Commandant

زیردریایی هواپیمابر کلاس Sen Toku

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با تشکر

الان کشوری طرح ساخت زیردریایی هواپیما بر رو در دست داره؟
اصلا میشه در ابعاد بزرگ تر برای حمل هواپیما بیشتر ساخت؟
در صورت ساخته شدن برگ برنده کشور سازنده هست؟
و ....

لطفا علما جواب بدن :دی ویرایش شده در توسط Pishva

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Pishva' timestamp='1377503370' post='332822']
با تشکر

الان کشوری طرح ساخت زیردریایی هواپیما بر رو در دست داره؟
اصلا میشه در ابعاد بزرگ تر برای حمل هواپیما بیشتر ساخت؟
در صورت ساخته شدن برگ برنده کشور سازنده هست؟
و ....

لطفا علما جواب بدن :دی
[/quote]

اون زمانی که ژاپنی ها چنین تکنولوژی و ایده هایی داشتن (البته نمیشه از کمک آلمان ها هم صرف نظر کرد ، توی متن چند جا اشاره شده) ، امریکایی ها که امروز به نوعی پرچمدار تکنولوژی هستن ، عددی نبودن .
ولی توی سرچ هایی که کردم ، چند باری دیدم که کاربرای امریکایی این زیر دریایی رو مسخره کرده بودن و یکی هم به عنوان طرح احمقانه ازش یاد کرده بود !

فکر نمی کنم به این زودی ها کسی به فکر ساخت زیردریایی بیفته که بتونه هواگرد سرنشین دارحمل کنه بیفته ، فکر هم نمی کنم تا 50 یا 100 سال دیگه که تکنولوژی خیلی پیشرفت کنه کسی همچین کاری کنه ...
ولی هواگرد های بدون سرنشین همین الان هم از روی زيردريايي ها لانچ ميشن ، اونم به چندين طريق

همين چند عکس اول اين سرچ رو ملاحظه کنين متوجه ميشين : [url="https://www.google.com/search?q=UAv+From+submarine&num=50&newwindow=1&safe=off&client=opera&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8AwbUpDaBYaK4ASHw4DwDA&ved=0CEIQsAQ&biw=840&bih=490"]https://www.google.c...biw=840&bih=490[/url] ویرایش شده در توسط Commandant

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1377504900' post='332824']
اون زمانی که ژاپنی ها چنین تکنولوژی و ایده هایی داشتن (البته نمیشه از کمک آلمان ها هم صرف نظر کرد ، توی متن چند جا اشاره شده) ، امریکایی ها که امروز به نوعی پرچمدار تکنولوژی هستن ، عددی نبودن .
ولی توی سرچ هایی که کردم ، چند باری دیدم که کاربرای امریکایی این زیر دریایی رو مسخره کرده بودن و یکی هم به عنوان طرح احمقانه ازش یاد کرده بود !

فکر نمی کنم به این زودی ها کسی به فکر ساخت زیردریایی بیفته که بتونه هواگرد سرنشین دارحمل کنه بیفته ، فکر هم نمی کنم تا 50 یا 100 سال دیگه که تکنولوژی خیلی پیشرفت کنه کسی همچین کاری کنه ...
ولی هواگرد های بدون سرنشین همین الان هم از روی زيردريايي ها لانچ ميشن ، اونم به چندين طريق

همين چند عکس اول اين سرچ رو ملاحظه کنين متوجه ميشين : [url="https://www.google.com/search?q=UAv+From+submarine&num=50&newwindow=1&safe=off&client=opera&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=8AwbUpDaBYaK4ASHw4DwDA&ved=0CEIQsAQ&biw=840&bih=490"]https://www.google.c...biw=840&bih=490[/url]
[/quote]

آقا موچکریم....از این مقالات بازم بزار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درود

دمت گرم میخواستم یه همچین مقاله ای تهیه کنم و در دستور کارم داشتمش که شما زحمتشو کشیدی :rose: :rose: :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طرح جالبی نبوده به نظر من... بسیار بلند پروازانه و پرهزینه... امروزه هم زیردریایی‌ها از هواپیما استفاده می‌کنند اما از نوع بدون سرنشینش. به عنوان مثال تایپ212 های آلمانی از پهباد Aladin استفاده می‌کنند و با وجود امکان شلیک موشک های کروز از تیوب ها سرمایه گذاری بر روی چنین طرح‌هایی در حال حاضر یا آینده غیرمنطقی است.

[center]تایپ 212[/center]
[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/scire1.jpg[/img][/center]
[center]
[color=blue]پهباد Aladin[/color]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/aladin_b7.jpg[/img][/center]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا الکترو جان ؟

اگر این طرح ها بدرد نمی خوردند پس چرا ایالات متحده درخواست شوروی مبنی بر بررسی این زیر دریایی ها رو رد کرد و اونها رو غرق کرد ؟ اتفاقا به نظر من طرح جالبی بوده ولی خوب امروزه دیگه استفاده نداره مثل battleship های اون موقع که دیگه امروزه استفاده ندارن ( بجز تو فیلم بتل شیپ :mrgreen: ) ولی زمان خودشون برگ برنده بودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مجهز شدن زیردریایی ها به انواع و اقسام موشک های کروز و بالستیک که حتی از زیر آب هم قابلیت شلیک دارند عملا نیازی به چنین غول آهنی بی شاخ و دمی احساس نمیشه.
امروز زیر دریایی های اتمی و پیشرفته میتونند بدون اینکه شناسایی بشن در نزدیکی سواحل دشمن روی آب بیان و نیرو و نفرات و تخلیه کنن و حتی اقدام به آتشباری کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='maverick100' timestamp='1377508847' post='332830']
چرا الکترو جان ؟

