RedArmy

تحلیل و پیگیری تحولات جمهوری خلق چین

Recommended Posts

132 جان ! من نمیدونم این اطلاعاتت از کدام منبع هست ، اما اطلاعات رسمی میگه روسیه/شوروی تو خاورمیانه فقط تو سوریه و یمن جنوبی پایگاه دریایی داشته اند که پایگاه یمن جنوبی هم پیشتر بسته شد ، در هیچ یک از کشورهای عراق ، عربستان و ... روسیه پایگاه رسمی نداشته و اتفاقا طبق استدلال خود شما این آمریکا هست که از حمله به سوریه (که روسیه در بندر طرطوس آن پایگاه نظامی داره) خودداری میکنه چون از رویارویی باهاش میترسه ... بگذریم ، بیشتر بحث کردن در این مورد تاپیک رو به انحراف میبره ، در مورد پایگاه های نظامی روسیه بیشتر تحقیق بفرمایید .

جناب mhn1991 ، بحث سر اینه که آیا اقتصاد چین میتونه جنگی با ژاپن و با مقیاس تمام عیار (درگیر شدن همه جانبه ی ارتش خلق چین) رو ساپورت کنه که آمارهای اقتصادی که گفته شد نشون میده پشتوانه ی اقتصادی چین حتی فراتر از حد نیاز برای انجام این کار هست .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1361037975' post='300542']
132 جان ! من نمیدونم این اطلاعاتت از کدام منبع هست ، اما اطلاعات رسمی میگه روسیه/شوروی تو خاورمیانه فقط تو سوریه و یمن جنوبی پایگاه دریایی داشته اند که پایگاه یمن جنوبی هم پیشتر بسته شد ، در هیچ یک از کشورهای عراق ، عربستان و ... روسیه پایگاه رسمی نداشته و اتفاقا طبق استدلال خود شما این آمریکا هست که از حمله به سوریه (که روسیه در بندر طرطوس آن پایگاه نظامی داره) خودداری میکنه چون از رویارویی باهاش میترسه ... بگذریم ، بیشتر بحث کردن در این مورد تاپیک رو به انحراف میبره ، در مورد پایگاه های نظامی روسیه بیشتر تحقیق بفرمایید .

جناب mhn1991 ، بحث سر اینه که آیا اقتصاد چین میتونه جنگی با ژاپن و با مقیاس تمام عیار (درگیر شدن همه جانبه ی ارتش خلق چین) رو ساپورت کنه که آمارهای اقتصادی که گفته شد نشون میده پشتوانه ی اقتصادی چین حتی فراتر از حد نیاز برای انجام این کار هست .
[/quote]

من نمی دونم اما من از خیلی ها شنیدم که داشته بگذریم ,اگه آمریکا از روسیه می ترسه چطور همه کار برله اون انجام می ده و روسیه فقط داد وهوار الکی می کشه همین مونده که توش پایگاه نظامی بزنه اما به هر حال روسیه به شدت ازآمریکا می ترسه!----------------------------------------------------------------------------------
اما:شما چطور چین رو کشوری با قدرت اقتصادی شکست ناپذیر می دونید در حالی بیش از 90درصد صادراتش رو وارد می کنه .که البته باید اینو در نظرگرفت خیلی از صادراتی های چین اقلامی مثل عروسک،توپ و لباس و این جور جیزاس و صنعتش متعلق به کشورهای دیگه است و در صورت گستاخی کردن بیچاره میشه
چند وقت پیش یه شبکه تلویزیونی داشت با وزیر اقتصاد آلمان در مورد قدرت گرفتن اقتصاد چین ازش سوال کرد با خنده گفت:ما در مورد کشوری که 80در صنایع سنگینش رو تامین می کنیم نگرانی نداریم.انوقت ژاپنی که این همه فناوری داره
و صنعت داره واقتصاد اون از حجم خیلی از چین بزرگ تره وارزش بسیار بیشتری در مبادلات اقتصادی جهان داره رو کشوری می دونید که داری اقتصادی ضعیف بوده نمی تونه جنگ رو اداره کنه(البته خود ژاپن حدود 60درصد صادراتش رو وارد می کنه که البته بیشتر مواد اولیه می باشد چونکه این کشور اصلا ماده ی معدنی اگر داشته باشد بسیار بسیار ناچیز است ).
امادرکل جنگ بین این دو برنده نخواهد داشت البته من معتقدم که چین تلفات بیشتری(اقتصادی و نظامی)می ده.
.
.
.
.
"اما جواب سوال من رو ندادین آیا بدهی اهرم بهتری است یا وابسته اقتصادی بودن؟"

البته تا اینرو نی بگم شما که می فرمائید تو خاورمیانه فقط تو کشورهای سوریه و یمن پایگاه داشته باید اینو نیزحتما می دونید که درکشورهای شمال آفریقا هم تا مقاطعی داشتن وهمینطور داشتن فعلی پایگاه در بعضی از کشورهای قفقاز مثل:قزاقزستان،قرقیزستان،ازبکستان من همیشه میگم اینترنت اقیانوسی از اطلاعات به عمق یک میلیمتره!!!!! ویرایش شده در توسط 132

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1361012433' post='300461']
[quote name='DEXON' timestamp='1360994066' post='300401']
در صورت حمله چین به ژاپن چین برای رسیدن به سواحل ژاپن باید قبلش از بزرگترین نیروی دریایی جهان عبور کنه که اصلا در این حد واندازه نیست...
[/quote]
دکسون جان میشه تعریفتون از واژه بزرگترین رو بفرمایید تا ما هم درک کنیم که نیروی دریایی ژاپن با چه مقیاسی بزرگترین محسوب میشه icon_eek icon_cheesygrin

