master1986

جنگ نرم - ايران در فيلمهاي هاليوود

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=indigo]

بسمه تعالي
جنگ نرم و حوزه مربوط به عمليات هاي رواني براي تاثير گزاري بر افكار عمومي - پديده اي است روز افزون ، كه به وسيله كشورهايي كه توان رسانه اي لازم براي چنين كاري را در اختيار دارند ، به صورت پيوسته در حال انجام است . هدف از اين اقدامات تخدير و جهت دهي افكار عمومي جوامع هدف، براي ايجاد زمينه هاي روحي دلخواه است. به جرعت ميتوان گفت كه ايالات متحده آمريكا كشوري است كه گسترده ترين و پيچيده ترين و هدفمند ترين مجموعه از عوامل جنگ نرم را براي نيل به اهداف خود به خدمت گرفته است. هاليوود اگر مهمترين ابزار براي سياست گذاران كاخ سفيد ، براي اين منظور نباشد - قطعا يكي از مهمترين ابزار ها است.

كشور ما ايران ، پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي در سال 1979 به يكي از اصلي ترين سوژه هاي سياسي هاليوود بدل شد . به نحوي كه هجمه اي بي سابقه با همكاري ديگر سينماي همسو با سينماي ايلات متحده (هاليوود) در برابر جريان ارزشي انقلاب اسلامي ايران و با هدف جلوگيري از انتشار آرمانهاي آن شكل گرفت كه تا به امروز هم ادامه دارد.

در اينجا قصد داريم مصاديق ضد ايراني در فيلمهاي هاليوودي كه ما آنها را در حوزه جنگ نرم مي دانيم را برسسي و از نقطه نظرات كاربران در مورد آنها آگاه شويم.
به اميد همكاري همه دوستان.[/color]

براي شروع قطعه اي از فيلم Transformers III.Dark.of.the.Moon محصول 2011 را بررسي كنيم.

[color=brown][align=center]مشخصات فيلم:
Director:
Michael Bay
Writer:
Ehren Kruger
Stars:
Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley and Tyrese Gibson
[/align]

[align=center][url=http://www.imdb.com/title/tt1399103/]اطلاعات بيشتر[/url]
[/color][/align]

ويدئو:
در ويدئوي زير كه شامل قسمتي از فيلم است ، حمله آتوبات ها (روباتهاي متحد ايلات متحده كه در جنگ با ايسابتيكانها هستند) را به تاسيسات غني سازي نطنز مشاهده مي كنيد!!

[align=center][url=http://master1986.persiangig.com/sample%201.avi]Video Clip[/url]
[/align]
[align=center]تصاوير مرتبط:
تصوير مربوط به فرمانده حفاظت از منطقه سايت غني سازي در فيلم مذكور
[img]http://master1986.persiangig.com/Untitled-1.jpg[/img]
تصوير مربوط به خودروي حامل مقام ايراني در حال ورود به سايت غني سازي
[img]http://master1986.persiangig.com/Untitled-2.jpg[/img]

[/align]
حق مشاركت در تاپيك براي كليه كاربران عزيز محفوظ است. / لطفا منتقل شود / با تشكر

[color=red]
با تشکر
تاپیک بصورت مهم فرستاده شد.
sina12152000[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين تاپيك رو بايد در انجمن جنگ نرم ميزديد .

بي زخمت مدير محترم منتقل بفرمايند به بخش جنگ نرم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کثافتا پرچم مارو رو ماشین وارونه زدن
عاقبت همین پرچمو بالای سر همه اسمونم خراش هاتون به اهتزاز در میاریم اگه خدا بخواد
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
متن این قسمت از فیلم ...

خاور میانه - سایت های غیر قانونی! هسته ای
<اتروپات ها مجهز به پرچم معکوس نصب شده ایران ! به سمت گیت ورودی سایت ...>
بنابر این حالا به متحدینمان برای حل مشکلات انسانی کمک میکنیم ...[b]برای جلوگیری از صدمه زدن بشریت به خودش !
[/b]
فرمانده حفاظت
مثل اینکه ماشین وزیره
بزن بالا...< ماشین ها از گیت رد میشند در همین هنگام :mrgreen: )
روی زمین ...و همون جا بمونید ...
<بنگ بنگ بنگ نظنز کلا نابود شد ...>
-------------------
[b]جدای از پرچم که مطمئنا عمدا بر عکس نصب شده[/b] ...و لباس سرباز های حفاظت/ و شکل و شمایل تاسیسات ... اون t55 بود اون پشت ؟؟:mrgreen:
خاطرم هست اون زمانی که قضیه خلیج مکزیک شدیدا بحرانی بود وبلاگ عمار مطلب جالبی گذاشته بود به این مضمون..که امروز کدوم یک از قهرمانان امریکایی میتونند این مشکل را حل بکنند .. سوپر من /بت من / اسپایدر من /...خوب اتروپات ها را هم باید به لیست اضافه کرد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جدای از پرچم که مطمئنا عمدا بر عکس نصب شده ...و لباس سرباز های حفاظت/ و شکل و شمایل تاسیسات ... اون t55 بود اون پشت ؟؟
خاطرم هست اون زمانی که قضیه خلیج مکزیک شدیدا بحرانی بود وبلاگ عمار مطلب جالبی گذاشته بود به این مضمون..که امروز کدوم یک از قهرمانان امریکایی میتونند این مشکل را حل بکنند .. سوپر من /بت من / اسپایدر من /...خوب اتروپات ها را هم باید به لیست اضافه کرد
[/quote]

