death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

جدا از اینکه منظورت چیزی هست که به جای دیگه ای ختم میشه میخوام منظورتو با این تفسیر برای خودت حل کنم.

مبارزین اصلی در کوبانی الان بیشتر جوانان چه زن و مرد؛ هستن و قضیه سوسیالیست و جریانات ک.ج.ک و ی.پ.ک و این مسائل رو از این قضیه دور کن. تاریخ کردها رو اگر درست مطالعه کنی سنندج امروزی اسم اصلیش سنه دژ بوده و به عنوان یه دژ مستحک که آخرین قلعه ای بود که بدست مهاجمان عرب دوره صدور اسلام فتح شد. اون دوره هم جنگ بین کردها زن و مرد نمیشناسه. پس این قضیه ربطی به جریانات سیاسی و گروهکهای تروریستی نداره. فقط یه نکته که هست اینه که استانهای عراق و همین پایگاه هوایی دیرالزور مثل آب خورد به فتح داعش در اومد ولی کردهای کوبانی با دست خالی دارن میجنگن. کدوم عرب عراقی یا کدوم سوری یه حمله انتحاری مثل اون دختر کرد تو کوبانی انجام داد؟

من متوجه نشدم که شما صحبت های منو رد می کنید یا تایید می کنید

اضافه می کنم که در شهرداری های ترکیه هم همین ساختار را ایجاد کرده اند. یعنی اگر شهردار زن انتخاب شده باشد ,یک شهردار هم ارز مرد برای خود معرفی کرده و بر عکس.

دوبره تکرار می کنم  . ما کومله و دموکرات داشتیم انان نیز پیش مرگه های زن را داشتند .الان پیش مرگه هااقلیم هم زن دارند .سوال ایجاست چرا در ک.ج.ک با این شدت است؟

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من متوجه نشدم که شما صحبت های منو رد می کنید یا تایید می کنید

اضافه می کنم که در شهرداری های ترکیه هم همین ساختار را ایجاد کرده اند. یعنی اگر شهردار زن انتخاب شده باشد ,یک شهردار هم ارز مرد برای خود معرفی کرده و بر عکس.

دوبره تکرار می کنم  . ما کومله و دموکرات داشتیم انان نیز پیش مرگه های زن را داشتند .الان پیش مرگه هااقلیم هم زن دارند .سوال ایجاست چرا در ک.ج.ک با این شدت است؟

نه رد کردم نه تایید بلکه از منظور و برداشت شما موضوع دیگه ای رو مطرح کردم.

دقیق الان متوجه منظورت شدم.(سوء تفاهم نشه ولی؛ اگر علائم نگارشی مثل ، ؛ رو رعایت کنید درک مطلب خیلی آسان خواهد شد.)

در ک.ج.ک به این شدت نیست و وضعیت جنگی رو الان دارید مشاهده می کنید بازم میگم اگر تاریخ کوردهای-کردها رو مطالعه کنید زن ها در فرهنگ کرد جنگاورتر و پیشقدم تر هستند. این موضوع جنبه سیاسی خاص دیگه ای که شما فکر میکنید ندارد و محوریت ساده‏ای رو با خودش داره.و به جریانات سیاسی زیاد ختم نمیشود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نه رد کردم نه تایید بلکه از منظور و برداشت شما موضوع دیگه ای رو مطرح کردم.

دقیق الان متوجه منظورت شدم.(سوء تفاهم نشه ولی؛ اگر علائم نگارشی مثل ، ؛ رو رعایت کنید درک مطلب خیلی آسان خواهد شد.)

در ک.ج.ک به این شدت نیست و وضعیت جنگی رو الان دارید مشاهده می کنید بازم میگم اگر تاریخ کوردهای-کردها رو مطالعه کنید زن ها در فرهنگ کرد جنگاورتر و پیشقدم تر هستند. این موضوع جنبه سیاسی خاص دیگه ای که شما فکر میکنید ندارد و محوریت ساده‏ای رو با خودش داره.و به جریانات سیاسی زیاد ختم نمیشود.

جناب نپتون من اکثراً پست های شما را پسندیده ام. من نشان دادم که در بحث غیر نظامی و در ساختار های سیاسی هم این همین ساختار را دارند.