اما مقایسه آمار و ارقام زیر هم در نوع خودش جالب و روشنگره :

نیروی هوایی ژاپن :
اف-2 (تحت لیسانس اف-16 بلاک 40) 82 فروند
اف-15 213 فروند
فانتوم 91 فروند
---------------------------------------------------------
مجموع 386 فروند

نیروی هوایی و هوادریای چین :
جی-10 (قابل مقایسه با اف-16 بلاک 50) 220 فروند
جی-11 (تحت لیسانس سوخو-27) 164 فروند
سوخو-27 76 فروند
سوخو-30/33 100 فروند
جی-7 380 فروند
جی-8 408 فروند
اچ-6 (بمب افکن استراتژیک) 136 فروند
-------------------------------------------------------
مجموع 1484 فروند

خوب با یه مقایسه سرانگشتی هم میشه تشخیص داد که ژاپن نه از نظر کمیت و نه از نظر کیفیت هیچ حرفی برای گفتن نداره hee_hee
تازه این وضع خراب ژاپن تو حوزه ایه که ارتش های با ساختار غربی به طور سنتی بیشترین سرمایه گذاری رو انجام میدن و معمولا دست بالا رو دارن ! حالا با این حساب تو موازنه موشکی و دریایی و زمینی مقابل چین چه حال و روزی خواهند داشت دیگه نیاز به بیان نداره icon_cheesygrin
[/quote]

محمد عزیز بزرگترین نیروی دریایی جهان = نیروی دریایی امریکا
نمیشه انتظار داشت چین بخاد بزرگترین مهمترین پایگاه شریک و متحد امریکا در شرق اسیا تسخیر کنه و امریکا مداخله نکنه؟ ویرایش شده در توسط DEXON
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر نمیکنید این بحث رو ادامه ندید بهتره. هر کسی بخواد چیزی گیرش بیاد که تا الان متوجه شده و هر کسی بخواد بر طبل افکار خودش بکوبه؛ صداش طبلش اجازه ورود افکار و صدای دیگران رو نمیده. واقعیت رو کافیه کمی جستجو کنید که گیرتون میاد.
آمارهای کلی و مخصوصاً عقل سلیم که تشخیص میده چی راسته و چی اشتباه. ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام..
با توجه به دینامیک نظامی و چه با متحد و بی متحد اگر جنگی صورت بگیره هر دو طرف متحمل خسارات سنگینی خواهند شد ، که نتیجه ان باخت باخت خواهد بود .
به همین دلیل فقط شاهد درگیری لفظی خواهیم بود و جنگ سخت دور از ذهن و منتفی هست .
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من همیشه گفتم بازم می گم روز به روزم بیشتر معلوم میشه راست می گم یکی از بزرگترین نقطه ضعف های چین استفاده از فناوری تقریبا رده دومی روسی هست (شکست های فضایی روسیه آبرو برای سازمان فضایی این کشور نذاشته هر هفته نیست من مجله هوا فضا بخونم و یه شاهکار جدید از این سازمان فضایی نبینم)
اقتصاد چین به شدت وابسته است و بخش بزرگ رشدش مدیون همین ژاپن و آمریکا است کارخانه هاشون آوردن تو چین و کالاها رو اونجا تولید می کنن نمونه بارزش کمپانی اپل ماکروسافت و...
رشد طبقه متوسط که دیگه نمی خوان بد زندگی کنن و فقط امکانات می خوان و دیگه به بخورو نمیر راضی نیستن چین از فکر حمله این حرف ها به دور می کنه مشکلات اجتماعی در جامعه چین بیداد می کنه. و انسجام جامعه ژاپن نداره و بیشتر کشور ها ندارن ژاپن جامعه خالصی داره.
ژاپن همین الان هم دومین کشور هست در جهان به لحاظ فناوری و هر چی اراده کنه می تونه تولید کنه .
آمریکا برنامه ای که برای بدبخت روس ها اجرا کرد داره برای چینی ها اجرا می کنه(برای ما هم اجرا کرده که هیچ به نتیجه هم رسیده)
چین به ژآپن بیشتر احتیاج داره تا ژاپن به چین
ژآپن با توجه به جمعیتش به مراتب از چین پولدارتره
جمعیت چین 10 برابر ژاپن حجم اقتصادشم 10 برابر ژاپن !!!!!
همچین روزی که چین به این حجم از افتصاد برسه فکر کنم نوه های ما هم زنده نباشن چون چین تا ابد با همین رشد ادامه نمیده