[color=indigo]با سلام به دوستان

دكتر عزيز اين حرفتون درسته - كلا فرهنگ آمريكايي به خاطر قدمت كم و نوپا بودن فاقد استوره تاريخيه و آمريكايي ها به واسطه رسانه و بالاخص هاليوود سعي در خلق قهرمانان مجازي داشتن كه همين قهرمانان در نقش آمريكايي نوع دوست و قدرتمند - منجي بشريت ناميده ميشن!!

------------------------------------------------------------
اين سكانس از اين فيلم يك نمونه بارز از كار با سوژه هاي سياسي در هاليوود قلمداد ميشه - در مورد ايران در اكثر موارد چنين برداشت مستقيمي رو نميشه داشت و به نحوي هوشمندانه سعي ميشه با كنايه و در لفافه نقش گروه هاي تروريستي خاور ميانه اي با محوريت ايران كه آرامش و امنيت در هر جاي جهان رو مورد تهاجم قرار دادند - نمايش داده بشه - اين موارد بعضا با نگاه سطحي واكاوي نميشه و هوشياري مخاطب رو مي طلبه.

-----------------------------------------------------------

دوستان اگر در فبلمهاي هاليوودي اي كه تا به حال ديدند مصاديقي از اين دست چه مستقيم و چه غير مستقيم در نظرشون جلب توجه كرده - لطفا ذكر كنند .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان.
اگر از این اشاره های مستقیم و یا غیر مستقیم در هالییوود نبینیم که هالیوود دیگه هالییود نیست !
[quote]دوستان اگر در فبلمهاي هاليوودي اي كه تا به حال ديدند مصاديقي از اين دست چه مستقيم و چه غير مستقيم در نظرشون جلب توجه كرده - لطفا ذكر كنند .[/quote]
یکی از فیلم هایی که کاملا ضد ایرانیست و معرف دوستان هست 300 ه .
یک قسمت در فیلم که سواری سپید با اسبی سپید از میان گرد و خاک میاید و ... . این قسمت ارتباط مستقیم با مهدویت دارد و خیلی اشاره ی بدی دارد !
البته من 300 را ندیدم و این را یک جایی خواندم ! :mrgreen:
اگر کسی میدونه این صحنه را شرح مختصری بدهد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkred]فعلا اینو داشته باشین تا اسم یه فیلم ضد ایرانی که دیدم (2010 شاید!)، یادم بیاد :\[/color]
[code]http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-Iranian_sentiment[/code]
[color=darkred]اینم مشت محکمی بر دهان استکبار[/color] :mrgreen:

[URL=http://up.iranblog.com/viewer.php?file=kvdyalq51kkrdsi594vp.jpg][img]http://up.iranblog.com/images/kvdyalq51kkrdsi594vp_thumb.jpg[/img][/URL]

--------------------------------

حافظه که جواب نداد باز خدا پدر این imdb رو بیامرزه. فیلم مال 2009 بود. اسمشم اصلا به ایران نمیخوره ربطی داشته باشه (یه فیلم تخیلی درجه چندم هالیوود) ولی اگه دیده باشید حتما به گفتگو های اول فیلم که به فارسی هست دقت کردین.
داستان فیلم اینجوریه که یه سرباز یانکی الاغ توی خاورمیانه در حال قهرمان بازیه که یه اتفاقاتی می افته و میره به مریخ! و ...
قبل تشریف بردن به مریخ داشت با تروریستها که به زبون شیرین فارسی ولی با لهجه دورگه دور از وطن حرف میزدن مبارزه میکرد. گمونم یه پسر بچه ایرانی هم با کلاش به طرفش شلیک میکرد. (اینُ همون اوایل که ساختن دیدم و بعد هم پاکش کردم، جزییات دقیق خاطرم نیست)
توی مریخ هم یه سری جک و جونورای فضایی زندگی میکنن که از بس کثیفن آدم یاد هندیا میافته، مثلا وقتی تشنشون میشه لباسا رو میچلونن و عرقشون رو میخورن! (محیط هم کاملا بیابونیه)
همونطور که گفتم فیلم درجه ده هالیوودی از این خوش ساخت تره، جلوه های ویژه به دوران قبل از سینمای ناطق برمیگرده! برعکس 300 یا اسکندر، که نشون میده شمشیر رو از رو بستن و در سطوح مختلف فیلم سازیشون یه اثری از ضدیت با ایران پیدا میشه.
اسم فیلم Princess of Mars - 2009

