death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

دوستان این مستند برای تازه وارد های تایپک هست خیلی از دوستان هم دیدن

مستند جنگ پنهان ایران در سوریه

[aparat]0KBb4[/aparat]

ویرایش شده در توسط Yasin313
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حساب زن و بچه رو جدا کن برادر من حماس و داعش و النصره و.... هر کاری بکنن از آخر سر فقط یه مشت زن و بیچاره که از بخت بد تو اون نقطه سر در آوردن باید بهاش رو بدن آیا این شما رو خوشحال میکنه؟!

متاسفانه جنگ و درگیری توش حلوا پخش نمیکنن....

نمیشه به گلوله ها و موشک ها و بمب‌ها و ترکش ها گفت کی رو بزنن و کی رو نزنن...

مادرم با خواهر برادراش و پسر و دختر عموهاشون داشتن بازی میکردن، یه جنگنده(به قول کردی خودشون موشک! :) ) از بالا سرشون رد میشه و موقع برگشت به هر دلیلی زمین خالی رو به رگبار می‌بنده که ساچمه یا اصل گلوله (فک کنم ساچمه‌ای چیزی بوده باشه چون اصل گلوله ...:) ) میخوره به شونه‌ی یکی از پسر عموهاش.... الان اون پسرعموش  اون شونش کلا چسبیده به سرش و اونجوری بخیه شده.... کلا اوضاعش داغونه و رو زمین...

میخوام بگم تو جنگ حلوا نمیدن.... تو جنگ همه میخورن.... همه میزنن....

تو جنگ کل مردم از زن و مرد گرفته تا پیر و جوون دارن میزنن و میخورن و همه با همن...

فرقی نمیکنه.... هر کسی که می‌میره، یه ادمه و این ادم شوهر یه نفره، پدر یه نفر دیگس،  بچه‌ی یکی دیگس و برادر یکی دیگه... پسر عمو و تمام خاطرات یکی دیگه.... هکلاسی یه گروه دیگه...

زن و بچه این وسط هیچ فرقی نداره....

طبیعت جنگ همین خشونته... من جنگ رو دوست ندارم، کشته شدن افراد رو دوست ندارم، ولی نمیشه جنگ نداشت.... ما ادما با هم سر یه سری چیزا تفاوت و تفاهم داریم...

من میدونم این فلسطینی ها، فردا میان سراغ من.... نه سراغ بچه‌ی من... نه سراغ نوه‌ی من... بنابراین جنگ هست، ولی میشه جنگ تو خونه‌ی من نباشه و یه جای دیگه باشه... در این حالت، سرمو بالا میگیرم و با خوشحالی دفاع میکنم از جنگی که اونقدر ادامه داره که هیچوقت هیچکدوم از طرفینش وقت نکنن سراغ من یا خونوادم یا خونواده‌ی خونوادم بیان هیچوقت...

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگر تیپ فاطمیون نبود!!!

farhangnews_121221-341451-1428469494.jpg

شهید توسلی می گفت "کسی که بخواهد به عنوان یک فرمانده بر سر نیرو‌ها بایستد، باید همه جوره با آن‌ها کنار بیاید.

پیکر پاک شهید علیرضا توسلی، فرمانده تیپ فاطمیون  14 اسفند سال گذشته در مشهد مقدس تشییع و به خاک سپرده شد.مشرق با یکی از دوستان و همرزمان شهید توسلی و جانشینش، شهید بخشی گفتگویی داشت که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

*گفتگو را با توضیحی درباره تیپ فاطمیون شروع کنیم...

شهید علیرضا توسلی (ابوحامد)، شهید بخشی (فاتح)، شهید حسینی و شهید کلانی از بنیانگذران تیپ فاطمیون بودند که با همکاری سپاه تشکیل شد و هدف آن‌ها اول زیارت حرم حضرت رقیه و حضرت زینب (س) و در مرحله دوم دفاع از حریم این بانوان مقدس در دمشق بود.

*شهیدان توسلی و بخشی چند ساله بودند؟

سن شهید توسلی تقریباً حدود 45سال و شهید رضا بخشی 28 سال بود.

شهید توسلی متأهل بودند و 3فرزند را از خود به یادگار گذاشته است، که آن‌ها بین 9و8 و6 سن دارند.بقیه شهدا هم مجرد بودند.

*از خصوصیات شهید توسلی برایمان بگویید...

ابوحامد یکی از رشیدترین و بهترین فرمانده‌هان بود. او پدر و برادری مهربان برای بچه‌ها بود و هیچ چیز برای بچه‌ها کم نمی‌گذاشت و از همه لحاظ برای آن‌ها کار آمد بود. فکر نکنم مانند ایشان دیگر کسی وجود داشته باشد.

