MrArhz

Members
 • تعداد محتوا

  374
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  1

MrArhz آخرین امتیاز شما در روز 2 مرداد 1395

MrArhz شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

869 Excellent

درباره MrArhz

 • رتبه حساب کاربری
  Master Sergeant

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

568 نمایش های پروفایل
 1. به نام خدا با سلام واقعیتش من چندان پیگیر مسائل سوری نیستم و خودمو تحلیلگر این مبحث نمی دونم اما برام جای سواله که چرا ارتش سوریه این کار رو نمی کنه؟ http://s8.picofile.com/file/8302951100/lwez_east_ghutah_groups.jpg با تصرف مزارع غوطه ی شرقی مسلحین برای تامین غذا دچار مشکل میشن بعد از یکی دو ماه بمباران ممتد مسلحین عاصی و خستن و دیگه نایی برای جنگیدن ندارن.
 2. به نام خدا با سلام در صورتی که محقق شود برنامه ی خوبی است، اما گذشته از این، نشان آگاهی از تهدیدات و نقاط ضعف است.
 3. به نظر بحث جالی شد، البته ربط چندانی به تاپیک نداره، اما خوب میشه اگر یکی از دوستان لطف کنه و تاپیکی تحت عنوان مثلا صادرات نظامی باید ها و نباید ها بزنه. تاپیک جالبی میشه.
 4. دقیقا سوال همین جاست ایا پهپاد های ما لبه ی تکنولوژی است؟! ایا سلاح استراتژیک است؟! بنده بعید می دونم، ولی صادراتش شروع خوبی برای گام های بعدی چه با روس ها و چه با بقیه ی کشور هاست. حرف بنده اینه که ما تکنولوژی آنچنان پیشرفته ای که در این زمینه نداریم اما میتونیم تا تنور داغه نون رو بچسپونم و این اغازی باشه، برا صادرات نظامی
 5. بحث همین جاست که موشک با این مختصات به نمایش در اومده بعیده که سیکر مادون قرمز داشته باشه
 6. من هم به این معتقدم و حرم اینکه میتونن اینکار رو بکنن اما هزینه داره. خوب ما میتونیم اینجا بیشترین بهره رو ببریم و با قیمت های خوب سلاح هامون رو بفروشیم. البته اگر پیشنهادات ما ناسب نباشه اون کشور به سراغ گزینه های دیگه خواهد رفت. این دقیقا همون نگاه جنگ سرده، از اونجایی که در اون دوره تولید کننده گان تسلیحات محدود بودن کشور ها می تونستن بیشترین امتیازات رو بگیرن، ولی الان اگر این نشد یکی دیگه، البته طبیعی که اون کشور یه چیز هایی رو برای خودش حفظ کنه، هر کشوری دلش میخواد بر بقیه برتری داشته باشه! اسرار نظامی دیگه داره از مد میفته! اون جنگ سرد بود که یه سلاح ساخته میشد 10 سال بعد از استفاده بقیه تازه میفهمیدن که بله همچین چیزی هم هست. در دنیای الکترونیک در دنیای ارتباطات دیگه حرف زدن از اسرار مسخره است. نمونه اش همین هک اطلاعات اف 35 توسط چینی ها. البته کلی گویی نمی کنم ول تاحدود زیادی همینجوره. لایتینگ هم به اندازه ی رپتور لبه ی تکنولوژی هست و نسخه ها هم فرق اساسی ای ندارن و این دیگه به روابط کور ها و توان چانه زنی طرف ها بستگی داره. ایالات متحده گر ان کار رو نمی کرد خود این کشور ها بالاخره مجبور به تولید جنگنده نسل پنج می شدن هر چند با تاخیر. یه نکته هم اضافه کنم و اون اینکه به این بخش از حرف من توجه نفرمودید: این مولفه ها میتونن شامل روابط و سیاست کشور ها و ... باشه. اینکه ببینی کی دوسته کی دشمنه این سلاح در چه جهتی استفاده میشه و ....
