patak

Members
 • تعداد محتوا

  1,001
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  4

patak آخرین امتیاز شما در روز 17 تیر

patak شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

4,871 Excellent

4 دنبال کنندگان

درباره patak

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

133 نمایش های پروفایل
 1. یا ما ضعف دیپلماسی داریم یا روسها بسیار دندون گرد و خبیثن. البته ممکنه هردوش هم باشه.سال هاست که روسها دنبال ار کیو هستن و ما میتونستیم بهترین بهره رو ببریم از این موضوع.و اینکه چه چیزی در ارکیو روسها رو انقدر مشتاق کرده واقعا جای سواله.
 2. دوست من هر آتشبار شامل ۴پرتابگره.در تصویرم مشخصه که چهارپرتاب گر وجود داره. پس این یک اتش باره و ممکنه سه اتشبار دیگه در مناطق دیگه ای مستقر شده باشن که عقلانیش هم همینه. استقرار ۱۶پرتابگر تو یک منطقه اصلا عقلانی نیست
 3. برخی تحلیل ها میگه ممکنه سهیل حسن و ارتش سوریه بزرگترین لقمه جنگ سوریه تا به اینجا رو بردارن. چند روز پیش گفتم که جهت پیشروی ها در روزهای اینده میتونه تا حدودی استراتژی نمر رو مشخص کنه.دیروز و امروز تایگرها کمی متمایل به جنوب شدن و اگر به نقشه نگاه کنید میبینید با اتصال تایگرها به السخنه از طریق جاده و همینطور ادامه حرکت نیروها از جنوب به السخنه عملا مساحت بزرگی از نیروهای داعش در محاصره قرار میگیرن که تمام شرق حما و حمص رو شامل میشه. لقمه بزرگیه اما اگر این منطقه تصرف بشه عملا بالاخره یه کشور با دولت قانونی سوریه از لحاظ جغرافیایی به وجود میاد. امروز روسها کوبیدن السخنه رو اغاز کردن ودر اولین اقدام مقر فرماندهی وحوش رو بمباران کردن.
 4. مدیریت شلخته ما باعث همچین اتفاقاتی میشه که ماک اپ ها رها میشن و بعدا احتمالا تلدیل به ضایعات.سر ماک اپ قاهر هم دقیقا همین داستان بود. ظاهرا دوستان بعد از اتمام کارشون با ماک اپ و رفتن به مرحله بعدی اونو دور میندازن که کار درستی نیست.حداقل نباید ازش تصویری بیرون بیاد.
 5. درسته که باور ۳۷۳در بهترین حالت مشابه اس ۳۰۰ خواهد بود اما توسعه همین سیستم بهتر از خرید اس ۴۰۰ و سالها باج خواهیروسها و اونهمه داستانه.میتونیم کمیت روبیشتر کنیم و با سرمایه گذاری کم کم به کیفیت هم برسیم. سالها سابقه خرید تسلیحات از روسها به ما ثابت کرده تکیه به توان خودمون خیلی بهتره. الان تو ایران انصافا تو بحث رادار و سوخت موشک و برد و اینجور چیزا پیشرفتمون عالی بوده.باقی گلوگاه ها هم با سرمایه گذاری درست بر طرف میشه.به قول خودتون بیس اس ۴۰۰ و اس ۳۰۰ مشابهه و تفاوت در برد موسکها و رادارها و هوشمندی سیستم هاست.
 6. فاصله نیروها از السخنه به کمتر از ده کیلومتر رسیده.انشالله تا آخر هفته اتفاقات مهمی میفته.تایگرهای سوریه هم دارن طبق استراتژی همیشگی عمل میکنن و یکم مسیرو کج کردن تا دواعش رو بین خودشون نیروهای کردی منگنه کنن و با شبه محاصره مناطق وسیعی رو ازاد کنن.در مورد سویدا و شرق دمشق محاصره کامل نشده و ارتش باریکه ای رو باز گذاشته برای عقب نشینی از منطقه. پیشروی در عمق عین ترما ادامه داره و انگار ارتش سوریه فهمیده کلید ازادی جوبر در فتح عین ترماست.مثل عملیات برزه و قابون. ظاهرا الان خطوط تغذیه و تونل های وحوش در جوبر به عین ترما وصله که ارتش تمام توانشو تو این منطقه گذاشته. تا کردها در الرقه سرگرم هستن مقاومت باید راهشون رو به سمت جنوب سد کنه و با توجه به سرعت پیشروی ها این امر امکان پذیره.