دوستمون به چیز قشنگی اشاره کرد مشکل چین در صنایع سنگین هست و علت اینکه هنوز آلمان مشکل نداره بخاطر چین کلی از صنایع سنگینی از همین آلمان وارد می کنه اون کارخانه ها با فناوری غربی ساخته میشن. کارگز چینی کار می کنه به نام چین تموم میشه
در صورتی که ژاپنی ها خدای صنایع سنگین هستن و سالت که این توانایی رو دارن
---------------
در مورد روسیه کشور مافیا ها(پوتین)
آمریکا کاری که نگی با روسیه نکرده یکی یکی داره مناطق تحت نفوض روسیه رو عضو ناتو می کنه دفاع ضد موشکی که داره راه می اندازه )
در آسیای میانه بیخ گوش روسیه پایگاه زده.سوریه هم تا به حال حمله نکرده چون اوباما مرد زرنگی ویرایش شده در توسط waffen_ss
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='waffen_ss' timestamp='1361189148' post='300809']
من همیشه گفتم بازم می گم روز به روزم بیشتر معلوم میشه راست می گم یکی از بزرگترین نقطه ضعف های چین استفاده از فناوری تقریبا رده دومی روسی هست (شکست های فضایی روسیه آبرو برای سازمان فضایی این کشور نذاشته هر هفته نیست من مجله هوا فضا بخونم و یه شاهکار جدید از این سازمان فضایی نبینم)
اقتصاد چین به شدت وابسته است و بخش بزرگ رشدش مدیون همین ژاپن و آمریکا است کارخانه هاشون آوردن تو چین و کالاها رو اونجا تولید می کنن نمونه بارزش کمپانی اپل ماکروسافت و...
رشد طبقه متوسط که دیگه نمی خوان بد زندگی کنن و فقط امکانات می خوان و دیگه به بخورو نمیر راضی نیستن چین از فکر حمله این حرف ها به دور می کنه مشکلات اجتماعی در جامعه چین بیداد می کنه. و انسجام جامعه ژاپن نداره و بیشتر کشور ها ندارن ژاپن جامعه خالصی داره.
ژاپن همین الان هم دومین کشور هست در جهان به لحاظ فناوری و هر چی اراده کنه می تونه تولید کنه .
آمریکا برنامه ای که برای بدبخت روس ها اجرا کرد داره برای چینی ها اجرا می کنه(برای ما هم اجرا کرده که هیچ به نتیجه هم رسیده)
چین به ژآپن بیشتر احتیاج داره تا ژاپن به چین
ژآپن با توجه به جمعیتش به مراتب از چین پولدارتره
جمعیت چین 10 برابر ژاپن حجم اقتصادشم 10 برابر ژاپن !!!!!
همچین روزی که چین به این حجم از افتصاد برسه فکر کنم نوه های ما هم زنده نباشن چون چین تا ابد با همین رشد ادامه نمیده

دوستمون به چیز قشنگی اشاره کرد مشکل چین در صنایع سنگین هست و علت اینکه هنوز آلمان مشکل نداره بخاطر چین کلی از صنایع سنگینی از همین آلمان وارد می کنه اون کارخانه ها با فناوری غربی ساخته میشن. کارگز چینی کار می کنه به نام چین تموم میشه
در صورتی که ژاپنی ها خدای صنایع سنگین هستن و سالت که این توانایی رو دارن
---------------
در مورد روسیه کشور مافیا ها(پوتین)
آمریکا کاری که نگی با روسیه نکرده یکی یکی داره مناطق تحت نفوض روسیه رو عضو ناتو می کنه دفاع ضد موشکی که داره راه می اندازه )
در آسیای میانه بیخ گوش روسیه پایگاه زده.سوریه هم تا به حال حمله نکرده چون اوباما مرد زرنگی
[/quote]
خیلی عالی.
استدلالهای منطقی بودن. مخصوصاً موضوع اقتصادی چین که خیلی ها اصل قضیه شو درک نمیکنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب نپتون الان متوجه شدم منظورتون از اون پست "این بحث رو ادامه ندید" چیه !

جناب Waffen SS

هرچند میدونم این حرفها برای شما بی تاثیر هست (متاسفانه قبلا این رو به اثبات رسونده اید) اما برای اطلاعات عمومی شما و جلوگیری از ارایه ی اطلاعات غلط ، چند نکته رو متذکر میشم :

- در مورد روابط بین چین و ژاپن ، با یک تحقیق ساده درباره ی حجم معاملات دو طرف متوجه میشید کدوم یک وابسته تر به دیگری هست ! ژاپن 24% کل وارداتش از چین هست و از طرف دیگه سر همین قضیه ی جزایر ، سعی کرد با کاهش 15 درصدی صادرات به چین بهش فشار بیاره اما نه تنها ذره ای از سیاست های چین تعدیل نشده بلکه این کاهش صادرات در ماههای گذشته داره اقتصاد شکننده ی ژاپن رو به چالش میکشونه . مشاهده میشه که این ژاپن هست که داره الان ضعف اقتصادی از خودش نشون میده

[url="http://www.ft.com/cms/s/0/ba98a396-4986-11e2-9225-00144feab49a.html#axzz2LHpajIBB"]http://www.ft.com/cm...l#axzz2LHpajIBB[/url]

جالب اینجاست چینی که به زعم دوستان اقتصادش وابسته تر به ژاپن هست خودش زودتر اعلام تحریم محصولات ژاپنی کرده اند ! در حقیقت ژاپن هم برای تامین انرژی و مواد اولیه هم برای بازار محصولاتش به شدت به چین وابسته است و این رو وقایع اقتصادی اخیر بین این دو کشور میشه دید بطوریکه رشد صنعتی ژاپن برای اولین بار از زمان زلزله ی 2011 به پایینترین حد خودش رسیده ، کارشناس بلومبرگ در این باره حد آستانه ی چین برای کاهش معاملات با ژاپن رو تا 30% تخمین زده در حالیکه این آستانه برای ژاپن 20% هست .

