Navard

VIP
 • تعداد محتوا

  476
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  7

Navard آخرین امتیاز شما در روز 6 خرداد

Navard شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

2,545 نشان شجاعت

9 دنبال کنندگان

درباره Navard

 • رتبه حساب کاربری
  استوار دوم

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,569 نمایش های پروفایل
 1. در ارتش ستاره نماد افسر که دانش اموخته اصلی دانشکده امام علی هستند. رنگ قرمز نشانه خون شهید که به معنی افسران شهید. شمشیر و کتاب هم که نیاز به گفتن نیست که نماد این دانشگاه...
 2. حقیقت این که این کلاه شباهت بیشتری به نمونه ایران داره. اما چند نکته! لباس نیروی فنی نیروی هوایی و هوانیروز کاملا مشخص که چه طرحی داره! دوم اینکه محل ساخت یاسین وزارت دفاع. سوم اینکه اطلاعی ندارم در رابطه با تغییر کلاه و ... و همچین چیزی علنی نشده و یا نیست. البته اینکه روس ها کمک کرده باشند. اتفاق مثبتی هم هست. قدیم بحث هایی شده بود در رابطه با زیان های عدم همکاری که حتما خاطرتون هست. پ ن : البته نکته ای که به کل فراموش شد همین تغییرات جزعی در سازه بود. ظاهرا خروجی ها و ورودی های موتور بهینه تر شدن. خروجی های جانبی افزایش تعداد دارند. ( چه بسا بحث تغییر پیشران رو داشته باشیم و شاید فقط یک اشتباه)
 3. لباس تکنسین های نیروی هوایی روسیه منبع: https://www.justmedia.ru/news/society/parashyutisty-figury-vysshego-pilotazha-i-sotni-vozdushnykh-sharov-v-muzeye-voyennoy-tekhniki-ugmk-otmetili-den-vvs-rossii
 4. البته خب مطلبی هست که شاید در تناقض با صحبت های شما باشه. اگر این تصویر یک ادیت نباشه من بشخصه شک دارم به این موضوع در این نمونه خروجی های جانبی هوا دستخوش تغییراتی شده که در تصویر زیر پیداست (احتمال تغییر پیشران) البته من بابت یک نکته این مطلب رو ننوشتم که در دید شما یک تصویر خشک و خالی و خارج شدن از روال دیده شد اونم لباس کارکنان روی جت یاسین بود که بشخصه این کلاه بین نیروهامون ندیدم. (ادیت از جای دیگست یا ...)البته بهتر تمام تصاویر نظامی در هر جای وب نظامی در میلیتاری گرداوری بشه و تحلیل بشه. و به دلایل عقیدتی از کنارشون نگذریم
 5. بله این تصویر برای مجله صنایع هوایی . امیدوارم که روند جدی بوجود بیاد. دیگه امید جاشو به نا امیدی مطلق در زمینه هوایی میده. اساسا کشوری که کل پایه های صنعت هوایی و هوانوردیش سست و فرسوده شده آیا میشه آینده ی غیر پیچیده ای براش متصور بود!!؟
 6. پیش نمونه دوم از جت آموزشی و پشتیبانی نزدیک یاسین
 7. اصلا بحث امریکاست نه بحث ایران! باید قبول کرد اوباما یک چهره کاریزماتیک در کل تاریخ آمریکاست. ساده ترین دلیلش هم این لفظ اولین رئیس جمهور سیاه پوست که با خودش یدک میکشه. اوباما و ترامپ خوب یا بد بودنشون موازی با رفتار کلی امریکا بود و نباید این مطلب رو فراموش کرد. اگه صحبت قیاس باشه که اصلا کار درستی نیست. اما باید ترامپ رو جز بدترین رئیس جمهورهای کل تاریخ امریکا برای ما به حساب آورد. نه برای ما بلکه برای کل دنیا و حتی خود آمریکا! از فلسطین گرفته تا کوبا و چین و اغتشاشات ایران و شهادت سردار سلیمانی و نابودی کل اقتصاد جهانی و... با اینکه عقیده دارم این موارد در یک بازه طولانی برنامه ریزی شده بود اما باز هم انچه ظاهر هست اوباما دنیا رو به سمت ارامش و صلح داشت هدایت میکرد...(اینکه جز برنامه ریزی بود و هدف این بود تا به سمت ترامپ هدایت بشه به کنار )
 8. پس از گذشت روز ها از اعتراض۲۰۲۰ شکل و شمایل این اعتراضات از آشوب به راهپیمایی های ده ها هزار نفری و سیستماتیک در حال تغییر بوده که نشان از ایجاد یک اتحاد و رهبری بین این معترضین است. ظاهرا شخص اوباما بعد روز ها سکوت نقش پر رنگی در دست گرفتن تریبون داشته است. شخص اوباما کاریزماتیک ترین چهره ی این روزهای امریکاست و بسیاری همسر وی را یکی از گزینه های اصلی سال های آینده امریکا پیشبینی میکنند. قدرت سخنرانی بالا و تاثیر گذاری و توان بالقوه متحد سازی اوباما از وی یک چهره کاملا متفاوت از ترامپ را ارائه داده است و با توجه به رنگین پوست بودن؛ در حال بدست گرفتن رهبری این قیام است!
 9. https://fa.alalamtv.net/news/4967521/جزئیات-رویارویی-سربازان-لبنانی-با-تانک-های-مرکاوای-اسرائیلی--فیلم پ ن: در روز های اخیر علاوه بر این حادثه پهپادهای اسرائیلی مرتبا به حریم هوایی لبنان تجاوز کردند و البته چند تبعه لبنانی هم بازداشت شدن توسط اسرائیل! و البته سید حسن نصر الله متنی می نویسه برای مردم اسرائیل و میگه تا دیر نشده فرارکنید چون جنگ شروع شه فرصت این کار رو ندارید!!!
