای توی سازمانهای اطلاعاتی غرب نیست که کسی رو برای سالهای اینده اماده کنن و این فرد نه به اون معنا پایگاه مردمی قوی داره و نه ایده درست حسابی (نهایتا از هموئن لیبرالهای کشور خودمون که اسلام لیبرالی رو می خوان و در واقع دنبال یه دیدگاه پوپولیستی هستن) و جالبتر اینکه توی یکی از متن ها نوشته بود در زمان یک انتخابات در رقابت با همین حزب بن علی تونسته فقط 17 درصد رای بیاره.
مورد بعدی تفکر بنیادی هست که ما می بینیم این تفکر و ایده در این مردم نیست البته اینجا نظر مارکس استوار هست که تانقلابها و تاریخ تمدن بر اساس اقتصاد شکل می گیره و ما می بینیم در این کشور هم در عمل برای نان همین اتفاق داره می افته (البته جناب مارکس برخی جاها هم اشتباه فاحش داره مثلا انقلاب ایران و چین در این قالب ایشون نمی گنجه)نمی شه انتظار داشت که این مردم که برای نان دارن شعار می دن یکدفعه تبدیل به مردمی انقلابی مثل ایران بشن و تمام ابرقدرتهای شرق و غرب رو زیر پا بزارن.
مورد بعدی در مورد ساختارها بود که ما می بینیم عملا تمام ساختارهای این کشور سرجاشه و از اون خنده دارتر اینکه کسی که سر کاره خودش از فعالین سیاسی هست که توی این کشور با همین سیستم بن علی هم کار می کرده .نه پلیس دست خورده نه قانون اساسی و نه هیچ ساختار دیگه ای جالبتر اینکه دولت بعدی هم می خواد در غالب همین سیستم شکل بگیره (البته خود تغییر ساختار هم باید به شکلی نیازمند این موضوع باشه ولی ممکنه واقعا مشکلی در قانون نباشه و نیازی هم به تغییر نباشه ولی من در مورد اوضاع این کشور اطلاع کافی ندارم که چرا به اصطلاح مردم این کشور به فکر این موضو نیفتادن.).

پس با تمام این تفاسیر من فکر نمی کنم بشه این اتفاقات رو در این کشور یک انقلاب در نظر گرفت چون هیچ شاخصه ای نداره اما دلیل چیه که این اتفاقات داره می افته من فکر می کنم یکیش لوس کردن و بدل زدن به انقلاب ایران هست نگاه کنید در رسانه های حتی غربی می بینیم که پلیس و ارتش با مردم روبوسی می کردن اذان از مساجد پخش میشه نماز جمعه برگزار میشه رهبرشون از خارج میاد(جالبتر اینکه از انگلیس پرواز به اصطلاح انقلاب میکنه) مردم در پی برکناری دولت موقت هستن مثل زمان بختیار و.....
خیلی برای من جالبه که این فیلم ممکنه از روی واقعیت انقلاب ایران ساخته شده باشه ولی هدف اینه که القا کنن بابا این انقلاب قرار نیست اگر توی ایران این شده همه جا هم جواب بده شاید در واقع غرب و ماسونها با این کار می خوان خطر همین نوع انقلاب رو که باید خواه ناخواه در این کشورها می بودن ولی با این کار من فکر می کنم گور اینطور اتفاقاتی در این کشور و بقیه کشورها رو می کنن و مردم رو انچنان تحمیق می کنن که اصلا نفهمن از کجا خوردن.

