Goebbels

پیروز میدان اسرائیل یا سوریه ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بله دیگه سوریه هم یک ارتش کاملا مضمحل شده و از هم پاشیدست و کلاش هم نداره از خودش دفاع کنه!!

برادران!!

آقای سینا گوبلز!آقای وافن اس اس!عالیجنابان ارنستو و لیچ کبیر!!

کاش فقط یک بار تعصبات قومی رو کنار بگذاریم.اعراب مگه دور از حضور الاغ هستند؟؟میدونید دلیل شکست سوریها در یوم کیپور چی بود؟؟چون مصر تسلیم شد.سوریها فقط 80تا میگ29 دارند.کمه 80تا؟؟کلی سو24-25 میگ21-23-25هم دارند.به امید خدا میگ31هم بهشون میپیونده.همین سوریها بودند که موقع جنگ با میگ21 و میگ23 دنبال شکار جنگنده های اسراییلی بودند و موفق هم شدند.شنیدم دو فروند اف15اسراییلی با شلیک 8 فروند موشک سایدوایندر و اسپارو از پس یک فروند میگ25سوری برنیومدند.مگر همین سوریها با میگ23ام اف16اسراییل رو نزدند؟؟استراتژی اعراب باید درست بشه در جنگ یوم کیپور تی62ها موفق نشدند ام60ها رو بزنند چون تاکتیک درستی نداشتند.در دریا موشکها و ناوچه های اوزای سوری با ای سی ام آشنایی نداشتند ولی اسراییلیها چی؟؟سوریه متاسفانه اعتماد به نفس کمی داره من بارها گفتم.مگر همین سوریه نبود در اوایل یوم کیپور کل توان زرهی اسراییل رو به 9 فروند ام60کاهش داد؟؟سوریه باید خودشو باور کنه.سوریه چیزی از اسراییل کم نداره.تازه توان موشکی قابل توجهی هم داره.حتی سایتهای اسراییلی رو من دیدم که از سوریه بیشتر از ایران حساب میبرند.اگر اسراییلیها از سوریه نمی ترسند چرا نتانیاهو و سگش در شورای امنیت به واق واق افتاده اند؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضی از برادرا این حرفها رو از کجا در میارن اینطوری که اقای لیچ گفت امریکاهم باید جلوی اسراییل لنگ بندازه اخه چطوری یه هفته سوریه تسلیم میشه با شروع این جنگ اسراییل باید منتظر موشکهای 10.12متری باشه که رو سر تلاویو خالی میشن البته اگه ایران وارد جنگ مستقیم نشه و کماندوهای ورزیده ی حزب اله جهنمی واسه ی تانک مرکاوا ام 60 درست نکنند icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب وحدت به نظر بنده برخی اعراب از ..... هم کمترن و در جواب شما باید بگم که سوریه ها هیچ وقت خودشون رو باور نخواهند کرد

[quote]با شروع این جنگ اسراییل باید منتظر موشکهای 10.12متری باشه که رو سر تلاویو خالی میشن البته اگه ایران وارد جنگ مستقیم نشه و کماندوهای ورزیده ی حزب اله جهنمی واسه ی تانک مرکاوا ام 60 درست نکنند[/quote]

دوست عزیز اگر صحبت از جنگ کلاسیک باشه نه چریکی که دوستان مدام دارن ازش صحبت میکنن تاکید میکنم در جنگ کلاسیک در منظقه هیچ کشوری با اسراییل برابری نمیکنه ولی چریکی بحث فرق میکنه جنگ اسراییل با سوریه اگر یک وقتی اتفاق بیوفته قطعا بیشتر کلاسیک خواهد بود تا چریکی پس حزب الله رو لطفا از معادله حذف کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر سوریه به تنهای خوب مشخصه اسراییل اگر فاکتور ایرانو به حساب بیاریم خوب سوریه در این سورت امریکاروهم باید در نظر داشته باشیم اصولن درست نیست ادم دو کشورو بدون در نظر گرفتن فاکتور جیوپولیتیک موجود در منطقه مقایسه بکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر سوریه به تنهای خوب مشخصه اسراییل اگر فاکتور ایرانو به حساب بیاریم خوب سوریه در این سورت امریکاروهم باید در نظر داشته باشیم اصولن درست نیست ادم دو کشورو بدون در نظر گرفتن فاکتور جیوپولیتیک موجود در منطقه مقایسه بکنه
[/quote]