شهادت ایشان در منطقه‌ای به نام تل القرین بر اثر شلیک موشک بود و از قبل، حال و هوای شهادت را به خود گرفته بودند و گمان دارم که از قبل این امر به آن‌ها الهام شده بود.

یکی از حرف‌های جالبی که سردار شهید توسلی می‌زد، این بود: کسی که بخواهد به عنوان یک فرمانده بر سر نیرو‌ها بایستد، اولین چیزی را که بر عهده می‌گیرد این است که باید همه جور با آن‌ها کنار بیاید، بدخلقی، ناراحتی، اعتراض و شکایت نیروها را به جان بخرد و از آن دم نزند و باید برای همه الگو باشد که بتوان آن را فرمانده خطاب کنیم.

*نحوه مدیریت و اداره امور توسط شهید توسلی چگونه بود؟

واقعاً از لحاظ امور نظامی و عملیاتی مدیر نمونه‌ای بود، حتی از بعد رفتاری و اخلاقی هم مدیر کامل و با استعدادی بود و در تمام طول حیات خود حامی و مدافع اسلام بود.

سردار توسلی در زمانی که کسی مجروح می‌شد یا به شهادت می‌رسید، بسیار متاثر می‌شد و انگار که کمرش می‌شکست. او همه را مانند فرزندان و برادران خود حساب می‌کرد و بین کسی فرق نمی گذاشت و همیشه می‌گفت که من خادم کوچک شما هستم.

در هنگام عملیات و جنگ‌ بسیار صبور بود و ما هیچگونه عصبانیتی از او ندیده بودیم. در هر موقعیتی که بود چه سخت و چه آسان ما عصبانیت را در او مشاهده نکردیم و همه امور را با بردباری و صبر هدایت می‌کرد. ‌

*عملکرد تیپ فاطمیون چگونه بوده ؟

فاطمیون یک تیپ اساسی در منطقه است. اگر تیپ فاطمیون در منطقه نبود، فکر می‌کنم الآن دیگر چیزی از حرم حضرت زینب(س) باقی نمانده بود.

تیپ فاطمیون با ارتش سوریه هماهنگی خوبی ایجاد کرد و آن ها توانستند با هم به دستاوردهای زیادی برسند و بیش‌ترین مناطق سقوط کرده را باز پس بگیرند.

ویرایش شده در توسط jahad
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

واقعا آخر نمکدون شکستنند ...

دانشجویان دختر دانشگاه اسلامی غزه به منظور اعلام همبستگی با ساکنان اردوگاه یرموک در جنوب دمشق که تحت حمله گروه داعش قرار گرفته‌اند تجمع کردند. در این تجمع دانشجویان از پرچم معارضان و مخالفان سوری به جای پرچم رسمی سوریه استفاده کردند تا حمایت خود را نیز از تروریست‌ها اعلام کنند.

71eb57fc3e44dda36ff15014c0db2047.jpg

4e72de2d5df7ba81dd22cc2ba1c56566.jpg

cba7cb86ec077dac3e1dee5848b0a375.jpg

3b270434301fb37b13e47a116843fd25.jpg

http://www.abna24.com/persian/service/pictorial/archive/2015/04/08/682000/story.html

• Upvote 15
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حلب هم روزانه شاهد خمپاره پراکنی های طرفین هست .

مسلحین تروریست روزانه باشکوی ، حندرات ، شهرکهای نبل و الزهرا رو بمباران میکنند .

ارتش سوریه هم در مقابل محل حضور مسلحین در اطراف باشکوی ، دویرالزیتون ، حریتان رو بمباران میکنه .

امروز 12 نفر در روستای مارع بر اثر انفجار یک ماشین بمبگذاری شده کشته شدند .

این انتحاری توسط داعش انجام شد .

در بین کشته ها یحیى زکریا حافظ ملقب به"أبو مریم" وحازم الصالح ملقب به"أبو نجیب" از فرماندهان مسلحین دیده میشود .مارع در کنترل لواء توحید هست.

در کل خبری هم از پیشروی هیچ یک از طرفین نیست .

نقشه ی زیر آخرین وضعیت شمال حلب

halab-north-farsi-colored-8ap.jpg

انتحاری داعش در مارع

CCAxa4iWAAUWjyu.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این تصویر متعلق به ابو مریم از فرماندهان مسلحین هستند که در مارع بر اثر انتحاری داعش به هلاکت رسید .

خبرش رو قبلتر در پست حلب گذاشت بودم .

CCBRQM-W4AAGIxW.jpg

CCBrZ8CWAAEM17.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نقشه ی زیر وضعیت فعلی ‏دیرالزور‬ هست .

مواضع طرفین به غیر از جنوب دیرالزور در پیشروی هایی که به سمت ‫‏شولا‬ انجام شد ؛ چند ماه هست که ثابته .