اما نظرات شما در مورد انقلاب رنگی و ... رو خوندم شما درست میگین میشه این رو در غالب این ساختار انقلاب رنگی فرض کرد(البته ممکنه این فرض به نظریه و بعد واقعیت تبدیل بشه). و این خیلی محتملتره اما من و شما خوب می دونیم پشت این گربه رقصانیها کی و چی هست مشخصه باز باید دنبال دست ماسونها و صهیونها و غرب گشت که خیلی موارد رو مهندسی می کنن اما مواردی هم پیش می اد که در این دنیای اهدایی به شیطان از طرف خدا که کل قدرت اون رو خدا بهش داده از اراداه و خواست شیطان بیرونه و به شکلی شالوده از دسشون در میره مثل همین کارهایی که در ایران کردن مثل سرکار اومدن بختیار برای اروم کردن مردم ازادی احزاب امتیاز دادن شاه و فرارش اونها همین سیستم رو در ایران اجرا کردن چرا تا اینکه بتونن فعلا مردم رو کنترل کنن و قدرت اما رو مهار کنن تا بعدا با سر کار اوردن کسانی مثل بنی صدر موسوی و قطب زاده و.... به شکلی این حرکت و انقلاب رو به طرفی که می خوان سوق بدن دیدیم کارهایی هم کردن ولی یه مورد رو نتونستن کاری بکنن و اون خود شخص اما بود و بعدش رهبر به همین دلیل پیکان دشمنی اونها همیشه متوجه رهبر ایران هست و در برخی از موارد هم شاهد هستیم که در مورد سرکار اومدن اسلامگراهای میانه رو حرف می زنن به نظر من اگر اسلام اسلامه میانه رو و تند روندارخ اسلام یکی و واحد هست و والسلام اما هدف اینها همون لیبرالهای غربی هست که به شکلی روی صورتشون یه ماسک اسلامی هم زدن سیستمی که هم نظر غرب رو براورده می کنه و هم مردم.
به این می گن سیاست ولی خوشم می اد که اینقدر عالی برنامه ریزی می کنن.
یه بنده خدایی روزی توی تلویزیون در مورد سریالهای تاریخی حرف می زد و برداشت من از حرفاش اینه که نباید فکر کنیم دشمن احمقه و یا مثلا در ساخت فیلمهای در مورد اما حسین دشمن رو بد رو و قیافه و چاق و در عین حال مثلا احمق نشون میدیم اتفاقا این افراد هم زیبا هستن مثل ابوجهل که از زیباترین افراد عرب بوده و یا این زیاد که بسیار زیرک و باهوش و سیاس بوده و یا اصلا خود معاویه اتفاقا دشمنها فعلی ما هم همین هست خیلی زیبا و قشنگ برنامه می ریزن و پیش می رن و این ماییم که همیشه خوابیم و اگر نبود ایمان برخی در این کشور و نگاه امام عصر شاید بارها این سیستم رو شیطان و طرفدارانش نابود کرده بودن.

مورد بعدی در مورد این کشور این هست که پوشش شبکه های خبری بیگانه چیه من نمی دونم بقیه چه برداشتی دارن ولی در حالی که سیمای خودمون داشت تظاهرات شاید یک میلیونی در مصر رو نشون میداد در بی بی سی یک تصویر از یک اعتصاب چند صد نفری رو نشون میداد و طوری دوربین رو بسته بودن که توی کادر بیشتر از چند هزار نفر معلوم نبود .
این موضوع رو باید در کنار اظهار نظر کسانی مثل سید حسن گذاشت که گفته بودن کشورهای عرب عبرت بگیرن که این می تونه اینده اونها باشه.

همیشه سید حسن یه چیزهایی می دونن و اطلاعاتی دارن و بعد در مورد قضیه ای حرف می زنن درست مثل حرف دکتر خودمون که اگر این انقلاب مردمی بمونه من تبریک می گم.

البته این رو هم فراموش کردم که برخی از این حرکتها و حوادث هم طراحی غرب و ماسونها نیست ولی موضوع اینه که ید طولایی در انحراف جریانات دارن مثلا در امریکا هر حرکتی که شکل میگیره دولت باهاش همراهی میکنه و بعد از مدتی با نفوذ در اون اون رو به تمام معنا می گندونه مثل مثلا جریان رپ که در ابتدا برای مخالفت با جنگ ویتنام درست شد اما حالا یک غده سرطانی شده.

