ALI

بررسی و مقایسه نیروی زمینی ارتش پاکستان و هند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

حالا کدوم کشور بین هند و پاکسان تولید داخلی بیشتری دارند ؟؟؟ آیا با ایران هم تبادلی دارند ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]حالا کدوم کشور بین هند و پاکسان تولید داخلی بیشتری دارند ؟؟؟ آیا با ایران هم تبادلی دارند ؟؟؟[/quote]

اگه منظورتون تولیدات نظامی باشه ،

ارتش هند در سال 2009 دارای بودجه 36.5 میلیارد دلاری بود در حالی که ارتش پاکستان در همان سال دارای 5.8 میلیارد دلار بودجه بود .

پاکستان به دلیل محدودیت بودجه نظامی ، نمی تواند به تنهایی از پس هزینه های سنگین تحقیقات بر بیاید ، به همین دلیل در طرح ها و پروژه های سایر کشورها سهیم می شود . نمونه آن سرمایه گذاری در سیستم های موشکی سبک ترکیه ، که قرار است تا پایان سال 2011 خط تولید این موشک های مدرن ترکیه ای در پاکستان احداث شود . یا شراکت و سرمایه گذاری پاکستان در بخش صنایع هوایی چین ، که تا سال 2020 ارتش پاکستان به جنگنده های مدرن چینی مجهز خواهد شد . تانکهای الخالد ارتش پاکستان در واقع همان تانک های تایپ 90 چینی می باشند که در داخل پاکستان و در کارخانجات تاکسیلای این کشور بر اساس نیازهای این کشور ساخته شده اند .

اما در مقابل ارتش هند به دلیل بودجه بالاتر معمولا طرح های نظامی را با کمک روسیه و رژیم اشغالگر قدس در داخل هند ادامه می دهد و هم به مقیاس وسیعی از روسیه تسلیحات می خرد .

از بین این دو کشور ، فکر کنم پاکستان تا حدودی با ایران در زمینه های نظامی تبادلاتی داشته اند . والله اعلم .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میشه پرسید ایران نسبت به این دو کشور قدرت نیروی زمینی بزرگتری دارد یا نه؟
این سوال بدلیل دانسته های کم من است و این رو میدونم بدلیل وضعیت کنونی
باید به داشته ها و علم خودمون اکتفا کنیم.
و بودجه نظامی ما نسبت به این دو کشور در چه حالت هست کمتر یا بیشتر؟
تنکس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]میشه پرسید ایران نسبت به این دو کشور قدرت نیروی زمینی بزرگتری دارد یا نه؟
و بودجه نظامی ما نسبت به این دو کشور در چه حالت هست کمتر یا بیشتر؟
تنکس[/quote]
از نظر تجهیزات ایران خیلی از پاکستان قوی تره
بودجه دفاعی ایران در حدود 10 میلیارد دلار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از نظر تجهیزات ایران خیلی از پاکستان قوی تره
بودجه دفاعی ایران در حدود 10 میلیارد دلار[/quote]
چقدر کم اصلا با عربستان قابل قیاس نیست که نسبت به بودجه هر سال خیلی سهم کمی داره بودجه نظامی
نا سلامتی 75 میلیون جمعیت داریم

پس قفط بمب اتم کم داریم نسبت به پاکستان خوب به نظر من بمب اتم یکطرف باقی تجهیزات هم یک طرف

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]از نظر تجهیزات ایران خیلی از پاکستان قوی تره
چقدر کم اصلا با عربستان قابل قیاس نیست که نسبت به بودجه هر سال خیلی سهم کمی داره بودجه نظامی

پس قفط بمب اتم کم داریم نسبت به پاکستان خوب به نظر من بمب اتم یکطرف باقی تجهیزات هم یک طرف[/quote]

عربا با اون بودجه تازه یاد گرفتن مسلسل باز وبسته کنن icon_cheesygrin نمیخوام تفرقه و.... اما از کجا میدونین بمب اتمی نداریم؟؟؟ :mrgreen:

[color=darkblue]لطفا از شایعه پراکنی جدا خودداری کنید .
ایران هیچ گونه تسلیحات اتمی در اختیار ندارد .
بار های بار توسط مقامات کشور این موضوع اعلام شده است که تسلیحات هسته ای در دکترین نظامی ایران جایی ندارد .
پس شما هم خواهشا از ارائه آمارهای تایید نشده و تحلیل های غیر واقعی خودداری کنید

با تشکر از شما دوست عزیز .

