salar_jetline

سامانه دفاع هوایی دوش پرتاب میسترال ( Mistral )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با اين كه به نظر منم ميسترال از همه ي MANPADS ها قویره ولی نمی دونم چرا همینجور داره نظر سنجی به نفع ایگلا پیش میره.ظاهرا اینجا همه شرق زده اند!

آره نميدونم دوستان چه علاقه اي به سيستمي دارن كه در نمونه ي يك آن احتمال زدن يك جنگنده مثل F-4 كه فاقد فلير باشه و مانور انجام نده توسط اون فقط 0.44 ام!! (البته من Pk رو عرض كردم يعني از 1 حساب كنيد!) در غير اين صورت (وجود فلير و انجام مانور) اين رقم به 0.24 كاهش پيدا ميكنه!
در نمونه هاي بعدي (موشك 9K38 ) وضع خيلي بهتر شد ولي در آزمايشات در فنلاند معلوم شد ايگلا نسبت به ميسترال قدرت جستجو و سر جنگي بسيار ضعيفتري دارد، البته از حق نگذريم مقاومتش در برابر فلير و جمينگ بهتر بوده ولي با سرعت بالاي ميسترال و جستجوگر هدف بهتر و فيوزهاي انفجار نصب شده بهتر احتمال برخورد بالاتر و در صورت برخورد احتمال نابود كردن بالاتري رو به خاطر سرجنگي قويش داره.

