hosseinvahdat

ایران یا ترکیه،کدام یک در جنگ شانس بیشتری دارند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
سورنا جان الان بحث ، بحث پدافند ایرانه نه پدافند پ ک ک یا عراق یا سوریه که بگیم ترک ها جنگنده رادار گریز دارند. در صورتی که این جنگنده ها برای افغانستان یا سایر کشور های ضعیف رادار گریز نه واسه ایرانی که در زمینه رادار و الکترونیک در جهان حرف ها برای گفتن داره! [/quote]

بنده هم تا حدودی موافقم ولی باید این توان ما که در زمینه کشف و سرنگونی هواپیماهای رادارگریزه در یک جنگ خودشو نشون بده و الان نمیشه به صورت کامل و صد در صد در این زمینه نظر داد.

[quote]
ما غلط بکنیم به جوان رعنایی مثله شما انگ وطن فروشی بزنیم . ولی گفتیم شما هم شاید آره!!؟
[/quote]

کی ؟ من ؟ ! :cry:

[quote]
متاسفانه اطلاعات اکثر دوستان بشدت قدیمی و متعلق به دهه 80 هست !! چون موشکی مثله اسکاد -D با مجهز شدن به هدایت الکترواپتیکالی دقتی در حدود 50 متر دارد
دیگه موشکهایی مثله شهاب 3 و سجیل با اون شکل خاص کلاهک که دیگه جای خود دارند!
یا موشکی مثله قیام با اون سیستم کنترل پیشرفته اش! که با برد 800 کیلومتریش فکر کنم راحت ترکیه رو بزنیم
[/quote]

حرف شما درست ولی کجای شهاب 3 هدایت الکترواپتیکیه ؟ البته حتی اگر دقت لازمه رو هم داشته باشن و بشه با اون ها عقبه نیروها رو زد همچین کاری اصلا به صرفه نیست و برای مثال یک فانتوم با یک سورتی پرواز می تواند تسلیحاتی بیش از 4 برابر کلاهک شهاب 3 با خود حمل کند !!! و دوباره هم قابل استفاده باشد.

همونطور که گفتم موشک های تاکتیکی در این زمینه کمک فراوانی به ما میکنن در این زمینه من موشک فاتح رو ترجیح میدم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است..!

لابد شما هم فرمانده ستاد نیروهای مسلح هستید که خبر از تولید فالانکس و جنگنده رادارگریز و...میدید!!

اگه میشه اون مصاحبه رو بدید ما هم مستفیض بشیم...[/quote]

بنده از جنگنده رادارگريز حرفي نزدم ولي خبر از توليد فالانكس دادم چون توليد شده حالا باور كردن يا نكردنش با خودت ....! :cry:

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=21252

http://www.hamandishi.com/data.asp?lang=1&gid=33&Id=105699

[quote]کدام پهپاد مسلح به موشک های هوا به هوا ؟![/quote]

كرار مسلح به آرچر به جا اون دو تا بمب 250 پوندي ...!

[quote]فعلا که گشت دریاییه و خبری از آواکس نیست ! گشت دریایی با ترکیه به چه دردمون میخوره ؟[/quote]

آخر تاپيك يه پست دادم برو اونو بخون ..~!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
بنده از جنگنده رادارگريز حرفي نزدم ولي خبر از توليد فالانكس دادم چون توليد شده حالا باور كردن يا نكردنش با خودت ....![/quote]

من تا زمانی که مدرک قابل استنادی نباشه باور نمیکنم...مدرک داشتی تو پی ام بفرست!(چشمک!!!)

[quote]
كرار مسلح به آرچر به جا اون دو تا بمب 250 پوندي ...!
[/quote]

سند ؟ مدرک ؟

[quote]

آخر تاپيك يه پست دادم برو اونو بخون ..~![/quote]

موقعی که وزیر دفاع SPG-9 رو رونمایی کرد یادته ؟ گفت با سرعت و نفوذ بالا قادر به مقابله با .... حالا اگه قرار باشه به یه کلمه از حرف ایشون استناد کرد دیگه مشخصه چی از آب در میاد !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]موقعی که وزیر دفاع SPG-9 رو رونمایی کرد یادته ؟ گفت با سرعت و نفوذ بالا قادر به مقابله با .... حالا اگه قرار باشه به یه کلمه از حرف ایشون استناد کرد دیگه مشخصه چی از آب در میاد [/quote]

سورنا جون اون بحثش تو همون تاپيك انجام شد . در اون تاپيك هم من و جناب فتح و ديگر دوستان توضيح كامل در اين مورد رو داديم . اين تاپيك سعي كنيد منحرف نشه . تاپيك خوبيه .