 7. به نام خدا با سلام استاندارد 3 کجا بود برادر من. بهتره یه بار دیگه ببینیم چی گفته شده. اگر منظور از جستجوگر ها اجزای سیستم باشه که هیچ. اما اگر منظور خود موشک باشه قطعا یک بلوف بیشتر نیست، ممکنه و هیچ کار سخت و بعیدی نیس که سیستم جستجوگر موشک نیمه فعال یا فعال راداری باشه ولی هیچ نشانه ای که بشه تایید کرد که موشک از هدایت های بصری بهره میبره نیست. SM3 از کلاهک انرژی جنبشی استفاده میکه که البته استفاده ار این چنین کلاهک هایی در جو هیچ عیبی نداره و هستند موشک هایی که با استفاده از برخورد سخت هدف رو منهدم می کنند اما نه کلاهکی شبیه به اون و به هر حال باید اصول ایرو دینامیکی درش رعایت بشه. پ.ن: در این سالهایی که حقیر مطالعات نظامی داشتم، یک چیز رو خوب متوجه شدم، اینکه نمیشه به حرف هایی که زده میشه آنچنان بهایی داد.
 8. به نام خدا با سلام به نظرم این از از طرز فکر غلطی ناشی میشه. روسیه کشور بزرگی است و دست اورد های زیادی در صنعت هوایی داره و اگر بخواهند با اندکی هزینه میتونن در زمینه ی پهپادی به ما برسن. به نظر من در دنیای امروز که مرز های غیر ممکن بخصوص در زمینه ی نظامی شکسته شده دیگه هیچ توجیحی نداره که کشوری نخواد سلاح های پیشرفته اش رو به کشور دیگه بفروشه، چرا که اگه این کار رو نکنه اون کشور خودش میره به دنبال ساختش. وقتی اون کشور پول خوب بده به نظرم هیچ عیبی نداره که تو پیشرفته ترین سلاح هات رو هم بهش بدی. البته مشخصه که مولفه های دیگه ای هم باید در نظر گرفته بشه و منظور بنده هم افشای اسرار نظامی نیست. پ.ن: این که می بینیم ایالات متحده جت پیشرفته ای مثل اف35 رو به دیگر کشور ها میفروشه از همین دیدگاه ناشی میشه و دیدگاه بالا مربوط به جنگ سرده.
 9. این هم در تاریخ 2017/06/18 است.
 10. سلامی دیگر گویا فرض بنده تایید شد و تصاویر ماهواره ای هم چنین نشان میده. 2017/01/22 2017/19/6
 11. به نام خدا با سلام میشه نگاهی به خرمشهر بندازید ببینید سازه ای که اونجا بود هنوز هست؟ من شک دارم که ای سازه از ابتدا در ایزوایکو ساخته شده باشه. اگر سازه همونی باشه که در خرمشهر بود اینفرض بنده درست در میاد. شاید نیروی دریایی و وزارت دفاع میخوان با این کار از تعطیل شدن فعالیت در خرمشهر جلوگیری کنند. برادر شما داری فرضیه میدی من دارم با مدرک حرف میزنم. موج 6 و 7 کجا بود برادر من؟! موج یک و دو که تکلیفش مشخصه. دو تا سازه ی اصل توی خرمشهر بوده یکیش رو احتمالا منتقل کردن به باهنر برای ساخت شیراز یا به احتمال قویتر به ایزوایکو برای ساخت موج-3( این درصورتی که مدرکی مبنی بر ساخت سازه ی اصلی موجی که در ایزوایکو ساخته شده باشه نیست و تصایر هم بعد از نصب عرشه ی 01 هست). سال 2011؛ آغاز ساخت سازه ی اول سال 2012؛ اتمام ساخت سازه ی اول و آغاز ساخت سازه ی دوم سال 2013؛ ادامه ی ساخت سازه ی دوم در غیبت سازه ی اول سال 2013؛ ایزوایکو ساخت عرشه ی 01 سال 2015 و اتمام ساخت سازه ی دوم و سال 2016 هنوز سازه همونجاست. سازه ی موج 4 احتمالا همونی که توی خرمشهره و موج پنجم که سهنده.
 12. حاج قاسم ریف دیرزور گویا اینم خوب اطراف روسا میپره.
 13. به نام خدا با سلام من کی درجه گرفتم؟! تو رو خدا درجم رو ازم نگیرید پرو فایلم خیلی جالب شده! شوخی کردم بابا
 14. به نام خدا با سلام   اینجور که از ظاهر قضیه پیداست داستان همینجا پایان یافت. ظاهر بالگرد که خیلی نامتقارنه و پیداست که یه چیزاییش مال خودش نبوده. کیفیت بد اتصالات هم نشون میده که برخی اجزا دستسازی شده بهش اضافه شده همینظور اون فرو رفتگی قسمت عقب که احتمالا جای چره بوده که این دوستمون هم علامت زده. قسمت روتور هم کاملا شمبیه به نمونه ی خارجیهو موتورش هم باید از اون برداشته شده باشه.     پی نوشت: جدای از این ها سوال اصلی اینجاست که تا کی میخوان با امنیت مملکت بازی کنن؟! الله اعلام.
 15. AMX-13 اسرائیلی در نبرد یوم کیپور