بازم اگر كسي نسبت به پايي بودن احتمال برخورد ايگلا شك داره ميتونم ثابت كنم!! :|

مرسي از اين همه اطلاعات . احتمال مي دم شما بايد مهندس شيمي باشيد

خواهش ميكنم؛ نه ولي شيميدانها رو دوست دارم!! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر كنم خيلي زوده ولي تا به حال با اطلاعاتي كه دوستان داده اند ميشه اينجوري نتيجه گيري كرد كه براي جنگهاي چريكي و كلا براي تمامي موارد كه يكنفر مي خواهد حمله كند ( خرابكاري ، تروريستي ، ضربتي و ... ) ايگلا بهترين گزينه خواهد بود ولي اگر بخواهيم از اين نوع موشك براي نصب بر روي چرخبال و يا خودروهاي ذرهي استفاده كنيم ميسترال بهترين گزينه مي باشد . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با اجازه دوستانی که رای دادن نتیجه رو میزارم تا دلایل انتخابتون رو هم بگید. 1- SA-7 استرلا ساخت شوروی (0) 2- SA-16 ایگلا ساخت شوروی (9) reichmarshal, Davood, ali_h, mostafa_by, djmerikhi, Battlefield2, hosseingmn, SAEID, IRGCAF 3- Mistral ساخت فرانسه (2) DeAtH-EaGlE, salar_jetline 4- FIM-92 استینگر ساخت آمریکا (1) Reza6662 اگه کسی مایل نبود بگه اسمش رو حذف کنم یه جورایی فضولی کردیم! icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در عمليات كربلاي 5 بود كه براي اولين موشك استينگري كه از مجاهدين افغان خريداري شده بود وارد خدمت شد. پيش از آن از موشكهاي روسي بارها در جبهه ها استفاده شده بود. در عمليات كربلاي 4، حداقل در يك روز به سمت هليكوپترهاي هايند عراقي سه بار با موشكهاي سام7 شليك شد كه اين موشكها به راحتي به خطا رفتند. سام7 و فرزند آن سام16 در اختيار نيروهاي حزب الله لبنان نيز قرار داشتند كه ديديم موفقيتي در ساقط كردن پرنده هاي اسرئيلي نداشتند و يكي دو مورد سرنگوني پرنده هاي اسرائيلي به دليل نقص فني و يا ساير موارد به وقوع پيوستند. در عمليات كربلاي 5، حدود 80 هواپيماي ضربتي عراق از نوع ميگ23 و سوخوي22 ساقط شدند كه اين تعداد، جز با موشكي قدرتمند نظير استينگر، قابل سرنگون شدن نمي باشد. استينگر در افغانستان، بلايي به سر روسها آورد كه گفته مي شود از هر دو پرواز پايگاه هوايي بگرام، يكي طعمهء استينگرهاي مجاهدين مي گشت. تعداد هواپيماهاي روسي ساقط شده در افغانستان به وسيلهء استينگر آن قدر بالا بود كه در نهايت باعث شد يكي از دلائل خروج شوروي از افغانستان شكل بگيرد. استينگر به جز برد و قدرت مانور بيشتر، داراي سرجنگي بسيار قوي و تركشي مي باشد. در نمونه هاي جديدتر، اين موشك به سيستم تشخيص دوست از دشمن نيز مجهز است و بدين ترتيب امكان برخورد آن با هواپيماهاي خودي صفر مي شود. يكي از قابليتهاي شاخص استينگر، مقاومت آن در برابر فريبنده ها حرارتي مي باشد. دومين قابليت شاخص استينگر، قابليت شليك از رو به رو يا كنار به سمت هدف مي باشد. پيش از اين، سيستم هاي دوش پرتابي نظير سام7 تنها از سمت پشت و دقيقن به طرف خروجي موتور قابل شليك بودند. سام7 و همچنين سام16 داراي سرجنگي ضعيفي هستند و در بسياري از موارد، تنها باعث خسارت (نه سرنگوني) مي شوند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من دلايل انتخابم رو 2 يا 3 بار در اين تاپيك گفتم icon_frown سرعت بالا، فيوزهاي مناسب، سر جنگي قوي كه در نمونه هاي ديگر نيست و به خصوص گلوله هاي تنگستن كه گفتم چراو به چه دردي ميخوره، احتمال برخورد بسيار بالا كه از 2000 موشك شليك شده، 95 درصد به هدف خوردن و ... استينگر هم اونطور كه به نظر مياد خوب نيست، اون چيزي كه توي افغانستان هميشه شكار راحتي براي استينگر بود، Mi-24 Hind بود، اون موقع فلير نداشت و اگزوزها هم خيلي گرم بودن و هيچ سيستم جنگ الكترونيك ديگه اي هم وجود نداشت!! معلوم بود كه استرلا هم كه در ويتنام استفاده شده بود راحت ميتونست اين هليكوپتر سنگين و بي دفاع در مقابل اينگونه موشكها رو شكار كنه!! استينگر در اونجا كار فوق العاده اي نكرد، روي كاغذ ايگلا از استينگر سر تره ولي ميسترال از جفتشون!! icon_frown بازم ميگم ممكنه در عملياتهاي ويژه و چريكي ايگلا بهتر باشه ولي در غير اين صورت ميسترال بهترينه و همونطور كه گفتم اين با آزمايش اين دوسيستم در فنلاند هم ثابت شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه کسی مایل نبود بگه اسمش رو حذف کنم یه جورایی فضولی کردیم! icon_frown

شما كه اسما رو گفتي ديگه همه عالمو آدم خبر دار شدن ديگه چيرو مي خواي حذف كني؟ icon_frown
در ضمن مثكه يه نفر هم به سام 7 راي داده اسم ايشون هم منتشر كنين

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يكي از قابليتهاي شاخص استينگر، مقاومت آن در برابر فريبنده ها حرارتي مي باشد. دومين قابليت شاخص استينگر، قابليت شليك از رو به رو يا كنار به سمت هدف مي باشد. پيش از اين، سيستم هاي دوش پرتابي نظير سام7 تنها از سمت پشت و دقيقن به طرف خروجي موتور قابل شليك بودند. سام7 و همچنين سام16 داراي سرجنگي ضعيفي هستند و در بسياري از موارد، تنها باعث خسارت (نه سرنگوني) مي شوند.

بحثي روي سام 7 نيست و از اول مي دونستم كسي بهش راي نميده.اما در نمونه ي جديد ايگلا با نام سام 18 بسياري از اشكالات و نواقص سام 7 و سام 16 را نداره و به نظرم كاملا از اسنينگر برتره ..ايشالا چند دقيقه ديگر مقاله ي سام 18 را روي سايت مي گذارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.