در ضمن براي زدن عقبه از آتش توپخانه ٬ كاتيوشا با نواخت تير بالا و راكت هاي غير قابل هدايت ولي دقيق ميشه استفاده كرد كه به صرفه هم زد . مثل زلزال ٬ نازعات و امثال اين ها كه خيلي زياد داريم . فاتح و قيام رو براي زدن نقاط مهم صنعتي و نظامي مورد استفاده قرارا ميدن . به خاطر دقت بالا و قيمت بيشتر . در ضمن سجيل ( مخصوصا نمونه دو ) هم از دقت بالايي برخورداره . لطفا اون رو با شهاب 3 در يك رده قرار ندين .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
در ضمن براي زدن عقبه از آتش توپخانه ٬ كاتيوشا با نواخت تير بالا و راكت هاي غير قابل هدايت ولي دقيق ميشه استفاده كرد كه به صرفه هم زد . مثل زلزال ٬ نازعات و امثال اين ها كه خيلي زياد داريم . فاتح و قيام رو براي زدن نقاط مهم صنعتي و نظامي مورد استفاده قرارا ميدن . به خاطر دقت بالا و قيمت بيشتر . در ضمن سجيل ( مخصوصا نمونه دو ) هم از دقت بالايي برخورداره . لطفا اون رو با شهاب 3 در يك رده قرار ندين .
[/quote]

درسته بنده هم به عنوان مثال از عقبه نام بردم...

اما موشکی مانند سجیل 2 با توجه به اندازه و بردی که داره و حتی گفته میشه که دارای ویژگی های رادارگریزیه بیشتر به کار زدن اهدافی مانند شهر ها یا ادارات دولتی یا برای مثال وزارت دفاع میخوره نه این که ازش برای زدن نیروهای عملیاتی دشمن استفاده کرد...

شهاب 1 ، 2 ، 3 ، سجیل ، سیجل 2 هیچ کدام به صرفه نیست که برای زدن نیروهای عملیاتی که در گیر جنگ هستند استفاده بشه...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هر كشورى در خاورميانه كه به ايران حمله كنه...حتي اگر از نظر نظامي پيروز بشه از نظر اقتصادى چنان ضرباتي خواهد خود كه ظرف چند سال به طور كامل فلج ميشه..

ولي برنده واقعي جنگ ايران-تركيه اسرائيل در مرحله اول و امريكا و متحدين در مرحله بعد است..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]درسته بنده هم به عنوان مثال از عقبه نام بردم...

اما موشکی مانند سجیل 2 با توجه به اندازه و بردی که داره و حتی گفته میشه که دارای ویژگی های رادارگریزیه بیشتر به کار زدن اهدافی مانند شهر ها یا ادارات دولتی یا برای مثال وزارت دفاع میخوره نه این که ازش برای زدن نیروهای عملیاتی دشمن استفاده کرد...

شهاب 1 ، 2 ، 3 ، سجیل ، سیجل 2 هیچ کدام به صرفه نیست که برای زدن نیروهای عملیاتی که در گیر جنگ هستند استفاده بشه...[/quote]
سورنای عزیزم
همینکه با همین قیام که شما قبول داری میتوان تا800 ک م مرز رو از وجود پایگاه هوایی و پادگان ها نابود کرد یعنی همین الان 1500 ک م اف16 باید برای رفت و برگشت تو کشور خودش سوخت مصرف کنه
در ضمن در جواب اینکه گفتی سری شهاب به درد نمیخوره باید بگم که اتفاقا در مورد ترکیه که درآمدش صنعت توریسم هست که خیلی مفیده همینکه ایجاد ترس کنن واسمون بسه
حالا حله؟ :cry:
در ضمن سو تفاهم نشه ما فقط داریم بحث میکنیم
مخلص همه شما

