patak

Members
 • تعداد محتوا

  1,060
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  16

patak آخرین امتیاز شما در روز 25 مهر

patak شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

5,391 Excellent

6 دنبال کنندگان

درباره patak

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

285 نمایش های پروفایل
 1. واقعا حیف این تایپیک و سایت.داشتیم کارمونو میکردیما این بروزرسانی چی بود دیگه. دوستان متاسفانه اس دی اف اکثرمیادین نفتی شمال المیادین رو هم گرفته. گله ای به ارتش و مقاومت نکنید. امریکا و داعش با هم هماهنگن و بدون هیچ درگیری میادین رو تحویل اس دی اف میدن. از اینور تمام توانشون رو گذاشتن برای جنگیدن با ما و البته این چند روزه خوب نفله شدن. چاه های نفتی هم بمونه برای بعد از داعش و شاید اتفاقی که برای بارزانی و کرکوک افتاد در سوریه هم بیفته. بافتاین منطقه کاملا عربیه و اگر ارتش سوریه بوکمال رو تصرف کنه و در موضع قدرت باشه خیلی ها به سمت ارتش برمیگردن.
 2. ارتش سوریه بعد از المیادین دیروز موحسن وتمام روستاهای حد فاصل دیرالزور به المیادین رو فتح کرد. دواعش برای اولین بار غنیمت زیادی در المیادین جا گذاشتن. این یکی دو روزه مذاکراتی در قامشلی در جریانه و ظاهرا با وساطت روسها قراره اختیارات بیشتری به کردها داده بشه و حتی حرف از تصویب رسمی خودمختاری کرد های سوریه هم هست،در عوض هم دولت سوریه ظاهرا میخواد که کردها پیشروی بیشتری در دیرالزور نکنن و برخی مناطق عربی رو هم به دولت بسپارن.
 3. قطعا این طرز شهید شدن چیزی نیست که کسی ازش دفاع کنه.فرماندهانی که نقش اساسی در جنگ دارن نباید به این سادگی کشته بشن. اما در نهایت چنین فرماندهانی دلشون نمیخواد در بستر از دنیا برن.جنگ همیشه همینه میکشی و کشته میشی.ولی من هم با شما هم عقیده ام که این مدل شهید شدن بیشتر سهل انگاری خود ماست تا قدرت و ذکاوت دشمن. در نهایت ایشون در منطقه حویجه الصکر شهید شدن که تصرف این منطقه نقش مهمی در پیشروی به داخل شهر دیرالزور و شکست داعش داره.یک سر پل مهم هست. یکی دوباری هم ارتش تقریبا این منطقه رو گرفته اما با پاتک سنگین داعش مواجه شده. دواعش اینجا خیلی مقاومت میکنن.
 4. عصام زهرالدین به تنهایی پشت داعش رو در روزهای اوج خلافت شکست، در روزهایی که تعداد انتحاریهای داعش دو رقمی میشد شیر دیرالزور شهر رو حفظ کرد. این فرمانده فقط یک فرمانده نظامی نبود. اداره صد هزار نفر انسان در محاصره هم کار آسونی نبود. در روزهایی که حملات داعش به اوج خودش رسیده بود همگی اون کلیپ معروفو به یاد داریم که به سرباز سوری با چه جذبه ای گفت نترس و در خط مقدم درگیری ها جولان میداد. یک نیرو مخصوص به تمام معنا که تمام سربازانش حاضر بودند براش بمیرند حتی محبوب تر از نمر. عهد کرده بود که دیرالزور رو حفظ کنه و وفای به عهد هم کرد.شاید بعضی ها فکر کنن این فرمانده فقط متخصص دفاع شهری بوده اما ایشون در عملیات های دمشق و به خصوص عملیات در شهر حمص مثل یک شیر واقعی در کنار حزب الله بودند و باعث آزادی اون مناطق شدند. پیوند محکمی هم با حزب الله داشتند به خاطر عملیات دمشق و حمص ودر دیرالزور هم دوشادوش هم جنگیدن. واقعا کاریزمای خاصی داشت که نبودش احساس میشه.اما هنر مردان جنگی همینه.کشته شدن در میدان جنگ
