LAST-WAR

کلیپ های نیروهای ویژه جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[b]اینقدر هی نگید کدوم تیپ خوبه کدوم یگان خوبه کدوم بهتر ه کدوم برترهو..........[/b] :mrgreen: :mrgreen:

[size=18]هر کدام از نیرو های تاکتیک ها و تمرینات خاص خود را دارن و بسته به جا و محیط و ماموریت اعزام میشن اتفاقا باید به فال نیک گرفت که باعث ایجاد رقابت و خودی نشان دادن هر کدام از این یگان های مختلف میشه و این یعنی قدرت و عزت [/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چی شد؟
فقط برای دوتا کلیپ تاپیک راه انداختین؟
اگه بیشتره بسم الله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چی شد؟
فقط برای دوتا کلیپ تاپیک راه انداختین؟
اگه بیشتره بسم الله[/quote]
عزیز من صبر کن بغیش هم به مرور میزارم،یکم سیاست باید داشته باشی تا مخاطب جذب کنی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر هيچ كس نميگه كي بهتره كي نيست همه ميدونن در ارتش و سپاه نيروهه و يگانهاي عمليات ويژه ورزيده و زبده زيادي وجود داره مثله صابرين تيپ 65نوهد وامثال ان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز Salem جان اگه شما شنیدی من باهاشون کوه نوردی رفتم و سخت ترین اموزش اونها همین کوه نوردیه نه یک روز بلکه چند هفته بدون حمام و استراحت مطلق در مورد علم
و آموزشهای خاصی که نیروهای دشمن میبینن بچه های صابرین تو اون سطح نیستن ولی بجاش خاکین با عشقن بجای اینکه سرباز فرمانده خودشون باشن مرید اون هستن و فرماندشون ازهمه خاکی تر ازایمان و اخلاص هم از خیلی از ما بهترن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اینا هر چقدر هم که خرجشون بشه نصف سپاه قدس نیست
یکی از بچه ها که خودش سپاهی بودش میگفت ماهی 3.5 الی 4 میگرن و تجهیزاتشون هم قابل مقایسه نیست ! الی اخر!

سپاه قدس ایران مثل ناوگان پنجم امریکا می باشد و نیروهای بین المللی ایران می باشند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظر اموزش حداقل تا 10 الی 15 سال دیگه سپاه شاید به پای ارتش برسه جالا چه نیروی ویژه و چه سربازان ساده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند تا نکته در مورد حرفهای دوستان:
در مورد سازمان نیروهای صابرین باید عرض کنم از وقتی سپاه ها استانی شدن معمولا(نه همیشه)یه گردان برای هر سپاه نیروی ویژه تعیین شده که جای خاص خودشون رو دارن و همه از نیروهای کادر انتخاب و آموزش و تمرینات خاص خودشون رو دارن.
البته لشگرها و تیپ های نیرو ویژه هم در ساختار سپاه هست و اونها هم جای استقرار و مکان و نیروی خاص خودشون رو دارن.
در کل نیرو ویژه ها در ساختار سپاه در نیروی زمینی شامل افراد با آموزشهای فراوان هست مثل دوره تکاور و چتر و کوهستان و .... که برادر ساعقه اشاره کردن و نیروهای دیگه ای هم دارن که بعشا برخی از این دوره ها رو رفتن مثل مثلا تکاور یا چتر.
اما در نیروی دریایی هم دو دسته نیرو دارن یکی تفنگدارها که معادل همین کسانی هستن که یکی دو تا دوره خاص رفتن و تکاورها که بیشتر دوره ها و مخصوصا دوره های مرتبط با دریا رو طی می کنن.

در ساختار ارتش هم تقریبا همین طور هست و همین روش در پی گرفته میشه با این تفاوت که ارتش خیلی روی دوره هاش حساسیت داره و مثلا در حالی که ممکنه سپاه دوره چتر رو در یک ماه فشرده کنه اونها ۲ ماه این دوره رو انجام میدن و در عین حال آموزشهای ارتش بسیار سخت تر و طاقت فرسا هستن و همچنین عملا در اعمال مذهبی هم به اندازه کافی اهمیت میدن.