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا فكر نميكردم تو اين فيلم 1 همچين صحنه اي باشه. كاملا مشهوده كه دارن اماده ميشن براي حمله به ايران.
يك نمونه ديگه:
توي فيلم نمك (سالت The Salt) مزدور روسيه ميخواد بمبهاي اتمي امريكا رو با اهداف تهران و مكه فعال كنه. كه سركار عليه انجلينا جولي مياد و اونو ميكشه و نميذاره بمبها شليك بشن. شليكشون با هدف حمله اتمي به ايران به عنوان قطب شيعه و مكه به عنوان قطب سنيه كه باعث تضعيف اونها و ايجاد جنگ بين امريكا و مسلمونا ميكنه. كي نفع ميبره؟ تو فيلم ظاهرا روسيه. البته بايد تحليل بشه. منم مفسر نيستم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اول کليپ رو نديدم مستر جا , منتها با ديدنش کمي جا خوردم ! تا به حال به اين مستقيمي
ايران رو به عنوان شخصيت منفي نشون نداده بودند. جالبه حالا ديگه ربات هاي فضايي رو براي
حل مشکل ايران ميفرستند حالا اين ربات ها کي هستند ? f-16 هاي اسراييلي ? نمي دونم آمريکايي و هاليوود از وجود ميوه اي بنام زرشک اطلاع دارند يا نه ? !
منتها در فيلم هاي اخير ما نام ايران زياد ميشنويم :
اسکندر, شاهزاده ايراني, همين ترنسفومر, سلت و بازي هاي جديد رايانه اي ......
فکر کنم ديگه شوروي و کره شمالي قديمي شده گير دادند به ايران .
معکوس نصب کردن پرچم هم صد در صد عمدي هست, يادم نيست منتها در يک فيلم ديگر يا بازي, باز هم پرچم معکوس بود ! حتما هم ميدونيد وقتي بالاي يک کشتي يا پادگان پرچم به صورت معکوس نصب شود چه معنايي دارد ?
عيبي نداره ترنسفورمرها ها بفرستيد ما کارشون داريم !

:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و تشكر از برو بچ به خاطر شركت در اين تاپيك

اسم فيلم را بعد مي نويسم .
حتما شازده را مي شناسيد
http://en.wikipedia.org/wiki/File:LeonardoDiCaprioNov08.jpg
چشمش نكنم ، هزار ماشائالله خوشگله . با اين فيلم كذايي شهرتي بهم زد
http://www.imdb.com/title/tt0120338/
چه چيزهايي كه با اسم اين فيلم در نيومد ، فيلم تايتانيك ، آلبوم موسيقي تايتانيك ، عطر تايتانيك ، تي شرت تايتانيك ، كوفت تايتانيك ، مرگ تايتانيك ....
و چقدر عاشق لئوناردو داشتيم كه خواب براش مي ديدن .
ببخشيد منظورم فيلم تايتانيك نيستا :mrgreen: منظورم اين فيلمه
http://en.wikipedia.org/wiki/Body_of_Lies_%28film%29
ماجراي فيلم اصلا و ابدا ربطي به ايران ندارد .
اما هنريشه ها را كه كنار هم مي بيني ، طرز پوشش ، نوع برخورد ، نوع ديالوگ و ... خيلي چيزها برات مشخص مي شه

http://www.imdb.com/media/rm3296367616/tt0758774

http://www.imdb.com/media/rm3262813184/tt0758774

يك صحنه هست ، موقع خداحافظي شازده با معشوقه اش ! آقا دست دراز مي كنه با خانم دست بده ، خانم هم نگران ، بالا را نگاه مي كنه كه مادرش داره آنها را ميبينه و مراقبشون هست و از دست دادن خودداري مي كنه .

به عقيده من ، اين صحنه خيلي چيزها به دخترها ياد مي ده .
اشتوكا جان كجاي كاري ، فكر كردي اينها نطنز را هدف گرفتن . آقا اومدن زدن و بردن و رفتن ، خوابي حسابي !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام و تشكر از برو بچ به خاطر شركت در اين تاپيك

اسم فيلم را بعد مي نويسم .
حتما شازده را مي شناسيد
http://en.wikipedia.org/wiki/File:LeonardoDiCaprioNov08.jpg
چشمش نكنم ، هزار ماشائالله خوشگله . با اين فيلم كذايي شهرتي بهم زد
http://www.imdb.com/title/tt0120338/
چه چيزهايي كه با اسم اين فيلم در نيومد ، فيلم تايتانيك ، آلبوم موسيقي تايتانيك ، عطر تايتانيك ، تي شرت تايتانيك ، كوفت تايتانيك ، مرگ تايتانيك ....
و چقدر عاشق لئوناردو داشتيم كه خواب براش مي ديدن .
ببخشيد منظورم فيلم تايتانيك نيستا :mrgreen: منظورم اين فيلمه
http://en.wikipedia.org/wiki/Body_of_Lies_%28film%29
ماجراي فيلم اصلا و ابدا ربطي به ايران ندارد .
اما هنريشه ها را كه كنار هم مي بيني ، طرز پوشش ، نوع برخورد ، نوع ديالوگ و ... خيلي چيزها برات مشخص مي شه

