alala

Editorial Board
 • تعداد محتوا

  2,175
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  10

alala آخرین امتیاز شما در روز 25 خرداد

alala شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

7,353 نشان معرفت

درباره alala

 • رتبه حساب کاربری
  سرگرد

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. در مورد فیلمها هر چه بیشتر میگذره به نظر لحن ها و اطلاعات به تله بودن حادثه بیشتر آدرس میده: اگر به یاد داشته باشید در خبرهای اولیه موکدا مرکز هرمزگان اعلام میکرد ما خدمه هر دو کشتی را نجات دادیم و 21 نفر کشتی دوم را هم. گویا کشتی دوم که کشتی معروف ماجرا هست یکساعت بعد اعلام حادثه کرده. ( ما اپراتور ژاپنی را ملاک قرار میدیم که اشاره میکنه اشیا پرنده به کشتی حمله کردند ) در این حین مرکز هرمزگان به گشتی های ایرانی سپاه و ارتش و نجات که قبلا در موقعیت ارسال شده بودند برای نفت کش اول و با توجه به مرزهای آبی خودمون اعلام حادثه کشتی دوم را میکنه. قایق های ما (گشتی سپاه شاید) به سمت کشتی دوم برای نجات میرن بدون اطلاع از اینکه ناو امریکایی خدمه این کشتی را گرفته و قبلا به کشتی ژاپنی خودش را رسونده. قایق ما بعد این واقعه به کشتی میرسه و قاعدتا با تصور وجود 21 خدمه (ناو امریکایی که به مرکز هرمزگان اطلاع نمیده قاعدتا عملیاتش را) به بررسی کشتی میپردازه که با مین مواجه میشه. حالا اینجا این مین یا توسط ناوگروه امریکایی با علم و احاطه بر اینکه قایق گشتی سپاه داره میره برای عملیات نصب شده یا همون ایده ای که از مبدا متصل بوده به کشتی. فرض این سناریو این هست امریکایی ها در مورد ساعت فیلم دارند کمی شیطنت میکنن. (چرا امریکا اول باید فیلم را بدون اطلاعات فید منتشر کنه و بعد چند روز با فیدی که اطلاعات داره؟ زمان برای فوتوشاپ! روی ویدئو؟ و درج اطلاعاتی که با اطلاعات شفاهی بخونه روی فید اعم از ساعت و تاریخ و ...؟ حتی در ویدئوی رنگی هم نور به نور ساعت 4 عصر در دریای عمان نمیخوره. اگر فرض بگیریم دو عملیات فجیره و دریای عمان را قطعا هر دو کار یک گروه نمیتونه باشه. یکی خیلی تمیز و حرفه ای و مرتب و دیگری این همه شلخته و شل و رها. یکی کاملا قابل درک از لحاظ موقعیت مکانی و زمانی و انتخاب نوع کشتی ها و میزان ضربه و خالی بودن کشتیها از محموله و نوع هدف گیری و دارای پیام های معنا دار و دارای مزایا اون یکی کاملا غیرقابل درک و بی موقع و بد موقعیت (مرز آبی ایران) و بدون پیام و دارای مضرات متعدد (جلسه آبه با رهبری) و بدپیام و پرسرو صدا و پردود و اتش و بعدشم که جلوی دوربینهای تلوزیونی ادعای مین دزدی! البته حادثه حرفه ای اول میتونه توسط طرف ضربه خورنده پایه و اساس حادثه دوم قرار گرفته باشه که ببینید یکی داره خلیج فارس را ناامن میکنه که البته بسیار بد و شلخته و غیرحرفه ای انجام شده ولی چون در فاصله زمانی کمی رخ داده ادعای مطرح شده را (یک کشور خرابکار داره سلسله اقدامات انجام میده) برجسته میکنه.
