mellon

Members
 • تعداد محتوا

  40
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

66

درباره mellon

 • رتبه حساب کاربری
  سرباز یکم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ????????
 • Interests
  ???? ????? ????? ????? ????? ? ???? ??????

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

623 نمایش های پروفایل
 1. با سلام با درنظر داشتن تمام موارد مورد اشاره توسط جناب alalal . وتشکر بابت توضیحات کامل ایشون شایدم بشه این احتمال رو داد که ترکیه به خاطر بحران اقتصادی اخیرش(اقتصاد پاشنه اشیل ترکیه) که به نوعی جنگ ارزی امریکا برای گوشمالی دادنش بود که حد خودش رو بدونه. که از روی بد شانسی با جنگ اوکراین و افزایش قیمت انرژی هم همراه شد. حالا به نظرتون چه وزنه ای سنگین تر از صهیونیستها برای میانجی پیش امریکا تا شاید بتونن به کاهش تنش پیش اومده کمک کنن و از این مصیبت خارج بشن. حتی اگه این کار باعث از دست رفتن وجهه اشون پیش ملت های مسلمان باشه البته بیشتر پیش خودشون . با توجه به حمایت چند وقت پیش ترکیه از ادعای امارات در مورد جزایر ایرانی که فقط دلیل اقتصادی داشت این ظن قویتر میشه.
 2. با عرض سلام در مورد پاسخ موشکی سپاه به پایگاه اربیل چند نکته رو عرض کنم. اول اینکه ما نباید اقدامات تروریستی این رژیم رو هرچند کوچک که بر علیه منافع کشورمون صورت میگیره بدون هیچ گونه نگرانی ای با سند و مدارک موجود به جا مانده به سرعت رسانه ای کنیم . بخصوص از صدا و سیما (با توجه به حملات مکرر و گستاخانه و عدم پاسخ همتراز ما برای مثال حمله به سوله پهپای ماهیدشت). کمترین حسن اش اقناع عمومی مردم کشورمون میتونه باشه برای پاسخ به تجاوز . دوم زمان ما رو برای پاسخ قاطع به هر شرارتی در اینده کوتاه تر میکنه.(اقدامی برای رفع ضعف ذاتی ما در حوزه رسانه...) دوم نظر به بیانیه سپاه در این عملیات با حتمال قوی میشه گفت که این پاسخ ربطی به شهادت دو پاسدار ما در سوریه نداشته و ریشه در اقدامات اخیر این رژیم بر علیه ما خصوصا ازین مراکز مورد هدف گرفته داره . گرفتن انتقام خون این عزیزان هنوز روی ست ما مونده انشاءا...هرچه زودتر این کار محقق بشه اونم به صورت علنی و با شدت تمام سوم فشار از طریق دیپلماتیک و سیاسی بر اقلیم و بعد دولت مرکزی برای گرفتن تضمین عدم تکرار و قطع همکاری با طرف های خارجی بخصوص موساد در رابطه با حملات و خرابکاری های ضد منافع ملی. نکته اخر ( چرا باید همیشه دستگاه های نظامی و امنیتی جور بقیه دستگاه های دیگر مملکت رو بکشن ؟ نقش ضعیف وزارت خارجه و بعد پیگیری قوای مقننه و قضاییه کاملا مشهوده )
 3. با تشکر از برادر MR9 واساتید دیگر میلیتاری بابت این موضوع (پیگیری و بررسی تحولات دشمن در حوزه نظامی) امیدوارم عزیزان نظامی الاخصوص دست اندرکاران نیروی هوایی (البته بنده هرگز نافی زحمات شبانه روزی بسیاری از برادران این نیرو ها در زمینه های کاری خودشون نیستم . منظورم کسانی هست مسئولیت هدف گذاری کلان در این حوزه هستند که تا امروز یه برنامه جدی دراین نیرو بجز طرح های تاریخ گذشته یا موازی که فقط باعت حدر رفتن زمان و منابع در این نیرو شده)حداقل ذره ای دغدغه های برادران دلسوز میلیتاری رو که برای پشرفت هرچه بیشتر کشور بی حقوق و مزایایی و بدون چشم داشتی از وقت و زندگی خودشون میزنن و اطلاع رسانی میکنن . داشته باشن با توجه به شرایط حساس کشور در منطقه و دشمنان منطقه ای و فرا منطقه ای که هر روز با یه نوع خرید یا نمایش سلاح حرص و طمع اشون رو نسبت به این مرز و بوم آَشکار و پنهان نشون میدن. کمترین انتظار از این عزیزان داشتن برنامه ای جامع برای تحول اساسی در نیروی هوایی (و نه نمایشی مثل ساخت چند فروند جنگنده نیم قرن پیش یا خرید چند ده فروند جنگنده اونم از روی ناچاری. چون از زمان شکل گیری این نیرو در جهان همیشه نوک پیکان افندی و پدافندی کشور ها بوده. و البته امروز این نقش بسیار استراتژیک و پر رنگ دیده میشه) این نقشه جامع باید تمامی سطوح این نیرو رو در بر بگیره( شامل جذب نیروی انسانی مجرب - تحول و بروز کردن اموزش پایه - و خرید جنگنده و لجستیک سوخت رسان و اموزشی و گشت دریایی و ...