http://www.imdb.com/media/rm3296367616/tt0758774

http://www.imdb.com/media/rm3262813184/tt0758774

يك صحنه هست ، موقع خداحافظي شازده با معشوقه اش ! آقا دست دراز مي كنه با خانم دست بده ، خانم هم نگران ، بالا را نگاه مي كنه كه مادرش داره آنها را ميبينه و مراقبشون هست و از دست دادن خودداري مي كنه .

به عقيده من ، اين صحنه خيلي چيزها به دخترها ياد مي ده .
اشتوكا جان كجاي كاري ، فكر كردي اينها نطنز را هدف گرفتن . آقا اومدن زدن و بردن و رفتن ، خوابي حسابي ![/quote]

بله اون فيلم 1 فيلم استراتژيكه. نماد امريكا يعني ديكاپريو به مام ميهن ما يعني گلشيفته فراهاني نظر داره و ميخواد باهش رابطه برقرار كنه. صحبتهاي اقاي دكتر عباسي در اين رابطه رو حتما گوش بديد. تو يه تاپيك ديگه هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینم سخنرانی که ابی جون جان مد نظرشونه از دکتر عباسی:
مسترجان ببخش اگه همه اش با این تاپیک مرتبط نبود

عراق را گرفته‌اند، يك ميليون و ششصد هزار كشته ره‌آورد همين فضاي باز فكري و فرهنگي و ناتوي سياسي، نظامي و اقتصادي است. آن روز گفتم اين داستان ادامه خواهد داشت؛ حالا اين فيلم را با دي كاپريو بازي كرده است. اين فرد خودش هنرپيشه‌اي همجنس باز است. زن در ادبيات سينمايي يعني نماد سرزمين. وقتي اين مي آيد عاشق خانم مي‌شود، اولين برخوردي كه با همديگر دارند مي گويد "تو ايراني هستي؟" مي گويد "نه! پدرم ايراني است" اين فيلم براي مصرف داخل ساخته شده و با استانداردهاي هاليوود نيست. گفتند كه گونه‌اي بسازيم فعلاً ‌داخل ايران مقاومت زياد نشود، خيلي به هنرمندها فشار نياورند، خيلي بد نشود، سنگين نشود.

بله! خانم در اين فيلم پوشيده است. ارزشهاي نيكول كيدمن، دمي مور و ديگر بازيگران توالت‌ها و رختخواب‌هايشان در اين فيلم نيست. اما علناً‌ مي‌گويد "انسان ايراني! من اين فيلم را براي جامعه تو ساختم، تو كه از زمان كشتي تايتانيك تا به امروز دي‌كاپريو را مي‌شناسي"، از دار و دسته نيويوركي‌ها تا بحال دي كاپريو را مي‌شناسي و فكر مي‌كني اين چهره علاقمندي است و تو جوان ايراني كه با او سمپاتي داري، مي‌گويد كه او عاشق سرزمين توست، عاشق عقيده توست.

آخر فيلم وقتي مي‌آيد از بيرون نگاه مي‌كند به آن بيمارستان و آن دختر را در داخل مي‌بيند؛ يعني من از بيرون سرزمين تو ايستاده‌ام و عاشق تو هستم. "القاي رواني" آنوقت يك احمقي به نام هنرمند در روزنامه‌ها مي‌نويسد "بالاخره داريم ديده مي‌شويم!" اگر ناموست را هم بخوابانند در رختخوابهايشان مي‌نويسي ديده مي‌شويم؟

روزي كه داد زدم سر قضيه‌ي دختران ايراني كه به دوبي مي‌رفتند، آخر بحثم گفتم اين يك مسئله امنيت ملي است، مسئله 4 دختر نيست. قاضي در دادگاه گفت: "اگر خانمي خودش دلش خواست برود چي؟" گفتم: "مثل اينكه بقيه‌اش گوش ندادي، من به عنوان يك متخصص علوم استراتژيك مي‌گويم مسئله امنيت ملي است." براي اين تمدن "حيا" مطرح است كه اگر زده شد نابود مي‌شود. اينها آمدن سراغ زنان و دختران جامعه ما. حالا اگر خودش خواست برود، برود! آن هنرپيشه و سينماگر نفهم كه اين را بت مي‌كند، به او نقش مي‌دهد در فيلم سينماي شاخص دفاع مقدس، اگر نگفته بودم آن روز در قم، اگر خبرگزاري‌ها منعكس نكرده بودند، اگرهيئت اسلامي هنرمندان برنامه نگذاشته بود، همه اينها را جمع نكرده بود، مي‌گفتم، نگفتيم.