 2. یکبار در یکی از پستها اشاره شد که وضعیت فعلی ایران که تا به حال مثل حمله به نیروگاه عراق، نیروگاه سوریه، حملات به سودان و ... بهش حمله ای نشده یک بازدارندگی محسوب میشه ولی روزیکه دشمن فرض کنه یا بتونه از این خطر قرمز رد بشه و ایران پاسخ حداقلی بده و این حریم شکسته بشه قطعا در حوزه نظامی و حملات بهش وارد مسیر بی بازگشت میشه. برای همین وضعیت موجود با تمام شرایطی که تجربه کردیم در یک نبرد غیرمستقیم در کشورهای مختلف ( که هنوز هم از جزییاتش چندان اطلاع نداریم که چه زدیم و چه خوردیم) متفاوت هست و خط قرمزی متفاوت و حیاتی است. اینکه دشمن این را متوجه بشه حمله به خاک سرزمینی ایران در پهنای مرزهای مشخصش به طور مستقیم یعنی آغاز یک جنگ تمام عیار و خودمون هم همین را باور داشته باشیم و در صورت رخداد طبق بند اول مجبور به این امر هم باشیم شاید مانعی از یک جنگ علیهمون باشه. چیزی که در مقاله اخیر عبدالله شهبازی هم بود که اگر دشمن مجاب بشه یک جنگ محدود منجر به یک جنگ وسیع نمیشه شاید حمله به ایران براش واقعا اجتناب ناپذیر باشه.
 3. بله، دقیقا. موردی که من در تمام پست های پرتعداد اخیر هم بهش اشاره کردم. در این مرحله لازم هست ما با یک برنامه هم القائات احتمالی تیم ب به ترامپ را خدشه دار کنیم و هم اینکه به خود تیم بی هم نشون بدیم شرایط شاید اونطور که پیش بینی میکنند نباشه و مقرهای ایدئولوژیکشون هم در معرض آسیب خواهد بود اگر حتی به منافع ملی آمریکا فکر نمیکنند و براشون مهم نیست. (تو این مرحله حتی میشه حساب کرد چین و روسیه (اگر منافع کوتاه مدت را مدنظر قرار داده باشند) در این رویارویی سعی کنند برای ختم ماجرا به ایران فشار بیارن که با عقب نشینی فعلا اوضاع متشنج نشه، چینی ها بیشتر و خصوصا برای نفت و روسها برای حفظ ابزار چانه زنی و شاید این پیام نیاز باشه یک پیام جهانی باشه حتی به بقیه که ایران سر این مسئله جدی است و شوخی نداره و دیگه توان تحمل هم نداره به رفتار کجدار و مریض برخی به ظاهر همراهان) ترامپ هم باید متوجه بشه که پاسخ ایران یک پاسخ حداقلی نخواهد بود و من اشاره میکنم باز به جمله رییس جمهور که جمله خوبی بود هرچند همفکران ایشون تخطئش کردند این جمله را و به ایشون هم حمله کردند که: «جنگ با ایران مادر تمام جنگها خواهد بود» حالا باید این «ضرب شصت» هر چه سریعتر تبیین و اجرا بشه در این مرحله حیاتی.