صورت بگیره. در مورد تامین مالی این پروژه نوسازی نظامی (هم با توجه به پنچره رفع تحریم تسلیحاتی باز شده ) خدمت دوستان عرض کنم که در طول این چهل سال انقلاب همیشه نیروهای نظامی با کمترین مقدورات و بودجه(مقایسه بودجه ما و کشورهای کوچک عربی دیگه اسراییل به کنار) بیشترین امنیت رو برای کشور تامین کردن .در این زمان دیگه نوبت سایر بخش های کشوره تا برای ادامه این امنیت پایدار هزینه بدن وگرنه شرنوشتی مثل عراق سوریه لیبی...در پیش ما مسجله . در این زمینه بایدنخبگان و خواص نظام و عوام مردم باید توجیه بشن. امیدوارم توانسته باشم منظورم رو روشن بیان کنم .هرچند طولانی شد شرمنده . بازم از همه ی عزیزان سپاس گذارم
 4. با سلام بسیار عالی ممنونم از شما و زحمتی که کشیدید، اگر چه یک مثبت کفایت نمی کنه... انشاءالله هرچه زودتر با تمرکز بر استراتژی ضربه دوم ، در راستای تقویت بازدارندگی شاهد بکارگیری زیردریایی های استراتژیک حامل موشک بالستیک در کشور باشیم.
 5. با سلام با سپاس از آقا مهران عزیز بالاخره بعد از سالها یه حرف منطقی بابت این داستان غمبار شنیدیم.هر چند بیشتر اوقات شنیدن حقیقت متاسفانه تلخه. و اما از دلایل عدم اعلام این سانحه توسط مسئولین مربوطه بنظر من شاید بزرگی این سانحه در اون زمان حساس و شهادت فرماندهان عالی رتبه همزمان با هم بوده .جوری که با نا معلوم گذاشتن این سقوط با علم به قصور خلبان بعد از بررسی سانحه جارو رو برای خرابکاری و عمدی بودن سقط باز بزارن تا شاید این سانحه عظیم به پای یه قصور کوچک خلبان نوشته نشه.
 6. با عرض سلام جناب alala دوست عزیز با توجه به این تست مرحله اول ماهواره بر( با این ابعاد) و آن هم (در یک دهه قبل ) عدم ادامه پروژه چی بوده؟ (با فرض بر ادامه ندادن پروژه ) 1 - عدم اراده سیاسی دولت و در نتیجه نبود بوجه ادامه کار ؟ 2 - مشکلات مربوط به خود ماهواره بر در صورت ادامه پروژه 3 - فاصله میان پیشرفت در ساخت ماهواربر با عدم توانایی ساخت ماهواره متناسب؟ 4 - اساسا برنامه برای ساخت موشک قاره پیما بوده و محرمانه در جریانه؟ ممنون میشم از پاسختون
 7. باسلام شاید من اشتباه فهمیده باشم چند وقت پیش مستندی درباره این عملیات بود(البته درست مطمئن نیستم )می گفت یکی از فانتوم ها در اثر برخورد انفجاربمب های خودش دچار نقص فنی میشه و اجبارا توی سوریه میشینه . و بعدش یه تیم تعمیر با سی 130سی میره سوریه بعد از رفع نقص اون فانتوم (حدود یک ماه بعد)قراره از همون مسیر حمله برگرده ایران ولی با اسرار خلبان مستقیم از روی بغداد برمیگرده ... شایدم مربوط به یه عملیتات دیگه باشه دقیق نمی دونم اساتید محترم بهتر در جریان هستند.
 8. با تشکر از جناب MR9 بابت پست های همیشه پربار و البته درس اموز فکر کنم به موضوع زیاد هم مربوط نشه. تو عملیات حمله به H3 یکی از فانتوم ها توی سوریه فرود اومد به خاطر برخورد ترکش بمب های خودش بود
 9. با شما در کل موافقم .این چیزیه که کاملا روشنه اما در طرف مقابل این باعث نشده که مدیران حوزه های استراتژیکی یا بخش های تکنیکی کم کاری شون رو تنها با بیان دیدگاه های ایدولوژیکی صرف پر کنن چیزی که متاسفانه برای ما یه رویه کلیشه ای و ثابت در اومده . کاش عزیزان مسئول ما کمی اونا یاد درس میگرفتن . بحرحال ممنون از پاسختون .
 10. دوست عزیز : نظر بنده در مورد دیدگاه ایدئولوژیک به رابطه ما وغرب فقط مختص عقیده من نیست و از طرف مقابل هم به عینه دیده میشه . این دیدگاه فارغ از درستی یا اشتباه بودن نافی از قصور و کم کاری های ما در سطح تاکتیکی ویا تکنیکی به هیچ وجه ممکن نیست و نمیشه. منم قبول دارم که این دیدگاه نمی تونه ونباید این کاستی های مارو در سطوح پایین تر بپوشونه .