مي‌گفتند محيط روشنفكري كشور، مديران فرهنگي سياسي اجتماعي را توجيه نكرده است. اما امروز اين فيلم را ساختند، ببينيد چه وقت بوده، اگر همين آدمها را در رختخواب دراز نكردند و فيلم درست نكردند و القا نكردند به جوان ايراني كه ببين انساني مثل دي‌كاپريو، شومپن و ديگران مثل ال پاچينو و رابرت دنيرو، عاشق سرزمين و عقيده تو هستند، آنوقت احمق مي‌نويسد كه "ديده مي‌شويم" شايد تو دوست داشته باشي ناموست را بخواباني كنار دست انسان غربي، اما اين مملكت هفت‌هزار سال با غيرت روي پا مانده است، حتي زماني كه اسلام نبوده.

شما آنروز كجا بودي كه خون داده مي‌شد تا اين مملكت ذره به ذره و ميلي‌متر به ميلي‌مترش دست غربي‌ها واسرائيلي‌ها و عراقي‌ها و ديگران نيافتد شما كه حداقل ادبيات سينمايي را نمي‌دانيد. حداقل سينماي ديونيزس و آپولونيس را نمي‌دانيد، حداقل نمادها را نمي‌شناسيد. ديديد يك آدمي از راه رسيد يك فيلم "اخراجيها" ساخت، گفتيد كه شما حزب‌اللهي‌ها اصلاً سواد نداريد، ولي روي دست همه محيط روشنفكري سينمايي شما زد. حالا ما در اين محيط مي‌خواهيم چيزي نگوييم، حرفي نزنيم، آخر اين چه مصيبتي است كه بر سر مملكت آمده است. وقتي گفتند اين خانم فيلم جايي ديگر را بازي كرده، دعوت مي‌كند كه بياييد ما را تصرف كنيد، دعوت مي‌كند كه ما را اشغال كنيد، اگر جنگ خواست صورت گيرد مقاومت نكنيد، اين پيام ضد مقاومت دارد.

چرا دستگاه اطلاعاتي ما با اين فيلم برخورد نكرد. چرا دستگاه قضايي ما با اين فيلم برخورد نكرد. حالا همه ماندند چه كنند با خانم كه رفته اين فيلم را بازي كرده است. حالا پوشيده بوده، مثل اينكه كلاه گيس سرش بوده! مگر فرقي هم مي‌كند؟ صحنه‌هاي ديگري كه اين خانم برهنه ايستاده، مصاحبه مي‌كند، كلاه گيس سرش است؟ چرا كلاه شرعي سر خودتان مي‌گذاريد؟ امروز اسنادش موجود است كه اين آدم را مطرح مي‌كنند كه يك روز بگذارند رو‌به‌روي هنرپيشه‌هاي غربي، حواسشان نبود! حيثيت سينماي كشور اينگونه مي‌رود. اين خانم -مثل همان فاحشه‌اي كه مي‌رود دوبي- با اختيار خودش مي‌رود، اين فيلم را بازي مي‌كند، اما اين خانم ايراني نيست. سرزمين ايران به هيچ‌وجه توسط هيچ سرباز آمريكايي اشغال نخواهد شد؛ خطبه 27 نهج‌البلاغه اين را به ما گفته كه ذليل و خوار نشد مگر كسي كه در خانه خودش با دشمن جنگيد.

ما پيرو علي عليه‌السلام هستيم، اجازه نمي‌دهيم كه سرباز آمريكايي در سرزمين ما بيايد؛ انديشه اسلامي و ايراني توسط انديشه ليبراليسم حامله نخواهد شد، اين را يادتان باشد روشنفكران سكولارهاي ايراني و استراتژيست‌هاي غربي، مادامي كه ما اينجا ايستاديم چشم ما باز است، ذهن ما باز است، طول و عرض ابعاد تفكر شما را شفاف مي‌كنيم و بزرگترين ضربه به يك تفكر مهاجم اين است كه مشتش را باز كنيد.

من نگفتم كه نئوليبراليسم دارد نابود مي‌شود، "ژوزف استيك ليتس" گفت؛ خيلي قبل از اينكه "فرانسيس فوكوياما" گفته كه آمريكا از هم مي‌پاشد گفته بودم، لذا باز هم مي‌گويم شايد وزارت ارشاد جمهوري اسلامي خواب باشد، شايد دستگاه تبليغاتي ما نداند، شايد نظام روشنفكري ما متوجه نباشد، اما صرف بازي يك خانم كنار دست يك هنرپيشه همجنس‌باز مسئله اين نيست، بلكه مسئله اين است كه زن در ادبيات نمايشي يعني سرزمين و عقيده و وقتي يك كسي به او دل مي‌بندد يعني مي‌خواهد كه سرزمين و عقيده را تصرف كند و اين از انديشه ايراني، سرزمين ايراني، تفكر ايراني و زن ايراني بدور است؛ مگر مرد ايراني مرده باشد اين اتفاق بيافتد. گفتم كه بدانند كه ما مي‌دانيم و ما بيداريم، حالا هركسي مي خواهد برود هاليوود و هر غلطي دلش مي‌خواهد بكند، هركسي مي‌خواهد در اين مملكت بانك بسازد، هركسي مي‌خواهد منطقه آزاد تجاري ايجاد كند، هركسي مي‌خواهد ليبراليسم را در فرهنگ و اقتصاد و سياست به هر شكل آن پياده كند، ما بيداريم و مي‌ايستيم و ايستاديم.