 10. همانطور که اطلاع دارید تانک های اسرائیلی به خاک لبنان وارد شدند. تا علاوه بر تجاوز هوایی کار به تجاوز زمینی هم کشیده شود. و مرحله ی جدیدی پس از جنگ تموز گشوده گردد. سرباز ارتش لبنان هم با RPG7 در مقابل مرکاوا !!
 11. چند دیالوگ شاخص از فیلم V for vendetta به مناسبت حوادث آمریکا کریدی: «بمیر... بمیر... چرا نمی میری؟» وی: «زیر این نقاب چیزی فراتر از گوشت و خون وجود داره؛ زیر این نقاب یک آرمان وجود داره آقای کریدی و آرمان ها ضدگلوله هستند. *** ایوی : اون چیه؟ دیتریک: یک نسخه خطی از قرآن قرن ۱۴ ایوی: تو مسلمانی؟ دیتریک: نه من در تلویزیون کار میکنم. ایوی: پس چرا اونو نگه داشتی؟ دیتریک: لازم نیست مسلمان باشی تا زیبایی های شعری و تصویری شو درک کنی. *** پدرم میگفت که هنرمندان همیشه دروغ میگن تا واقعیت رو بیان کنند؛ اما سیاست مداران دروغ میگن تا واقعیت رو پنهان کنند. *** اگر به دنبال مقصر هستید کافی که به آینه نگاه کنید.
 12. کنترل بر نفت جهان = کنترل بر اقتصاد چین پ ن : البته در اینده چین در یک اقدام تهاجمی میتونه خودشو به ایران و ونزوئلا و عراق نزدیک تر کنه. اساسا برنامه چین برای ساخت نیروی دریایی آبی با این سرعت و جدیت همین مطلب ایجاد توازن است. در حال حاضر قوای دریایی چین پاسخگوی مناقشات دریایی بزرگ نیست. دقیقا همون چیزی که در بحران کوبا روس ها تجربه کردند! ولی تا چند سال دیگه حرف ها برای گفتن خواهند داشت.
 13. در مورد تصاویر هیچ ادعایی ندارم. و مخصوصا در مورد سلاح کمری اصلا واضح نبود‌. گلاک بودنش حق با شماست. منم بنظرم مطلب با ارزش وجود تفکر این چنینی بین فرماندهی این نیروهاست. فقط باید امیدوار باشیم با توجه به اعزام نیروهای حزب الله به ایران برای انتقال تجربه این مطالب و این نکات رو به برخی از نیروهای ماهم انتقال بدن
 14. یک تصویر زیبا از تانکر فورچن من اسمشو میزارم غروب امپراطوری تحریم
 15. بسم رب الفتح مبین در فیلمی جدیدی که از تمرینات نیروی های حزب الله منتشر شده بخشی از تجهیزات جدید و تمرینات منطبق با استاندارد های جهانی نشان داده شد. با توجه به گفته ی رسانه های حزب الله این کلیپ توسط تعدادی از علاقه مندان این گروه ساخته شده است. که اشاره به این مطلب دارد که این آموزش و تجهیزات بخش عادی و کوچک این نیروست(یگان رضوان)! قصد بر این است که با قرار دادن سرنخ ها و تصاویر برای این تجهیزات ریشه یابی شود. با ذکر این نکته که تمام این تجهیزات در بازار ازاد و سیاه هم قابل تهیه است و حتی نیروهای تروریست سوریه هم بعضا به تجهیزات مشابه مجهز شده اند. نکته دوم این که در فیلم مذکور با دو نوع لباس و تجهیزات روبه رو هستیم که البته هر دوی این استاندارد ها در نمایشگاه ایپاس سال های گذشته به چشم خورده اند. تصویر از هلمت شماره یک بخشی از تجهیزات مشابه در این تمرینات در نمایشگاه ایپاس سه سال قبل در غرفه ی تیپ نوهد به نمایش در آمد. بخش بزرگی از تجهیزات این تمرین مشابه سرباز مدرن این این غرفه است. تصویر لباس کامل غرفه تیپ نوهد تیربار موجود در تصویر که به وضوح اپدیت ایرانی تیربار پی کا در نمایشگاه ایپاس است. سلاح کمری موجود به احتمال فراوان سلاح کاوه ۱۷ است( شاید زعاف) و به نقلی سلاح آگر. این سلاح کمری به وضوح در شلیک ها شخصی سازی شده است که یک نکته بسیار مثبت در میادین نبرد امروزیست. سلاح هجومی اصلی هم AK103 و در یک مورد ظاهرا کلاشنیکف AK47 بهینه سازی ایران است. در برخی از سلاح ها حتی اسکوپ مشابه با تصویر فوق دیده میشود. لباس و هلمت دوم در این تمرین و مطابقت با طرح سرباز آینده ایران در پایان باز این نکته تاکید میشود که این مطلب فقط یک ریشه یابی است و ممکن است بخشی از این تجهیزات از بازار سیاه تهیه شده باشد. بسیاری از موارد فوق که در نمایشگاه های ایران دیده شده اند ممکن است ریشه چینی داشته باشند. اما هدف یک مقایسه تصویری از امکانات موجود بوده نه بیشتر ! نکته مهم وجود این تفکر در فرماندهی این نیروست. جای امیدواری است که با ساخت تجهیزات مشابه توسط وزارت دفاع و ورود دو سلاح AK103 و مصاف به سازمان رزم نیروهای مسلح؛ شاهد تجهیز این نیرو ها(حداقل یگان های مخصوص) به این تسلیحات باشیم. پیوست: کلیپ مذکور https://www.aparat.com/v/mywQ3 میلیتاری...