mahdavi3d

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: شبكه ملی اطلاعات جایگزین اینترنت نمی‌شود

Recommended Posts

[align=justify][color=darkblue]شبكه ملی اطلاعات به هیچ وجه جایگزین اینترنت نمی شود و اینترنت به عنوان یك سرویس كما فی السابق در كنار شبكه ملی اطلاعات باقی خواهد ماند و هركس كه نیاز داشت می تواند از آن سرویس استفاده كند.[/color]
تلنا: شبكه ملی اطلاعات به هیچ وجه جایگزین اینترنت نمی شود و اینترنت به عنوان یك سرویس كما فی السابق در كنار شبكه ملی اطلاعات باقی خواهد ماند و هركس كه نیاز داشت می تواند از آن سرویس استفاده كند.
به گزارش تلنا؛رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه از موتورهای جستجو با عنوان موتورهای جاسوسی یاد كرد و افزود: در این كه موتورهای جستجوی خارجی ابزارهای جاسوسی بیگانگان است شكی نیست و این را می توان به راحتی از آمارهایی كه منتشر می كنند متوجه شد.
وی گفت: با راه اندازی موتورهای جستجوی بومی از بسیاری از آسیب ها و مسائل امنیتی كه كوچكترین آن به سرقت رفتن و مخدوش شدن اطلاعات حریم شخصی و خانوادگی افراد است جلوگیری به عمل می آید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار كرد: به عنوان مثال اعلام می كنند مردم ایران در هفته یا روز مشخصی از كدام كلمات و یا واژه ها بیشتر استفاده كرده اند كه این مفهومش آن است كه آنها دائم در حال كنترل و رصد اطلاعات كاربران هستند هرچند این ظاهر قضیه است اما پشت پرده با سرقت اطلاعات مردم اقدامات جاسوسی و اهداف شومشان را دنبال می كنند.
تقی پور با اشاره به راه اندازی موتورهای جستجوی بومی اظهار كرد: برای حفظ امنیت و مسدود كردن راههای درز اطلاعات مردم كشورمان چندین گروه غیردولتی روی موتورهای جستجوی داخلی در حال فعالیت هستند تا در قالب شبكه ملی اطلاعات راه اندازی شود و مردم با اطمینان خاطر بیشتری از آن استفاده كنند.

[color=olive] 27 دی 1390 [/color]
منبع: تلنا
http://www.telna.ir/News/12300/Default.aspx
[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تا جایی که اطلاع کسب کردم کسی با آوردن منابع و بانک های اطلاعاتی به داخل مشکلی ندارد
اما می پرسند می خواهد اینترنت جهانی قطع شود یا خیر؟
من هم همین سوال را می پرسم ولی فکر نکنم این امکان پذیر باشد حداقل برای دانشگاه ها که از منابع بانکی چون ساینس دایرکت، پری کوئست و .... استفاده می کنند

از سویی شما داستان های مربوط به ایمیل ملی را حتما به خاطر دارید یا نه؟
من آنچه از آن قضایا فهمیدم برای ثبت نام شخص تمام مدارک اصلی از جمله اسکن کارت ملی، اسکن شناسنامه، و کلی تعهد نامه پر می کرد تازه با دادن هزینه یک ایمیل با محدویت فضایی و
مشکلات زیاد نصیبش می شد گاهی هم اصلا نمی دادند
در صورتی که ایمیل یاهو، جیمیل و... با امنیت بالا سرعت بالا و امکانات بالا خیلی قابل دسترس تر است
در نهایت یک طرحی که می توانست عالی بشود به علت شتاب زدگی و عدم ابتکار و عدم زیرساخت مناسب به جای خوبی نرسید

این مسئله حداقل من را نسبت به این اینترنت بدبین می کند علارقمی که می تواند کلی مزایا داشته باشد
من این مزایا را می نویسم که [b]این مزایا در صورت عدم برنامه ریزی درست به معایب تبدیل می شوند[/b]

- سرعت دسترسی بالا به منابعی از جمله کتاب، فیلم، ارتباطات بانکی
- امنیت بالا در عدم دسترسی دیگران به اطلاعات شخصی و بانکی افراد
- کاهش هزینه اینترنت
- امکان انجام کارهای اداری از خانه
و ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قطع نمیشه
ولی با اضافه تر کردن اون 3 حرف به ip ها ip های داخلی راحت قابل تشخیص میشن
و احتمالا شیلتر سنگین اعمال میشود (در حدی که سایت های مورد دار فیلتر نمیشن بلکه سایت های بدون مورد باز می مونن و بقیه بسته میشن)

مثل این که این جوری قراره بشه
نظر دوستان چیه[/i]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.