اما نظر من اینه که این اتفاقات نمی تونه مردمی و. برخواسته از خواست مردم در مورد جریانی باشه (اگر به خاطر بیکاری و خودکشی یه نفر قرار باشه در کشوری انقلاب اتفاق بیفته که کشور ما باید روزی چند بار انقلاب بشjavascript:emoticon('icon_cheesygrin')ه)چون هیچ شاخصه ای نداره ولی موضوع اینجاست که این کار رو عده ای ممکنه طرحریزی کرده باشن ولی داره کم کم از دستشون در میره می دونین چی می گم مثلا این موضوع خودسوزی ولی حالا دیگه سر رشته کار داره از دستشون در میره اگر به موضع گیریهای غربیها نگاه کنین می بینیم که اونها همه دارن نقش فشار شکن بازی می کنن که فعلا اوضاع اروم بشه تا بعد بقیه نقشه رو اجرا کنن.
برخورد و نظر فرانسه و بعد امریکا نشون میده که اوضاع از چه قراره اما موضوع دیگه اینکه اگر این کشورها رهبری مثل امام راحل یا امام موسی صدر داشتن این جریان ساخته شده دشمن میشد سمی بر علیه خودش و شاهد شکل گیری جمهوری اسلامیهای دیگه ای در دنیا بودیم اما نداشتن رهبری پاک و صادق در نهایت با عث میشه تمام این خونها به پای درخت ماسونها بریزه.
اونها طرحریزی کردن که در عرض یکی دو هفته یه نمایش اجرا کنن و بعد هم ادامه سکانس اما حالا افتاده دست مردمی که هی دارن کشش میدن و هر روز یه اتفاق جدید می افته.
من فکر نمی کنم غرب و ماسونها ایتنقدر در کشوری توان داشته باشن کهبرای هفته ها جریانهای مردمی بسازن و نهایتا مقطعی هستن مثلا در همین کشور خودمون در سال گذشته وقتی برخی از سبزها که مردم عامی بودن فهمیدن چی سرشون اومده سریع عقب کشیدن و فهمیدم چه کلاهی سرشون رفته و نهایتا اونها نتونستن عملا 10 12 روز بیشتر جریان سازی بکنن. و بعد موج مردم انقلابی این کف رو از بین برد.

حالا وقت این هست که مردم این کشور بفهمن داره توی فیلم کی بازی می کنن و باید قوعاد بازی رو به هم بریزن و خلاف اون اتوبانی که براشون درست کردن حرکت کنن.

منتها متاسفم ما اینقدر اونجا نفوذ نداریم که بتونیم این جریان رو مصادره کنیم و یه سنگر دیگه اونجا درست کنیم.
به هر حال امیدوارم تحلیل من اشتباه باشه و این حرکت تبدیل به انقلابی مردمی در این کشور بشه.همچنین در مصر اردن و بقیه کشورهای عرب.
هر چند در مصر هم باز این فقدن تفکر و رهبری باز هست کسانی مثل البرادعی و عنان می خوان اونجا رهبری کنن که اونها هم از مبارک بدترن .
به قول یه ضرب المثل که اماس اماس از چند گرگ در رفت افتاد گیر پلنگ .
اما این رو نباید از نظر دور داشت که در زمان های نزدیک ظهور دنیا در اشوب و فتنه فرو میره و تمام روم (اروپا) اسیای میانه و روسیه و جهان عرب به شکلی با دجال همراه میشن و به کمک سفیانی میان و باز ایران و ایرانی ؛ پایگاه آخر ؛ سید خراسانی ؛ سید یمنی ؛ ولی امر و باز تنهایی و غربت .غربت و باز غربت ولی پایان این شب سیه این دفعه برای تمام دنیا روشن خواهد بود.

