Sorena_Noshad

آشنایی با تفنگ بادی IZH-61

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

به نام ایزد توانا

[img]http://8201.1.img98.net/out.php/i128536_izh60.jpg[/img]

بهترین توصیفی که برای این تفنگ کوچک و دارای پیستون فنری می توان ارئه داد،اینست:سلاحی سرگرم کننده و جالب.
این تفنگ که توسط EAA (اسلحه خانه آمریکایی اروپایی) وارد شده ،سلاحی سبک است که مسلح کردن آن نیز آسان می باشد.ماشه آن قابل تنظیم است،ضمن آن که قنداق آن نیز در جهت افزایش طول کشش قابل تنظیم می باشد.اندازه این تفنگ مناسب استفاده کودکان نیز می باشد.
گلوله های 7/3 گرینی Tech Force در فواصل کوتاه با سرعت 450fps در حرکت می کنند و این سرعت برای تیراندازی های دقیق بسیار مناسب است.این سرعت همچنین برای شکار حیوانات کوچک همچون یک گنجشک یا سار در فواصل کوتاه مناسب به نظر می رسد.این تفنگ کوچک به قیمت تقریبی 100 دلار،ویژگی های بسیار زیادی را به تیرانداز عرضه می کند.کما این که تفنگهایی با قیمت بیشتر از این نیز وجود دارد که فاقد این امتیازات می باشد.
[b]
توصیف سلاح[/b]

تفنگ IZH-61 نوعی تکرار شونده پنج تیر با پیستون فنری است که فقط در کالیبر 177. موجود میباشد.لوله آن خان دار با میزان دقت بالایی است.آلات نشانه روی و ماشنه آن قابل تنظیم می باشد.قنداق آن را نیز می توان از لحاظ طول کشش تنظیم کرد.درحالیکه ماکسیمم کشش آن1/2-14است،اکثر تیراندازان کمتر از این میزان را ترجیح می دهند.فردی که بر روی تفنگ ورزشی با طول کشش 1/2-14 راحت کار می کند،با این تفنگ احتمالا طول کشش 1/2-14 را مناسب می داند.وزن سلاح فقط 4/25Ibs و طول آن با قنداق کاملا باز شده حدود 1/2-34 است.
[b]
تنظیمات اضافه قنداق[/b]

قنداق این تفنگ امکان تنظیم طول اضافه را داراست.برای این کار باید ته قنداق را بردارید،برای این کار نیز باید واشری را که از آن برای قفل کردن قنداق استفاده می شود را بردارید.دو شیار در قسمت تحتانی پلاستیکی دیده می شود.قسمت برجسته پیچ داری که پیچ پشت گیر را بر روی خود می پذیرد،به داخل یکی از شیارها می رود و تنظیم اظاقه ای به قنداق می دهد.
[b]
شکفاف درجه[/b]

این قطعه یکی از بزرگترین تغییراتی است که در زمان مدرنیزه کردن سلاح ایجاد شده البته علاوه بر این تغییر،جنس رسیور نیز از فولاد به پلاستیک تغییر یافته است.شکاف درجه قبلا قابل برداشتن بود و یک صفحه نیز آن را به داخل دوربین می چرخاند اما هم اکنون،زاویه درجه آن بواسطه یک چرخ شستی تنظیم می شود اما تنظیم حرکت سمتی آن کمی مشکل است،برای این کار باید دو پیچ بسیار ریز را شل کنید و صفحه عقب را به دو طرف بلغزانید.

[b]ضمایم تفنگ[/b]

با وجود آنکه هزینه بسیار کمی برای خرید تفنگ می پردازید اما به ضمایم متنوعی از جمله دفترچه راهنما،دو خشاب،یک سنبه تمیز کننده و یک فنر یدک دست خواهید یافت.کاربران تفنگ های بادی در ایالات متحده آمریکا معتقدند این تفنگ آنقدر کوچک و سبک است که مشکل های تفنگ های بادی قدرتمندتر را ندارد،به همین دلیل خطرات آن نیز کمتر است.

