patak

Members
 • تعداد محتوا

  1,064
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  16

patak آخرین امتیاز شما در روز 25 مهر

patak شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

5,423 Excellent

6 دنبال کنندگان

درباره patak

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

326 نمایش های پروفایل
 1. نکته مهم و سوال مهم تر اینه که چرا پهباد صاعقه؟مگه چنتا کشور تو دنیا پهباد بال پرنده عملیاتی دارن؟؟ همین الانشم مهاجر شیش مسلح رو هم ما داریم.چرا لبه تکنولوژی پهبادیمون رو فرستادیم؟ البته این وسط نیمه پر لیوان حضور عملیاتی و پر تعداد انواع پهبادهای ما در نبرده که اگر همینیک موضوع هم در دکترین نظامی ما جا بیفته عالیه. یک نکته دیگه که به ذهنم میرسه کانکسیه که صهیونیست ها زدن.ظاهر کانکس خیلی درست نیست و شاید واقعا ساختگی و تله بوده باشه.با دقت نگاه کنید به کانکس. واقعا باورش سخته که ما پهبادیو به سمت اسراییل فرستاده باشیم و اصول حفاظتیو در مورد هدایت پهباد رعایت نکرده باشیم.اونم در برابر دشمنی مثل اسراییل که با موشک های دور ایستا خیلی راحت ایستگاه کنترلو میزنه.اونم در آسمان بی دفاع سوریه. به نظر من این اقدام یک تله بوده از طرف ما که با فرستادن صاعقه دنبال اهداف بیشتری بودیم اما همون یک فالکن نصیبمون شده.با توجه به اینکه صهیونیست ها میگن ایستگاه کنترل در تی ۴بوده شاید ما دنبال کشوندن صهیونیست ها به عمق بیشتر خاک سوریه بودیم که بتونیم خلبان اسراییلی رو هم اسیر کنیم.حتی بعضی گزارش ها بود که فالکن در عمق خاک سوریه زده شده و خلبان تونست تا جولان بره بعد ایجکت کرد.
 2. بگذارید هرچه میخوان سرو صدا و ادعا بکنن. اما اتفاقی که باید میفتاد افتاده.ریسک تلفات مجدد برای نیروی هوایی اسراییل بسیار سخته.این چند وقته مقاومت چند بار موشک های اسراییلی رو هم رهگیری کرده بود و اینبار به نظر میاد با طعمه کردن یک پهباد دنبال شکار بهتری بودیم. اینکه جنگنده نزدیک جولان مورد اصابت قرار گرفته هم خودش پیام های بسیاری داره.انشالله دوران بزن در رویی در سوریه هم رو به پایانه.
 3. عملیات به هیچ وجه متوقف نمیشه مگر با آزادی کامل فرودگاه و تامین امنیتش و محاصره وحوش در محور خناصر. قانون امتیازگیری در مذاکره دست پره.فراموش نکنید قوایی که الان در ادلب در حال جنگیدن هستن ظرف سه ماه نسخه داعش رودر سوریه پیچیدن و کمک های نظامی اردوغان نمیتونه خیلی پیشروی ها رو کند کنه. روس ها هم انقدر احمق نیستن که با تماس اردوغان پا پس بکشن و انصافا این چند ماهه اخیرو تمام و کمال حمایت هوایی کردن. دلیل بخشی از ضعف امروز وحوش در حما و ادلب هم همین بمباران های وحشتناکه. هم اکنون برخی منابع خبر میدن که ارتش وارد فرودگاه شده.
 4. الخوین آزاد شد و مسلحین به شدت تلفات دادن.متاسفانه ارتش سوریه در حمله امروز مسلحین چند اسیر هم داد اما با پاتک قدرتمندی که زد اکثر مناطقو دوباره پس گرفت. وحوش توان مقابله با نیروهای مشترک مقاومت و تایگرهارو به هیچ وجه ندارن.تمام توان توپخانه ای مقاومت الان در این محور متمرکزه.وحوش در هر روستایی که باشن مقاومت اونجارو شخم میزنه.شاید بتونن چند روز در یک منطقه مقاومت کنن ولی باید کلی تلفات بدن. ابوظهور یادآور مقاومت دوساله رزمندگان سوری هست و انشالله با آزادیش روحیه مقاومت بیشتر هم میشه. به احتمال زیاد فردا صبح تصاویر آزادی فرودگاه به دستمون میرسه.