اگر این طرح ها بدرد نمی خوردند پس چرا ایالات متحده درخواست شوروی مبنی بر بررسی این زیر دریایی ها رو رد کرد و اونها رو غرق کرد ؟ اتفاقا به نظر من طرح جالبی بوده ولی خوب امروزه دیگه استفاده نداره مثل battleship های اون موقع که دیگه امروزه استفاده ندارن ( بجز تو فیلم بتل شیپ :mrgreen: ) ولی زمان خودشون برگ برنده بودن
[/quote]
چرا غرق کردند؟ توهم داشتند... :mrgreen:
با ورود زیردریایی ها اتمی و بالستیکی دیگه این طرح ها معنا و مفهومی نداشتند هرچند شاید بشه برا اون زمان ارزشی براش قائل شد. در کل سه فروند هواپیما چکاری میتونستند از پیش ببرند بعد از انجام ماموریت بازگشتشون به زیردریایی احتمالا زمانبر بوده و این یه نقطه ضعف اساسی هست. بسیاری از زیردریایی‌ها در اون زمان به سبب نیاز به آمدن به سطح جهت سوختگیری و... شکار می‌شدند چه برسه به این غول که میخواسته سه تا هواپیما رو از رو آب بگیره و تو شکمش جا بده!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1377511378' post='332842']
با ورود زیردریایی ها اتمی و بالستیکی دیگه این طرح ها معنا و مفهومی نداشتند هرچند شاید بشه برا اون زمان ارزشی براش قائل شد. در کل سه فروند هواپیما چکاری میتونستند از پیش ببرند بعد از انجام ماموریت بازگشتشون به زیردریایی احتمالا زمانبر بوده و این یه نقطه ضعف اساسی هست. بسیاری از زیردریایی‌ها در اون زمان به سبب نیاز به آمدن به سطح جهت سوختگیری و... شکار می‌شدند چه برسه به این غول که میخواسته سه تا هواپیما رو از رو آب بگیره و تو شکمش جا بده!
[/quote]

آره دیگه شوروی به امریکا گفت بذار متخصصین ما هم بیان روی این زیر دریایی ها کار کنن و با اونها آشنا بشن امریکا هم بردشون تو دریا و با زیر دریایی های خودش به اژدر بستشون :mrgreen: شوروی هم اینجوری شد icon_eek

بنده هم عرض کردم الان دیگه کارایی نداره الان توان هواپیماها خیلی زیاد تر شده حجمشون همینطور سوخت مصرفیشون رفته بالا ولی در زمان خودش طرح باحالی بوده تازه فکرم نمی کنم از این زیر دریایی های اتمی غول پیکر مثل اسکار بزرگتر بوده درسته یا بنده اشتباه می کنم ؟؟

ژاپن قرار بوده اینها رو تولید انبوه کنه اگه تعدادشون زیاد میشد مثلا 30 تا اون موقع میشد 90 تا هواپیما دیگه خودت حجم حمله رو حدس بزن :mrgreen: ویرایش شده در توسط maverick100

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1377511378' post='332842']
[/quote]

در این که چنین طرح هایی الان فقط بدرد فیلم ها میخوره شکی نیست ، ولی خیلی فکر کردم ، دیدم اگه اون عملیاتشون رو انجام میدادن شاید سرنوشت جنگ عوض می شد ، نمیگم ژاپن برنده ی جنگ می شد ، ولی به احتمال بسیار زیاد تاریخ جور دیگه ای نوشته میشد .

[quote] بسیاری از زیردریایی‌ها در اون زمان به سبب نیاز به آمدن به سطح جهت سوختگیری و... شکار می‌شدند چه برسه به این غول که میخواسته سه تا هواپیما رو از رو آب بگیره و تو شکمش جا بده![/quote]

اگه توجه کنی ، این زیر دریایی یک دور و نیم دور کره ی زمین میتونسته بچرخه ! واسه شارژ باطری هم نیازی به اومدن به سطح نداشته ! سونار گریز هم که بوده !
عملیات نشست و برخواست هم که خیلی کوتاه مدت بوده ( هر 3 تا ظرف 15 دقیقه بلند میشدن که قطعا زمان نشستن خیلی کمتر میشه ، شاید زیره 10 دقیقه ، هر 3 تا با هم میشینن و میان کنار زیر دریایی و خدمه با اون جرثقیل میارنش تو)
از طرفی اگه بخش الکترونیک و اوپتیکشو بخونی ، اون سامانه ی E27 واسه خودش چیزی بوده اون زمان ...
من نتونستم چیزی از عملیات هاشون پیدا کنم ولی میدونم تا پاناما هم رفته بودن و برگشته بودن و همین که اصلا متفقین نتونسته بودن کشفش کنن خیلی معنی داره .

اين که هواپيماها شعاع عملياتي 1000 کيلومتري داشتن هم فراموش نشه ...

قیمتشون هم دونه ای حدودا 30 میلیون ین بوده . ویرایش شده در توسط Commandant
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Pishva' timestamp='1377505062' post='332825']

[/quote]
[quote name='Pishva' timestamp='1377505062' post='332825']

[/quote]
خب معلومه مسخره ميكنه وقتي ناو هواپيمابردارن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا بسیار ممنون .
تا به حال این مطلب رو نمی دونستم.
جالب و بسیار زیبا بود .واقعا اگر قبلا از پایان یافتن جنگ طرح های در دسترس کشورهای ژاپن و آلمان به تولید انبوه می رسید شاید به قول شما تاریخ طور دیگری نوشته می شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.