توی ارتش هم برخی دوره های منفرد رفتن مثل تکاور یا کوهستان و ... ولی نیروهای ویژه دوره های کامل رو طی می کنن و اونها هم دو نوع هستن تکاورهای و تفنگداران دریایی و نیروهای نوهد در نیروی زمینی.

اما نکته بسیار مهم این هست که نوهد در ارتش و نیروهای مسلح ایران بیشتر نقش یک نیروی استراتژیک داره (اگر دوستان با انواع نیروهای آشنا باشن) یعنی عملا کارهای برون مرزی بسیار خاص به این نیرو داده میشه مثل مثلا ترور و یا دزدیدن فرماندهان رده بالای دشمن و یا عملیات نجاب رئیس جمهوری چیزی.
ولی بیشتر نیروهای دیگه نقش نیروهای تاکتیکی رو دارن.

اما در ارتش تیپ های خاصی برای این نیروها داره مثل ۶۵ نوهد و تکاوران دریایی خرمشهر یا بوشهر .و در ساختار رزم لشگرها تعریف خاصی ندارن.در ساختار لشگر و تیپ ها از نیروهای دوره دیده استفاده میشه مثلا یه تیپ یا یک لشگر ممکنه مکانیزه باشه یا حتی زرهی ولی توش چند گردان کوهستان و یا تکاور باشه و تیپ ۵۵ هم هوابرد هست یعنی چتر بازی و اصلا توانشون قابل مقایسه با نوهد نیست.

در مورد خود فیلم باید بگم کمی توی راه رفتن و پوشش و حرکت مشکل داشتن ولی خوب بد نبود .هماهنگی خوبی داشتن و در مورد کار خودشون مثل سنگ نوردی و عملیات خاص هم بد عمل نمی کردن ولی خیلی کار داره تا اینها به حد بچه های نوهد برسن.
فراموش نکنید دوستان تجهیزات رو میشه خرید ولی توان و تجربه نیروی انسانی رو فقط با برنامه و تجربه باید بالا برد تجربه ای که در نوهد به ۵۰ سال میرسه ولی در سپاه به ۲۰ تا ۳۰ سال بعلاوه محیط و جو حاکم بر سازمان ها هم بسیار تاثیر داره.
در کل همیشه نیروهای ارتش آبدیده تر و زبده تر از سپاه هستن و این مشهوده ولی نیروهای سپاه ایمان خاصی دارن که این نقیصه رو پوشش میده.
تجهزیاتشون در چند مورد خوب بود بقیه چیز خاصی نبود و فقط برمی گرده به استفاده درست از اونها و تجربه و آمادگی فرد.
مثلا من به شخصه از یه نیروی با اسلحه ژ۳ خیلی بیشتر می ترسم تا با کلاش یا ام ۱۶ مخصوصا اگر توی دستهای نیرویی مثل نوهد باشن .این مورد رو فقط توی درگیری می تونید تجربه کنید که ژ۳ فقط با صداش چه بلایی سر دشمن میاره.

این موضوع رو گفتم تا به دوستان عرض کنم خیلی اوقات سلاح و تجهیزات زیاد مد نظر نیست استفاده به موقع و درست و سریع و خوب از اون خیلی مهمتر و برجسته تر هست.مهم اینه شما بهترین استفاده رو از سلاحتون داشته باشین حالا مثلا توی یه درگیری ممکنه کلا شما یه خشاب بیشتر استفاده نکنین ولی اونجا می فهمین تفاوت کلاش و ام ۱۶ با ژ۳ چی هست و حتی شاید این هم مهم نباشه و فقط اون لحظه دقت مد نظر باشه که باز می فهمین برتری با کیه.
در مورد ام ۱۶ هم زیاد خودتون رو اذیت نکنین این سلاح در برابر ژ۳ های بهسازی شده در دقت ومخصوصا قدرت چیزی برای گفتن نداره و تنها برتریش سبکی اون هست.حالا بحث کلاش فرق می کنه چون با تمام کم قدرتی و کم دقتیش خوبیش اینه که اطمینان بالایی داره همین.