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همینکه با همین قیام که شما قبول داری میتوان تا800 ک م مرز رو از وجود پایگاه هوایی و پادگان ها نابود کرد یعنی همین الان 1500 ک م اف16 باید برای رفت و برگشت تو کشور خودش سوخت مصرف کنه [/quote]

هر کدام از این دو ویژگی های خاص خودشون رو دارن برای مثال یه موشک تنها یک بار قابل استفادست اما جنگنده ای مانند اف-16 می تواند چندین برابر آن موشک تسلیحات حمل کند و چندین و چند بار قابل استفاده باشد(تا زمانی که سرنگون نشود).اما یکی از عیب های جنگنده های سرنگونی به نسبت راحت تر آن ها نسبت به موشک هاست و همینطور سرنشین آن که خود هزینه زیادی برای آموزش آن خرج شده است.اما مسئله سوخت، موشک هم سوخت مصرف میکنه و در برخی موارد بیشتر از یک جنگنده ای مانند اف 16 !! البته سوخت موشک هم گران تر از سوخت جنگنده هاست(اینو مطمئن نیستم)!

[quote]
در ضمن در جواب اینکه گفتی سری شهاب به درد نمیخوره باید بگم که اتفاقا در مورد ترکیه که درآمدش صنعت توریسم هست که خیلی مفیده همینکه ایجاد ترس کنن واسمون بسه [/quote]

بله -سری شهاب که از روی موشک های اسکاد ساخته شده تخصصشون موشک باران شهرهاست نه اهدافی مانند پایگاه ها...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من تا زمانی که مدرک قابل استنادی نباشه باور نمیکنم...مدرک داشتی تو پی ام بفرست!(چشمک!!!) [/quote]

انشاالله رونمايي ميشه ميبينيش ...!

[quote]سند ؟ مدرک ؟ [/quote]

سورناي عزيز هميشه نيازي به ارائه تصویر و عکس از اون سلاح نیست بلکه میشه با تحلیل کردن عملی بودن خیلی از طرح ها رو فهمید فقط نیاز به استفاده از دوگوله ی مبارک داره ...! یه بحثی منو کاوه داشتیم سر موشک های بالستیک ضدکشتی که من میگفتم فاتح 110 برای این کار مناسبه و میتونه همچین کاری انجام بده ، دقیقا چند ماه بعد موشک خلیج فارس رونمایی شد ... ( تا حالا صد بار این قضیه رو گفتم ) !!!!

پس نصب آرچر روی کرار وقتی موشکی مثل کوثر رو نصب میکنند یا .... نباید کار سختی باشه البته هر کسی باید بررسی های خودش رو انجام بده ......! :cry:

[quote]موقعی که وزیر دفاع SPG-9 رو رونمایی کرد یادته ؟ گفت با سرعت و نفوذ بالا قادر به مقابله با .... حالا اگه قرار باشه به یه کلمه از حرف ایشون استناد کرد دیگه مشخصه چی از آب در میاد !!![/quote]

ممد عزیز جواب خوبی به این حرفت داد برو اون تاپیک رو مطالعه کن مخصوصا حرف های برادر امیر رو ....! icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
انشاالله رونمايي ميشه ميبينيش ...!
[/quote]

ان شاالله ما که بخیل نیستیم ! ولی این نشد جواب !

[quote]
سورناي عزيز هميشه نيازي به ارائه تصویر و عکس از اون سلاح نیست بلکه میشه با تحلیل کردن عملی بودن خیلی از طرح ها رو فهمید فقط نیاز به استفاده از دوگوله ی مبارک داره ...! یه بحثی منو کاوه داشتیم سر موشک های بالستیک ضدکشتی که من میگفتم فاتح 110 برای این کار مناسبه و میتونه همچین کاری انجام بده ، دقیقا چند ماه بعد موشک خلیج فارس رونمایی شد ... ( تا حالا صد بار این قضیه رو گفتم ) !!!!