[b]بارگذاری[/b]

برای بارگذاری این تفنگ می توانید از یک حقه استفاده کنید.پس از شلیک آخرین تیر،میله گلنگدن که گلوله را در دهانه لوله قرار می دهد،بواسطه آخرین محفظه ی گیره هنوز گیر کرده.شما باید روی قفل نقره ای رنگ روی سمت راست رسیور را به جلو فشار دهید تا میله گلنگدن آزاد شود،در این زمان میله به سمت عقب می پرد.برای در آوردن گیره نیز باید چفت نقره ای روی رسیور را به پایین فشار دهید.چانچه هیچ گلوله ای شلیک نشده و شما می خواهید گیره پر شده را بردارید،فقط چفت نقره ای بالای رسیور را فشار دهید.

[b]گلوله ها[/b]

مناسب ترین مهمات برای این تفنگ،گلوله های crosman wadcutters می باشند.البته دو نوع گلوله دیگر به نام RWS Hobbys و یک گلوله خاص چینی نیز مورد تست قرار گرفته اند اما هیچ یک به اندازه crosman خوب عمل نکردند.

[b]سرعت[/b]

سرعتی که در این تفنگ دیده شده،در هیچ یک از تفنگ های پیشین نمی توان مشاهده کرد.یک تفنگ فنری معمولا پیش از آن که به سرعت نرمال برسد به یک تیر Wake up نیاز دارد.برخی از آن ها حتی به دو تیر از این نوع نیاز دارند اما این تفنگ ظاهرا با هر خشاب به یک تیر Wake up نیاز دارد.در تست های سرعت به عمل آمده از گلوله های مختلف این طور نشان داده شدند.سرعت RWS Hobbys با چهار تیر بین 474 و 487 از 465fps تا سرعت بالای 487fps متغیر است; wadcutters چینی نیز با چهار تیر از 435 تا 450 از سرعت 404 تا 450fps برخوردار است.این تفنگ کوچک،از امتیازات زیادی برخوردار است.با اینحال بهتر است از آلت نشانه روی مناسب تری برای آن استفاده شود.

[img]http://8201.1.img98.net/out.php/i128529_boxedgun-760279.jpg[/img]

ویژگی های فنی تفنگ:

رده طولی سلاخ،بلندی:متوسط

وزن:4/30Ibs

طول لوله:18/50 اینچ

طول کامل سلاح:33 اینچ

ظرفیت خشاب:5 تیر

نیروی مسلح کردن:10/5Ib

لوله:خان دار

مگسک نشانه روی:کروی شکل

شکاف درجه:قابل تنظیم در حرکت سمتی و زاویه درجه

کشش ماشه:1/40Ibs

صفحه قنداق:ندارد

نیروی محرکه:پیستون-فنر

ضامن:ندارد

منبع:مجله جنگ افزار | شماره 84 | آذر 90

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر

منتقل شد.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطفا در صورت امکان یک تایپیک از انواع مدلهای تفنگ های بادی و مقایسه اونها و تشخیص اصل اون از مدلهای چینی و قیمت اونها بگذارید این تایپیک خوبی بود باتشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]لطفا در صورت امکان یک تایپیک از انواع مدلهای تفنگ های بادی و مقایسه اونها و تشخیص اصل اون از مدلهای چینی و قیمت اونها بگذارید این تایپیک خوبی بود باتشکر[/quote]

این تاپیک قبلا توسط برادر سعید تامکت ایجاد شده است

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14887

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قربون محبتت اما این خیلی ناقص بود ولی باز تشکر از لطفتون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام.
امیدوارم این سوالی که میکنم از بحث خارج نباشه اما من یه 2 یا3 سال پیش(احد بوق)یه تفنگ بادی 5.5 با مارک gold cup گرفتم میدونم تفنگ خوبی نیست اما وا سه من اون موقع عالی بود حالا میخوام تفنگ رو کمی قوی ترش کنم یا (ارتقاعش )بدم از دوستانی که تجربه و اطلاعات دارن تقاضا دارم که من رو راهنمایی کنن که چی کار کنم که تفنگه بهتر شه مثلا چه فنری رو روش بزارم یا چه دوربینی رو روش نصب کنم که هزینه اش هم خیلی نشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.