death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

ارتش می بیاست نیروهای خودش را طی یک توافقی تسلیم کردها کنه به این صورت که مواضع و تجهیزاتشو تحویل بده و نیروهای دست خالی رو از اونجا منتقل کنه.

اینجوری یه جبهه دیگه هم برای داعش باز میشه و هم برای اکراد و فشار داعش از سایر نقاط کم نیشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نقشه حمله تروریستها به درعا

به صورت خلاصه  اون چیزی که حدس زده میشه  اینه سه محور اصلی حمله در نظر گرفته شده یکی در داخل شهر  یکی از سمت شهرک عتمان و دیگری حمله به خربت غزاله

در داخل شهر هدف اولیه  تروریستها گرفتن کنترل بیمارستان و ایستگاه قطار و بعد از اون حرکت به سمت شرق بوده  همزمان سایر نیروها  فشار را بروی منطقه عتمان زیاد کرده (منطقه عتمان در شمال شهر و مسیر  دمشق درعا قرار دارد . ) و سعی در قطع مسیر ارتباطی و به نوعی   به محاصره انداختن نیروهای سوری  میکنند  مدافعان از دو جهت در حال محاصره و از دست دادن ارتباط خود می شوند  . نیروهای مهاجم با حرکت از سمت بیمارستان و  ایستگاه قطار  به سمت شرق در واقع در حال جدا کردن ارتباط نیروهای ارتش در داخل خود شهر بوده  و احتمالا (تجربه که این رو ثابت کرده ) قوای سوری برای حفظ عقبه خود هم که شده به سمت شمال شهر عقب نشینی کرده .  در محور دوم هم اگر حملات موفق امیز بوده  مسیر ارتباطی درعا دمشق قطع و یا در معرض خطر قرار میگرفت که یکی به هدف عدم رسیدن قوای کمکی و مایحتاج به شهرو دیگری نیروهای  سوری مجبور شوند که یا مواضع خود را کامل ترک کنند ویا برای باز پس گیری  و امن سازی مسیر ارتباطی بخشی از قوای خود رو بفرستند که با این کار خطوط سوریها ضعیف شده و ادامه نبرد آسان تر  در خربت غزاله(خربة غزاله) هم حملات  به همین اهداف صورت گرفته در ضمن قوای نه چندان زیاد سوریها را در سه محور مشغول میکنند

نقشه احتمالی   پیشروی تروریستها درد اخل شهر

CIX8gG6XAAA0xEd_large.jpg

منطقه خربت غزاله  وپست های اطراف اون (به دایره نارنجی) . خربت غزاله در 17 کیلومتری شهردرعا واقع شده سال 2013 در جریان نبرد جسر حوران ارتش سوریه در یک نبرد سنگین دو هفته ایی این شهرک مهم روباز پس گرفت + اجساد به جای مانده از تروریستها در ضد حمله ارتش در نزدیکی شهرک عتمان

thumb_1899955_10154058850655727_17899575 thumb_11659495_939622792746919_412328288

اشتباه به عرضتون رسوندن ، شمار شهدا خیلی بیشتر از این حرفهاست.. ما هنوز در مورد شهدای(ایرانی و افغان و عرب) که چراغ خاموش تشییع شدند چیزی نگفتیم !

این امار مربوط به فاطمیون بوده..!

اینکه امار واقعی بیشتر از اون چیزی که اعلام  میشه شکی توش نیست . توی شهر خودمون هم دو سه تا شهید تشییع شدن که اصلا  رسانه ایی  نشده بودن

موضوع یه چیز دیگه است ..............

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلا هرچی که اسمش رو بزارین!شهادت طلبانه و ...! این طور جنگیدن مشکل داره!

من به شخصه اگر در این جنگ باشم اولینکارم یه فشگ از خشابم برمیدارم میزارم تو جیبم برای خودم که زنده گیر اینا نیوفتم تا بامن فیلم ترسناک بسازن ومتعجبم که دیدم اسیر میشن حتی یگان طلایی عراق وقتی هنوزم مهمات دارن وقتی بگیرنت اونجوری میکشنت بهتره وقتی میری که اسیر شی یه دوتا نارنجک باخودت ببری منفجر کنی هم سریعه هم با افتخاره هم شرمندگی نداره

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من به شخصه اگر در این جنگ باشم اولینکارم یه فشگ از خشابم برمیدارم میزارم تو جیبم برای خودم که زنده گیر اینا نیوفتم تا بامن فیلم ترسناک بسازن ومتعجبم که دیدم اسیر میشن حتی یگان طلایی عراق وقتی هنوزم مهمات دارن وقتی بگیرنت اونجوری میکشنت بهتره وقتی میری که اسیر شی یه دوتا نارنجک باخودت ببری منفجر کنی هم سریعه هم با افتخاره هم شرمندگی نداره