اما در مورد زنان کرد

ببینید چرا امار خودکشی زنان در استان کردستان در ایران بیشترین میزان را دارد و تاسف اورتر اینکه اکثراً بدترین نوع خود کشی یعنی خود سوزی را انتخاب می کنند؟

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببینید تعداد غیر نظامیان عین العرب بیشتر از 50 نفر نیست.بیش از هفتاد درصد کوبانی نیز در اختیار داعش است

مقامات ترکیه هنوز تصمیمی نگرفته اند که به امریکا اجازه استفاده از اینجرلیک را بدهند یا خیر

مقامات ترکیه و امریکا در خصوص اموزش مخالفین معتدل به توافق رسیدند. قرار است این اموزش در خاک ترکیه باشد. مربیان نیز هم نظامیان ترک و هم امریکایی خواهند بود.تجهیزات این اموزش ها نیز از طرف امریکا تامین خواهد شد. قرار است در اولین وهله تعداد افراد 2000 نفر باشد.در وهله های بعدی دوره های چهار صد نفره برگزار می شود. قرار است میت این  افراد را گزینش کند تا افراد تند رو یا نزدیک به ک.ج.ک اموزش نبینند

انتقال تجهیزات نظامی و واحد های زرهی سپاه اول نیرو زمینی نیروهای مسلح ترک به سمت مرز با سوریه و کوبانی ادامه دارد.امروز تصاویری از انتقال صبرا ها به مرز منتشر شد

ویرایش شده در توسط gader
  • Upvote 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ببینید تعداد غیر نظامیان عین العرب بیشتر از 50 نفر نیست.بیش از هفتاد درصد کوبانی نیز در اختیار داعش است
مقامات ترکیه هنوز تصمیمی نگرفته اند که به امریکا اجازه استفاده از اینجرلیک را بدهند یا خیر
مقامات ترکیه و امریکا در خصوص اموزش مخالفین معتدل به توافق رسیدند. قرار است این اموزش در خاک ترکیه باشد. مربیان نیز هم نظامیان ترک و هم امریکایی خواهند بود.تجهیزات این اموزش ها نیز از طرف امریکا تامین خواهد شد. قرار است در اولین وهله تعداد افراد 2000 نفر باشد.در وهله های بعدی دوره های چهار صد نفره برگزار می شود. قرار است میت این  افراد را گزینش کند تا افراد تند رو یا نزدیک به ک.ج.ک اموزش نبینند
انتقال تجهیزات نظامی و واحد های زرهی سپاه اول نیرو زمینی نیروهای مسلح ترک به سمت مرز با سوریه و کوبانی ادامه دارد.امروز تصاویری از انتقال صبرا ها به مرز منتشر شد

دوست عزیز مت دلیلی بر جر و بحث با شما نمیبینم میدونم شما حاضرید سر به تن ما نباشه ولیحداقل به احترام کشته هانگید عین الالعرب اخه اگر اونجا عین العرب بود که الان اعراب ازش حمایت میکردن یکم از نگاه ایرانی ها به قضیه نگاه کنید
در ضمن باو خوده ترکیه میگه یک سوم شما میگه هفتاد درصد کوبانی دست داعش ....
فقط نمیخوام تهمت بزنم بحث رو ادامه نمیدم در پناه خدای علی و تمام ملت های ایران
  • Upvote 6
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جناب نپتون من اکثراً پست های شما را پسندیده ام. من نشان دادم که در بحث غیر نظامی و در ساختار های سیاسی هم این همین ساختار را دارند.

اما در مورد زنان کرد

ببینید چرا امار خودکشی زنان در استان کردستان در ایران بیشترین میزان را دارد و تاسف اورتر اینکه اکثراً بدترین نوع خود کشی یعنی خود سوزی را انتخاب می کنند؟

ابتدا در مورد پست اولی؛ منظورم از اینکه سوئتفاهم نشه این بود که به خاطر استفاده نکردن از علائم نگارشی، بنده از پست اولی شما منظور رو به شکلی دیگه‏ای متوجه شدم. امیدورام که این مورد باعث آزرده خاطرتتون نشده باشه.

در مورد این مسئله که چرا زنان کرد خودسوزی رو انتخاب میکنن، که بله مایه تاسف و ناراحتی هست، یک دلیل، در قبال خیانت محارم خود می‏باشد. بیشتر این موارد که در کجاها اتفاق افتاده، بماند. این خودسوزی در فرهنگ کرد وجود نداره ولی؛ در دوره قاجاریه به بعد این مسئله رواج پیدا کرده ولی امروز اصلاً چنین چیزی نیست. این مورد بیشتر به عدم درک و آگاهی و بیشتر در مناطقی که از سواد و آگاهی کمتری برخوردارند اتفاق افتاده. و اما به طور کلی که گفتم؛ این مسئله در قبال خیانت هست آنهم به عنوان یک ننگ ابدی برای طرف خیانتکار، که در جامعه کردزبان باقی می ماند و مایه شرمساری و بدتر از مردن شخص خیانتکار است. شاید این توجیهی باشد در قبال این موضوع.