 5. واقعا حیف این تایپیک و سایت.داشتیم کارمونو میکردیما این بروزرسانی چی بود دیگه. دوستان متاسفانه اس دی اف اکثرمیادین نفتی شمال المیادین رو هم گرفته. گله ای به ارتش و مقاومت نکنید. امریکا و داعش با هم هماهنگن و بدون هیچ درگیری میادین رو تحویل اس دی اف میدن. از اینور تمام توانشون رو گذاشتن برای جنگیدن با ما و البته این چند روزه خوب نفله شدن. چاه های نفتی هم بمونه برای بعد از داعش و شاید اتفاقی که برای بارزانی و کرکوک افتاد در سوریه هم بیفته. بافتاین منطقه کاملا عربیه و اگر ارتش سوریه بوکمال رو تصرف کنه و در موضع قدرت باشه خیلی ها به سمت ارتش برمیگردن.
 6. ارتش سوریه بعد از المیادین دیروز موحسن وتمام روستاهای حد فاصل دیرالزور به المیادین رو فتح کرد. دواعش برای اولین بار غنیمت زیادی در المیادین جا گذاشتن. این یکی دو روزه مذاکراتی در قامشلی در جریانه و ظاهرا با وساطت روسها قراره اختیارات بیشتری به کردها داده بشه و حتی حرف از تصویب رسمی خودمختاری کرد های سوریه هم هست،در عوض هم دولت سوریه ظاهرا میخواد که کردها پیشروی بیشتری در دیرالزور نکنن و برخی مناطق عربی رو هم به دولت بسپارن.
 7. قطعا این طرز شهید شدن چیزی نیست که کسی ازش دفاع کنه.فرماندهانی که نقش اساسی در جنگ دارن نباید به این سادگی کشته بشن. اما در نهایت چنین فرماندهانی دلشون نمیخواد در بستر از دنیا برن.جنگ همیشه همینه میکشی و کشته میشی.ولی من هم با شما هم عقیده ام که این مدل شهید شدن بیشتر سهل انگاری خود ماست تا قدرت و ذکاوت دشمن. در نهایت ایشون در منطقه حویجه الصکر شهید شدن که تصرف این منطقه نقش مهمی در پیشروی به داخل شهر دیرالزور و شکست داعش داره.یک سر پل مهم هست. یکی دوباری هم ارتش تقریبا این منطقه رو گرفته اما با پاتک سنگین داعش مواجه شده. دواعش اینجا خیلی مقاومت میکنن.
 8. عصام زهرالدین به تنهایی پشت داعش رو در روزهای اوج خلافت شکست، در روزهایی که تعداد انتحاریهای داعش دو رقمی میشد شیر دیرالزور شهر رو حفظ کرد. این فرمانده فقط یک فرمانده نظامی نبود. اداره صد هزار نفر انسان در محاصره هم کار آسونی نبود. در روزهایی که حملات داعش به اوج خودش رسیده بود همگی اون کلیپ معروفو به یاد داریم که به سرباز سوری با چه جذبه ای گفت نترس و در خط مقدم درگیری ها جولان میداد. یک نیرو مخصوص به تمام معنا که تمام سربازانش حاضر بودند براش بمیرند حتی محبوب تر از نمر. عهد کرده بود که دیرالزور رو حفظ کنه و وفای به عهد هم کرد.شاید بعضی ها فکر کنن این فرمانده فقط متخصص دفاع شهری بوده اما ایشون در عملیات های دمشق و به خصوص عملیات در شهر حمص مثل یک شیر واقعی در کنار حزب الله بودند و باعث آزادی اون مناطق شدند. پیوند محکمی هم با حزب الله داشتند به خاطر عملیات دمشق و حمص ودر دیرالزور هم دوشادوش هم جنگیدن. واقعا کاریزمای خاصی داشت که نبودش احساس میشه.اما هنر مردان جنگی همینه.کشته شدن در میدان جنگ
 9. قضایای کرکوک بسیار مهم بود و برای عده ای ثابت شد بعضیا فقط تو محل خودشون لاتن و با یه تشر حشدالشعبی چطور دمشونو گذاشتن رو کولشون و رفتن. جاده کرکوک به اربیل دیدنی بود این چند روزه. آینده سیایی بارزانی هم عملا به خطر افتاده و مردک اسراییلی آخرای کارشه.