 4. سلام به نظرم اگر تفکیک تیم ب و ترامپ را قائل باشیم و به چند نقل جدید ترامپ در مصاحبه با تایمز توجه کنیم میشه نتجیه گیری بهتری کرد. ترامپ در مصاحبه جدیدش گفته من در مورد اقدام نظامی در رابطه با منافع در دریای عمان نظری ندارم چون دریای عمان دیگه اون اهمیت سابق را نداره برای ما ولی در حمله برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای خب فکر میکنم بهش. (توئیت دیشبش که ایران از میزان ذخایر میخواد تجاوز کنه و قولی که داده بود ایران از برجام خارج نمیشه) حالا از این منظر شاید بهانه های عمان برای کشاندن ایران به میز مذاکره است برای مجبور نشدن به وعده ای که قبلا داده بود (که ایران برجام را ترک نمیکنه و اگر کنه ما مراکز هسته ایش را حمله میکنیم بهش) ولی اگر موفق نشه و ایران هم از برجام کامل خارج شه اونوقت ممکنه اطرافیانش قانعش کنند که یک حمله محدود و کنترل شده اولا پاسخی جدی از جانب ایران دریافت نمیکنیم، ثانیا موجب محبوبیت بی نظیر شما(ترامپ) میشه چون تا به حال هیچ رییس جمهوری جرات حمله به ایران را نداشته و پیروز میشید در انتخابات، ثالثا لابیهای صهیونیستی برای از بین بردن مراکز اتمی برای همیشه ازتون ممنون خواهند بود!، رابعا میتونی در گیرودار حملات ایران را که حالا ترسیده وادار کنیم برای توقف حملات به میز مذاکره برای توقف تجاوز بیاد بعد در رابطه با موارد دیگه هم باهاش مذاکره کنیم. اگر بحث القاء این موارد باشه بله شاید ترامپ متقاعد بشه (حتی به اشتباه) که حمله به ایران کار بدی هم نیست و اتفاقا براش مفیده در انتخابات خصوصا با نتایج نظرسنجی فاکس و فاکسها من بعد. اشاره شد در اینجا برای ترامپ شاید نگرانی از ریسک اگر کارها اونطور که خواستیم پیش نرفت وجود داشته باشه ولی اگر دورش کنند و مجابش کنند برای تیم ب به نظر اصلا مهم نیست چه اتفاقی بعدش رخ بده در مورد انتخابات. افرادی مثل پمپئو صراحتا اعلام کردند که افکار ایدئولوژیکی (صهیونیستی) براشون در اولویت و اهمیت هست.
 5. دیروز ترامپ یک توییت این بار کوتاه داشت: «ایران قصد داره از میزان مجاز ذخایر غنی شده تجاوز کنه» (یک حالت تهدید گونه داره و البته باز رونمایی از این جنگل جهانی که انگار نه انگار ذیل همون برجامی که این میگه آشغاله و خودش قبلش ازش تخطی کرده.) و ما نظرسنجی عجیب فاکس را داشتیم که باز به اون هم واکنش داشت و گفت من نمیدونم چه بلایی سر فاکس اومده ولی نظرسنجی های ما(ترامپ) نشون میده که من در هر 17 ایالت حساس پیش هستم. حالا نتیجه: به نظرم فاکس هم حتی در پازل تیم ب بازی میکنه و در این مرحله ترامپ به عنوان یک قربانی (بدون اینکه سرنوشتش در انتخابات بعد مهم باشه حتی برای لابی یهودی چون خدماتش را تقریبا انجام داده به صهیونیستها) تنها فرصتی است که این تیم بتونه به ایران ضربه ای را بزنه که سالها ارزوش را داشته. نظر سنجی فاکس هم در این حالت قرار میگیره که شاید القا کنه به ترامپ وضعت خرابه باید حرکتی بکنی (فراموش نکنیم بر خلاف تحلیلهای ایرانی در امریکا یک تحلیل وجود داره که جنگها موجب پیروزی روسای جمهور میشن عموما و مثال عراق و بوش ) و بعد هم القای اینکه تو قول دادی ایران اگر از برجام تخطی کنه یک کاری بکنی. مجموع این شرایط تیم ب را غالب میکنه بر ترامپ و باید مراقب بود و بازیهای فعلی در خلیج فارس و منطقه و خمپاره پراکنی و استناد مدام و مشکوک که پمپئو و رفقا میگن دیدید ایران خودش گفته بود تنگه را میبندم و حالا داره میبنده همه در این راستا هستند. برای ما در این مرحله (مقاومت) یکی از راهکارها این هست که جدیت ضربه دوم را به چند جا خصوصا که پشت پرده دخیل هستند برسونیم. رژیم صهیونیستی. امارات (حمله به منافع) و حتی شرق اسیا.(به خطر افتادن نفت در کل منطقه)