بر فرض اینکه ایران از سوریه حمایت کنه و امریکا و غرب از اسراییل حمایت کنن مقایسه کنید خوبه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hosseinvahdat
منظور من از کم هوشی و عدم اعتماد به نفس خاص سوریه بود نه کل اعراب مثلا عراقی ها همه اونایی که در جنگ بودن می گن جنگجوهای خوبی بودن
سوریه اون افتضاحات خوب کرده اینقدر ازش تعریف می کنید اگر می رفت جولان پس می گرفت چی می گفتید سوریه اگه توان داشت می رفت جولان پس می گرفت در دنیا هم کسی حرف نمی زد چون خاک خودش بود ولی همه می دونن در جنگ کلاسیک کسی از عهده اسرائیل بر نمی یاد آدمای زرنگی هم هستن دیگه در اسرائیل از هر 100 نفر یه نفر دانشمندبرجسته ای هست در سطح جهان حالا ببنید ....
به حرف می گید شوخی نیست اون موقع اسرائیل با 4 میلیون نفر جلوی چندین میلیون نفر واستاده بدون دخالت مستقیم غرب پس باید مواظبش بود ملت خطرناکی
من در همین سایت یادم نمیره موقعی که بحث حمله به لیبی شد خیلی ها می گفتن لیبی پدافند خیلی قوی نداره ولی نمی دونم فلان می کنه فلان می کنه ولی در عمل هیچ کاری نتونست بکنه
عراقم همین طور ........
اصلا چرا جای دور بریم حمله سال 2007 اونم به قلب سوریه کسی فراموش نکرده سوریه چه کار کرده به خدا هیچ کاری نمی تونه بکنه حالا شما با وجود این سوابق افتضاح دفاع کنید
------------------------
حالا حزب الله ایرانم بهش کمک کنن اونقت اگه ناتو بیاد کمکش دیگه معلومه دیگه
حامی اسرائیل خیلی قوی ترن ما می تونیم بریم کمک سوریه آمریکا نمی یاد کمک اسرائیل !!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب اقای قبلز جواب من به سوال نظامی شما قبل از همه جواب سیاسی است. نگاه کنید امریکا قبل از اینکه یک بوکسور قوی باشه یک شطرنج باز خبره است در حقیقت امروزه یک قدرت نرم افزاریست تا سخت افزاری . واقعیت اینجاست که عملیات تهاجمی امریکا بر ضد ایران خیلی وقت پیش اغاز شد که از حمله نظامی خیلی خطرناکتر است . در شطرنج یک کامبینیشن وجود داره که ما به ان میگیم مهره سوخته این یعنی چی شما برای اینکه حریفرا وادار به ایجاد کامینیشن مورد نظر خود کنید مهمترین مهره خود را قربانی میکنید یعنی حریفو در حقیقت به دام میاندازید دام امریکا ایران است حالا یک سوال پش میاد این ایران چی است که مثلن برای قدرت مثله امریکا دام به حساب میاد ایجاست که ما به طور خلاصه فاکتورهای جیوپولیتیک استراتیجیک و لوجستیک نگاه میکنیم اول از همه جیوپولیتیک (همچنین جغرافیای اقتصادی) ایران کشور با مساحت حدودن یک میلیون شیشصد هزار کلومتر مربه مساحت جمیت به طور تقریبی حدود هفتادو پنج میلیون با منابه سرشار نفت و گاز و تنگه هرمز که قسمت قابل ملاحزه از نیازهای نفت و گاز جهان از ان عبور میکنه اسلامی بودن منطقه یعنی نفرت از اسراییل و امریکا مدحدین مثله سوریه لبنان(حزب الله) عراق(اکثزیت شیعه مذهب) سودان ارتره جبوتی ونیزویلا بولیوی و هندوراس که نفوز سیاسی اقتصادی و حتا نظامی را در بر میگیره از دیدگاه لوجستک توان ایران در تولید انواع سلاح که از همه مهمتر توان موشکی ایران است که برتری بسیار کلان استراتیجک به ایران میده .