یا علی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.
واقعا تحليل جالب و زيبايي بود جناب اوپرا! من فكر ميكنم كل تحليل گراي تلويزيون رو روي هم بذارن انگشت كوچيكه بچه هاي اين سايت نميشن.
نكته جالب اينه كه مسئولان كشور بر عكس رسانه هاي داخلي مون كمتر هيجان زده و و با احتياط صحبت ميكنن، مطمئنن اونا هم در پس پرده اطلاعاتي و تحليل هايي دارن كه بر روي صحنه تلويزيون ظاهر نميكنن.
به نظر من دوران استعمار نوين آفريقا شروع شده! يه دور مثل گذار سبكهايي مثل سنتي به مدرن، مدرن به پست مدرن!
از اين مردم هيچ چيز در نمياد! مگر اينكه فرعونو از مومياييش زنده كنن در بياد!!! :mrgreen:
خاور ميانه بزرگ كه لزوما ايرانو سوريه و لبنان نيست! از سمت جنوب لبنان و فلسطين قاره آفريقا دقيقا مصر، تونس، مغرب رو در بر ميگيره! خاورميانه بزرگ آمريكا داره كم كم پخته و آماده ميشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امباسودر جان یک موضوعی همیشه فکر منو مشغول می کنه و اون اینکه وقتی ما می خوایم در مورد مسئله و موضوعی اظهار نظر کنیم در واقع داریم به شکلی قضاوت می کنیم و یکی از لوازم قضاوت این هست که ما آگاهی داشته باشیم و به اصطلاح تمام موارد و جزئیات موضوعی رو دانسته و بعد نظر بدیم وگرنه مثل این میشه یک مثلا استاد فیزیک در مورد یک موضوع روانشناسانه نظر بده و نهایتا معلومه از تهش چی در میاد .
حالا قضیه اینه که کشور ما به شدت اطلاعاتش که در دست نیروهای اطلاعاتی نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات هست حفاظت شده هست(البته این شاخصه ایرانی جماعت هست ولی خوب اینجا که دیگه کار تخصصی برادرها و خواهرهای ما توی این سیستم ها هست دیگه غوغایی برای خودش تا جایی که سیستم های اطلاعاتی کل دنیا هم توش موندن) و حالا به اینکه این درست هست یا نه کاری ندارم موضوع این هست که چون ما چیز زیادی نمی دونیم بیشتر فقط دست و پا می زنیم یه چیزی گفته باشیم وگرنه اگر این اطلاعات در اختیار بچه های سایت باشه به شما قول میدم استراتژیستهای سایت از خیلی از مسئولین امر بهتر عمل می کنن.
من همیشه به این سایت خوش بین بوده و هستم و در آینده قول میدم یکی از سایتهای ایرانی بشه که همه به تحلیلها و نظرات اون چشم بدوزن و این نیست مگر در توان نهفته جوانهای این سایت ولی خوب زمان می خواد.
همین آقا مصطفی خودمون اگر همچین اطلاعاتی در اختیارش باشه می تونه یک متفکر و تئوریسین قوی و یک ذخیره به تمام معنا باشه ولی خوب متاسفانه.....

یک الگوریتمی هست در ریاضی به اسم تپه نوردی اگر دوستان علاقه داشتن بگن تا من توضیحش بدم خیلی جالب هست و با شرایط ما خیلی می خونه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت برادران بزرگوار.

خیلی ممنون از تحلیل جامعی که برادر اپرای عزیز ارائه فرمودند. البته بنده با کلیات این تحیلیل موافقم اما مواردی رو هم قبول ندارم.

قبل از اینکه اون موارد رو بگم یه خواهش از برادر مصطفی و برادر آرمانی دارم ؛ خواهشا اون بحث تحلیل فیلمها و مستنداتی مثل ظهور رو شروع کنین. متاسفانه دیده میشه که بسیاری از دوستان شدیدا از این نوع برنامه ها متاثر شدن و روی نظرات هم اثر گذاشته. البته خود من هم بعد از اشاره این دو برادر بزرگوار متوجه پشت پرده قضیه شدم؛ اما تاثیر پذیرفتن از چنین برنامه هایی (صرفنظر از هدف ساخت و پشت پرده اون) مناسب شیعه اندیشمند و منطقی نیست.

و اما درمورد تحیلی جنای اپرای بزرگوار؛
نکات بسیار مهمی که ایشون اشاره کردند و کاملا صحیحه، نبود رهبری، عدم تغییر زیرساختهای کشور، و حتی عدم دیدگاه روشن از آینده و خواستهای مردم ایراداتی هستند که تو حرکتهای مردمی کشورهای منطقه وجود دارن. همین مسائل باعث میشن این حرکتها به سادگی به هر مسیری قابل انحراف باشند.

عدم وجود رهبری در انقلابی که خواسته اون تغییر شرایط حکومتیه، هیچ نتیجه ای بجز عقب ماندگی نداره. چون مردم می دونن چی نمیخوان؛ ولی نمیدونن چی میخوان. وظیفه رهبری انقلابه که آینده و چشم اندازی برای انقلاب ترسیم کنه و با کمک مردم، از انحراف انقلاب جلوگیری کنه.