 10. هیچکس از مفاد اصلی توافق آستانه خبر نداره اما ترکیه با عنوان تضمین آتش بس در ادلب وارد این استان شده. واقعیت اینه که وحوش پذیرفتن که تشکیل دولت اسلامی و این چیزا خواب و خیاله و خوب میدونن که ارتش سوریه بعد از اتمام کار دواعش به سمت ادلب حرکت میکنه. به نوعی به نظر میاد وحوش به همین وضع موجود راضین و ما هم فعلا دنبال درگیری نیستیم.البته اینکه سرنوشت نهایی این منطقه چی میشه واقعا معلوم نیست و بعیده پشت میز مذاکره بشه براش کاری کرد اما ظاهرا فعلا آتش بس قراره اجرا بشه. مناطقی مثل جنوب سوریه پتانسیل بالایی برای آتش بس و مصالحه دارن.اون دسته از وحوشی هم که مایل به آتش بس نباشن قدرتشون پفکیه و به راحتی میشه سر جاشون نشوندشون. شمال حمص هم همین الان هم زمزمه های آتش بیش به گوش میرسه. در نهایت غوطه شرقی دمشق و ادلب و مناطق اطرافش معمای حل بحران سوریه هستن.
 11. شهر المیادین پایتخت نظامی داعش آزاد شد. ابوکمال آخرین پایگاه دواعش در سوریه هدف نهایی مقاومت...
 12. جاده الوکمال به المیادین به تصرف ما در اومده و با توجه به تصرف پل المیادین عملا ارتباط زمینی دواعش در شهر المیادین با شرق فرات قطع شده و ارتباطی با ابوکمال هم ندارن. عملادر نیمی از شهر محاصره شدن و تنها راه فرار فرات هست. در دیرالزور هم یکی دو گام دیگه تا محاصره کامل دواعش در شهر دیرالزور باقی مونده و انشالله امروز یا فردا محاصره اعلام میشه.
 13. رزمندگان حشدالشعبی کنترل خیابان های اصلی طوزخورماتور رو به دست گرفتن و نیروهای کرد فعلا گلوله باران کور انجام میدن. پ ک ک هم شکر اضافی خورده که در بغداد هسته های مخفی داریم و منتظر دستورن. از اونطرف حشدالشعبی هم شروطی رو برای عدم درگیری گذاشته که مهمترینش واگذاری کامل میادین نفتی،بازگشت به مرزهای قبل از بحران داعش،واگذاری ادارات و اماکن نظامی و فرودگاه و ... است. قطعا اگر درگیری رخ بده این کردها هستن که ضرر میکنن. فعلا دو طرف در ظاهر هم که شده سعی در آرام کردن نیروها دارن.
 14. ارتش سوریه تقریبا نیمی از شهر المیادین رو آزاد کرده و عملیات ادامه داره.حمایت هوایی روسها واقعا عالی بوده و دقیقا به روش امریکایی دارن دقیق و موثر از نیروهای زمینی حمایت میکنن.از اونطرف دواعش هم بیکار نشستن و گفته میشه نزدیک به هزار نفر از نیروهاشون رواز عراق به سمت المیادین آوردن.نیروهایی که اکثرا خارجی و ازبک و قزاق و چینی و غیره هستن. امروز در غرب حلب و محله الزهرا هم درگیری هایی بود که بعیده خطرساز و جدی باشه. ظاهرا طبق توافقات تروریست های مورد حمایت امریکا دارن مرز سوریه و اردن رو ترک میکنن و به زودی این مسیله به مرز عراق و گذرگاه التنف هم میرسه. این مدت بسیاری از این نیروها به صفوف ارتش سوریه پیوستند و عملا امریکا فهمید روی اسب مرده شرط بسته.بمباران های گاه و بی گاه حشد الشعبی و مقاومت و ارتش سوریه تاثیری در عزم مقاومت برای اتصال زمینی عراق و سوریه نداشت و عملا امریکا در برابر تدبیر ما وپیشروی سریع به طرف مرز عراق آچمز شد. امریکایی ها خیلی برنامه داشتند برای این منطقه و شرق سوریه و مرز عراق که الان واقعا سرگردان هستند.البته فعلا روی اس دی اف سرمایه گذاری کردن که اون هم مطمین باشید جواب نمیده.اس دی اف در مناطق عربی جایگاهی نداره خیلی و ارتش سوریه بعد از المیادین به راحتی به آنسوی فرات میره.
 15. دوست عزیز اکثر این نیروها دفاع وطنی و یا عشایر هستن که به دلیل کمبود نیرو در این محورها مستقر میشن. اینکه توافق آستانه هم این مناطق رو در زمره مناطق بدون درگیری حساب کرده بود هم مزید بر علته. شما شاید از ابتدای بحران سوریه پیگیر نبرد نبودین و نمیدونین ما چی تحویل گرفتیم و چی ساختیم.کسی منکر کاستی ها نیست و قطعا ما با یه تاخیر یکی دوساله یه سری تجربیاتو کسب کردیم اما واقعا الان وضع زمین تا اسمون فرق کرده.