پيام قرآن اين است كه "فإن حزب‌الله هم الغالبون" غلبه مي‌كند. فساد و انحطاط و تمدن ليبرالي در جامعه آمريكا از درون مثل خوره، آن را مي‌خورد. با فيلم دستگاه هاليوود مي‌توانند روي پا نگاه دارند؟ به اين خاطر و از اين منظر گفتم كه دوستان بدانند چهار سال پيش گفتم، دستگاه فرهنگي كشور از خواب بيدار نشد. امروز مي‌گويم براي 4 سال ديگر.

سينماي ناتوي فرهنگي سربازاني دارد، سربازان آن از آن طرف مرزها نيستند، داخل هستند. اسم آنها استاد دانشگاه مي شود، خبرنگار مي‌شود، مدير اقتصادي و مدير بانك مي‌شود، آدم منطقه تجاري مي‌شود، سخنراني و‌آدم فكري و دانشگاهي مي‌شود. سينماگر و هنرپيشه مي‌شود. سربازان ناتوي فرهنگي خود ما هستيم. هركس كه اجازه داد نفسش را شيطان قلاده بزند، ببرد.

اين فيلم پيام مي‌دهد به جهان كه ليبراليسم و نئوليبراليسم و جزيره جهاني يك محيط گم شده است. راه به كجا مي‌بريد!؟ بياييد به همين محيط، وقتي هم از آن محيط برمي‌گرديد، مجبوريد كه برگرديد. پيامبران آنها كيانند؟ جان لاك و ديويد هيوم. آدمهايي كه در آن فيلم هستند همه حرامزاده. جوانهاي مملكت ريسه مي‌روند كه فيلم لاست را ببينند، ما واهمه نداريم؛ ما پيرو مكتب آن مطهري هستيم كه مي‌گفت روبروي دپارتمان اسلام شناسي دپارتمان ماركسيسم شناسي بگذاريد، تازه بگوييد خودشان بيايند درس بدهند. من نمي‌گويم كه تبليغ شود براي فيلم‌ها، مي‌گويم برويد ببينيد، ما نسل خودمان را واكسينه مي‌كنيم. كليد پشت اين فيلم‌ها را به آنها نشان مي‌دهيم، حتي اگر استادان فلسفه و هنر در دانشگاه‌هاي ما نتوانند اين مسائل را تبيين كنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و تشكر از مشاركت همه دوستان

[b]كسي فيلم "سنگسار ثريا " رو ديده ؟؟[/b]

[align=center][img]http://www.6bahman.com/upload/%D8%AB%D8%B1%DB%8C%D8%A7.jpg[/img]
من به شخصه اين فيلم رو ديدم ولي از گذاشتن صحنه هاي ضد ايراني و ضد اخلاقي اين فيلم معذورم .(با عرض شرمندگي)[/align]
توضيحات:

[color=brown] فيلم «سنگسار ثریا.میم» به کارگردانی سیروس نورسته كه براساس کتابی نوشته فریدون صاحب جم به زبان فارسی می باشد، اثري ديگر از هالیوود در مورد ايران است.در حالی که سیر داستان این فیلم مضحک و غیرقابل باور است، دست اندر کاران این فیلم بر واقعی بودن این داستان اصرار دارند.

بر اساس این فیلم که در روستایی نامشخص در ایران روی می دهد، قربانعلی همسر ثریا، با وجود وضع مالی نامناسبش، قصد ازدواج با دختری 14 ساله دارد و از این رو تصمیم به طلاق ثریا که دارای 4 فرزند است، می گیرد.در این اثنا که قربانعلی با مخالفت ثریا مواجه می شود، در اقدامی مضحک به روحانی روستا روی می آورد و از وی درخواست کمک و تهمت دروغ زدن به ثریا و سنگسار وی را می نماید!

بنابراین گزارش این فیلم این داستان را از زبان زهرا، خاله ثریا برای یک خبرنگار فرانسوی که ماشین اش در حوالی روستا خراب شده است تعریف می کند؛ تا بلکه این خبرنگار فریاد مظلومیت زنان ایرانی را به گوش جهانیان برساند!

شایان ذکر است که این فیلم، اولین فیلم ضد ایرانی - اسلامی هالیوود نیست و پیش تر فیلم هایی هم چون «دروغ های واقعی» با بازی آرنولد شوارتزینگر،«به درون شب»، «زندگي و مرگ در لس‌انجلس»، «بازگشت به آينده»، «بدون دخترم هرگز» و «300» نیز ساخته شده است. یکی از نقش های کلیدی این فیلم سینمایی را شهره آغداشلو بازیگر ایرانی ایفا می کند که به بازی در فیلم های ضد ایرانی شهره است و این اولین ایفای نقش او در فیلمی ضد ایرانی نیست.