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد درصد تصرف هنوز آماری داده نشده نمیشه اکتفا کرد ولی؛ 40 درصد یا تقریباً یک سوم درست هست. تعداد غیر نظامیان نیز آماری داده نشده!

این یکی از نشانه های جدیت برای رهبری حول یک محور رو نشون میده که بنده هم بنابر دلایل شخصی که این یکی از آنهاست معتقدم با این وضع که داعش شرق و شمال شرق سوریه رو به فنا داده، آینده مسلحین مخالف رو به رشد و تقویتی هست.

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز مت دلیلی بر جر و بحث با شما نمیبینم میدونم شما حاضرید سر به تن ما نباشه ولیحداقل به احترام کشته هانگید عین الالعرب اخه اگر اونجا عین العرب بود که الان اعراب ازش حمایت میکردن یکم از نگاه ایرانی ها به قضیه نگاه کنید
در ضمن باو خوده ترکیه میگه یک سوم شما میگه هفتاد درصد کوبانی دست داعش ....

این شما چه کسی هستید؟ اگر طرفدار پژاک هستید راست می گید دوست دارم اگر جرمی مرتکب می شوید طبق قانون مجازات شوید. اگر ما شما منظور کرد ها است که من متاسفم براتون

من در یه سطر هم لفظ کوبانی استفاده کردم و هم عین العرب .مکان زندگی ام را ازربایجان نوشتم اما در نوشته هام  از اذربایجان استفاده می کنم.عین العرب نام رسمی اون مکانه 

اگه من تو این قضیه ایم مکان بی عدالتی می کنم ربطی به ایرانی یا غیر ایرانی بودن من نداره. بی عدالتی ربطی به تابعیت نداره

هفتاد درصد من از خودم در نمی یارم .کانال تلوزیونی هابر تورک می گفت منم همزمان ترجمه  می کردم و اینجا نوشتم .

از این لفظ ملت های ایران به کجا می خوای برسی ؟ 

• Upvote 8
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس حداقل بنویس منبع ات رو همونطور که همفکران شما در پاکستان دفنس با دم گردو میشکونننن باید گفت اگر شما بدت نیاد احتمالا داره این کانال دروغ بگه
  • Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما در ایران یه ملت بیشتر نداریم !! یادت نره 

در ضمن کوبانی تا دیروز 40 درصدش سقوط کرده بود و داعش داشت پیشروی میکرد تا شب 3 تا انتحاری زده بود احتمالا الان بیش از 50 درصد دست داعشه !

• Upvote 14
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ابتدا در مورد پست اولی؛ منظورم از اینکه سوئتفاهم نشه این بود که به خاطر استفاده نکردن از علائم نگارشی، بنده از پست اولی شما منظور رو به شکلی دیگه‏ای متوجه شدم. امیدورام که این مورد باعث آزرده خاطرتتون نشده باشه.

در مورد این مسئله که چرا زنان کرد خودسوزی رو انتخاب میکنن، که بله مایه تاسف و ناراحتی هست، یک دلیل، در قبال خیانت محارم خود می‏باشد. بیشتر این موارد که در کجاها اتفاق افتاده، بماند. این خودسوزی در فرهنگ کرد وجود نداره ولی؛ در دوره قاجاریه به بعد این مسئله رواج پیدا کرده ولی امروز اصلاً چنین چیزی نیست. این مورد بیشتر به عدم درک و آگاهی و بیشتر در مناطقی که از سواد و آگاهی کمتری برخوردارند اتفاق افتاده. و اما به طور کلی که گفتم؛ این مسئله در قبال خیانت هست آنهم به عنوان یک ننگ ابدی برای طرف خیانتکار، که در جامعه کردزبان باقی می ماند و مایه شرمساری و بدتر از مردن شخص خیانتکار است. شاید این توجیهی باشد در قبال این موضوع.

نه عزیز شخصیت کاربری نپتون پیش بنده منطقی تر از ان است که از دیدگاه ان ناراحت بشم.

متاسفانه امار خودکشی کم نشده و خودسوزی هم وجود دارد.

مردم کرد در طول تاریخ معاصر همیشه از سمت حکومت های مرکزیشان بنا به دلایلی تحت ستم بودند 

حال شما بافت سنتی این جوامع را در نظر بگیرد که به نام اسلام و به نام غیرت چه ستم هایی به زنان این جوامع صورت می گیرد.در این جوامع محروم محرومیت زنان مضاعف است. و همین دلیل اصلی خود کشی در این جوامع است

هنوز هستند روستاییان مرزی که دختران خودشان را به زور و به اجبار و حتی در سنین کم مزدوج می کنند.