پس نصب آرچر روی کرار وقتی موشکی مثل کوثر رو نصب میکنند یا .... نباید کار سختی باشه البته هر کسی باید بررسی های خودش رو انجام بده ......! [/quote]

شما از مسئله ای صحبت میکنید و باید براش مدرک و دلیل بیارید نه این که چون این کار در ظاهر قابل انجامه پس لابد ساختیم و داریم !! من میدونم شما هم میدونی که نصب آرچر یا سایدویندر یا استینگر روی کرار دور از ذهن نیست اما شما وقتی حرفی میزنی باید مدرکی داشته باشی که من بتونم قبول کنم.

[quote]ممد عزیز جواب خوبی به این حرفت داد برو اون تاپیک رو مطالعه کن مخصوصا حرف های برادر امیر رو ....![/quote]

موقعی که گشت دریایی رونمایی شد شما به حرف بنده می رسید که با یک کلمه آقای وحیدی نمیشه نتیجه گرفت که داریم آواکس میسازیم !!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اما موشکی مانند سجیل 2 با توجه به اندازه و بردی که داره و حتی گفته میشه که دارای ویژگی های رادارگریزیه بیشتر به کار زدن اهدافی مانند شهر ها یا ادارات دولتی یا برای مثال وزارت دفاع میخوره نه این که ازش برای زدن نیروهای عملیاتی دشمن استفاده کرد...

شهاب 1 ، 2 ، 3 ، سجیل ، سیجل 2 هیچ کدام به صرفه نیست که برای زدن نیروهای عملیاتی که در گیر جنگ هستند استفاده بشه...

[/quote]

سورنا جون من هم كه همين رو گفتم . فقط گفتم سجيل رو با شهاب تو يه رده قرار ندين . سجيل خيلي دقيق تره نسبت به شهاب . همون طور كه خودتون هم گفتين شهاب براي زدن شهر ها به كار مياد و سجيل براي نقاط مهم و استراتژيك . اصلا اين سري موشك ها رو نمي تونن براي زدن عقبه استفاده كنن .

راستي حالا كه فكرش رو ميكنم ميبينم فاتح و قيام هم نمي ارزه براي زدن عقبه استفاده بشه . مگه اين كه خيلي مورد ضروري باشه و نياز به دقت خيلي بالايي باشه كه اين دو نوع موشك رو استفاده كنيم . از همون رده هاي زلزال و نازعات ( كه مثل نقل و نبات تو سپاه ريخته
) استفاده كنيم بهتره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سورنا جون من هم كه همين رو گفتم . فقط گفتم سجيل رو با شهاب تو يه رده قرار ندين . سجيل خيلي دقيق تره نسبت به شهاب . همون طور كه خودتون هم گفتين شهاب براي زدن شهر ها به كار مياد و سجيل براي نقاط مهم و استراتژيك . اصلا اين سري موشك ها رو نمي تونن براي زدن عقبه استفاده كنن .
[/quote]

منظور من از هم رده کردن شهاب ها با سجیل این بود که این موشک ها از نظر هزینه ارزش آن را ندارد که برای هدف قرار دادن نیروهای عملیاتی استفاده شود نه از نظر دقت یا چیز دیگر.

[quote]
راستي حالا كه فكرش رو ميكنم ميبينم فاتح و قيام هم نمي ارزه براي زدن عقبه استفاده بشه . مگه اين كه خيلي مورد ضروري باشه و نياز به دقت خيلي بالايي باشه كه اين دو نوع موشك رو استفاده كنيم . از همون رده هاي زلزال و نازعات ( كه مثل نقل و نبات تو سپاه ريخته
) استفاده كنيم بهتره .
[/quote]

بله فاتح 110 را می توان بر علیه اهدافی مانند مراکز فرماندهی ، پایگاه های نظامی ، فرودگاه ها و... استفاده کرد..زلزال و نازعات هم جزو توپخانه محسوب میشن و دقت چندانی ندارن ولی میشه از اون در نقشی مشابه فجر استفاده کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کمتر می تونم دیگه بیام ولی گفتم یک سری اطلاعات که ممکنه جالب باشه برای دوستان قرار بدمicon_winkپایگاه های ناتو + ترکیه)
1_ پایگاه انجیرلیک ناتو ، پایگاه هوایی بسیار مهم منطقه ای ناتو و پایگاه لجستیک و پشتیبانی ناتو است .