 6. من لینک را براتون فرستادم. گویا مربوط به 2010 هست و اولین بار یاهونیوز در یک گزارش تحلیلی بهش پرداخته بود و شاید اصلا از طبقه بندی خارج نشده بود ولی ماجرا به قدری بزرگ و دردناک بوده که درز پیدا کرده بود. پ ن: یک نمونه از موردی را اینجا اشاره کنیم بد نیست، خصوصا هجمه به نهادهای اطلاعاتی در لایه اول و پشت پرده توسط دشمن و در لایه دوم (حالا برخی از روی بی خبری و شاید برخی با خوداگاهی) توسط خودیها: حالا قطعی نه ولی با پیگیری اخبار شاید این تحلیل تا حدی درست باشه. خیلی از کاربران شاید سایت نارنجی که در حوزه آی تی و گجتها فعالیت میکرد را یادشون باشه. زمانیکه این سایت مسدود شد و چند عضوش ناگهانی بازداشت شدند مثل همیشه عده ای با یک برنامه حساب شده شروع کردند هجمه به نهادهای کشور که مخالف آزادی بیان هستند و افراد را دستگیر میکنند بیخودی و یک سایت آی تی که گناهی نداره و اینها به خاطر پرداختن به فیلترینگ دستگیر شدند و از این بازیها که افراد نااگاه داخلی و موج سوار هم مثل همیشه بهشون ملحق شدند ولی به نظر میرسه وبسایت نارنجی یکی از همین سایتهای مورد اشاره در بالا بوده. حالا اگر این تحلیل و ارتباط مصداقی صحیح هم نباشه حتی ولی در پرونده هایی چون جاسوسی محیط زیست و جاسوسی برخی افراد و مثلا معلم و فعال مدنی و ... که در یک بازه ای در ظاهر خودجوش ولی احتمالا در باطن هدایت شده (حالا برخی افراد بدون اطلاع یا برخی تطمیع و تهدید شده) ناگهان هجمه میشه به دستگاه های اطلاعاتی که معلم که نمیتونه جاسوس باشه، دوربین تله ای که فقط برای یوزپلنگ نصب شده و ... و بدون هیچ سندی حکم به ازادی جاسوسان میدند و نهاد اطلاعاتی هم قاعدتا همیشه نمیتونه پرونده ها را مثل یک جرم پلیسی و جنایی در اختیار افکار عمومی بزاره و شاید حتی نیاز باشه سالها بگذره برای حفاظت از مسیرها و سورسهای دستیابی به جاسوسها چه خیانتی مرتکب میشند.
 7. *دریابان شمعخانی #این همون کیسی هست که چندی پیش رسانه های امریکایی در موردش صحبت کردند که در حقیقت یک تحلیل معکوس! منجر به شناسایی یک شبکه از افسران سیا شده توسط ایران و حتی گویا ایران اطلاعات برخی افسران در سایر کشورها را هم بهشون داد و به اشتراک گذاشت.
 8. انگلستان این روزها کاسه داغ تر از آش بلافاصله تهدید کرد که ایران چنین کنه ما هم همه گزینه ها را میزاریم روی میز و ال میکنیم و بل میکنیم. آلمان هم گفت ایران بهتر هست بمونه دربرجام و حتی یکی از مسئولان روسی هم گفت ما فعلا فرضمون این هست ایران در برجام هست. قطعا این تهدیدها حتی در فردای 6 تیر ممکنه شکلهای عملی در ظاهر هم بگیره. به هر حال الان مطلوبترین حالت برای امریکا و اروپاست. نهایت تحریم و نهایت پایبندی ایران و از اون سمت فقط حمایت لفظی و البته با چاشنی فرستادن پرونده موشکی به شورای امنیت و تهدیدات مدام منطقه ای انگلستان و تعیین و تکلیفها و تهدیدات مدام فرانسوی و اقدامات تحریک آمیز و در نتیجه افزایش مدام نیرو و تجهیزات در خلیج فارس. اگر انتخاب ما با توجه به پیش بینیها که اوپا قرار نیست هیچ قدمی برداره (که یکسال هست نه تنها برنداشته که اوضاع را در همراهی با امریکا بدتر هم کرده) به هیچ عنوان نباید ضعفی در این روش داشته باشیم اگر براش نتیجه ای مدنظر قرار دادیم. اگر قرار به عقب نشینی و ضعف هست قطعا وارد نشدن بهش بهتر هست. ممکنه در این بازه زمانی حرکات فریب زیادی ببینیم و یا تهدیدات جمعی باعث بشه که مردد بشیم ولی خب با پیش بینی تمام امکان ها باید آماده باشیم و تزلزل نداشته باشیم.