DASHALI[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سیستم راکت انداز BM30 SMERCH

منون داش علي .
اين همونه كه بردش 90 كيلومتره و سر جنگيش حدودا 280 كيلوگرمه؟؟؟؟

دقیقا خودشه .

تاپیک معرفی اون هم در بخش توپخانه زمینی و در صفحه دوم قرار دارد .
[/quote]

پيداش نكردم داش علي :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=8538
ops جان از لینک تو امضا من برای سرچ استفاده کن :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=8538
ops جان از لینک تو امضا من برای سرچ استفاده کن

[/quote]

ممنون .منم از موتور جستجويي كه شما زحمتشو كشيدين استفاده كردم اما اين كجا و ان كجا. :mrgreen:

من دنبال BM30 بودم خب icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میدونم اما اینم همینه ها فکر کنم ! مشخصاتش که همونه
اینم از صفحه مربوط به ویکی smerch میذارم ببین:
http://en.wikipedia.org/wiki/BM-30_Smerch

The main components of the RSZO 9K58 "Smerch" system are the following:

Rockets 9M55 or 9M528 (in containers);
BM 9A52-2 launch vehicle;
TZM 9T234-2 transloader with a 850 kg crane and 12 spare rockets;
Automated fire control equipment in the command post 1K123 "Vivary";
Maintenance vehicle PM-2-70 MTO-V;
Set of arsenal equipment 9F819;
Training facilities 9F827 and 9F840.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از علی عزیز
یک سوال روی نیروی های شبه نظامی که در هر جنگ احتمالی بین دو کشور قطعا حضور خواهند داشت چقدر می توان در تغییر قدرت نظامی و علی الخصوص قوای زمینی دو طرف حساب باز کرد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]از نظر تجهیزات ایران خیلی از پاکستان قوی تره

پس قفط بمب اتم کم داریم نسبت به پاکستان خوب به نظر من بمب اتم یکطرف باقی تجهیزات هم یک طرف[/quote]

عربا با اون بودجه تازه یاد گرفتن مسلسل باز وبسته کنن icon_cheesygrin نمیخوام تفرقه و.... اما از کجا میدونین بمب اتمی نداریم؟؟؟ :mrgreen:[/quote]
بحث بمب اتمی یا پول نیست مهم شجاعت و رشادته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]از نظر تجهیزات ایران خیلی از پاکستان قوی تره

سلام

[b]چيزي كه مهمه نحوه خرج كردن بودجه نظامي هست [/b].

مثلا ما با همين بودجه نظامي كلي پروژه تحقيقاتي را جلو برديم و به نتيجه هم رسونديم ولي عربستان دلار ميده اسلحه تحويل ميگيره ...
فكر ميكنيد در بلند مدت برد با كيه ؟ كسي كه اسلحه ميسازه يا كسي كه اسلحه ميخره ؟

نكته بعد اينكه [b]بودجه نظامي بايد با بودجه كل كشور تناسب داشته باشه [/b]الان به نظر من اولويت اول ما بايد اقتصاد باشه ( براي حرفم دليل دارم )
بودجه نظامي سنگين يعني اينكه شما بايد به اقتصاد كشور ومردم بيشتر فشار بياري ...
( البته به اميد خدا با اجراي كامل طرح هدفمند سازي و اصلاح نظام مالياتي دست دولت براي تخصيص بودجه خيلي باز ميشه ...)

خوب براي اينكه زياد تو جاده خاكي نزنيم و خارج از تاپيك نباشه [b]پاكستان بمب اتم را لازم داشت براي اينكه همسايه يك كشوراتمي بود [/b]كه از قضاي روزگار اب اين دو تا از روز اول استقلال پاكستان در يك جوب نرفته و نخواهد رفت . اگر پاكستان بمب اتم نميداشت با اين استعداد نظامي و جلوي هند اتمي مدام بايد امتياز ميداد والي اخر...

والا بمب اتم اش دهن سوزي هم نيست . سنگ بزرگ براي نزدن ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر از توجه دوستان عزیز

عاجزانه از همه دوستان تقاضا دارم که در این تاپیک بحث های غیر واقعی و تحلیل های نادرست ارائه ندهید .