بازی تغییر چهره خاورمیانه (و به تبع اون، شمال افریقا و جنوبغرب آسیا)، در ابتدا توسط غرب کلید خورد و یکی از نتایج خوب اون، کشور سودان بود که به نوعی میشه گفت اسرائیل دوم رو اونجا بوجود آوردند؛ اما این دفعه، به جای آوردن مردم از مناطق دیگه، مردم اون منطقه رو تبدیل به چیزی کردن که میخواستن (به کمک قدرت نرم) و بدین ترتیب، بهانه دست هیچ کس ندادند که درمورد اشغالی بودن و ... دچار مشکلاتی بشن که در اسرائیل با اون دست و پنجه نرم می کنن.
اما قضیه کشوری مانند مصر، کمی متفاوت از سودان و تونسه. تونس، حرکتی بود که توسط غرب شروع نشد؛ اما به خوبی توسط اونها کنترل و مهار شد و همون مسیری رو رفت که اونها میخواستند. بنابراین، به هیچ وجه جلوی اون ایستادگی نکردند و برعکس، باعث تسریع اون هم شدند.
اما نکته ای که غرب از اون غفلت کرد، جایگاه حکومت مصر و ارتباط نزدیک اون با تونس بود.

قبل از ادامه عرایضم لازمه درمورد مصر مختصر توضیحی عرض کنم. مصر کشوریه که مردم اون مانند بقیه کشورهای عربی نیستند و مردمی شجاع و غیرتمندند (درمقایسه با ملل بقیه کشورهای عربی). وقتی این نامبارک به حکومت مصر رسید، مردم از عملکرد اون ناراضی بودند اما این نارضایتی، درحدی نبود که باعث انقلاب یا ... بشه. (رجوع شود به سخنرانی امام خمینی (ره) درمورد مصر.)
انقلاب اسلامی ایران، تاثیر خودش رو در مردم منطقه گذاشت و به اونها نشون داد که میشه دولتها رو تغییر داد. این، چیزیه که هنوز خیلی از ملتها باور نکردند، اما فقط یک نمونه از اون رو دیدند.
امروزه بعد از 30 سال، نه تنها نارضایتی مردم مصر از حکومت نامبارک کم نشده، بلکه به علل اقتصادی و مهمتر از اون، سیاسی (درحالیکه رسانه های غربی تلاش دارند اقتصادی رو اولویت نشون بدن) این نارضایتی ها بیشتر هم شده و به جایی رسیده که مردم مصر، واقعا حکومت حسنی مبارک رو نمیخوان.

تحولات تونس، هرچند بقول برادر اپرا، سناریویی غربی بود، اما دومین مثال از تغییر دولتها توسط مردم رو به مصریها نشون داد و همین مساله باعث شد مردم مصر هم آستین بالا بزنن.

برای جمع بندی بهتر، پیشنهاد می کنم دوستانی که دسترسی دارند، اخبار VOA رو از شروع تحولات مصر تا امروز، دنبال کنند و ببینن موضع گیری امریکا در این مدت چگونه بوده.

انقلاب مصر، توسط مردم شروع شد؛ اما باتوجه به نبود رهبری، بنده به شخصه خیلی به آینده اون امیدوار نیستم. البته میدونم هرکسی بعد از نامبارک بیاد، مطمئنا برای ما بهتر از اون خواهد بود؛ اما احتمال تشکیل حکومتی در جبهه مقاومت، تقریبا صفره. (هرچند خواسته مردم مصر، دقیقا چنین حکومتیه.)

وضعیت مصر و مبارک، دقیقا مشابه وضعیت عراق و صدام سالهای 56 و 57 هست؛ مردمی ناراضی که نارضایتی اونها هیچ تاثیری رو حکومت نداشت. الان فرصتی برای مصریها ایجاد شده که از این وضع خلاص بشن. اما مقصد این حرکت کجاست... !

مهمترین مساله ای که در صحبتهای برادر اپرای عزیز، بنده قبول ندارم، بخشیه که از تعابیر آخرالزمانی و دجال و ... استفاده کردند؛ درحالیکه این حوادث، هیچ کدوم نشانه روشنی نیست.

ان شاء الله که ظهور خیلی نزدیکتر از تصور ما باشه (که البته بنده شخصا فکر می کنم در چند قدمی ماست). اما این که چنین حوادث عام و عادی رو به این حادثه بزرگ ربط بدیم، بنده به هیچ وجه موافق نیستم.