 9. این هفته این طرح خیلی سر و صدا کرد. باید دید آیا راهبرد از این به بعد در سوریه وارد کردن تلفات نظامی و انسانی مستقیم به ما خواهد بود؟ چیزی که در گذشته الاقل با اطلاعات ما ازش اجتناب میشد در یک قرار نانوشته جز مورد تیفور که واکنشی بود به کمرشکسته شدن دو خلبان اف-16 هشون.
 10. به قدری شواهد متناقض زیاد هست که اگر ویدئوی نصب مین توسط قایقی ایرانی هم منتشر میشد اون هم ویدئوی ساعت چهار عصر و روز روشن که وقتهای دیگه آدم از قدرت اپتیک و کیفیت پرنده های آمریکایی تعجب میکنه؛ نه به صورت سیاه و سفید و پرنویز و ناواضح و لرزان و تقطیع شده و زوم این بی نهایت و ... باز احتمال داده میشد اون قایق داشته کار دیگه ای میکرده. حالا با توجه به ساعت حمله مشخصاحمله حداقل چند ساعت پیش از دیدار رهبری با آبه برنامه ریزی و اجرا شده بوده و باز به قول سخنگوی ژاپنی معلوم نیست چرا همزمان با این نشست و تلاش همه برای کاهش تنش ناگهان( بدون اطلاع از نتایج نشست) چنین حمله ای اون هم به دو کشتی ذینفع ژاپنی باید رخ بده. حتی طرف سوم یا حالا دوم نروژ هم دلیل نیست که ما با اروپا تنش را افزایش بدیم و انتخاب بدی است. حالا جدای از همه تحلیلهای این دو روز و دقت برای اینکه امریکایی ها چیز دیگه ای دستشون نداشته باشند شاید بهتر باشه ما هم وارد این بازی بشیم. مثلا: فرق نمیکنه در چه حالتی: 1.کار خودی بوده 2.کار طرف سوم بوده (که خب فقط جایگذاری اطلاعات حقیقی مورد نیاز هست و طبیعتا باید این سناریو طی ساعات و روزهای اینده رخ بده) 3.یک عملیات فریب برای نزدیک شدن قایق ما و فیلمبرداری بوده 4.یا حتی یک فیلم ساختگی بوده سپاه با سر و صدا اعلام یک نشست عمومی کنه که قرار هست توش اطلاعات ویژه ای را برای اولین بار منتشر کنه و در این دور روز هم برای اطمینان و تحقیق کامل سکوت کرده بوده: یک یا چند مین با منشاء ترجیحا خارجی (بندهای 1 و 3 و 4) تهیه کرده باشه (مثل خود امریکایی ها حتی میشه ساخته بشه) و مقداری هم مخلفات و عکس و فیلم هایی که عناصر در صحنه تهیه کردند و یک سری اطلاعات پاورپوینتی مورد علاقه ترامپ و تابلویی و پوستری مورد علاقه بی بی متعاقبش و در یک بررسی دقیق عمومی با جزییات بسیار مشخصا یک کشور هدف (ترجیحا امارات) را متهم کنه به عملیات. چاشنی های سمت و سوی حملات و ساعات و ... هم بهش اضافه میشه و کلی هم داستان مهیج میشه جایی که قایق ایرانی وقتی متوجه مین میشه و میخواد به سراغش بره ناوگان آمریکایی به شدت مزاحم میشه و قصد داره اجازه نده قایق ایرانی این مدرک مهم را بازیابی کنه و حتی چند بار اخطار هم میده و ولی قایق ایرانی با رشادت خودش را به کشتی میرسونه و مین را جدا میکنه و منتقل میکنه برای بررسی بیشتر. امریکا همون ساعتی که این اتفاق رخ میده دستپاچه سریع فیلم این عملیات را در رسانه ها درز میده تا مانع روایت ایرانی بشه و برای همین بلافاصله ایران را متهم میکنه در صورتیکه ایران ابتدا صبر میکنه تا بررسی بشه مین از جانب کدوم کشور بوده و بعد نتیجه گیری میکنه. نکته ضروری: اگر این اتفاق رخ بده قطعا هیچ کدوم از این داستان سازیهای این پست نیست و حتما مورد 3 هست و طرف سومی این کار را کرده چون تناقضات نشون میده طرف امریکایی داره یک چیز را پنهان میکنه و دروغ میگه پس قطعا یا ایران این را فاش میکنه که مورد سوم رخ داده یا فاش نمیکنه و دلایل خودش را داره.