در مناطق کردنشین ترکیه هنوز جانیانی هستند که دست به جنایت ختنه دختران می زنند.

در ان مناطق فرستادن دختران به مدارس هنوز از نظر فرهنگی حل نشده است .

حال یک تشکیلاتی می اید و تبلیغ می کنند این همه ستمی که به شما شده است به این خاطر است که کشور نیستید و راه کار ان نیز نبرد مسلحانه است.این ساختار بهشت سوسیالیستی را برای این جوامع ترسیم می کند .در این بهشت زنان دیگر ان ستمع های قبلی را نخواهند دید و همراه با رفقای مردشان هم تراز هستند. کسی نمی توانند به نام دین به پای اینان هزاران زنجیر بزند.

این دلیل اصلی حضور گسترده زنان در این تشکیلات است.

------------------------------------------------------------------------------

جناب نپتون اکثر جوامع بشری در طول تاریخ هنگامی که دشمن به خانه حمله کرده اند جانانه و تا پای جان مقاومت کردند.

این سوای از نژاد و ملیت و مکان است. 

اگر عرب خرمشهر در مقابل اعراب عراق مقاومت کردند چون انان را دشمن می دانستند 

اگر ترکمن های امرلی تا شکستن محاصره مقاومت کردند چون داعش را دشمن می دانستند.

اگر سامرا در مقابل داعش سر تعظیم فرو نیاورد چون داعش را دشمن می دانست.

اگر مردم موصل ,تکریت و رمادی مقاومت نکردند چون داعش را دشمن نمی دانستند.

اگر نظامیان این شهر هم مقاومت نکردند چون انجا را خانه نمی دانستند. خانه برای انها  شهر یا استانشان بود و عراق خانه انان نبود.

مواردی هم هست مثل سنجار که ایزدی ها وسیله ای برای دفاع نداشتند.

• Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینطور که مشخصه کار کوبانی تموم شده ست .  باید توانمون رو بذاریم روی ارتش سوریه  . چون اگه ارتش ازاد  پیروز این جنگ بشه  دیگه نمیتونیم به حزب الله لبنان کمک کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما در ایران یه ملت بیشتر نداریم !! یادت نره 

در ضمن کوبانی تا دیروز 40 درصدش سقوط کرده بود و داعش داشت پیشروی میکرد تا شب 3 تا انتحاری زده بود احتمالا الان بیش از 50 درصد دست داعشه !

برادر مرگ(دث).

آمار باید از روی نقشه مشخص بشه تا درصد گیری کرد. 40 درصد از روی تعداد پستها و نقشه بدست اومده!

امروز مشخص میشه چند درصد پیشروی کردن.

اگر نیروهای ائتلاف یه اتک اساسی بزنن داعش شاید یه مقدار عقب بکشه.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر مرگ(دث).

آمار باید از روی نقشه مشخص بشه تا درصد گیری کرد. 40 درصد از روی تعداد پستها و نقشه بدست اومده!

امروز مشخص میشه چند درصد پیشروی کردن.

اگر نیروهای ائتلاف یه اتک اساسی بزنن داعش شاید یه مقدار عقب بکشه.

40 درصد دیروز رو فکر کنم امریکایی ها گفته بودن نقشه هم داده بودن که نقشه رو بچه ها تو همین تاپیک گداشتن اما دیشب پیشروی داعش ادامه داشته تا اخبار امروز برسه قطعا نمیشه دقیق گفت چند درصد دست داعشه اما هر وقت این حیوانات کم میارن  انتحاری میزنن بعدش خوب پیشروی میکنن و احتمالا امروز پیشروی داشتن خصوصا اینکه به سمت گذرگاه مرزی میرفتن اطراف این گذر گاه تراکم ساختمان ها کمتر پس پیشروی راحت تر!

به نظر من حتی اگه اعتلاف حجم بمباران رو بیشتر هم بکنه ی پ گ پیشروی نمیتونه بکنه ! بحث اینکه کرد ها در کوبانی دست برتر ندارن نه تجهیزات دارن نه نیرو نه توان پشتیبانی خوب پس مشخصه که به سرعت پس زده میشن ! و حتی بعد بمباران سنگین اعتلاف فقط سرعت داعش کم میشه یا متوقف اما رسیدن به مرز های 3 هفته پیش غیر قابل دستیابی هست با شرایط فعلی !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.