[b][url="http://www.bloomberg.com/news/2013-01-08/china-japan-dispute-takes-rising-toll-of-asia-s-top-economies.html"]http://www.bloomberg...-economies.html[/url][/b]

- در مورد تکنولوژی هوایی روسی مطمئنم کسی که از توانایی های خانواده ی فلانکر ، خصوصا Su-30 اطلاع داشته باشه اونرو "دسته دوم" نمیدونه همونطور که ناوگان چند صد فروندی این جنگنده ها در حال حاضر دارند حداقل داره با ناوگان جنگنده های غربی خریداری شده توسط ژاپن مانند F-15 برابری میکنه .

- از لحاظ تکنولوژی هم باز مثل همیشه دستکم گرفته شدن شدید فناوری چین ! دوستان عزیز من چین اگر فناوری نداشت الان شرکت Huawei اش به دنیا سلطنت نمیکرد ! چین اگر فناوری استخراج نفت نداشت شرکت های نفتیش تنه به تنه ی شرکت های آمریکایی نمیزدند ! چین اگر فناوری نداشت نمیتونست ارتشی به این قدرت با فناوری های پیشرفته دست و پا کنه ، آخه من نمیدونم دوستان چی از "صنایع سنگین" میدونند که فکر میکنند چین انقدر توش عقب افتاده است ، صنعت معدنش داغونه ؟ صنعت راه آهنش پیشرفته نیست !؟

دو نکته هم درباره ی روسیه بگم : 1- آمریکا از زمان دولت ریگان هنوز داره سپر دفاع موشکی راه میندازه ! 2- تو جنگ سرد زمانی که آمریکا آرزوی گرفتن عکس هوایی از آسیای مرکزی رو داشت ، روسها تو 90 مایلی ساحل آمریکا داشتند موشک اتمی اسمبل میکردند ، مطمئن باشید با توجه به شرایط الان آمریکای لاتین ، روسیه حتی بیشتر از زمان جنگ سرد میتونه تو حیاط خلوت امریکا پایگاه بزنه (اگر همین الان نداشته باشه البته)
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر چکا.
دوست من. داری بحثی رو میکنی که خیلی روش پافشاری میکنی که خیلی ناقص و صرفاً از دید و فکر خودته نه حقیقت. مثلاً اینا چی هستی؟

[color=#ff0000]"2- تو جنگ سرد زمانی که آمریکا آرزوی گرفتن عکس هوایی از آسیای مرکزی رو داشت ، روسها تو 90 مایلی ساحل آمریکا داشتند موشک اتمی اسمبل میکردند"[/color]
[color=#ff0000]"روسیه حتی بیشتر از زمان جنگ سرد میتونه تو حیاط خلوت امریکا پایگاه بزنه (اگر همین الان نداشته باشه البته)"[/color]
[color=#ff0000]"دوستان عزیز من چین اگر فناوری نداشت الان شرکت Huawei اش به دنیا سلطنت نمیکرد !"[/color]
[color=#ff0000]" در مورد تکنولوژی هوایی روسی مطمئنم کسی که از توانایی های خانواده ی فلانکر ، خصوصا Su-30 اطلاع داشته باشه اونرو "دسته دوم" نمیدونه همونطور که ناوگان چند صد فروندی این جنگنده ها در حال حاضر دارند حداقل داره با ناوگان جنگنده های غربی خریداری شده توسط ژاپن مانند F-15 برابری میکنه ."[/color]
[color=#ff0000]"سعی کرد با کاهش 15 درصدی صادرات به چین بهش فشار بیاره اما نه تنها ذره ای از سیاست های چین تعدیل نشده"[/color]

اینکه ضدیت شما با دشمنان؛ باعث گرم کردن پشت این دو کشور شده دیگه تو سایت خیلی تابلو شده. بیخیالش شو. بیام برای شما توضیح بدم که فلان و...........؛ میگی شرکت huawei(اینو چندبار ازت شنیدم)! بیایم از فناوری بگیم میگی: چین اگر فناوری نداشت نمیتونست ارتشی به این قدرت با فناوری های پیشرفته دست و پا کنه. یعنی عین حلقه تکرار تو برنامه نویسی که دیگه ته نداره و از آخر میاد خونه اول.
برادر من صنایع سنگین رو که شما میدونی بیا یه توضیحی مفصلی بده و یه سرچی کن ببین در چین با صنایع سنگین چه دوستی دارن. و زیساخت همین صنایع سنگینشون از کجاست و الان هم از کجا اداره میشه.
الان شما میگی هواویی. من بهت میگم که اقتصاد چین رو غولهای صنعتی دیگر کشورها میچرخونن. کما اینکه وقتی در صنعت خودرو چین سرمایه گزاری نشده میبینیم که تو صنعت خودرو در حد ایران خودرو خودمون هم نیستن.
حالا بنده یک مثال از صنایع سنگین برات میارم. مثلاً ساخت یک موشک به زیر ساختهای صنعتی نیاز داره مگه اینطور نیست؛ الان که چین موشک قاره پیما داره صعنی زیر ساخت صنایع سنگین رو هم داره؟
یه چندتا سوال دارم؟

فناوری و صنعت چین رو از ژاپن بالاتر میدونی؟ اگه میدونی دلیلت چیه؟
روسها رو کلینت ایستوود ضد بدی تو فیلمها تصور میکنی؟دلیلت چیه؟
ژاپن رو به اقتصاد چین وابسته تر میدونی؟ دلیلت چیه؟