 11. حالا پیچ ها چون تبدیل به موضوع مهمی! شدند باید اشاره کرد میتونه دلایل مختلفی داشته باشه. از نمایشی بودن صحنه هایی که برای کلیپ قراره استفاده بشه. تا ممنوعیت ابزارالات الکتریکی در اون مرحله. نهایی نبودن مرحله مونتاژ و ... اصولا وقتی کلیت یک محصول به اون پیچیدگی و دقت تولید شده واقعا حداقل اعتبار را باید قائل شد که اون مجموعه خودش بهتر میدونه چطور میشه پیچ را سفت کرد و چه روشی نیاز هست. مثل ماجرای تهویه رادار و برخی ایرادات نشات گرفته از تلگرام و اینستا که گویا برخی دستان جدی را هم درگیر کرده (محیط اینستا و تلگرام مثل سم میمونند! هر چه قدر بیشتر درش باشی ذهن مسموم تر میشه و بیشتر شبیه ادم های (غالب) درونشون میشی حتی اگر مدام با خودت تکرار کنی نه من از این قماش نیستم و فقط دارم هدایتشون میکنم به سوی محتوای عمیق تر! ) مثل زامبی های سطحی کن! سطحیت میکنند. (حالا بحث عمیق بودن ما و اونا و اینجا و اونجا نیست، بلکه یک توصیف موقعیت از نوع محتوای موجود هست و حوصله و تمرکز آدمها در هر فضای با ذات خاص خودش که طبیعی هم هست)
 12. جالبه حتی تو تایم لاینی که دیروز فرماندهی مرکزیشون رسما منتشر کرد هم چنین چیزی دیده نمیشه. پنتاگون را که یتیم کنی بدی دست سرپرستی که اسمش در رفته به سرسپردگی محض میشه همین که هر روز یک کارمندش یک چیزی یادش میاد. لابد یک فیلم هم ازش دارند مثل فیلم بی زمان و مکان و رنگ و محتوا و نشان دیروز!