آغداشلو همسر سابق آيدين آغداشلو، نقاش و گرافيست ايراني بود و هم اكنون همسر هوشنگ توزيع، نويسنده و كارگردان بهايي مسلك و بازيگري است كه به صهيونيست ها نزديك است.آغداشلو در سال 2004 و علي رغم بازي كوتاه و كم اثرش در نقش يك شخصيت فرعي در فيلم «خانه اي از شن و مه» با حمايت صهيونيست ها، كانديداي برنده جايزه اسكار شد. وي همچنين در فيلم «مريم» كه چهره اي تروريستي از ايران ارايه مي دهد، بازي كرده است. او پیش تر در مصاحبه با رادیو فردا اظهار داشته بود: «اين درست است كه همه مسلمانان تروريست نيستند، اما همه تروريست ها مسلمان هستند!»

آغداشلو پیش از این در فیلم رویای مونا بازی کرده که هنوز به نمایش در نیامده است و زندگی مونا محمودنژاد، دختر ۱۷ ساله بهائی که در سال ۱۹۸۳ همراه با ۹ زن بهائی دیگر در شیراز به دار آویخته شد، را روایت می کند.

این فیلم را مل گیبسون بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده نامدار هالیوود تهیه می‌کند. این فیلم پروژه‌ای ۱۰ میلیون دلاری است که کمپانی آیکون پروداکشن که متعلق به مل گیبسون است آن را تهیه می‌کند. فیلمبرداری رؤیای مونا به جای شیراز در کشور جزیره‌ای مالت در جنوب اروپا انجام می‌گیرد. در این فیلم کیشا کسل هیوز ،در نقش مونا، شهره آغداشلو در نقش فرخنده مادر مونا، کِس انوار در نقش خالد بازجوی مونا و نازنین افشین جم (خواننده و دختر شایسته کانادا) در نقش طاهره، یکی دیگر از زنان اعدامی، بازی خواهند کرد.[/color]

[align=center]
حالا تحليل سايت تبيان رو از فيلم بخونيد (به عنوان اطلاعات تكميلي).

[url=http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=112505]در اينجا بخوانيد[/url][/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center][img]http://www.hotnewsupdate.net/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO/cache/e9b04_110824-ben-affleck-4x3.nv_nws.jpg[/img]

[b]بن افلک فیلم سینمایی «آرگو» را با موضوع خروج شش آمریکایی از ایران در سال 1980 کارگردانی و خودش در نقش اصلی فیلم بازی می‌کند[/b][/align]

[color=indigo]این فیلم درباره همکاری سازمان سیا، هالیوود و دولت کانادا برای خروج آمریکایی از ایران در جریان تسخیر سفارت آمریکا در سال 1979 است. بن افلک در «آرگو» نقش تونی مندز، مامور سابق سازمان سیا و استاد تغییر چهره را بازی می‌کند که پس از تشکیل یک استودیو فیلمسازی جعلی به ایران آمد و شش آمریکایی را که در سفارت کانادا در تهران پنهان شده بودند، از کشور خارج کرد!

آلن آرکین و جان گودمن نیز به ترتیب برای بازی در نقش‌ لستر سیگل، تهیه‌کننده هالیوودی و جان چمبرز، گریمور برنده اسکار مذاکرات نهایی را انجام می‌دهند.جرج کلونی و گرانت هسلو این درام سیاسی را از طریق شرکت خود «اسموک‌هاوس» تهیه می‌کنند. فیلمنامه را کریس تریو بر مبنای مطلبی با عنوان «چگونه سیا از یک فیلم علمی تخیلی جعلی برای نجات آمریکایی‌ها از تهران استفاده کرد» نوشته جاشوا بیرمان نوشته که آوریل سال 2007 در مجله «ویرد» منتشر شد.

برادران وارنر همان زمان حقوق ساخت فیلمی را بر مبنای این مطلب خریداری کرد و حضور کلونی و گرانت نیز همان زمان قطعی شد. در مقطعی از کلونی به عنوان کارگردان و بازیگر اصلی این فیلم که آن زمان «فرار از تهران» نام داشت، یاد می‌شد. ایده تونی مندز برای خروج شش آمریکایی از ایران استفاده از یک فیلم هالیوودی جعلی بود. او برای اجرای نقشه خود با جان چمبرز تماس گرفت. چمبرز و باب سیدل که او هم گریمور بود، یک استودیو فیلمسازی به نام Studio Six Prods که نام آن اشاره به آن شش آمریکایی داشت، به راه انداختند و به طور رسمی اعلام کردند نخستین فیلم این استودیو با عنوان «آرگو» در ایران تولید می‌شود.