همیشه خیلی از پستهات رو خودنم و وقتی بخوای فقط از روی پافشاری رو حرفت؛ حرفی بزنی دیالوگهای قرمز رنگ رو برای استدلال میاری.
در کل امروزه هر بچه ای میدونی که در شرق کره زمین پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشور در تمامی زمینه ها کدوم کشوریه. یه بچه 10 ساله هم برات دلیل میاره. ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان استدلالهای عوامانه و آنهایی که بچه 10 ساله هم میفهمه بیشتر به درد توی تاکسی می خورد. خوب است که اینجا با استدلالهای فنی تر بحث کنیم.
مثلا صنایع سنگین چیا هستند؟ ببینیم توی هرکدوم چین پیشرفته تره یا ژاپن یا هم ترازند ...
بر اساس سایت دایره المعارف سرمایه گذاری :

1. Chemicals and plastics
2. Steel and oil refining, production
3. Mining
4. Industrial machinery
5. Mass transit (railways, airlines, shipbuilders)
[color=#000000][left][background=rgb(255, 255, 255)]
Read more: [url="http://www.investopedia.com/terms/h/heavy_industry.asp#ixzz2LJTSUKyn"]http://www.investopedia.com/terms/h/heavy_industry.asp#ixzz2LJTSUKyn[/url][/background][/left][/color][color=#000000][background=rgb(255, 255, 255)]
اینها صنایع سنگین هستند. من به اینها صنعت نیمه هادیها (ساخت میکروچیپها) رو هم به عنوان صنعت پایه و مادر اضافه می کنم.[/background][/color][color=#000000][background=rgb(255, 255, 255)]
حالا میشه استدلالی بحث کرد که کدوم در اینها قوی تر هستند.[/background][/color]
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا من يه چند روزي بيشتر نيست كه اومدم تو اين سايت شما ولي يه چيزيو تا همين الانش به روشني متوجه شدم و اون اينكه دشمني ما با غرب و فرهنگش به سردستگي آمريكا باعث شده بعضي از هموطناي ما گرايش عجيب غريبي به شرق پيدا كنن. بابا اين همه باد كردن روسيه و چين براي چيه آخه؟ بس كنيد بابا اين كل كل هاي جنگ سردي رو. به جان شما الان سال 2013 هست نه 1970 و خورده اي :frustrated:
ديشب داشتم تاپيك *كميت و كيفيت در بحث نظامي* رو تو سايت ميخوندم كه آخرشم معلوم نشد چي به چيه. چين و روسيه فعلي مصداق عيني كميت گرايي هستن و هيچ احدي نيست كه بتونه انكارش كنه. خوب از همين نكته كاملا معلوم ميشه كه تكنولوژي اونا در چه حديه ديگه اين كه ديگه جدل نداره.

آخه آقايي كه ميگي شركت هاي چيني تنه به تنه ميزنن و... شما به من بگو از چه لحاظي؟؟ تو كميت توليد يا تعداد ميادين در حال استخراج يا نوع شيوه استخراج بسته به نوع ميدان نفتي؟؟
آخه عزيز من همين جوري كلي حرف زدن با يه اصطلاح دهن پركن كه نميشه دليل و منطق. خوبه منم بيام بگم تنه كه هيچي شركت هاي چيني هنوز به زير پاي شركتهاي آمريكايي هم نرسيدن؟
شما ميتوني اثبات كني كه شركت هاي نفتي چين تو مبحث كيفيت ساخت ابزار آلات و قطعات و پرفورمنس و دوامشون تنه به تنه ميزنن؟؟
شما اصلا حرف منو ول كن برو از صاحبان صنايع بپرس كه بر فرض عملكرد و دوام يه دسته شاتون چيني بيشتره يا يه مدل آلماني يا فرانسويش اصلا آمريكايي بماند چون گير فلك نمياد.
يه نفر با پرسيدن اين سوال در وهله اول موجبات حيرت و تعجب طرف مقابلش رو فراهم ميكنه و بعدش واقعا به عقل آدم شك ميكنن. :straight:

صنعت معدن و استخراجش هم كه ماشالا به بركات خيل عظيم و تموم نشدني كارگراي بدبختش كه معلوم نيست سالي چندين هزار نفر تلفات ميده، به فضل الهي خيلي هم شكوفاست. به غير از چند تا شهر بزرگ كه از گاز كپسولي استفاده ميكنن همه جاي چين هنوز از ذغال سنگ استفاده ميكنن و برقشون هم از ذغال سنگ اين موهبت الهي هست. آلودگي ناشي از سوختن ذغال سنگ هم كه نيازي به توضيح نداره. اگر اين ذغال رو هم نداشتن بايد فضولات دامي تو خونه هاشون ميسوزوندن rolling_on_the_floor

[quote]دو نکته هم درباره ی روسیه بگم : 1- آمریکا از زمان دولت ریگان هنوز داره سپر دفاع موشکی راه میندازه ! 2- تو جنگ سرد زمانی که آمریکا آرزوی گرفتن عکس هوایی از آسیای مرکزی رو داشت ، روسها تو 90 مایلی ساحل آمریکا داشتند موشک اتمی اسمبل میکردند ، مطمئن باشید با توجه به شرایط الان آمریکای لاتین ، روسیه حتی بیشتر از زمان جنگ سرد میتونه تو حیاط خلوت امریکا پایگاه بزنه (اگر همین الان نداشته باشه البته) [/quote]

در مورد اين ادعاهاي شما هم كه نميدونم چي بگم والا. آمريكا كه عكساشو چپ و راست ميگرفت و امپراتوري شر و خباثت(به قول ريگان) هم كه تا يه سخنراني از كندي شنيدن اينقدر وحشت كردن كه فوري جول و پلاسشون رو از تو كوبا جمع كردن و ديگه پشت سرشون رو هم نگاه نكردن. بعد از اين جريان هم كه به كلي كرك و پرشون ريخت و ديگه جاش سبز نشد. آخر و عاقبتش هم كه همه ديدن چي شد. :skull:

در مورد پايگاه تو آمريكاي لاتين در حال حاضر و اين جور حرفاي خاله زنكي تئوري توطئه اي هم كه ديگه همه ميدونن هر بقال و قصاب و مسافركشي تا دلت بخواد از اين حرفا تو جيبشون دارن. اگه مطمئني سند رو كن و اگر نه لطفا توهم به خورد ملت نده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب نپتون ، شما اگر دنبال حقیقت بودی اونموقع که بحث به نفعت پیش نمیرفت نمیامدی نقش میانجی بازی کنی

در مورد اقتصاد که اگر دقت میکردید دو تا لینک رو بعنوان منبع قرار دادم ، مطالعه شون فرمودید ؟! دیدید توش چی نوشته بود ؟ بعد از همین قضیه ی جزایر ، 15% از صادرات ژاپن به چین کم شده اونهم بخاطر تحریم کالاهای ژاپنی توسط مصرف کنندگان چینی ! برید ببینید این کاهش تبادلات داره چین رو تحت فشار قرار میده یا ژاپن رو ؟ دوستان هیچی از منابع نخونده تا پستی رو میبینند دست به قلم میشن برای جواب دادن با سوالات کلیشه ای که دلیلت چیه !

بله شرکت Huawei رو میگم چون میبینیم الان بزرگترین شرکت مخابراتی دنیا و تجهیزات شبکه ای نه یک شرکت ژاپنی (ژاپنی ها که تو این قضیه پرت تر از این حرفهان) نه حتی شرکت های غربی هستند بلکه یک شرکت چینیه ، این یک چیز اجتناب ناپذیر هست و نمیتونم عوضش کنیم .

اینکه ساخت تسلیحات و مثلا همین موشکی که مثال زدید به زیرساخت های صنایع سنگین نیاز داره آیا به کسی پوشیده است ؟ چین موشک قاره پیما داره پس باید در صنایع متالورژی و موتورسازی قوی باشه ، شاید دوستان بگن تکنولوژیش رو از بقیه کپی کرده ، خب چه ربطی داره ؟ شما وقتی زیرساخت های صنعتیت ضعیف باشه میتونی هر سلاحی رو که بهت دادند کپی و تولید انبوه کنی ؟ آیا اینکه اومدن از روی Su-27 جنگنده ی J-11 رو ساختن بنظر دوستان بدون زیرساخت های فنی ممکنه اصلا ؟!

جناب داوود ، پیشنهاد میکنم در مورد کوبا بیشتر تحقیق بفرمایید ، اولا سخنرانی کندی باعث نشد شوروی از کوبا بره بلکه تن دادن کندی به برچیدن موشک های اتمی از ترکیه بود که باعث شد روسها راضی بشن موشک ها رو از کوبا خارج کنند ، دوما ، پشت سرشون رو نگاه نکردند؟ در مورد پایگاه روسیه در کوبا موسوم به Lourdes و اینکه تا همین سال 2001 عملیاتی بود چیزی میدونید ؟

در مورد شرکت های نفتی منظورم بیشتر بحث تکنولوژیک بود وگرنه از نظر کمیت تولید نفت که هرکسی با نگاه به آمار میدونه شرکت های چینی در سطح بالایی قرار دارند ، مثالش شرکت Sinopec . شما ببینید این شرکت میاد با توتال سر توسعه منابع نفتی آفریقا همکاری میکنه ، در برزیل و آفریقا جایی که شرکت های نفتی اروپایی و آمریکایی (حتی خود Exxon) در حال رقابت هستند وارد میشه ، اگر تکنولوژی و فناوری این شرکت پایین بود آیا شرکت های مطرح اروپایی اون رو به عنوان همکار در پروژه ها میپذیرفتند ؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر چکای عزیز.
اونموقع که بحث شروع شد بنده 2 روز بعدش صبح ساعت 8 میرفتم بیرون شب ساعت 2 میومدم خونه. انتظار داری بشینم یه بحث اساسی رو پیش ببرم. اگرم تو سایت اومدم؛ فقط خوندم یا یه به بعضی از تایپکها پست کوتاه دادم.
نقش میانجی گری رو نداشتم و ندارم برادر.
حالا که اینجور شد باید از سیر تا پیاز صنایع و شرکتهای ژاپنی رو تو این تایپک پیاده کنم و ببینم این استدلالهای بی مالیات درسته یا حقیقت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] تن دادن کندی به برچیدن موشک های اتمی از ترکیه بود که باعث شد روسها راضی بشن موشک ها رو از کوبا خارج کنند[/quote]

بله قربونت برم بنده خودم هم داستان موشكهاي ژوپيتر رو كه آمريكا تو تركيه و ايتاليا علم كرد ميدونم.نميگم از همه ريز و درشد بحران موشكي كوبا خبر دارم و از چيزايي هم كه درگوشي به هم گفتن با خبرم ولي الان ديگه همه پژوهشگرهاي سياسي و نظامي بهش معترف هستن كه همون سخنراني معروف كندي ( كه توش رسما شوروي رو تهديد ميكنه كه هر موشكي كه از كوبا به نقطه اي از آتلانتيك و آمريكاي شمالي پرتاب بشه رو از جانب شوروي ميدونه و بهش پاسخ كوبنده هسته اي ميده) باعث شد كه شوروي از خر شيطون بياد پايين و اهل و عاقل بشه.
درضمن اين براي آمريكا اصلا و ابدا پا پس كشيدن محسوب نميشد چونكه همچنان زرادخانه هسته اي خودش رو توي تركيه و ايتاليا داشت و از اون مهمتر موشكهاي ضد بالستيك نايكي هركولس رو تو كشورهايي كه همگي هم مرز با شوروي بودن. ولي شوروي هيچ زرادخانه هسته اي و سيستم دفاع ضد موشكي در اطراف آمريكا نداشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط remo
      بسم الله الرحمن الرحیم

از ویکی پدیا :

" اراده ، به شوق شدید تحقق فعل اطلاق می‌شود.خواستن و اراده، آن قدر مهم است که گفته شده، خواستن، توانستن است."