 13. چرا ذره ذره یادشون میاد! مثلا خواستند تناقضات موجود و اظهارات مقام ژاپنی را یک جور ماستمالی کنند که خدمه اشیاء پرنده دیدند که به کشتی اصابت کرده؟ خب دیروز همزمان با فیلم اعلام میکردند. اصلا مگر میشه ایالات متحده به سمت نیروهای نظامیش و ابزارالاتش شلیک مستقیم صورت بگیره و بنشینه نگاه کنه و بعد بیاد تعریف کنه اره خیلی خطرناک بود به سمتمون شلیک کردند! لابد بعدش هم میخوان بگن ایرانی ها داشتند مین جدا میکردند دیدند ما داریم ازشون فیلم میگیریم خواستد پهپاد ما را بزنند که فیلمشون را نگیریم! این وسط جرمی هانت هم بپره وسط بگه اره ما خودمون شاهد بودیم و دیدیم ایران زد! پ ن: جمله کلیدی ترامپ «ممکنه تنگه هرمز بسته بشه ولی زیاد طول نمیکشه» میتونه زنگ خطری باشه بر اینکه تیم ب (فارغ از دغدغه نسبت به نتایج یک حمله نظامی) داره ترامپ را متقاعد میکنه که : ایران داره ضربات نظامی به متحدینمون وارد میکنه و اینطور ممکنه اونها دلسرد بشند از قراردادهای تامین امنیتشون، یک اقدام نظامی (حالا با چیدن دقیق یک بهانه گیری اساسی ) محدود باعث میشه هم به متحدینمون کمک کنیم، هم قدرتمون را نشون بدیم به جهان و هم اینکه ایران سر سه چهار روز همونی که شما میخواهید را بپذیره و مجبور بشه مذاکره کنه. اینطور ما هم برخی اهداف اساسی مثل اتمی ایران را نباود کردیم در این سه چهار روز، هم تنگه نهایتا چند روز بسته شده و هم اینکه بالاخره مقاومت ایران درهمشکسته و شما هم به عکستون میرسید. حالا نکته کجاست؟ مثل ماجرای سوریه تا قبل از اولین حمله شما برگ بازدارندگی را (حتی اگر خیلی ضعیف باشید) تا حدی دارید و میتونید روش مانور بدید ولی با اولین حمله و فروریختن اصطلاحا قبح حمله و وارد نشدن شما به یک جنگ فراگیر و اساسی این تبدیل به رویه میشه برای دشمن و خب نتایجش را در سوریه میبینیم. منظورم این هست در شرایط فعلی باید از هر طریقی (پیام، رزمایش، رونمای از سلاحی خاص و ...) نشان بدیم یک حمله به ایران قطعا نمیتونه محدود باقی بمونه و دوم اینکه ایران هر ضربه اول را به مثابه ضربه اخر در نظر میگیره با تمام توان و انتهای تقدیر! پیش میره.
 14. میشه یک سناریوی دیگه را هم در نظر گرفت: (هرچند زمانها بسیار مهم هستند در این سناریو) سناریوی دام برای ایران امریکایی ها ابتدا ادعا میکنند که تصویری دارند که یک جسم شبیه مین چسبنده را به بدنه کشتی ژاپنی نشان میده با علم به اینکه قایقهای ایرانی در منطقه هستند (در تایم لاین فرماندهی مرکزی اینطور ادعا شده) و بعد تصویری منتشر میکنه که ناواضح چند لکه سیاه رنگ درش هست. قایق های ایرانی برای بررسی این ادعاها و یا گشت روتین و بازرسی به کشتی نزدیک میشند چند ساعت بعد و پرنده امریکایی هم که حاضر بوده یک فیلم ناواضح ضبط میکنه و بعد با جنجال به اسم فیلم کندن مین منتشر میکنه. نکات تقویتی: چرا آمریکایی ها در فاصله انتشار عکس با کیفیت (ناواضح لکه ها) و نزدیک شدن قایق ایرانی اقدام به بررسی و جمع اوری شواهد نکردند با اینکه کاملا در منطقه به قول خودشون 4 ساعت بود که حاضر بودند؟ چرا آمریکایی ها مانع قایق ایرانی برای از بین بردن شواهد ادعایی نشدند؟ با اینکه تهدید کرده بودند که محدوده عملیات ناوشون نباید مزاحمی وارد بشه. چرا ایرانی ها ساعتها بعد (حدود 7 ساعت بعد ) که ناوگان امریکایی با پهپاد و پرنده شناسایی و ناو کاملا در موقعیت مستقر شده بود اقدام به فرستادن قایق برای کندن مین کرده؟ (در حالیکه امریکایی ها ادعا میکنند قبل حمله حتی قایقهای ایرانی در منطقه بودند. و بعد حادثه هم فرصت مناسبی بوده برای جمع اوری مدارک باقی مونده ادعایی؟) خلاصه تمام این چراهای بی پاسخ و تناقضات یک طرف در مقابل حضور یک قایق ایرانی با تصاویر ناواضح در کنار یک کشتی حادثه دیده اصلا برابری نمیکنه در سنگینی تایید ادعای طرف امریکایی!