 5. قضایای کرکوک بسیار مهم بود و برای عده ای ثابت شد بعضیا فقط تو محل خودشون لاتن و با یه تشر حشدالشعبی چطور دمشونو گذاشتن رو کولشون و رفتن. جاده کرکوک به اربیل دیدنی بود این چند روزه. آینده سیایی بارزانی هم عملا به خطر افتاده و مردک اسراییلی آخرای کارشه.
 6. هیچکس از مفاد اصلی توافق آستانه خبر نداره اما ترکیه با عنوان تضمین آتش بس در ادلب وارد این استان شده. واقعیت اینه که وحوش پذیرفتن که تشکیل دولت اسلامی و این چیزا خواب و خیاله و خوب میدونن که ارتش سوریه بعد از اتمام کار دواعش به سمت ادلب حرکت میکنه. به نوعی به نظر میاد وحوش به همین وضع موجود راضین و ما هم فعلا دنبال درگیری نیستیم.البته اینکه سرنوشت نهایی این منطقه چی میشه واقعا معلوم نیست و بعیده پشت میز مذاکره بشه براش کاری کرد اما ظاهرا فعلا آتش بس قراره اجرا بشه. مناطقی مثل جنوب سوریه پتانسیل بالایی برای آتش بس و مصالحه دارن.اون دسته از وحوشی هم که مایل به آتش بس نباشن قدرتشون پفکیه و به راحتی میشه سر جاشون نشوندشون. شمال حمص هم همین الان هم زمزمه های آتش بیش به گوش میرسه. در نهایت غوطه شرقی دمشق و ادلب و مناطق اطرافش معمای حل بحران سوریه هستن.
 7. شهر المیادین پایتخت نظامی داعش آزاد شد. ابوکمال آخرین پایگاه دواعش در سوریه هدف نهایی مقاومت...
 8. جاده الوکمال به المیادین به تصرف ما در اومده و با توجه به تصرف پل المیادین عملا ارتباط زمینی دواعش در شهر المیادین با شرق فرات قطع شده و ارتباطی با ابوکمال هم ندارن. عملادر نیمی از شهر محاصره شدن و تنها راه فرار فرات هست. در دیرالزور هم یکی دو گام دیگه تا محاصره کامل دواعش در شهر دیرالزور باقی مونده و انشالله امروز یا فردا محاصره اعلام میشه.
 9. رزمندگان حشدالشعبی کنترل خیابان های اصلی طوزخورماتور رو به دست گرفتن و نیروهای کرد فعلا گلوله باران کور انجام میدن. پ ک ک هم شکر اضافی خورده که در بغداد هسته های مخفی داریم و منتظر دستورن. از اونطرف حشدالشعبی هم شروطی رو برای عدم درگیری گذاشته که مهمترینش واگذاری کامل میادین نفتی،بازگشت به مرزهای قبل از بحران داعش،واگذاری ادارات و اماکن نظامی و فرودگاه و ... است. قطعا اگر درگیری رخ بده این کردها هستن که ضرر میکنن. فعلا دو طرف در ظاهر هم که شده سعی در آرام کردن نیروها دارن.
 10. ارتش سوریه تقریبا نیمی از شهر المیادین رو آزاد کرده و عملیات ادامه داره.حمایت هوایی روسها واقعا عالی بوده و دقیقا به روش امریکایی دارن دقیق و موثر از نیروهای زمینی حمایت میکنن.از اونطرف دواعش هم بیکار نشستن و گفته میشه نزدیک به هزار نفر از نیروهاشون رواز عراق به سمت المیادین آوردن.نیروهایی که اکثرا خارجی و ازبک و قزاق و چینی و غیره هستن. امروز در غرب حلب و محله الزهرا هم درگیری هایی بود که بعیده خطرساز و جدی باشه. ظاهرا طبق توافقات تروریست های مورد حمایت امریکا دارن مرز سوریه و اردن رو ترک میکنن و به زودی این مسیله به مرز عراق و گذرگاه التنف هم میرسه. این مدت بسیاری از این نیروها به صفوف ارتش سوریه پیوستند و عملا امریکا فهمید روی اسب مرده شرط بسته.بمباران های گاه و بی گاه حشد الشعبی و مقاومت و ارتش سوریه تاثیری در عزم مقاومت برای اتصال زمینی عراق و سوریه نداشت و عملا امریکا در برابر تدبیر ما وپیشروی سریع به طرف مرز عراق آچمز شد. امریکایی ها خیلی برنامه داشتند برای این منطقه و شرق سوریه و مرز عراق که الان واقعا سرگردان هستند.البته فعلا روی اس دی اف سرمایه گذاری کردن که اون هم مطمین باشید جواب نمیده.اس دی اف در مناطق عربی جایگاهی نداره خیلی و ارتش سوریه بعد از المیادین به راحتی به آنسوی فرات میره.