 7. تنها یک گام تا محاصره و آزادسازی نزدیک به پنج هزار کیلومتر مربع ازخاک سوریه در شرق دمشق باقی مونده که درنقشه بالا مشاهده میکنید.این منطقه دارای ارتفاعات پر شماریه که بهترین کارمحاصره منطقه است.تجربه نشون داده وحوش در اینجور محاصره ها نمیمونن و منطقه رو خالی میکنن. نکته جالب اینه که دیروز فرمانده نیروهای تروریستی در بادیه شرق دمشق که امریکا مستقیما حمایتشون میکنه با نیروهاش خودش رو تسلیم ارتش کرد و قراره از این به بعد کنار ارتش بجنگه. اما نکته جالب درمورد سهیل حسن و محور عملیاتیش اینه که ممکنه زودتر از سایر نیروها به دیرالزور برسه و عملا راه پیشروی کردها به سمت پایین رو هم ببنده. یک حرکت ضروری دیگه هم پیشروی از جنوب خناصر به سمت تدمر هست که دوباره دواعش درماحصره قرار بگیرن و منطقه وسیعی آزاد بشه. دوسه روزی بود که عملیات ها متوقف شده بود اما با شروع مجدد حملات تا چند روز آینده میشه تحلیل بهتری کرد حرکت ارتش رو.
 8. دوستان مطلع یک توضیحی در مورد rcs همین قاهر میدن لطفا.یعنی طراحی تقریبا شبیه به پنهانکار ها و انتقال سلاح به محفظه داخلی و ... نتونسته تو این زمینه حداقل قاهر رو به ۴.۵های اروپایی که تمام سلاح هاشون بیرون هست نزدیک کنه. تو بحث آلیاژ بدنه و استفاده از رنگ های مخصوص اینا که کسی چیزی نمیدونه اما شکل ظاهری و مولفه های پنهانکاریو اساتید توضیح بدن لطفا
 9. یک نکته مهم اینه که اصولا ماموریت این موشک ها زدن یک خانه یا ساختمان کوچک وسط یک شهر نیست.موشک های بزرگ مثل شهاب و سجیل برای زدن پایگاه های بسیار بزرگ و شهر ها و پالایشگاه ها و این موشکهای سری فاتح برای اصابت دقیق تر به همین اهداف طراحی شدن.مثلا خلیج فارس که هم خانواده همین فاتح و ذوالفقار هست قراره یک ناو هواپیمابر با اون جثه رو بزنه. البته که تو تمام تصاویر پیداست خطای موشک ها چند متری بوده.حالا شما تصور کنید تو زدن یک پالایشگاه چند متر اینور و اونور خیلی تفاوت نداره.یا مثلا برای یک فرودگاه هدف هرچی که باشه چند متر خطا باز هم منجر به خسارت میشه. همین افزایش برد تا ۷۰۰کیلومتر برای دقیق ترین موشک بالستیک ما یک کار عظیمه.
 10. تو عملیات دیروز سویدا و شرق دمشق نیروهای ویژه روسیه حضور داشتن و مستقیما به توپخانه و بالگردهای روس گرا میدادن.بحث توافقنامه مربوط به درعا و نزدیک جولان اشغالی است که ارتش بعد از دفع هجوم وحوش به البعث حالت تهاجمی گرفته بود. در شرق دمشق و شمال شرق سویدا انشالله اگر از جبل محکول به شمال سد زلف نیروها وصل شن مساحت خیلی بزرگی آزاد میشه. پیشروی های اخیر ارتش سوریه باعث شد گه بعد از پنج سال بالاخره بیشترین درصد تشلط بر خاک سوریه هم به دولت سوریه برسه. با پیشروی های دیروز و انشالله امروز مساحتی نزدیک به ۵هزار کیلومتر مربع آزاد میشه که یک رکورد هست.
 11. پیشروی ارتش سوریه در مناطق تحت تسلط تروریستهای تحت حمایت امریکا در شرق دمشق و ریف شرقی سویدا. پیشروی ها خیلی خوب بوده و چندین ارتفاع مهم پاکسازی شده. یه توضیحی هم بدم که این مرحله دوم عملیات فجر کبیردر واقع مربوط به شرق دمشق و سویدا است. اما در مورد عملیات تدمر دلیل حضور حزب الله نوع خاص جغرافیای منطقه است.انشالله که نیروهای عراقی هم تعدادشون بیشترمیشه.