ببخشین که کمی طولانی شد.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا میثم اشاره شما به تحلیل دوستان از سریال ظهور و غیره رو فهمیدم و الان هم می فهمم منظور شما چیه اما من همین اندازه بگم که بحث ماسونها و بزرگ کردن اونها و موارد مرتبط در میان نیست بحث بودن یک سیستم حالا به هر اسم و نشانی هست که در روایات فراوان داریم که در پی کارهای شیطانی خودش هست اما من همیشه معتقد بوده و هستم که نباید دنبال فرد و یا جریان برای یک روایت باشیم کما اینکه یک بار امام خامنه ای در یکی از موارد حتی برخورد بسیار خشم آلودی کرده بودن و من هم معتقدم ما نباید توی خیابون راه بیفتیم و دنبال نمی دونم امام زمان و دجال و.... باشیم اما ما حتم داریم با نشانه هایی که هست در دوران ظهور هستیم ولی زمان دقیق رو فقط خدا می دونه و حالا وظیفه ما انجام سفارشاتی هست که به ما شده و میشه کسی نمی تونه منکر بشه ایت الله بهجت رحمت الله گفته بودن حتی پیره مرد ها هم منتظر باشن ولی منظور من از اون تکه آخر اخر کل ماجرا بود حال می خواد اون زمان رو اپرا ببینه اقا میثم ببینه یا نه اصل این هست که این تفکر خواهد ماند و ان شا الله با ظهور آقا سر ظیطان رو که سلسله جنبان کل این کثافت کاریها هست در همون معبدی که دارن گور خودشون رو درش می کنن خواهد زد.

حالا جای این موارد نیست من زیاد در موردش بحث کنم اما شکی نکنید که حداقل من و اقا مصطفی بر این اعتقاد هستیم هیچ جریان فکری و سیاسی نیست که شما ریشه اون رو در یکجا پیدا نکنید ما فقط وسط یک جنگ زرگری هستیم که قصدش استحمار مردم دنیا در روی پرده هست و پشت پرده خبرهای دیگه هست.

اما با تمام این تفاسیر خدایی هست و خدایی هست و خدایی هست و محمد رسول او و علی ولی اون و ما هم حداقل در زبان منتظر منجی اون خدا و پیامبر و ولی هستیم.

در مورد این قضیه مصر من با شما موافق نیستم اینکه ما می بینیم در تمام منطقه داره این ویروس پیشرفت می کنه نشان از این داره که این کار مهندسی شده هست و برخورد ابتدای کار امریکا هم نشان از همین داره ولی این جریان داره از دست اونها خارج میشه و به همین خاطر می بینین که بقیه جاها یه مقداری اروم شده چون اونها نمی خوان این مشکل در اونجا هم پیش بیاد و می خوان ببینن بالاخره می تونن این مصر رو کنترل کنن یا نه تا بعد سکانسهای بعدی فیلم رو در بقیه منطقه اجرا کنن.

اما باز می گم هر چی می خوان مکر کنن بزارین بکنن که والله خیر الماکرین.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]حركت 50 خودروي زرهي بحريني به سوي ميدان الؤلؤه[/b]

[img]http://media.farsnews.com/Media/8911/Images/jpg/A0100/A1007596.jpg[/img]

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، حدود 50 خودروي زرهي صبح امروز پنجشنبه براي متفرق كردن مردم معترض كه در ميدان الؤلؤه تحصن كرده‌اند، حركت كرد.

خبرگزاري رويترز ادامه داد كه اين اقدام خودروهاي زرهي پس از آن صورت گرفت كه پليس منامه، بخشي از مردم را از اين ميدان متفرق كرده بود.

بنا بر اين گزارش، صدها معترض بحريني در اعتراض به عملكرد دولت اين كشور به ميدان الؤلؤه منامه پايتخت اين كشور رفته‌اند و اين ميدان را به تاسي از تجمع مردم مصر در ميدان التحرير قاهره كه به پيروزي انقلاب آنان منجر شد، التحرير [آزادي] ناميدند.