به طور کلی، «اراده» ، ظرفیت کلی داشتن چنان خواسته‌هایی است که عمل قاطعانه بر مبنای آنها شکل میگیرد.

این موضوع به یک کلیشه تبدیل شده‌است که در قرن بیست و یکم هیچ رابطه ای مهمتر از  رابطه بین ایالات‌متحده و چین نیست .مانند بسیاری از کلیشه‌های دیگر، این جمله درست است اما خیلی مفید نیست ، چون در مورد ماهیت رابطه ، چیز کمی میگوید و یا بهتر است بگوییم اصلا نمیگوید.در این تاپیک قصد داریم اسناد و تحلیل های مهم این جنگ اراده ها رو  خدمت دوستان ترجمه و ارائه بدیم.متن زیر معرفی و بررسی اولبن سند و مهمترین سند در مقابله امریکا با چین هست که به صورت پیش درامد تاپیک اورده شده.ترجمه سند در پست های بعدی خدمت دوستان ارائه میشه.

در سال 2015 مرحله تازه ای در محافل سیاست خارجی آمریکا بر سر رسیدن به یک سیاست تهاجمی در قبال چین توسط آخرین گزارش منتشر شده اندیشکده شورای روابط خارجی امریکا آغاز شد.این گزارش با عنوان " بازبینی استراتژی کلان آمریکا نسبت به چین " ( Revising US Grand Strategy Toward China ), چیزی کم‌تر از یک دستور کار برای جنگ نیست.

این گزارش به مبحثی اشاره می‌کند که در طول جنگ جهانی دوم مطرح شده‌است ، یعنی ،کلان استراتژی (Grand Strategy) .کلان استراتژی  درواقع با " یکپارچه کردن سیاست‌ ها (سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و...) و  قدرت نظامی یک ملت ، توسل و نیاز به جنگ را [برای تسهیل اهداف] غیر ضرور می نماید و یا شانس پیروزی را افزایش می دهد. موضوع اصلی گزارش این است که سلطه جهانی آمریکا به واسطه رشد مستمر چین مورد تهدید است و این روند باید توسط ابزارهای اقتصادی , دیپلماتیک و نظامی معکوس شود .به طور قابل‌توجهی , در ابتدای گزارش , نویسندگان آن به راهنمای برنامه‌ریزی دفاعی پنتاگون در سال 1992 اشاره کرده اند که در پی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شد و اصرار داشت استراتژی آمریکا باید بر روی ممانعت از ظهور هر رقیب جهانی احتمالی در آینده تمرکز کند . نویسندگان ادعا می‌کنند چین یک " کلان استراتژی " برای سلطه منطقه‌ای و در نهایت سلطه جهانی دارد و روشن می‌کنند که تهدیدی جدی برای آمریکا است که از رشد اقتصادی چین در نظام بین‌المللی کنونی ناشی می‌شود .

لحن این گزارش یادآور تحلیلی است که در ابتدای سال ۱۹۰۷ توسط مقام ارشد دفتر وزارت امور خارجه بریتانیا ، ایر کرو (Eyre Crowe) در مورد تهدیدات روبه رشد آلمان و تاثیر آن بر بریتانیا نگاشته شد.

با اینکه چین یک قدرت امپریالیستی مثل آلمان نیست ، اما افزایش قدرت اقتصادی آن موقعیت آمریکا را تضعیف می‌کند .طبق این گزارش : " از آنجا که تلاش آمریکا برای ادغام چین در نظم بین‌المللی لیبرالی ، تهدیدات جدیدی مقابل سلطه آمریکا در آسیا ایجاد کرده‌است و می‌تواند در نهایت منجر به یک چالش مهم در سلطه جهانی آمریکا  شود، واشنگتن به یک استراتژی کلان در برابر چین نیاز دارد تا به برقراری سلطه خود کمک کند .تکرار سیاست جنگ سرد مبتنی بر " سد نفوذ " (Containment)  دیگر ممکن نیست زیرا بر اساس سیاست های اقتدارگرا و توسعه طلبی اتحاد جماهیر شوروی بود، اما رشد اقتصادی چین با جهانی شدن اقتصاد و ادغام چین در بازارهای جهانی مرتبط است.