 12. ارتش سوریه آغاز فاز دوم عملیات در صحرای سوریه رواعلام کرد.تعداد زیادی سامانه توس و اوراگان در اطراف تدمر و آراک مستقر شدن. احتمالا استراتژی نبرد لاذقیه رو ارتش دوباره میخواد تکرار کنه.تپه به تپه رو پودر کنن و برن جلو.انشالله به زودی به السخنه میرسیم. اخباری از پیشروی های ارتش هم منتشر شده که تا شب میشه دقیقشو اعلام کرد
 13. شاید این حرف برای خیلی ها ناخوشایند باشه اما مطمینم همین الان اگر در سرتاسر سوریه انتخابات آزاد برگزار بشه بشار اسد رای بالای ۷۰درصدی داره. کسانی که قبلا سوریه رو دیدن میدونن که اکثریت اهل سنت سوریه نه تنها تندرو نیستن بلکه خیلی هم کندرو هستن و کاملا مخالف وهابیت و سلفی گری و این دست تفکرات.بین علوی ها ودروزی ها و مسیحی ها هم که وضعیت کاملا مشخصه. حجم انبوه تروریست های وارداتی به سوریه بر خلاف عراق کاملا نشون میده که پایگاه مردمی وهابیت و سلفی گری درسوریه خیلی محکم نیست.تمام اختلاف ما و غرب در حل سیاسی بحران سوریه هم سر همین موضوع انتخابات بدون پیش شرطه که اونا میگن بشار اسد نباشه و ما میگیم به عنوان دولت مستقر باید بتونه شرکت کنه. متاسفانه بعضی ها از سر ناآگاهی میگن که اگر بشار محبوبه پس چرا نصف سوریه دست مخالفینه.باید گفت ازلحاظ جمعیتی هفتادتا هشتاد درصد جمعیت سوریه کنونی در مناطق دولتی زندگی میکنن. و اکثریت قاطع پناهجویان سوری هم از شهرهای تحت کنترل تروریستها فرار کردنو حالا خیلیاشون دارن برمیگردن. البته اگر بشار نباشه روزی افرادی مثل سهیل حسن به شدت محبوب هستن و سهیل حسن هم نشون داده رابطه خوبی با نیروهای مقاومت داره واکثرا عملیات هاش مشترکه. اما با این وضعیت ما پیش شرط میگذاریم نه غرب و اعراب.
 14. ارتش سوریه به فاصله کمتراز ۱۵کیلومتری شهر السخنه رسیده و تنها مانع بزرگ ارتفاعات غرب السخنه هست که اگرارتش براین ارتفاعات و شهر مسلط بشه تا خوددیرالزور هیچ مانعی وجود نداره و تخته گاز میشه تا شهر رفت.در این محور بالگردهای روسی عالی پشتیبانی میکنن و تپه به تپه دواعش رو عقب میرونن. از طرف دیگه ارتش سوریه قصد داره مشابه کاری که در شرق خناصر انجام داد رو در شرق حمص و حما انجام بده و با یه حرکت از گاز انبری دواعش رو در حالت محاصره و مجبور به ترک منطقه بکنه. ما تا همینجای جنگ به دو هدف اصلی رسیدیم.اولا اتصال زمینی سوریه به عراق و لبنان و دوما تثبیت کامل جایگاه اسد در سوریه. علت اصلی اختلافات بین قطر و سایر کشورهای عربی و ترکیه و امریکا و بعضی کشورهای اروپایی با امریکا و اعراب دقیقا همینه.برای اولین بار با صراحت میگم ما بعد از پنج سال نبرد سخت و نفس گیر پیروز جنگ در سوریه هستیم.دیگه باقی تلاش امریکا نهایتا در کوچک کردن سوریه و ایجاد منطقه کردی برای تحت فشار قرار دادن ایران عراق ترکیه و سوریه و اینجور کارهاست. اعراب هم همدیگه رو مقصر میدونن و افتادن به جون هم. نگران سهم خواهی بیشتر روسها و این چیزام نباشید.ما سهم خودمون رو میگیریم.
 15. نکته مهم در مورد سلاح انفرادی فقط ظاهر خوب نیست.مهم اینه که این سلاح در عمل چقدر میتونه در میدان نبرد کارایی داشته باشه.وقتی بحث آلیاژ میشه یعنی این سلاح بتونه سه چهار خشاب رو پشت هم شلیک کنه و اتفاقی نیفته.چیزی که در اسلحه های روز دنیا دیده میشه.باید دید ایا این سلاح بر خلاف ژ ۳ که مدام گیر میکنه روون هست یا نه.البته که با کمک وزارت دفاع بسیاری از این ایرادها قابل رفعه.