دیروز جنگندهای ارتش ‏جفره‬ و ‫‏مریعیه‬ و مناطق حسینیه در شمال دیرالزور و عیاش‬ رو بمباران کردند .

نیروهای حاضر در تیپ 137 هم عیاش رو زیر آتش خمپاره های خودشون گرفتند .

Deir-al-zour-8april.jpg

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ظاهرا سهیل الحسن اول خطر رو از مسطومه دور کرد و حالا داره کنترل قمیناس رو به دست میگیره به نظر عجله ای برای ادلب نداره
گارد ریاست جمهوری به جز دو تیپی که در حومه دمشق و دیرالزور داره
یک تیپ در اختیار سهیل الحسن گذاشته که هسته اصلی اون یه بار حماه است یه بار حلب یه بار شاعر حمص و یه بار هم ادلب

از لحاظ نظامی واقعا چه تیپ متحرکی... ویرایش شده در توسط tiger4
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این تصویر متعلق به ابو مریم از فرماندهان مسلحین هستند که در مارع بر اثر انتحاری داعش به هلاکت رسید .

CCBRQM-W4AAGIxW.jpg

CCBrZ8CWAAEM17.jpg

چهل روز از عروج عاشقانه شهیدین ابوحامد و فاتح گذشت...

تصویر زیر محل برگزاری مراسم چهلمین روز شهادت ابوحامد و فاتح در زینبیه ی دمشق هست .

از منتشر کردن عکس های دیگه معذوریم ببخشید :winking:

11127578-354144378124754-438562501988359

دوستان گذاشتند

بالاخره پس از مدتها سر و کله ی ریاض اسعد فرمانده ی ارتش آزاد سوریه پبدا شد .

آن هم کجا ؟؟ توی ادلب !!

چطور ؟ بدون یک پا !!

هفته ی پیش ائتلاف به اصطلاح انقلاب سوریه که بیشتر اعضاش در خارج از سوریه زندگی میکنند ، شهر ادلب رو مرکز فرماندهی خودشون در داخل خاک سوریه اعلام کردند .

بعد از سقوط ادلب بدست مسلحین ، ارتش روزانه شهر رو میکوبه و ادلب هم داره یواش یواش تخریب میشه ...

فعلا هم خبری از عملیات و یا تحرکی جدی برای پس گرفتن ادلب نیست ..

CB3IVDyXIAAT9Cj.jpg

CB-aZWoUoAAu7K.jpg

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاناادا برای اولین بار به مواضع داعش در رقه حمله هوایی کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیکر مطهر هفت شهید پاکستانی که به تازگی در جریان نبرد با تروریست‌های تکفیری در جبهه سوریه به شهادت رسیده بودند، از مسجد امام حسن عسکری(ع) قم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع شد.

کسی این آقا رو میشناسه icon_eek

dcf2baae59c88d09b51e046275d47129.jpg

http://www.abna24.com/persian/service/pictorial/archive/2015/04/09/682377/story.html

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ارتش سوریه مواضع گروه های تروریستی را در شهر معر تمصرین واقع در حومه ادلب را هدف قرار داد. (پنجشنبه 19:25 به وقت تهران)

هلاکت شماری از گروه های تروریستی جبهه النصره، احرارالشام و جند الآقصی در حمله ارتش سوریه به مقرشان در مناطق بزابور، کورین و مرعیان در حومه ادلب. (پنجشنبه 19:25 به وقت تهران)

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مادامی که ارتش سوریه به ادلب و شهرهای اطرافش فشار بیاره فوعه و کفریا در امان هستند.تروریستها تو دو جبهه نمیجنگن چون فوعه و کفریا چیزی برای از دست دادن ندارن و قطعا تلفات بالایی از زامبی ها میگیرن.
فقط خدا کنه ارتش باقی استان ادلب رو به باد نده.انشالله هرچه زودتر سید حسن بچه های حزب الله رو بفرسته به منطقه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیکر مطهر هفت شهید پاکستانی که به تازگی در جریان نبرد با تروریست‌های تکفیری در جبهه سوریه به شهادت رسیده بودند، از مسجد امام حسن عسکری(ع) قم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع شد.

کسی این آقا رو میشناسه icon_eek

dcf2baae59c88d09b51e046275d47129.jpg

http://www.abna24.com/persian/service/pictorial/archive/2015/04/09/682377/story.html

اقای رویانیان

بهتره بگیم

سردار رویانیان

از سرداران سپاه انقلاب اسلامی

ویرایش شده در توسط shahpoor71
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ماجرا ی این بیانیه ی که بین معارضان و دولت سوریه امضا شده چیه؟

میگن بر سر خیلی مسائل توافق کردند.

ویرایش شده در توسط rezatizi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.