ایران اکنون یگانه کشور در خاور میانه است که توان تولید انواع بسیار بالای از سلاح میباشد و در کوتاه مدت جزو پنج کشور جهان خواهد شد که تمامی انواع سلاحای مدرن را با فن اوری بومی تولید خواهد کرد مانند جنگندهای نسل پنجم هلکوپتهای تهاجمی و ترابری نظامی ناوشکنهای بزرگ رادار گریز زیر دریایهای بزرگ حتا ناو هواپیمابر و تمامی نوع وسایل زرهی مانند تانک و نفربرهای پیشرفته البته اینها در اینده نزدیک خواهد بود در حال حاظر صنایع نظامی ایران از دیدکیفی در حد معمولی و از دید کمی در حد قابل قبولی از توانای تامین سلاح میباشد سیستمهای طرابری ایران مانند اتوبانها فرودگاها اسکلها هم در حد قابل قبول میباشد ارتش بزرگ و حرفه ایران بسیج ده الا دوازده میلیونی یک امتیاز دیگر. همه اینها در مقابل ضرفیتهای که امریکا داره ناچیز به نظر میاد ولی ایران را به یک حریف خیلی پر درد سر تبدیل میکنه یا اگر دقیقتر بگم بلوک سیاسی که ایران عنصر راهبردی ان است و سوریه یکی از اجزای مهم این بلوک سیاسی است. بلی امریکا و هم پیماناش برتری کاملی نسبت به ایران دارن حد اقل روی کاغذ خوب این جاست که میرسیم سوال اصلی چی چیزی میتوانه مانع حمله نظامی امریکا و هم پیماناش به ایران یا سوریه بشه اول عواقب غیر قابل پیش بینی ان است دوم گفتیم که امریکا یک شطرنج باز ماهری است و حاظر نیست به دام روسیه و چین بیوفته دقیقتر اگر مطلب سخنمرا برسانم انگلو ساکسونها همیشه دارای صبر و حوصله بودن برای هر کشوری از بیست یا سی سال قبل برنامه ریزی میکنند تا به حدف برسن پس بنابر این اراده اسراییل اراده امریکاست اراده امریکا هم این است که از هرگونه جنگی که باعث کشانده شدن ایران و امریکا بشه جلو گیری کنه. غیر قابل پیش بنی بودن جنگ احتمالی میان این دو گروه امتیازیست برای ایران و هیچ کار شناس نظامی جوابی برای سوالتان نخواهد داشت که پیروز نهای جنگ کی خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب اقای قبلز جواب من به سوال نظامی شما قبل از همه جواب سیاسی است. نگاه کنید امریکا قبل از اینکه یک بوکسور قوی باشه یک شطرنج باز خبره است در حقیقت امروزه یک قدرت نرم افزاریست تا سخت افزاری . واقعیت اینجاست که عملیات تهاجمی امریکا بر ضد ایران خیلی وقت پیش اغاز شد که از حمله نظامی خیلی خطرناکتر است . در شطرنج یک کامبینیشن وجود داره که ما به ان میگیم مهره سوخته این یعنی چی شما برای اینکه حریفرا وادار به ایجاد کامینیشن مورد نظر خود کنید مهمترین مهره خود را قربانی میکنید یعنی حریفو در حقیقت به دام