patak

Members
 • تعداد محتوا

  1,044
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  14

patak آخرین امتیاز شما در روز 26 شهریور

patak شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

5,298 Excellent

5 دنبال کنندگان

درباره patak

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

233 نمایش های پروفایل
 1. ارتش روسیه مجتمع گازی یونیکو روکه در اختیار اس دی اف بود بمباران کرد.خرس پیر باید پنجه هاش رو بیشتر نشون بده.
 2. ببینید نکته مهم اینه که دواعش در برابر ارتش سوریه و مقاومت جور دیگری میجنگن. در برابر اس دی افو امریکا در دیرالزور تقریبا نمیجمگن اصلا. در شرق حما و منطقه و عقیربات هم که الان به سیم آخر زدنو عجیب و غریب میجنگن و برنامه ارتش و مقاومت رو بهم زدن.کار اون منطقه خیلی وقت پیش باید تموم میشد اما مقاومت دواعش نمیشکنه.تو این هفته شاید پنجاه تا تانک و تاکتیکال مقاومت رو نابود کردن به خصوص در اطراف خط لوله انتقال نفت که به شدت زمین منطقه رو مسلح کردن. مشکلات پشتیبانی هوایی هم بماند که برای مثال سپاه پهبادهای رزمیش رو به منطقه دیرالزور نمیاره چون امریکایی ها ممکنه بزننش. انشالله با روند ارسال محموله ها به فرودگاه دیرالزور طی روزهای اینده عملیات جدیدی آغاز میشه.نیروهای مدافع دیرالزور هم این چند وقته همگی به مرخصی رفته بودن و تازه دارن برمیگردن.
 3. با آزادسازی شهرک معدان در غرب دیرالزور تمام مناطق مابین جنوب رقه و غرب دیرالزور عملا آزاد شدن. متاسفانه کردها بزرگترین میدان گازی منطقه رو در شمال شهر دیرالزور تصرف کردن.ارتش تمرکزش رو گذاشته بود که سریع تر به معدان برسه و بعد با خیال راحت اونطرف فرات رو پاکسازی کنه که متاسفانه این میدان گازی از دست رفت.البته شانس ارتش برای تسلط بر میادین بزرگ نفتی منطقه از اکراد بیشتره.
 4. تلفات وحوش در حما بسیار بالا بوده.ظاهرا ارتش و روسها از قبل تحرکات رو رصد کرده بودن و اماده بودن و وحوش هم از همون تاکتیک های قدیمی استفاده کردن که به خوبی شتک شدن. ظرف روزهای آینده در دیرالزور هم باید شاهد کشمکش ارتش و اس دی اف بر سر میادین نفتی باشیم.البته اس دی اف بعد از حمله نیروی هوایی روسیه کمی ماستاشو کیسه کرده.
 5. چند روز پیش کلیپ دیگه ای هم بیرون اومد از عملیات شاهد در سوریه که مشابه کلیپ قبلی بود و از دو نوع بمب هدایت تلویزیونی و لیزری استفاده شده بود که واقعا دقتشون فوق العاده بود. این کلیپ مربوط به همون شاهدی است که دو سه ماه پیش امریکاییا در مرز عراق و سوریه و اطراف تنف زدن.در فیلم هم معلومه که شلهد مسلح هست. نکته مهم اینه که چیزی که ما میبینیم رو دشمن خیلی سریع تر و دقیق تر رصد کرده و به خوبی الان فهمیده که ما درست پشت سرشون دومین کشوری هستیم که در این حجم از پهبادهای رزمی استفاده میکنیم.و فقط ماییم که ارزشمند ترین تجربیاتشون در زمینه پهبادها(ار کیو و ...)رو در اختیار داریم.به هر حال جنگه و همونطور که ما پهباد اونارو میزنیم اونا هم میزنن. اما خبر میدانی مهم هجوم مجدد وحوش به حما هست که مدعی تصرف چند نقطه هم هستن.در حالیکه این منطقه در آتش بس بوده. از اون طرف هم ارتش سوریه به سرعت داره از فرات عبور میکنه و ظاهرا عزمش رو برای پاکسازی شرق فرات جزم کرده.