در مورد یگانهای ارتش هم باید بگم تجهیزاتشون بد نیست و در مواقع لزوم میشه به سرعت اونها رو به روز کرد ولی این توان این نیرو هست که اونها رو جز ۵ تیسپ کماندویی برتر دنیا کرده نه تنجهیزاتشون.

نوهد هنوز هم یکی از یگانهایی هست که نیروهای آمریکایی که میشناسنش وقتی اسمش میاد کل طرح عملیاتشون رو به هم میریزن .

دوست عزیز کاربر استیو در سازمان ارتش تا اونجایی که من آشنایی دارم نیروی به درد بخور کم ندارن.با اینکه در سازمان این نیرو در تیپ ها و لشگرهای تکاور عمده نیرو وظیفه هستن ولی نیروهای خوبی دارن .مثلا نمونش تیپ ۵۵ که واقعا در هوابرد قوی هستن و یا یگانهای تکاور ارتش که برخلاف دوستان تیراندازی هفتگی با انواع سلاح های سازمانی و آموزش های منظم دارن(حتی اعتقاد دارم سربازشون هم در یگان تکاور از تکاور کادر سپاه بالاتره)نیروهای هم دارن که به صورت موردی دوره کوهستان.چریک و ضد چریک.چتر .رنجر و جنگ شهری دوره دیدن و در سازمان بعدا پخش شدن و در کل هر دوره عادی ارتش بالاتر از دوره پیاده نیروهای خوبی تربیت می کنه.

ولی خوب میشه گفت ایران خودمون کلا چهار بخش نیروی ویژه خاص داره یکی صابرین سپاه و یکی تکاورهای دریایی سپاه و در ارتش هم نوهد و تکاورهای دریائيش.
بقیه یگانهای دیگه مثل تکاور و کوهستان و رنجر چریک و ضد چریک ارتش رو هم من خبر دارم شاید در حد نوهد یا تکاورهای دریایی نباشن که عادی وطبیعی هست ولی نیروهای آماده و زبده ای هستن حالا در مورد سپاه زیاد در جریان نیستم.