در اين گزارش همچنين اعلام شد كه دست‌كم دو بحريني در شليك نيروهاي پليس به مردم كشته شده‌اند. پليس اين كشور براي متفرق كردن مردم معترض از گلوله‌هاي پلاستيكي و گاز اشك‌آور استفاده كرده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911280158

================================================

[b]كشته‌هاي تظاهرات مردمي بحرين به 5 نفر رسيد[/b]

به گزارش فارس، حمله صبح امروز پليس بحرين به مردم تحصن‌كننده در ميدان الؤلؤه منامه پايتخت اين كشور سه كشته و ده‌ها مجروح بر جاي گذاشت.

تظاهرات مردم بحرين به تأسي از مردم تونس و مصر كه ديكتاتورهاي خود را از قدرت بركنار كردند، از يكشنبه گذشته آغاز شده است و تاكنون ادامه دارد

پيش از اين نيز دو بحريني در تظاهرات عليه دولت پادشاهي اردن كشته شده بودند.

به گزارش خبرگزاري آلمان، در ميان كشته‌ها يك مرد سالخورده و يك جوان هست. شاهدان عيني اعلام كردند كه ظاهرا بر بدن كشته شده‌ها جاي اصابت گلوله‌هاي واقعي ديده مي‌شود.

بنا بر اين گزارش، منابع پزشكي به محل حادثه شتافتند و دست كم تاكنون 45 نفر را به بيمارستان منتقل كرده‌اند كه بر اثر استنشاق گازاشك‌آور و اصابت گلوله‌هاي پلاستيكي مجروح شده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاري آلمان، در بيمارستان السلمانيه شهر منامه حالت فوق‌العاده اعلام شده است.

بامداد امروز پليس و نيروهاي امنيتي بحرين بدون هشدار قبلي به جمع تحصن‌كننده مردم بحرين در ميدان الؤلؤه هجوم بردند و تلاش كرد كه آنان را متفرق كند.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911280194

============================================

[b]رژيم بحرين مردم را در ميدان الؤلؤه به خاك و خون كشيد[/b]

به گزارش فارس به نقل از منابع خبري، نيروهاي گارد ويژه بحرين بدون هشدار قبلي ناگهان به سمت تحصن كنندگان در ميدان "اللولوء " كه مخالفان آن را ميدان "التحرير " نامگذاري كرده‌اند، حمله ور شدند و به سمت آنها تيراندازي و گاز اشك آور شليك كردند.

يك تحصن‌كننده ساعت سه بامداد در تماس تلفني با شبكه العالم با اعلام اين خبر افزود: در بين زخمي‌ها شماري زن و كودك مشاهده مي‌شود و زره پوش‌ها وارد ميدان التحرير (الؤلؤه) شده‌تند.

بنا بر اعلام خبرگزاري رويترز، گروهي از تحصن‌كنندگان در ميدان التحرير (الؤلؤه) اعم از زن، مرد و كودكان نيمه‌هاي شب در خواب بودند كه به ناگاه نيروهاي امنيتي يمن به سمت آنها يورش برده و دستكم سه نفر را كشته و بيش از يكصد نفر ديگر را زخمي كردند.

با كشته شدن اين سه نفر، شمار كشته هاي تظاهرات مردمي اخير عليه رژيم حاكم در بحرين به پنج نفر رسيد و شمار زخمي ها از مرز يكصد نفر گذشت.

مردم بحرين در يك هفته اخير با الهام از انقلاب‌هاي تونس و مصر عليه رژيم حاكم دست به تظاهرات زده و خواهان آزادي و دموكراسي و مشاركت در قدرت سياسي هستند كه در اختيار يك طبقه خاص قرار دارد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911280035

========================================

[b]چهار وزير دولت بحرين استعفا كردند[/b]

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري النشره، در پي ادامه خشونت‌هاي پليس و نيروهاي امنيتي دولت بحرين عليه مردم معترض كه در ميدان اللؤلؤة تجمع كرده بودند، هفتمين شهروند بحريني نيز در اثر اين درگيري‌ها كشته شد. دهها نفر نيز طي روزهاي گذشته در اين درگيري‌ها زخمي شد‌ه‌اند.