 6. من نمیدونم واقعا این مشکلات تا کی ادامه داره.اما به هر حال ارتش سوریه بعد از ازادسازی فرودگاه و محیط اطرافش در شرق و غرب شهر داره پیشروی میکنه و دیروز از فرات هم عبور کرده و به سمت مناطق شرقی پیشروی میکنه.تمام میادین نفتی و مرز مشترک با عراق در شرق دیرالزوره و همین باعث شده که ارتش به این سمت بیاد. در مورد اس دی اف هم شکر زیادی میخوردن که روسها با یک بمباران حسابی خفشون کردن و فعلا آچمز هستن.نکته مهم دیگر عملیاتی شدن فرودگاه دیرالزوره که امروز چند هواپیمای ترابری توش نشست. با پاکسازی جفره و حویجه الصکر و مناطق غربی شهر مشخصه که ارتش سوریه فعلا قصد فریز کردن وحوش در شهر رو داره و کاملا هم عقلانی هست.
 7. نبرد در داخل شهر دیرالزور آغاز شد.حملات ارتش سوریه با پیشروی همراه بوده. فرودگاه دیرالزور اولویت اوله نیروهاست.
 8. هر وقت سایت از دسترس خارج میشه اتفاقات مهمی میفته. خیلی وقت پیش گفتم بعد از السخنه مسیر طوریه که ارتش سوریه و مقاومت خیلی سریع به دیرالزور میرسن اما این سرعت واقعا عجیب بود.تلفیق تاکتیک روسها و ما و اجراش توسط سوری ها مرگبار شده و مقاومت داعش درهم شکسته شده. استفاده گسترده ما از پهبادهای رزمی در کنار استقرار توپخانه ارتش جمهوری اسلامی ایران و روسها مقاومت وحوشو خوورد کرده. امروز کاروان های پرتعدادی با تجهیزات عبور از رودخانه هم به دیرالزور رسید و انشالله به زودی نبرد به اون سمت فرات هم کشیده میشه. دیدار سهیل حسن و عصام زهرالدین ظرف دو سال اخیر مهم ترین اتفاق نظامی در سوریه است و دو فرمانده سوری که سنبل پیروزی و مقاومت هستن حالا بهم رسیدن.واقعا عصام زهرالدین دست کمی از نمر نداره و انشالله ظرف یکی دوماه اینده اتفاقات بسیار مهمی میفته.
 9. نکته مهم درباره توافق حزب الله اینه که جنگیدن در کوهستان پر تلفاته و دواعش هم میدونستن نمیتونن تسلیم بشن و قطعا تلفات بالایی ازمون میگرفتن. هر گروه تروریستی که توافق میکنه و له یک منطقه دیگه میره با وحوش اون منطقه درگیر میشن.نمونش ادلب. این دواعش هم وقتی به دیرالزور برسن این اتفاق میفته.هر چند نرسیده هم اختلافات بینشون شروع شده. نکته دیگه این بوده که حزب الله شهید و اسیر دست داعش داشته و ما هم شهید حججی رو و این تنها فرصت مبادله بوده. از یک طرفم حزب الله و دولت سوریه هر چه سریع تر میخواستن اولین مرز کاملا امن رو ایجاد کنن و فرصت وقت تلف کردن نبود.با این توافق شاید شیشصد تا نیروی داعش به دیرالزور برسن اما از اونور صدها نیروی ارتش سوریه و حزب الله ازاد میشن.همه ی این دواعش هم قرار نیست دوباره به جنگ ما بیان و تعدادیشون هم به سمت اس دی اف میرن که باز به نفع ماست.
 10. پاکت دوم محاصره یعمی از غرب السخنه تا الشاعر به طور کامل ازاد شد.مساحتی نزدیک به ۲۰۰۰کیلومتر مربع. دواعش هم در روزهای اخیر در مسیر برگشت به دیرالزور خیلی تلف شدن و یه سری هاشون هم قبل از محاصره خودشون رو به عقیربات رسونده بودن. انشالله با پاکسازی عقیربات با تمام قوا به سمت دیرالزور میریم.