وقتی مقامات بلند پایه کشورمان بر نبود تسلیحات هسته ای در ایران تاکید می کنند و اعلام می کنند که تسلیحات

هسته ای در دکترین نظامی ما جایی ندارد ، پس چرا دوستان اصرار دارند که بحث تسلیحات هسته ای را هم وارد

تحلیل هایمان کنیم ؟؟ پس خواهش می کنم دیگر درباره تسلیحات هسته ای صحبت نکنید .

==========================================

مشخصات سیستم راکت انداز BM30 SMERCH

تعداد تیوب ها / 12 عدد
کالیبر / 300 میلیمتر
ماکزیمم برد / 90 کیلومتر
وزن راکت ها / 815 کیلوگرم
طول راکت ها / 7.6 متر
سرجنگی / 280 کیلوگرم ( متوسط )
انواع سرجنگی های ضد تانک ، ضد نفر ، مین پخش کن ، ترموباریک ، ضد استحکامات ، انفجاری شدید

======================================

[quote]
یک سوال روی نیروی های شبه نظامی که در هر جنگ احتمالی بین دو کشور قطعا حضور خواهند داشت چقدر می توان در تغییر قدرت نظامی و علی الخصوص قوای زمینی دو طرف حساب باز کرد ؟[/quote]

سوال بسیار خوبی مطرح کردید دوست گرامی .

انشاالله پس از پایان بحث معرفی نیروی زمینی هند به معرفی و مقایسه نیروهای شبه نظامی و نیروهای مستقل زمینی ( غیر وابسته به هسته مرکزی ) ارتش دو کشور خواهم پرداخت و در آنجا این دو را با هم مقایسه خواهم کرد .

با تشکر از شما دوست عزیز .

[quote]

خواهش می کنم بحث تسلیحات هسته ای را تمام کنید . چون اصلا ارتباطی با موضوع تاپیک ندارد .

[quote]
از نظر تجهیزات ایران خیلی از پاکستان قوی تره

البته پاکستان هم به میزان بودجه نظامی خود بسیار قوی است .

[quote]
میشه پرسید ایران نسبت به این دو کشور قدرت نیروی زمینی بزرگتری دارد یا نه؟
و بودجه نظامی ما نسبت به این دو کشور در چه حالت هست کمتر یا بیشتر؟ [/quote]

اگر تنها بخواهیم به مساله قدرت نیروی زمینی ایران در مقایسه با هند و پاکستان بپردازیم ، می بایست عرض کنم

که بدون هر گونه تعصب و جانبداری از کشور خودمان ، هم اکنون نیروی زمینی ایران در منطقه جزء بهترین هاست .

در مقایسه با نیروی زمینی هند و پاکستان ، اگر از این دو کشور بیشتر نباشد ، کمتر نیست .

اما می بایست به شرایط سیاسی ایران و هند و پاکستان نیز توجه داشت .

بودجه نظامی هند در سال 2009 معادل 36.5 میلیارد دلار بود

بودجه نظامی ایران در سال 2009 معادل 9.5 میلیارد دلار بود .

بودجه نظامی پاکستان در سال 2009 معادل 5.8 میلیارد دلار بود .

حال هر کشور برای خود دارای دکترین نظامی خاص خود می باشد و بر اساس این دکترین و چهار چوب

بخش های مختلف نیروهای خود را تقویت می کند . به عنوان مثال ، در زمان حکومت شاه سابق عراق یکی از

بزرگترین تهدیدات بالقوه علیه ایران بود . عراق در آن زمان دارای بزرگترین لشکر های زرهی در خاور میانه بود .

ایران هم در آن زمان برای توازن قوا دست به خرید هلی کوپتر های کبرا از آمریکا زد . از آنجایی که چهار چوب

نظامی هر سه کشور با هم فرق می کند ، نمی توان گفت که مثلا چون هند دارای 36.5 میلیارد دلار بودجه سالانه

نظامی است ، پس از پاکستان که دارای 5.8 میلیارد دلار بودجه سالانه است ، قوی تر است . نه .

هر یک از این سه کشور در چهار چوب نظامی خود بودجه نظامی سالانه خود را مصرف می کنند .

البته به نظر من ایران و پاکستان دارای چهارچوب های نظامی بهتری هستند و بودجه خود را بهتر خرج می کنند .

هند با این بودجه بالای خود و ظرفیت بسیار بالای علمی خود ، به نسبت دو کشور دیگر استراتژی نامناسبی را

در پیش گرفته است ( البته به نسبت ایران و پاکستان نامناسب است ، و گرنه نامناسب نیست ) [/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.