اين در حالي است كه برخي گزارش‌هاي رسيده از استعفاي چهار تن از وزيران دولت بحرين از جمله وزير بهداشت اين كشور در اعتراض به تجاوز نيروهاي امنيتي عليه تظاهرات كنندگان در منامه خبر مي‌دهند.

روزنامه الوسط بحرين با اعلام اين خبر تاكيد كرد كه "فيصل الحمر " در پي خشونت‌هاي روزهاي گذشته نيروهاي امنيتي عليه كساني كه تظاهرات صلح‌آميز برگزار مي‌كردند، استعفا كرده است.

از سوي ديگر "عبدالله الدرازي " رئيس سازمان حقوق بشر بحرين نيز اعلام كرد كه در اعتراض به خشونت‌هاي پليس و نيروهاي امنيتي بحرين عليه مردم در شهر منامه از سمت خود استعفا كرده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911280460

===============================

سفارت‌ آمريكا در بحرين تعطيل شد[b]

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري النشره لبنان، سفارت‌ آمريكا در بحرين به دنبال ادامه اعتراضات مردمي و حضور گسترده مردم در شهر منامه پايتخت اين كشور تعطيل شده است.

بر اساس اين گزارش اين مركز تمام فعاليت‌هاي خود را تا اطلاع ثانوي به حال تعليق درآورده است.

مقامات امنيتي بحرين براي مقابله با خشم شهروندان اين كشور درپي حمله شب گذشته پليس ضد شورش به محل تحصن معترضان دولتي كه در آن سه نفر ديگر كشته و دهها نفر زخمي شدند، بيش از 60 تانك را در خيابان‌هاي شهر منامه و در اطراف ميدان اللؤلؤه مستقر كرده است.

يكي از تظاهرات‌كنندگان در گفت‌وگو با الجزيره اعلام كرد كه از ساعت شش صبح حركت خودروهاي زرهي و بالگردهاي نظامي به سمت مركز تجمع مردم در ميدان اللؤلؤه آغاز شده است.

بنا بر اين گزارش، شمار زيادي از سربازان نظامي بحريني نيز در اين ميدان مستقر شده و از تجمع دوباره مردم كه پس از حمله شديد نيرو‌هاي امننيتي متفرق شدند، جلوگيري مي‌كنند.

گزارش‌هاي رسيده حاكي از آن است كه با كشته‌شدن 3 نفر در درگيري‌هاي امروز بحرين، شمار كشته‌هاي معترضان اين كشور از آغاز تظاهرات به 6 نفر رسيده است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911280444

==========================================

[b]بيمارستانهاي بحرين خواستار اهداي خون شدند[/b]

به گزارش فارس، "محمود السعيد " از شخصيت‌هاي سياسي مخالف در بحرين در گفت‌وگو با شبكه خبري العالم به حمله بامداد امروز نيروهاي امنيتي به تحصن كنندگان در ميدان اللولوه شهر منامه اشاره كرد و گفت: بيمارستان ها به علت تعداد زياد زخمي ها و شدت جراحت هاي وارده به آنها درخواست اهداي خون كرده اند.

وي با اشاره به اينكه مردم در ميدان اللولوه كه معترضان با الهام گيري از مصر نام ميدان "التحرير " را روي آن گذاشته اند، حق طبيعي و قانوني خود را براي رساندن پيام خويش اعمال مي كنند، افزود: وضعيت چهار تا پنج نفر از زخمي ها يا احتمالا بيشتر وخيم است و سن زخمي ها بين 13 تا 50 سال است.

السعيد گفت: شهر منامه از همه طرف بسته شده است بويژه ورودي هاي منتهي به ميدان اللولوه مسدود است و نيروهاي مسلح از همه طرف آن را محاصره كرده اند و نيروهاي امنيتي از گلوله هاي پلاستيكي، گلوله هاي كشنده زماني و گاز هاي اشك آور و خفنه كننده عليه معترضان استفاده كرده اند.

گلوله هاي زماني در مرحله اول شليك شده وبعد از اصابت به هدف بار ديگر منفجر شده و به قطعات متعدد تقسيم مي شود.

السعيد خواستار عقل و درايت مسئولان بحريني شد و گفت: سراسر جهان صداي ملت بحرين را شنيد اما رژيم بحرين نمي خواهد مطالبات مردم را در داشتن كشوري قانونمند بشنود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8911280285

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.