میاندازید دام امریکا ایران است حالا یک سوال پش میاد این ایران چی است که مثلن برای قدرت مثله امریکا دام به حساب میاد ایجاست که ما به طور خلاصه فاکتورهای جیوپولیتیک استراتیجیک و لوجستیک نگاه میکنیم اول از همه جیوپولیتیک (همچنین جغرافیای اقتصادی) ایران کشور با مساحت حدودن یک میلیون شیشصد هزار کلومتر مربه مساحت جمیت به طور تقریبی حدود هفتادو پنج میلیون با منابه سرشار نفت و گاز و تنگه هرمز که قسمت قابل ملاحزه از نیازهای نفت و گاز جهان از ان عبور میکنه اسلامی بودن منطقه یعنی نفرت از اسراییل و امریکا مدحدین مثله سوریه لبنان(حزب الله) عراق(اکثزیت شیعه مذهب) سودان ارتره جبوتی ونیزویلا بولیوی و هندوراس که نفوز سیاسی اقتصادی و حتا نظامی را در بر میگیره از دیدگاه لوجستک توان ایران در تولید انواع سلاح که از همه مهمتر توان موشکی ایران است که برتری بسیار کلان استراتیجک به ایران میده .ایران اکنون یگانه کشور در خاور میانه است که توان تولید انواع بسیار بالای از سلاح میباشد و در کوتاه مدت جزو پنج کشور جهان خواهد شد که تمامی انواع سلاحای مدرن را با فن اوری بومی تولید خواهد کرد مانند جنگندهای نسل پنجم هلکوپتهای تهاجمی و ترابری نظامی ناوشکنهای بزرگ رادار گریز زیر دریایهای بزرگ حتا ناو هواپیمابر و تمامی نوع وسایل زرهی مانند تانک و نفربرهای پیشرفته البته اینها در اینده نزدیک خواهد بود در حال حاظر صنایع نظامی ایران از دیدکیفی در حد معمولی و از دید کمی در حد قابل قبولی از توانای تامین سلاح میباشد سیستمهای طرابری ایران مانند اتوبانها فرودگاها اسکلها هم در حد قابل قبول میباشد ارتش بزرگ و حرفه ایران بسیج ده الا دوازده میلیونی یک امتیاز دیگر. همه اینها در مقابل ضرفیتهای که امریکا داره ناچیز به نظر میاد ولی ایران را به یک حریف خیلی پر درد سر تبدیل میکنه یا اگر دقیقتر بگم بلوک سیاسی که ایران عنصر راهبردی ان است و سوریه یکی از اجزای مهم این بلوک سیاسی است. بلی امریکا و هم پیماناش برتری کاملی نسبت به ایران دارن حد اقل روی کاغذ خوب این جاست که میرسیم سوال اصلی چی چیزی میتوانه مانع حمله نظامی امریکا و هم پیماناش به ایران یا سوریه بشه اول عواقب غیر قابل پیش بینی ان است دوم گفتیم که امریکا یک شطرنج باز ماهری است و حاظر نیست به دام روسیه و چین بیوفته دقیقتر اگر مطلب سخنمرا برسانم انگلو ساکسونها همیشه دارای صبر و حوصله بودن برای هر کشوری از بیست یا سی سال قبل برنامه ریزی میکنند تا به حدف برسن پس بنابر این اراده اسراییل اراده امریکاست اراده امریکا هم این است که از هرگونه جنگی که باعث کشانده شدن ایران و امریکا بشه جلو گیری کنه. غیر قابل پیش بنی بودن جنگ احتمالی میان این دو گروه امتیازیست برای ایران و هیچ کار شناس نظامی جوابی برای سوالتان نخواهد داشت که پیروز نهای جنگ کی خواهد بود.
[/quote]