انجیرلیک در 10 کیلومتری شهر آدانا و در 56 کیلومتری ساحل دریای مدیترانه واقع شده است . پایگاه دهم جت نیروی هوایی ترکیه و پایگاه سی و نهم جت نیروی هوایی آمریکا در پایگاه واقع شده است .

2 _ پایگاه هوایی ازمیر در هفده کیلومتری شمال شرقی در منطقه چیغلی CIGLIواقع شده و وابسته به فرماندهی نیروهای هوایی آمریکا در اروپا USAFEاست .

در این پایگاه 42 هواپیما و 300 پرسنل نظامی سیستم های موشکی ROLAND VE I_HAWKمستقر شده است .

پایگاه هوایی از مسیر قدیمی ترین پایگاه ناتو در ترکیه بوده و در سال های اخیر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار شده است .

در 11 آگوست 2004 قرارگاه land southeastواقع در ناپل به ازمیر منتقل شده و در یکم ژانویه 2006 اسکادران شانزدهم نیروی هوایی آمریکا از RAMSTEINآلمان نیز به ازمیر منتقل شده است .

3_ پایگاه هوایی شیله - دارای استانداردهای بین المللی برای پرتاب موشک های استینگر stingerاست .

4_ فرماندهی پایگاه اصلی جهت سوم قونیه : در این پایگاه در دوران جنگ عراق ، هواپیماهای آواکس ناتو مستقر شده بود.

پایگاه هوایی قونیه همچنین مکان استقرار هواپیماهای شکاری و بمب افکن اسرائیل در قبل از حمله اسرائیل به غزه و بحران روابط ترکیه و اسرائیل بود .

دشت قونیه نیز حوزه هوایی مانور هواپیماهای ترکیه و ناتو است

5_ پایگاه هوایی نهم جت بالیک اسیر balikesir:

در این پایگاه 6 سیستم موشکی vaultمستقر شده است .

6 _ پایگاه اختلاطی بل در آنکارا

7 _ پایگاه هوایی مرزیفون MERZIFONدر استان آماسیا

8_ پایگاه هوایی بارتن BARTIN

9_ پایگاه هوایی و دریایی چاناک قلعه

10_ پایگاه هوایی پرینجیک در دیار بکر

11 _ پایگاه هوایی اسکی شهیر

12_ پایگاه هوایی بورناوا در ازمیر

13 _ پایگاه هوایی ازمیت

14 _ پایگاه هوایی کوتاهیا

15 _ پایگاه هوایی لوله بورگاز

16 _ پایگاه هوایی شارکیش لا در سیواس

17 _ پایگاه هوایی چورلو

18_ پایگاه هوایی باندرما

19_ پایگاه هوایی دریایی اسکندرون

20 _ پایگاه هوایی پرشمبه در استان اردو

21_ پایگاه هوایی پازار در شهر ریزه

22 _ پایگاه هوایی استان ارضروم

23 _ پایگاه هوایی افیون کارا حیصار دومین پایگاه بزرگ ناتو و مرکز نیروی عملیاتی در ترکیه و بزرگترین پایگاه هوایی ترکیه است .

24 _ مراکز متحد عملیات هوایی ناتو CAOC6در استان ماردین

منبع:
http://www.arannews.ir/fa/news/21306.aspx
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با این وضعی که تو این چند روز پیش اومده امکان جنگ بالاست اگر ترکیه به سوریه حمله کرد ما چیکار کنیم ما هم وارد جنگ علیه ترکیه بشیم یا فقط تجهیزات بدیم به سوریه البته میتونیم از خاک سوریه ترکیه رو بزنیم اینطوری وارد جنگ مستقیم نمیشیم به شرطی که نفهمن کی زدشون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام بچه ها فقط یک کلمه: دقیق توجه کنید

[size=24]مبادا ادم خودش رو گم کنه[/size]

و این دقیقا داره بلایی هست که داره سر یه [size=18]تازه به دوران رسیده[/size] به نام ترکیه میاد

جاش نیست و گرنه از ترکیه یه چیزهایی براتون میگفتم که از تعجب شاخ در بیارید این جمله رو به خاطر بسپرید [size=24]ترکیه بی هویت ترین کشور دنیاست[/size](صد در صد - بی برو برگرد- با یه نگاه اجمالی به تاریخ)

یا حق =یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.