 11. نکته اینجاست که حاشیه فرات پر از شهر و روستاست و از این به بعد پیشروی توش سخته.از یه طرفم تنش با اس دی اف و امریکا ممکنه پیش بیاد و پشتیبانی هوایی هم سخته.صد البته که پیشروی در اون منطقه عالیه و باعث سد راه کردها میشه اما از اون مهمتر رسیدن سریع به دیرالزوره. از همه اینها که بگذریم سهیل حسن قابل پیش بینی نیست و ممکنه قصد داشته باشه از این محور به سمت جنوب معادن پیشروی کنه و باز دواعشو محاصره کنه.
 12. فرودگاه طبقه امکان هلی برن رو‌داشت.به اضافه اینکه نیروهای امریکا و کردها در فاصله خیلی نزدیکی حضور داشتن.فرودگاه رو بمباران کردن و دواعش فرودگاه رو تخلیه کردن و بعد هلی برن انجام شد. ولی در اون مناطقی که گفتید همچین اتفاقی نمیفته.فراموش نکنید از همه اینها که بگذریم نیمی از شهر دیرالزور دست ارتش سوریه است و فرودگاه هم همینطور.کردها بخوان به شهر دیرالزور برسن برای بعدش باید چکار کنن؟ با ارتش سوریه هم بجنگن؟. خبر میدانی هم بعد از پاکسازی حویسیس در غرب کوه های شاعر نیروها امروز هم دارن برای پیشروی بیشتر فشار میارن.ظاهرا پاکسازی عقیربات فعلا اولویت داره به باقی عملیات. نیروهای عمل کننده این محور فاطمیون هستند.
 13. کتایب داشت رو عملیات نظارت میکرد و احتمالا از قبل گراهارو این نیروها داده بودن.ذوق و شوقشون بعد از اصابت اول خیلی جالب بود. این نیروها در اون محور حضور عملیاتی دارن و به احتمال زیاد از قبل اون محل هارو شناسایی کرده بودن تا شاهد ها بیان و شخم بزنن. در اینکه سامانه اپتیکی پهباد مال شاهد هست شکی نیست.هر چند مهاجر هم از همین سامانه استفاده میکنه. با توجه به افتتاح خط تولید انبوه بمب های سدید که چند ماه پیش بود به نظر میاد کم کم باید شاهد استفاده گسترده از شاهد ها باشیم.کاش فطرس هم تولید انبوه شده بود و در کنار شاهد عملیات میکرد. یک نکته مهم هم اینه که طبق اسناد ما اولین کشوری بودیم که در زمان جنگ تحمیلی از پهباد استفاده رزمی هم کردیم.هر چند در حد دوتا راکت ار پی جی.حالا هم قطعا میتونیم در کنار امریکا پیشتاز این عرصه باشیم.
 14. تنها نکته ابهام انگیز قدرت بالای انفجارهاست. با توجه به قدرت انهدام بالا میشه گفت اگر سدید باشه احتمالا همون بمب سدید هست که با توجه به حذف بخش راکتی و سوخت و.. وزن سر جنگیش بالاتره.واقعا تصاویر و به خصوص دقت فوق العاده بمباران ادمو به وجد میاره.
 15. میخواستم در مورد همین کلیپ صحبت کنم.دوستان متخصص بررسی کنن ببینن پهباد چی بوده. بعیده ارتش عراق پهبادهای رزمی چینی رو به کتایب سیدالشهدا داده باشه و از طرفی این گروه جزو گروه های بسیار نزدیک به ماست. و فیلم حمله دوسه تا از موشک ها یا بمب ها هدایت تلویزیونی دارن که ممکنه سدید باشه. دقت بمباران فوق العاده است و با اطمینان میشه گفت صد درصده. انشالله بسیار بیشتر از این استفاده بشه و با یک صدم قیمت موشک ها یا نیروی هوایی چند برابر اونها موفقیت عملیاتی داره.یک گروه سه چهار فروندی از این پهباد های مسلح به طورکامل میتونه یک عملیات روپشتیبانی کنه چون دقت اصابتش عالیه. تجهیزات تروریستها هم عمدتا تاکتیکالها و تانک ها و نفربرهای ساده است که به راحتی منهدم میشن. اتفاق مثبت دیگه امروز انهدام یک کاروان بزرگ دواعش بود که از اطراف حمص و منطقه شبه محاصره به سمت دیرالزور میرفتن.نیروی هوایی روسیه این عملیات رو انجام داده و مدعی هلاکت ۲۰۰قلاده داعشیه. فصل برگ ریزون شروع شده انشالله.