گوبلز هستم دوست عزیز قبلز ترجمه ترکیش میشه فکر کنم icon_eek (مطلب رو خیلی با عجله نوشتین)
به هر حال این هم نظری بود ولی با چند نکته در صحبت شما کاملا مخالفم ایران به زودی به جایگاه کشور های برتر تولید کننده سلاح نخواهد رسید(یک 30 الی 40سالی مونده به نظر من تا ناو هواپیمابر و از این قبیل تسلیحات بسازیم) و اینکه فکر نکنم ارتش ایران به جز 10 درصد بقیش حرفه ای باشن. بسیجی اگر اموزش دیده باشه خوبه ولی اگر ندیده باشه به مفت هم ارزش نداره و30000 تا 30000 تا کشته میده متحدینی مثل سودان اریتره جیبوتی ونزوئلا بولیوی و هندوراس در جهان امروز فقط ارزش تبلیغاتی دارند ولا غیر و اینکه ما بگیم آره ما هم متحد داریم
روسیه به چین میگه متحد ما به سودان و ونزوئلا!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته این دیدگاهی کلی بود تا سی سال دیگه عصر بشقاب پرنده و لیزره این دوره زمانی است که افغانستانهم میتونه غولی واسه خودش بشه چی برسه به ایران نه دوست من شما خیلی بد بین استین به طور مثال در نیروی زمینی ایران همین حالاخو کفا است تانک ذلفقار 3 نفربر چرخ لاستیکی رخش و نفبر کبرا در نیروی هوای هم طرح جنگنده نسل پنجم که به احتمال زیاد تا سه سال دیگه رونمای میشه و هلکوپتر تهاجمی ملی و ترابری بازهم حدود زمانی سه سال اینده رونمای میشه(احتمالن) در زمینه دریای همین الان تولید ناوشکن بزرگ را اغاز کردن که احتمال بسیار زیاد رادار گریزه و طراحی زیردریای سنگین اینها همه گویای این است دوره زمانی سه الا پنج سال اینده ایران کاملن خود کفا میشه . خوب هر صورت ایران چی قبول کنیم چی نکنیم ما شاهد حضور ایران در این کشورها استیم روسیه و چین بازی خودشنو میکنند اشتبا خواهد بود بیش از حد به اینها اعتماد کرد ایران هم باید بازی خود را بکنه حرف یک تزار روسرا براتون نقل میکنم اون گفته بود بزرگترین متحدین روسیه یکیش نیروی دریای است یکیش هم نیروی زمینی است من فکر میکنم در شرایط کنونی حرف به جای است ایران باید به توانای خو به توانای نخبگان علمی و سیاسی خود تکیه کنه در راستای تقویت صنایع ملی کشور . البته من یک دوست بسیجی دارم البته ظاهرش بسیجی نیست تقریبن میشه گفت اکثرن اموزش نظامی دارن که دوره رو در سپا میگزرن این البته خودش تو ارتش دوره دیده بود که به گفته خودش استسنا است و در مورد سپا میگفت همشون حرفه استن دیگه نمیدانم ما در داخل ایرانید بهتر دانید. البته اینکه اشتبای املاحی دارم پوزش میخوام زبان اصلیم روسی است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]hosseinvahdat
منظور من از کم هوشی و عدم اعتماد به نفس خاص سوریه بود نه کل اعراب مثلا عراقی ها همه اونایی که در جنگ بودن می گن جنگجوهای خوبی بودن
سوریه اون افتضاحات خوب کرده اینقدر ازش تعریف می کنید اگر می رفت جولان پس می گرفت چی می گفتید سوریه اگه توان داشت می رفت جولان پس می گرفت در دنیا هم کسی حرف نمی زد چون خاک خودش بود ولی همه می دونن در جنگ کلاسیک کسی از عهده اسرائیل بر نمی یاد آدمای زرنگی هم هستن دیگه در اسرائیل از هر 100 نفر یه نفر دانشمندبرجسته ای هست در سطح جهان حالا ببنید ....
به حرف می گید شوخی نیست اون موقع اسرائیل با 4 میلیون نفر جلوی چندین میلیون نفر واستاده بدون دخالت مستقیم غرب پس باید مواظبش بود ملت خطرناکی
من در همین سایت یادم نمیره موقعی که بحث حمله به لیبی شد خیلی ها می گفتن لیبی پدافند خیلی قوی نداره ولی نمی دونم فلان می کنه فلان می کنه ولی در عمل هیچ کاری نتونست بکنه
عراقم همین طور ........
اصلا چرا جای دور بریم حمله سال 2007 اونم به قلب سوریه کسی فراموش نکرده سوریه چه کار کرده به خدا هیچ کاری نمی تونه بکنه حالا شما با وجود این سوابق افتضاح دفاع کنید
------------------------
حالا حزب الله ایرانم بهش کمک کنن اونقت اگه ناتو بیاد کمکش دیگه معلومه دیگه
حامی اسرائیل خیلی قوی ترن ما می تونیم بریم کمک سوریه آمریکا نمی یاد کمک اسرائیل !!!![/quote]