البته صاعقه جان مورد خوبی اشاره کردن مثلا ایشون گفتن سختترین دوره سپاه یکی دو هفته کوهنوردی و ... هست در حالی که ارتش این دوره رو ۲ ماهه آموزش میده خودتون سطوح رو ببینین.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[code]دوست عزیز Salem جان اگه شما شنیدی من باهاشون کوه نوردی رفتم و سخت ترین اموزش اونها همین کوه نوردیه نه یک روز بلکه چند هفته بدون حمام و استراحت مطلق در مورد علم
و آموزشهای خاصی که نیروهای دشمن میبینن بچه های صابرین تو اون سطح نیستن ولی بجاش خاکین با عشقن بجای اینکه سرباز فرمانده خودشون باشن مرید اون هستن و فرماندشون ازهمه خاکی تر ازایمان و اخلاص هم از خیلی از ما بهترن .[/code]
برادر صاعقه کلی نوشتم اما یه خورده فکر کردم گفتم شاید حوصله ات نگیره بخونی
حرفی که آخر نوشته هام زدمو می خوام اولش بزنم
جنگ چاشنی می خواد منظورم همونیه که در ایرانی ها به وفور یافت میشه ، منظورمو گرفتی یا بگم :mrgreen:
فقط آموزش سرباز کافی نیست، سرباز باید یه چیزی داشته باشه که بجنگه :mrgreen: و اون چاشنیه
این بابا هنوز نگرفتی چاشنی چیه؟ برادر ، چاشنی غده ای برون ریزه :mrgreen:
شما در آموزش دیده بودن تیپ گولانی شکی دارین؟ پس چی شد مگه آموزش دیده نبودن؟ چرا همشون موقع فرار تیر خوردن؟ چون کسی جلوش بود که چاشنی دادشت :mrgreen: و دینش بهش میگفت که جلوی دشمن کم نیار !!!
سرباز اسرائیلی مرگ رو نابودی میدونه همینطور سربازای ناتو و آمریکایی اما ایا تکاور وسرباز ایرانی هم مرگ رو نابودی میدونه؟
..................................................................
در مورد آموزش تکاوران نوهد و صابرین اینو باید بگم نه تنها آموزششون از بقیه کشور ها ضعیفتر نیست بلکه یه سرو گردن از اونا بالاترن و اون هم به خاطر شرایط خاص جغرافیایی ایرانه !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشین پست مجدد میدم ولی دکمه اصلاح نداریم مجبور شدم برای جواب اون دوستمون کاربرn4v1ds پست مجدد بدم.
دوست عزیز در مورد حقوق که اغراق کرده ولی در مورد تجهیزات شاید چون نیرو قدس در سپاه تعریفی استراتژیک شبیه نوهد در ارتش داره ولی باز آموزش و حرفه ای گری اونها در حد همون صابرین هست چون تقریبا همون دروه ها رو می گذرونن بجز دوره های خاصی مثل زبان و..... که ارزش رزمی ندارن و بیشتر بار علمی دارن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سالم جان اون چاشنی که شما میگی دو نوع هست.
اولین نوعش بهش میگن عامل روانی .این عامل روانی قابل درست کردن هست مثلا اگر شما به هر کشوری در این دنیا حمله کنین دفاع از کشور برای هر سربازی و در هر رده ای میشه عامل روانی مثلا لهستان در برابر آلمان برفرض .این عامل روانی برخی اوقات ممکنه عین عامل دوم که در ادامه میگم کارکرد داشته باشه.
این عامل روانی رو میشه با برخی امور مثل ایدئولوژی و سیاست و.... درست کرد مثلا می بینین که سرباز نازی با اینکه عامل نوع دوم رونداره ولی ایدئولوژی نازیسمش و یا سرباز کمونیست همین تفکر بهش عامل لازم رو میده.
این عامل بسته به نوعش می تونه در اختیار هر کشور و گروهی قرار بگیره و عادی هم هست و میشه تقویت و یا نابود بشه .عملا بیشتر اوقات این عامل در جنگ روانی در دستور قرار میگیره.

و نکته مهمتر اینکه بزرگترین عامل روانی دین و مذهب هست.به همین دلیل می بینیم که این عامل دستمایه سیاستهای آدم کثیفی مثل بوش هم قرار میگیره که در ادامه به اون اشاره می کنم چرا.

عامل نوع دوم که فقط شاید در ما شیعه ها وجود داشته باشه و ضعیف ترش در مسلمانان عامل مذهبی و دینی هست .این عامل باعث نوعی تفکر و حس مسئولیت خاص میشه که توسط هیچ نوع عامل نوع اولی قابل دسترس نیست و انسانهایی خارق العاده میسازه.که دیگه لازم نیست من اشاره کنم ولی خوب این عامل هم میتونه از بین بره و یا دستخوش جنگ روانی قرار بگیره مثلا عراق که با اینکه مسلمان هم بودن ولی چون جنگش با ایران صرفا برای نیروهای رده پائینش یه تجاوز بود این عامل وجود نداشت و فقط از روش تولید عامل اول استفاده می کردن.

اما یه مورد دیگه و اون اینکه این عامل روانی باید دوام هم داشته باشه که در نوع دوم خاصیتش در دوامش هست یعنی ممکنه جاوید بمونه مثل عاملی که در نیروهای سپاه و یا حزب الله هست و حتی در اشتی ها.اما عامل نوع اول معمولا زمان خاصی داره و ممکنه برتری و کارکرد خودش رو از دست بده مثلا تفکر کمونیستی یا سوسیالیستی یا هر تفکر دیگه ای که به بن بست برسه و یا مثلا این عامل بسته به هدف بشه مثلا پس گرفتن یه شهر فرانسه از آلمان که باعث ایجاد عامل روانی نوع اول برای سرباز فرانسوی میشه ولی اگر بعد از اون فرانسه خودش به فکر تجاوز بی افته دیگه این عامل از بین میره و زمان خودش رو از دست میده و....خیلی موارد دیگه که بیشتر در مورد عامل نوع اول صادق هست.
با توجه به اینکه اشاره کردم قویترین عامل در طول تاریخ اثبات شده هست دین و مذهب هست در ارتشی لائیک و شیطانی که در تمام امور اون اصالت انسان حاکم هست مثل آمریکا (حتی در ساختار اقتصاد و سیاست و.... کشورش)بوش میاد از عامل دینی به عنوان عامل روانی استفاده می کنه تا مانایی لازم رو برای ادامه راه بهشون بده و بحث جنگ صلیبی رومطرح می کنه.