پوستری از استراتژی سد نفوذ

این ادعا تایید مستقیمی از  تحلیل مارکسیستی است که ریشه جنگ در شیوه عملکرد خود نظام کاپیتالیسم قرار دارد.چین در چارچوب بازار جهانی فعالیت کرده‌است که حداقل توسط آمریکا تاسیس نشده است.اما این ادغام به خودی خود برتری ایالات‌متحده را تضعیف کرده‌است .در این گزارش گفته شده‌است : حمایت ایالات‌متحده از ورود چین به سیستم تجارت جهانی باعث ایجاد وضعیت ناهنجاری شده‌ که در آن واشنگتن به تسریع رشد اقتصادی پکن کمک کرده‌است و به همین ترتیب موجب ظهور یک رقیب ژئوپولتیک شد.بر این اساس , در پیشبرد عوامل اصلی یک " استراتژی کلان " آمریکایی , نویسندگان تمرکز قابل‌توجهی در مسائل اقتصادی دارند . به عنوان بخشی از طرح احیا اقتصادی , آمریکا باید :

مجموعه جدیدی از روابط تجاری در آسیا که چین را نادیده می گیرد ایجاد و ابزارهای موثر برای مقابله با استفاده گسترده چین از ابزارهای ژئواکونومیک در آسیا و در مشارکت با متحدین و شرکای آمریکا و فراتر از آن طراحی کند . ایجاد یک مکانیزم جدید کنترل فن‌آوری در برابر چین .  

پیمان تجاری اقیانوس آرام یا شراکت ترنس-پسیفیک(TPP) ، که در حال حاضر چین را نادیده می گیرد و پیمان تجاری و سرمایه‌گذاری ترنس-آتلانتیک (TTIP )  بین اتحادیهٔ اروپا و ایالات متحده امریکا در دوران  اوباما مطرح شد و طبق گزارش از الزامات محدود کردن چین است . عدم ارائه آن به شدت استراتژی کلان ایالات متحده را تضعیف خواهد کرد.قرارداد TPP باعث نزدیک شدن کشورهای همسایه چین به آمریکا و کاهش وابستگی آن‌ها به تجارت با چین می‌شود و در نتیجه قدرت چین در روابط تجاری کاهش میابد.

تراز تجاری منفی امریکا در مقابل چین و اتحادیه اروپا

تمرکز این گزارش در مورد مسائل اقتصادی به هیچ وجه نمایانگر کاهش معیارهای نظامی نیست. برعکس، نویسندگان اقدامات نظامی مفصلی را تعریف می کنند.

پیشنهادات این گزارش عبارتند از گسترش روابط امنیتی ایالات متحده و ژاپن برای پوشش همه آسیا، ارتقا ارتش ژاپن, همسو کردن ژاپن با مفاهیمی مانند نبرد هوا - دریایی (Air - Sea battle)، حمله گسترده به امکانات نظامی در سرزمین اصلی چین و افزایش همکاری با ژاپن در مورد دفاع موشکی (BMD) است. سیستم‌های ضد موشکی برای یک استراتژی تهاجم اولیه حیاتی محسوب می‌شوند چون هدف آن این است که هر گونه اقدام تلافی جویانه را خنثی کند.در کره جنوبی، افزایش ظرفیت BMD و همچنین یک استراتژی جامع به همراه ژاپن برای "تغییر رژیم" در کره شمالی، مورد نیاز است.

استرالیا به عنوان «لنگر جنوبی» روابط ایالات متحده در اقیانوس آرام توصیف شده است. این گزارش خواستار استفاده از پایگاه نیروی دریایی استرلینگ در غرب استرالیا برای حمایت از "ساختار نیروی دریایی ایالات متحده در منطقه است." ایالات متحده و استرالیا باید در امر شناسایی ، ناوگان بدون سرنشین را در جزایر کوکوس استرالیا در اقیانوس هند مستقرکنند و "دو کشور باید با هم کار کنند تا سریع تر بتوانند مزیت های  بالقوه استرالیا در دفاع موشکی را شناسایی کنند. " تسلیحات هسته ای هند باید به عنوان یک "دارایی" در موازنه قدرت دیده شود، و همکاری نظامی ایالات متحده و هند باید افزایش یابد. نقش اندونزی در تمرینات نظامی مشترک باید گسترش یابد، تمرینات دریایی با ویتنام تقویت شده و فیلیپین باید طیف وسیعی از توانایی های دفاعی را توسعه دهد.

در جبهه سیاسی این گزارش  ، ایالات متحده باید "دیپلماسی سطح بالا" (high - level diplomacy) را با چین برای کاهش "تنش های شدید ذاتی" شروع کند تا به متحدان و دوستان خود در آسیا و دیگر نقاط اطمینان دهد هدف آن اجتناب از مقابله با چین است. منشا این تناقض آشکار، در بخش مهمی از محرک جنگ آمریکا و تهاجم در جبهه ایدئولوژیک قرار دارد. هدف "دیپلماسی سطح بالا" و حتی سرمایه‌گذاری‌های مشترک احتمالی با چین در برخی موارد، تولید تبلیغات دروغین است که علت جنگ، تقصیر دشمن آمریکا است - در این مورد قاطعیت و پرخاشگری چین. راه اندازی تبلیغات دروغین عنصر اصلی آغاز فعالیت نظامی آمریکا بوده‌است، یعنی از اواخر قرن ۱۹  زمانی که تبدیل به یک قدرت امپریالیستی شد تاکنون .

در واقع, این گزارش به طور خاص هر گونه سازش با چین را رد می‌کند. در نتیجه نویسندگان آمده :

در اینجا چشم‌انداز واقعی مطلقا ایجاد اعتماد بنیادین, هم‌زیستی مسالمت‌آمیز, " درک متقابل ", " یک شراکت استراتژیک " یا " نوع جدیدی از روابط  " بین ایالات‌متحده و چین نیست. "

دانلود سند

سایت معرفی و شرح سند :
      https://www.wsws.org/en/articles/2015/05/02/chin-m02.html

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.