این دقیقا اشتباه داعش و گروه های تروریستی است 

وقتی سربازی بداند اسارت یعنی مرگ ، تا آخرین لحظه می جنگد و حتی دست به انتحار می زند چون چیزی برای از دست دادن ندارد 

سربازی که می داند اسارت یعنی مرگ تا آخرین گلوله می جنگد 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر شما محترمه

اما به نظر من شهادت موجب افتخاره نه شرمندگی

در ثانی اون خوارج با جنازه کشته ها در جنگ هم فیلم میسازند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درعا / مخالفین در حملات دیروز خودشون تلفات بالایی رو متحمل شدن  خودشون اسامی نزدیک به 50 نفر رو اعلام کردن امابه نظر میرسه امار بیشتر از این حرفهاست /ساعاتی پیش نیروهای ارتش مواضع از دست رفته رو در اطراف شهرک عتمان به خصوص پست السرو که مهم ترین دستاورد مخالفین در حمله به عتمان بوده  رو باز پس گرفتن

CIcD0A1UYAQI4Ex_large.jpg

thumb_CIclFshUEAA0CE_.JPG thumb_CIclFpiUAAApx0l.JPG thumb_CIckZ3LUEAE2M82.JPG thumb_CIckZSIUcAEb0XW.JPG thumb_CIclE8OVAAA0gkV.JPG thumb_CIclF7wUEAAAJ9h.JPG thumb_CIckaXCVEAAX3Fc.JPG thumb_CIckaSMUsAA9KQk.JPG

حسکه

اوضاع در حسکه چندان مساعد نیست ارتش سوخو 24 های خودش رو وارد میدان کرده/وزیر اطلاع رسانی سوریه خواستار دست به سلاح شدن تمام جوانان حسکه شد/ انتحاری های داعش یکی پس از دیگری به مواضع ارتش یورش می برند /انتحاری مهم ترین سلاح داعش در حسکه شده / بعد از چند حمله ناکام به زندان  مرکزی حسکه امروز دو انتحاری به ساختمان امنیتی در نزدیکی میدان کهربا یورش بردن به  گفته خود سوریها بخشهای زیادی از ساختمان آسیب دیده  خبرنگار الاخباریه در این حمله زخمی شد/ مسیر ارتباطی حسکه به پادگان توپخانه کوکب توسط داعش قطع شده  در خود شهر اما داعشها پیشروی چندانی نداشته و برخی از مواضع دست به دست میشه / سوریها خبر تسلیم شدن 100 نفر از نیروهای دفاع وطنی رو به نیروهای کرد رد کردن

CIck4p3UEAAbras_png_large.jpg

thumb_CIb5jxbWcAAq9e9_large.jpg thumb_CIcSZ-RWsAEQzO9.jpg thumb_CIcSaM9XAAAGkRS.jpg

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر شما محترمه

اما به نظر من شهادت موجب افتخاره نه شرمندگی

در ثانی اون خوارج با جنازه کشته ها در جنگ هم فیلم میسازند

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میزان پیشروی داعش در عرض 24 ساعت در حسکه !!

داعش با قطع کردن مسیر امدادی نیروهای ارتش سوریه با مقر تیپ 123 سعی در محاصره اونها در مرکز شهر داره، هر چند این خبرها به نفع کردها ست چون میان و هرچی داعش از ارتش گرفته رو می گیرن بعد دیگه میشه مال خودشون

normal_CIb5jxbWcAAq9e9_large.jpg  normal_CIV0h70UkAAuQ61_large.jpg

ویرایش شده در توسط amirarsalankhan
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگم این تروریست ها عجب تفنگهای خفنی دارن

ما تو ارتش فقط ژ3  داشتیم . اون هم از ده تا تیر که باید تو میدون تیر شلیک میکردیم شیش تا گیر کرد :)

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با یکی از دوستان سوری اهل حسکه چت می کردم ! متاسفانه اوضاع مساعد نیست هیچ افتضاحه ! تعدادی از نیروهای سوری فرار کردند، عملا در محاصره هستن قیمت مواد غذایی به شدت بالا رفته ! کرد ها هم انگار از خداشونه کوچکترین کمکی نمی کنن !!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چقدر احتمال سقوط حسکه هست و اینکه اهل سنت هستند؟ چرا به ارتش کمک نمیکنند!!!؟؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.