 11. دوست عزیز اکثر این نیروها دفاع وطنی و یا عشایر هستن که به دلیل کمبود نیرو در این محورها مستقر میشن. اینکه توافق آستانه هم این مناطق رو در زمره مناطق بدون درگیری حساب کرده بود هم مزید بر علته. شما شاید از ابتدای بحران سوریه پیگیر نبرد نبودین و نمیدونین ما چی تحویل گرفتیم و چی ساختیم.کسی منکر کاستی ها نیست و قطعا ما با یه تاخیر یکی دوساله یه سری تجربیاتو کسب کردیم اما واقعا الان وضع زمین تا اسمون فرق کرده.
 12. اولا لیست غنیمتی ها که اصلا سندیت نداره. ثانیا عقب نشینی یک گروه دلیل بر نتیجه گیری و بزدل دونستن یک ارتش نیست. به هر حال گاهی تاکتیک هایی هست که عقب نشینی رو توجیه میکنه.سهیل حسن بارها اینکارو کرده و کلی تلفات هم گرفته. خبر میدانی مهم پیشروی ارتش سوریه در شمال شهر دیرالزوره و بعد از آزادسازی روستای حطله دارن میرن برای محاصره دواعش در شهر دیرالزور.وحوش داخل شهر فریز بشن به مراتب بهتره تا بتونن جابجا شن.
 13. دوست عزیز عقب نشینی از یک روستا در جنگ انقدر عجیب و غریبه؟؟ نکنه فکر کردید النصره با تفنگ ساچمه ای و تیرکمون مگسی حمله میکنه که عقب نشینی از یک روستارو مفتضحانه میدونید... همین ارتش بارها در محاصره های وحشتناک ماه ها و سال ها مقاومت کرده و آخرین باری ام که غنیمتی سنگین داده ماجرای انبارهای مهمات مهین بوده.و الان مدت هاست که دیگه همچین اتفاقی نمیفته.
 14. ارتش سوریه بعد ازورود به شهر المیادین و تصرف بیشتر از نبمی از شهر با پاتک داعش عقب کشید یکی دوشب پیش و حالا داره آرام آرام پیشروی میکنه.همین حمله باعث شد که تک دواعش در محورهای سخنه و شولا فروکش کنه و دواعش به سمت المیادین برگردن. این وسط ترکها در ادلب با وحوش النصره کمی درگیر شدن و احتمالاتی هم هست که سدر فرات از طریق مرز ترکیه در ادلب عملیات کنه. خبر پاکسازی کامل مناطق شرقی حمص و حما رو که قطعا شنیدید.شاید براتون سوال باشه که دواعش موجود در منطقه چی شدن؟؟ جالبه که این وحوش با گذر از مناطق تحت تصرف ارتش خودشون رو به حما رسوندن و در مناطق شرقی حما که تحت تسلط النصره و رفقاست دارن پیشروی میکنن. اتفاقا این گروه آخر دواعش بسیار آبدیده و حرفه ای بودن و کلی ام تلفات از نیروهای ما گرفتن. حالا اینکه چطور عبور کردن از مناطق ارتش هم بماند اما تصمیم هوشمندانه ای بود. درگیری اینها با النصره خیلی به نفع ماست به خصوص که النصره این یکی دوروزه دوباره به مناطق ارتش در حما حمله کرد و یک روستا رو هم تصرف کرد. دواعش و النصره در جنوب دمشق و حجرالسود هم با هم درگیر شدن خوشبختانه. و در آخر اینکه خداروشکر اوضاع میدانی عالیه و فراتر از عالی حتی. نیروهای ارتش سوریه انقدر روحیه گرفتن که خودشون میتونن در مناطقی مثل حما حملات سنگین وحوش رو دفع کنند.حملاتی که چند سال پیش با شدت خیلی کمتری باعث سقوط ده ها شهر و روستا میشد.
 15. خبر فوری شهر المیادین در آستانه پاکسازی کامل قرار داره.برخی منابع دارن خبر پاکسازی رو اعلام میکنن.مقاومت دواعش از هم پاشیده و سرگردان هستند. با پاکسازی المیادین آخرین میخ به تابوت دواعش در سوریه زده میشه.