 11. با سلام خدمت اساتید سایت باید توجه داشت که درگیری ما و اسراییل اصولا (ایدئولوژیکه) مخاصمه بین حق و باطله مابقی داستان همش بهانه اس.پس شروع درگیری ما و این رژیم جعلی یعنی براودن آرزویی که داشتن اونم کم کردن شر ما از سر راهشون استیلای تمام قد بر جهان واسه همیشه اس . اسراییل تنها یکی از نوکهای پیکان جبهه ی مقابل ماست.و با اطمینان خاطر روشنه که در پشتیبانی ازین رژیم سنگ تموم میزان از هر نظری که فکرش رو بکنی چه به صورت اشکار و چه پنهان(فقط خدا میدونه که تا الان چندتا برنامه برای ما چیدن چه از داخل کشور یا از خارج...) .حتی ممکنه با ائتلاف باهاش با ما مستقیم وارد جنگ بشن. قبل از پاسخ ما باید در نظر بگیریم که اگه کار به اونجا بکشه بزرگترین ضعف این رژیم و کل غرب درگیریه فرسایشی و صد البته تلفات انسانی زیاده. بنابراین باید جوری بریم جلو که توان حفظ و ادامه جنگ روداشته باشیم . 1- پاسخ اول ما باید انقدر حساب شده باشه که با کمترین حمله از هر لحاظ خصوصا (موشکی) بیشترین خسارت رو به طرف مقابل بدیم جوری که کمر راست نکنه .ترجیحا شلیک از پایگاه های موشکی که قبلا شناسایی شدن یا سکو های متحرک .( شناسایی کمترین پایگاه زیرزمینی) 2-ابتدا هماهنگی کامل با جبهه مقاومت دوم آمادگی و تقویت این جبهه از تمام جهات تا اونجا که در توانمون هست. تا در قدم اول هر گروهی از مفاومت ابتدا با توان حفظ بقا خود دوم بتونه برای نبرد اقدام کنه.
 12. بسم ا... البته بزرگان سایت بهتر میدونند . به نظر بنده باید یه برنامه جامع برای نوسازی نیروی هوایی داشت.این برنامه هم فقط خرید جنگنده نیست .شاید با خرید شروع بشه ولی به تدریج باید تمام سطوح رو در بر بگیره(آموزش جذب نیرو زیرساخت وغیره) . برای خرید هم تمام پرنده ها عمرشون سر اومده اینکه تا حالا حضور دارن دیگه از غیرت بچه های این نیرو نشات میگیره.شاید با یه جنگنده چند منظوره مثل سوخو30 اس ام شروع کنن .همزمان برای پرنده های ترابری و رادارهوایی و آموزشی هم تنها گزینه امروز خریده فارغ از تلاش برای ساخت البته اونم باید به کمک یه کشور دیگه چه با انتقال تکنولوژی یا ساخت مشترک باشه تا هرچه زودتر به نتیجه برسه. باید همزمان از چین هم غافل نشد مثل خرید هواپیما های ترابری .تا شاید اگه روسها تاقچه بالا بزارن از این ور به در بسته نخوریم. و در آخر : که اول باید فکری براش کرد بودجه نظامی کشوره که نتنها جواب گو نیست بلکه مشکل اصلی اونه اونم به مجلس برمیگرده باید 2 یا چند برابر بشه. انشاالله
 13. با سلام شاید ابتدا امر بی ربط به نظر بیاد. یکی از ابزارهای فشار ایران به ترکیه میتونه بستن بازار ایران روی مسنوجات بخصوص البسه باشه . صادرات (قاچاق لباس از ترکیه پارسال بیش از 3 میلیارد دلار بوده اقلام دیگه مثل پارچه پرده و... تا 5 میلیارد براورد شده ) .با این اوضاع بحرانی لیر ترکیه فشار خوبی بهشون میاره .حداقل بعنوان اولویت چندم میشه به کار بست.
 14. سلام با تشکر از جناب Navard این نزدیک ترین پیش بینی به واقعیت با توجه به موارد معرفی شده اخیر از تسلیحات پدافند کوتاه برد ناوچه نسل بعد سینا و نسل های در حال ساخت شناورهای سنگینتر نیروی دریایی هست.یادمون نره کم حرص نخوردیم واسه نقصان پدافند شناورهای نیروی دریایی... جای تشکر ویژه داره از عزیزان مسئول دست اندرکار این پروژه ها در تمامی سازمان های درگیر .من شخصا دست تک تک شون رو میبوسم.
 15. بسم ا... نکته ای که در مورد سامانه ناشناس کوتاه برد به چشم میاد. اول اینکه هنوز تکمیل نشده و برای تست زیر سامانه هاش تو رزمایش اومده احتمالا بیشتر تست های رادار و... وگرنه فیلمی از شلیکش بیرون میومد.و روش تبلیغات میکردند. دوم با توجه به فرم سکوی راداریش احتمال اینکه یه نمونه دریایی باشه خیلی بیشتره. بازم باید صبور بود تا بعد ببینیم چی از اب در میاد