اسرائیلی ها رو نمیشه گفت عامل روانی نداشتن و یا هر کجای دنیا اما عامل اونها نوع اول ولی عامل حزب الله هم نوع اول و هم نوع دوم بود .پس در تعاریفمون اینقدر دشمن رو بدبخت و بیچاره هم فرض نکنید که ممکنه به موقش ضربشو بخوریم.
مثلا درسته امریکائیها و نیروهاشون عامل اول رو ندارن ولی خیلی راحت با تبلیغات درون نیرویی می تونن عامل نوع اول رو به دست بیارن و مثلا باالقا اینکه وطن شما در خطره و دنیا به شما نیاز داره و همه دنیا هم براشون هورا بکشن می بینین که سرباز آمریکایی هم میاد و تا آخرین لحظه و آخرین قطره ممکنه بجنگه.پس باز تاکید می کنم اینقدر راحت در مورد برخی امور روانی به راحتی قضاوت نکنیم.
البته اینجاست که جنگ روانی و اعتقاید(به قول آملنی ها جنگ جهان بینی ها ) اینجاست که خودش رو نشون میده و اگر ما از این ابزار درست استفاده کنیم مثلا عراق که لشگر لشگر تسلیم ما میشدن لشگر لشگر آمریکایی تسلیم خواهند شد.

در مورد نوهد و صابرین هم باید عرض کنم صابرین قوی هستن و ممکنه ددنیا هم مطرح باشن(البته چون ما با هیچ کشوری طرح مشترک و ... نداریم معمولا کسی توان اونها رو کامل نمی دونه چقدر هست حالا چه در ارتش چه در سپاه) ولی اصلا در حد و اندازه نوهد نیستن وبه قول دوستمون مگر فقط با کمک نوهدیها بتونن تا چند دهه آینده به اون حد برسن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم در تکمیل گفته های opera عزیز در مورد نوهد باید بگم که هر جا موقع جنگ به بنبست می خوردن بچه های این تیپ رو میفرستادن و این تیپ شهیدانی عزیز رو در عمق خاک عراق فدا کرده و حتی نامی از اونا برده نمیشه و در اوج مظلومیت باعث سرافرازی ایران شدند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سالم جان در مورد این تیپ همین قدر بگم که کل طرح های اونها در قبل و بعداز انقلاب و حتی بعد از و قبل از جنگ و همچنین طرح های اونها هنوز طبقه بندی سری و به کلی سری داره و با این طبقه بندی می فهمین که سطح دسترسی اونها یعنی بالاترین سطح اطلاعات رده بندی شده در داخل کشور یعنی بکلی سری این موضوع استراتژیک بودن این نیرو رو می رسونه.
مثلا شما در مورد هر لشگر و تیپی ممکنه اطلاعاتی به دست بیارین ولی در مورد این دلاورها کمترین اطلاعات گیر میاد حتی از ۴۰ سال پیششون چه برسه به الان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این بابا هنوز نگرفتی چاشنی چیه؟ برادر ، چاشنی غده ای برون ریزه [/quote]

بابا بگو جيگر همه خودشون ميفهمن . اينقدر مسئله رو باز نكن ديگه . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

دوستان مهم نيست كي بهتره و كي نيست ؟!؟!؟!؟ مهم اينه كه همگي اونا يه هدف دارن و اونم اينه كه همه براي اين آب و خاك ميجنگن و بس . ديگه همش مقايسه نكنين بين اين دو تا بال نيرو هاي مسلح كه اگه با هم باشن ميتونن موفق بشن نه در مقابل هم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.