آن‌ها با انتشار شش آگهی تبلیغاتی درباره تولید این فیلم عملا نشریه‌های سینمایی معتبر مانند هالیوود ریپورتر و ورایتی را نیز فریب دادند، به طوری که این نشریات مطالبی درباره این پروژه منتشر کردند. مندز پس از هماهنگی با سفارت کانادا در تهران در ژانویه 1980 به تهران آمد و از آن شش آمریکایی خواست وانمود کنند کانادایی هستند و برای تولید یک فیلم هالیوودی به ایران آمده‌اند.

کن تیلور، سفیر کانادا در تهران و جان شیردان، مسئول بخش مهاجرت سفارت کانادا پس از تماس با فلورا مکدانلد، وزیر امور خارجه وقت این کشور و جو کلارک، نخست وزیر کانادا و کسب توافق آنها، برای آن شش آمریکایی که سه نفرشان از دیپلمات‌های سفارت آمریکا در تهران بودند، پاسپورت کانادایی صادر کردند و در نهایت آن‌ها 27 ژانویه 1980 از فرودگاه مهرآباد، تهران را به سمت زوریخ در سوئیس ترک کردند. کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا بعدها از مندز تقدیر کرد. او سال 1997 به عنوان یکی از 50 جاسوس بزرگ تاریخ سیا تقدیر شد. افکار عمومی تا آن سال از این عملیات آگاه نبود.

سیا از مندز خواست به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس این سازمان درباره نقش خود در آن عملیات آشکارا صحبت کند. از آن پس، مندز و همسرش جونا که او نیز یکی از ماموران بازنشسته سیا و استاد تغییر چهره است، به دفعات درباره این موضوع سخنرانی کرده یا مطلب نوشته‌اند. بن افلک پارسال نیز در تریلر تحسین‌شده «شهر» - که 154 میلیون دلار در دنیا فروخت - خودش را کارگردانی کرد. او همچنین به تازگی برای بازسازی تریلر فرانسوی «به هیچ‌کس نگو» وارد مذاکره شده و در مقام بازیگر در فیلم جدید ترنس مالیک که عنوان آن هنوز اعلام نشده، حضور دارد.[/color]

[url=http://pooya50.mihanblog.com/post/1022]منبع[/url]

-----------------------------------------------------------------------

[color=red]باز هم كمپاني "برادران وارنر "و يك فيلم ضد ايراني ديگه !![/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center]تحليلي بر فيلم Salt 2010
[img]http://www.supplemagazine.org/wp-content/uploads/salt_angelinajolie1-745392.jpg[/img]
[/align]
[color=indigo]
اولین سالت ( آنجلیا جولی ) یک مامور سیا است تا اینکه به او اتهام جاسوسی برای روسیه را میزنند. سالت مجبور میشود که از مافوق هایش بگریزد تا بیگناهی خود را ثابت کند. وی با بکار گرفتن تمامی تخصص ها و تجاربی که در طی سالها بعنوان مامور مخفی کسب کرده، باید بتواند علاوه بر گریز از دست دولت، بیگناهی خود را نیز ثابت کند…

فیلم SALT یک فیلمی آمریکایی البته ضد ایرانی است که نوعی بدبینی نسبت به روسی ها را به تظاهر می کشد. در این فیلم آنچه جالب تر از همه است اینکه خود روسی ها به خود خیانت می کنند و قصد در کشتن رئیس جمهور کشورشان را دارند و از آن مهم تر اینکه یک فرد روسی به نام Winter که کارمند سازمان CIA آمریکا می باشد با پنهان کاری قصد در انجام توطئه ای دارد که آنچه رخ می دهد لغو عملیات حمله به روسیه از طرف آمریکایی ها و طرح حمله جدید به تهران و مکه است آنچه در این فیلم می گویید این است :

تهران و مکّه؟ >> قسمت دوم نقشه مون >> اين جوري 9 ميليون نفر ميميرند >> ميليارد ها مسلمان عصباني ميشند >> آمريکا هم مرگ دردناکي رو تجربه ميکنه

جالب تر از آن این است که یک زن روسی (Evelyn Salt) که با هم هم کلاس بودند و Winter به مدت نه سال رئیس او بود از این ماجرا خبر نداشته، این عملیات حمله را خنثی و در پایان او را می کشد. هدف آمریکا و کمپانی COLOMBIA از ساختن چنین فیلم هایی چیست ؟ خودتان قضاوت کنید !به نظر من این فیلم بدبینی ایرانیها و مسلمانان نسبت به روسها و نوعی ناهنجاری در بین ملت روس را می خواهد به بازدید کننده تلقین کند
[/color]
[align=center]اطلاعات تكميلي
Director:
Phillip Noyce
Writer:
Kurt Wimmer
Stars:
Angelina Jolie, Liev Schreiber and Chiwetel Ejiofor[/align]

[align=center][url=http://www.imdb.com/title/tt0944835/]توضيحات سايتIDBM [/url][/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.