مثل اینکه متن رو مطالعه نکردید......

نوشتم که اگر باور کنند موفق میشوند.فکر نکنم خلبانان عربستانی میتونستند با میگ23 اف16بزنند!مهم سوابق افتضاح نیست کره شمالی در یئون پیونگ3مرتبه متوالی(1999-2002-2009)مغلوب جنوبیها شد اما در جنگ2010با اعمال تاکتیک موثر بالاخره به پیروزی رسید.بعدش هم من از شما میخوام همانطور که من لیستی از نیروی هوایی ارائه دادم شما هم لیستی از نیروی زمینی قرار بدید تا ببینیم سوریه واقعا حرفی برای گفتن نداره یا....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستانی که نظر میدن اگه ایران طرف سوریه رو بگیره مثل اینکه نمیدونن زمان جنگ ایران و عراق حامی اصلی ایران در جنگ اسرائیل بوده ، ظاهرا چیزی از قرارداد ایران کنترا نمیدونن ، فکر کردید به این راحتی ایران وارد جنگ با اسرائیل میشه ؟

اون موشک هایی که ایران در جنگ استفاده میکرده از آسمون نازل نشده بوده ، اسرائیل به ایران تحویل داده .

ایران کنترا رو سرچ کنید در ویکیپدیا کامل بخونید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستانی که نظر میدن اگه ایران طرف سوریه رو بگیره مثل اینکه نمیدونن زمان جنگ ایران و عراق حامی اصلی ایران در جنگ اسرائیل بوده ، ظاهرا چیزی از قرارداد ایران کنترا نمیدونن ، فکر کردید به این راحتی ایران وارد جنگ با اسرائیل میشه ؟

اون موشک هایی که ایران در جنگ استفاده میکرده از آسمون نازل نشده بوده ، اسرائیل به ایران تحویل داده .

ایران کنترا رو سرچ کنید در ویکیپدیا کامل بخونید[/quote]

ویکیپدیا یک منبع غیر قابل اطمینان و یک طرفه است.موشکهایی که ما به عراق زدیم ربطی به رژیم مجعول صهیونیستی نداشت این موشکها قبل از زمان جنگ خریداری شده بود.موشکها اسکاد یا لنس بودند که یادم نیست.حامی اصلی ایران در زمان جنگ خدا بود.در ضمن قسمت دیگه ای از موشکها رو کره شمالی به ایران فروخت.لیبی و سوریه هم کمک هایی کردند.ولی اسراییل هیچ ربطی به ایران نداشت.شاید عراق دشمن مشترکمون بود اما یادتون باشه موقع جنگ ایران و عراق قصد داشتند به قصد کمک به فلسطین و لبنان جنگ رو متوقف کنند.که نشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
آقا حسین تو اینکه خدا حامی اصلی ما بود شکی نیست.اما توجه داشته باشید.ما با اون تسلیحات بیشتر از دو سال نمیتونستیم بجنگیم مگه الکیه 8 سال جنگ اون موقع هم مثل الان تو کار بومی سازی نبودیم البته هیچ وقت تماس ها مستقیم نبوده بلکه اونا اگاهانه اونا رو از طریق کشور واسط و بازار سیاه به ما میفروختن.
در ضمن تو همکاری اطلاعاتی ایران و اسراییل هم شکی نیست.نمونه اونم نابودی اسیراکه
با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسراییل میزنه 100 ولی خوب یه مقادیری هم تلفات غیر نظامی میده حالا اونو بیخیال
تلویزیون دیروز داشت نماز عید فطر رو نشون میداد امام جماعت سنی مذهب بود بعد داخل صف سنی و شیعه داشتن پشت سرش نماز میخوندن بعدش یه صحنه خیلی عجیب بود که بشار اسد دستشو مثل سنی ها رو سینش گذاشت و نماز خوند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.