RElectron

Members
 • تعداد محتوا

  227
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

482 نشان افتخار

درباره RElectron

 • رتبه حساب کاربری
  گروهبان دوم

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  ?????

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

1,132 نمایش های پروفایل
 1. با این تفاسیر تجاوز ارتش بعثی عراق به خاک کشور خودمون هم حرکت دفاعی محسوب میشه مگه نه؟! دفاع در برابر سیاست "صادر کردن انقلاب" که از قضا علناً بیان میشد، ادعای مالکیت تاریخی روی بخشی از خاک کشور همسایه و به بهانه‌ی دفاع از مردم عرب زبان منطقه، انجام هر گونه جنایت برای رسیدن به هدف سیاسی-نظامی و عدم عقبنشینی از مواضع سیاسی برای "ضایع نشدن" صدام و حزب بعث... "آن چه را برای خود نمیپسندی برای دیگران نیز نپسند" البته اگه هنوز معتقدیم که راه ما حقه و دشمن ما باطل ؛ اگرم معتقد نیستیم پس بهتره با غرب و نظام سرمایه‌داری-برده‌داری نوین درگیر نشیم چون در عمل فرقی باهاش نداریم.
 2. کارشناس نیستم ولی بعید میدونم ربطی به این حمله داشته باشه لباس فرم نیروی زمینی آمریکا مدتهاست که تغییر کرده...
 3. این همه بحث راجبه چرایی خطا کردن اپراتور سامانه در جریانه ولی نکته مهم اینه که خطای انسانی اصلی این حادثه تلخ اونجا بود که در زمانی که احتمال از کنترل خارج شدن اوضال میرفت آسمان کشور به مدت چند ساعت پرواز ممنوع اعلام نشد. دوستان دقت کنید که اگه این کار انجام میشد، حتی در صورتی که باز هواپیمایی ساقط میشد دیگه مسئولیتی به گردن نیروهای مسلح و مراتب حکومتی نبود چون وظیفشون رو انجام داده بودند. ولی مانند خیلی از اتفاقات مشابه، به دلایلی که برای همه ما روشنه، پیشگیری از حادثه صورت نگرفت و نتیجه این شد... یه گل به خودی دیگه
 4. با درود بر دوستان میلیتاریست این احتمال وجود داره که سیستم خود هواپیما هک شده باشه که ارتباطات و بعدش موتور هواپیما تحت تاثیر قرار بگیره؟
 5. طبیعتا گزینه هایی مثل قطع روابط دیپلماتیک و همکاری با هند برای محاصره سیاسی-اقتصادی پاکستان در شرایط فعلی کشور مناسب نیستند چون یک تهدید بالقوه از طرف "دولت پاکستان" را به یک خطر بالفعل تبدیل خواهند کرد. عملیات ویژه در خاک پاکستان و در صورت لزوم (و عدم همکاری از طرف دولت پاکستان) حمله توپخانه ای و موشکی بنظر گزینه های خوبی میتوانند باشند.
 6. به نظر دوستان امکانش هست ارتباطی بین هدایت ماهواره ای شاهد و تلاش برای پرتاب ماهواره به مدارهای بالاتر وجود داشته باشه؟
 7. شاید هدف این نوشته ها روی موشک ایجاد حساسیت به تولیدات پدافندی کشور باشه. یعنی در نهایت یک خلع سلاح کامل (آفندی و پدافندی) رو درخواست میکنن و جامعه جهانی هم اینو منطقی قلمداد میکنه.
 8. https://nationalinterest.org/blog/the-buzz/air-war-stealth-f-22-raptor-vs-f-14-tomcat-iran-still-flies-25825 بررسی درگیری احتمالی تامکت و رپتور که چند وقت پیش به صورت اتفاقی بهش برخوردم. شاید براتون جالب باشه
 9. کاملا حق با شماست. هیچ وقت در طول تاریخ ایران شکست نخورد مگر طبق چیزی که تو کتابهای تاریخ دوره راهنمایی (دوره اول متوسطه حال حاضر) نوشته شده بود: "بی کفایتی دستگاه های حکومتی، فساد اداری و اقتصادی، ضعف دولت مرکزی" اگر این مسائل حل بشه، چه بسا در جنگ تمام عیار هم پیروز صحنه باشیم
 10. همه این تحلیلها درست ولی در ازای این جنگ چه بهایی باید داده بشه؟ آیا کشور و به ویژه مردم توان و پتانسیل پشتیبانی از یک جنگ تمام عیار دارند؟ زیرساختهای اقتصادی و نظامی تا چه اندازه توان تحمل ضربات دشمن را دارند؟ وقتی مردم در شرایط صلح از زندگی ناراحتن با چه روحیه و امید به آینده ای باید از کشور دفاع کنند؟ اینها همه مسائلی هست که خیلی از موارد از کنارش عبور میکنیم
 11. فقط در یک حالت میتونه ممکن باشه. اگه از آسمان عربستان پرواز کرده و از یک سوخترسان سعودی سوخت گرفته باشه. چون پروازهای نظامی در آسمان عربستان زیاده (سوخترسانی به هواپیماهای ائتلاف و...) باعث شک هم نمیشه. فقط در این حالت امکان داره که اون همه مسافت طی کنه.
 12. در مورد رقه حالا که sdf و ائتلاف قراره تصرفش کنند خیلی خوب میشه اگه راه فرار به جنوب رو ببندیم تا عناصر داعش به سمت دیرالزور و پالمیرا سرازیر نشوند ، دقیقا مثل موصل. در غیر این صورت به مشکل جدی بر میخوریم و کما اینکه بیابانهای مرکز و شرق سوریه رو کامل از دست بدیم (با توجه به فاصله کم sdf تا دیرالزور).
 13. مدتهاست که در هر اقلیم دو پادشاه داریم تو کشور. زمینی، هوایی، دریایی و اخیرا هوانیروز. هماهنگی هم متاسفانه به صفر میل میکنه.
 14. این به معنی قدرت بیشتر برای ایران خواهد بود. آیا ترامپ همچین قصدی داره؟؟
 15. اگه اینقدر نگران چند دستگی در یونیفرم بودند میتونستند همین لباس استتار کویری که الان استفاده میشه رو به عنوان استاندارد همه یگانهای نزاجا معرفی کنند. گرچه این طرح استتار کنونی هم زیاد جالب نیست ولی حداقل از "رنگ سبز" وسط "بیابون خدا" بهتره. به علاوه، زمینه های بسیار بهتری برای خرج پول در نزاجا وجود داره. شاید مهمترینش عوض کردن کلاهخودهای آهنی دوره جنگ جهانی دوم هست.