Ernesto_Rommel

خداوند رحمت فرماید این شهید سعید ما را

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بسم رب الشهدا و الصدیقین

براساس وظیفه صلاح دیدیم که از کتاب پرواز تا بی نهایت که در رابطه با امیر سردار سرلشکر شهید عباس بابایی هست مطالبی رو خدمت شما عرضه کنیم

عنوان تاپیک رو که ملاحظه کردید ؟

[center][color=#ff0000]خداوند رحمت فرماید این شهید سعید ما را[/color][/center]
[center][color=#ff0000]از امام خمینی (ره) در رابطه با ایشان هست[/color][/center]

بد ندیدم نظرات رهبری در رابطه با عباس بابایی این اسماعیل عید قربان جمهوری اسلامی ایران را واگویه کنیم :

این شهید عزیزمان انسانی [color=#ff0000]مومن و متقی و سربازی عاشق و فداکا[/color]ر بود و در طول این چند سالی که من ایشان را میشناسم همیشه بر همین خصوصیات ثابت و پابرجا بود.

او هیچ گاه به[color=#ff0000] مصالح خود فکر[/color] نمیکرد و تنها مصالح [color=#ff0000]سازمان و انقلاب و اسلام [/color]را مدنظر داشت.او فرمانده ای بود که با زیردستان بسیار فروتن و صمیمی بود ا[color=#ff0000]ما در مقابل اعمال بد و زشت، خیلی بی تاب و سختگیر بود.[/color]

این شهید عزیز یک[color=#ff0000] انقلابی حقیقی و صادق [/color]بود و من به حال او حسرت می خورم و احساس میکنم که در این میدان عظیم و پرحماسه [color=#ff0000]از او عقب مانده ام [/color]!

دقت کردید چی نوشته شد ؟

نکات قرمز رنگ خیلی خیلی پرمفهوم هست ....

شهید عباس بابایی از[color=#ff0000] خلبانان[/color] نیروی [color=#ff0000]هوایی [/color][color=#0000ff]ارتش [/color]جمهوری اسلامی ایران بودند ، برای اونایی که نمیدونند گفتم !

آیت الله رفسنجانی در رابطه با ایشان گفته اند :

سرلشکر شهید عباس بابایی یکی از [color=#b22222]وفادارترین[/color] افسران [color=#0000ff]ارتش[/color] جمهوری اسلامی و از پیشتازان انقلاب بود.

مشکلی که وجود داشت این بود که شهید بابایی نمی توانست خود را از صحنه جنگ جدا کند و با اینکه ایشان معاون عملیایت فرماندهی نیروی هوایی بود اما همیشه در میدانهای جنگ جضور داشت و می گفت:

[center][color=#ff0000]اگر پرواز نکنم احساس ضعف خواهم کرد زیرا هستی خود را در میدان جنگ میبینیم[/color][/center]

البته این منطق ایشان، از نظر روانی قوی بود. ولی از لحظا سیاسی و نظامی قابل قبول نبود و بالاخره در یکی از همین ماموریت ها شهید شد. اما خوشبختانه این شهید عزیز یاران و شاگردان خوبی تربیت کرده و آنها انشاالله جای خالی شهید ، بابایی را پر خواهند کرد.

با این پیش زمینه در حد توان برخی خاطرات جالب از ایشان نقل می شود ، از کتاب پرواز تا بی نهایت

[center][color=#00ff00]سلام خدا بر تمام سربازان[/color][color=#a9a9a9] حامی ولایت در ارتش [/color][color=#ff0000]جمهوری اسلامی ایران[/color][/center] ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدایا به امید تو برای دفاع از حامیان ولایت

تو هم مثل من خیلی دشمن داری

روای : سرهنگ نادعلی آقاجانی

نام خانوادگی تعدادی از کارگران فضای سبز پایگاه هوایی اصفهان که از اهالی روستای خراسگان بودند ، آقاجانی بود. آن زمان من مسئول تاسیسات و فضای سبز پایگاه بودم و برخی می پنداشتند که آنها ازبستگان من هستند ، در حالیکه این فقط یک تشابه نام بین من و آنها بود و هیچ نسبتی در میان نبود.
به همین خاطر عده ای نزد جناب سرهنگ بابایی عنوان کرده بودند که آقاجانی تمام اقوام خود را به کار گرفته است.
روزی سرهنگ بابایی مرا احضار کردند و پرسیدند:

آقای آقاجانی، چند نفر از کارگران فضای سبز اقوام شما هستند ؟
من پاسخ دادم : قربان هیچکدام

ایشان سکوت کردند و چیزی نگفتند. این گذشت تا سرانجام به دستور شهید بابایی یک روز کارگران فضای سبز را جمع کردم و ایشان در محل حاضر شدند. ابتدا مقداری در رابطه با وضع کاری و حقوق عقب افتاده و بیمه و بازنشستی برای کارگران صحبت کردند. بعد من با کسب اجازه از سرهنگ به کارگران گفتم :

هرکدام از شما با بنده نسبت قوم و خویشی دارد و یا با پدر و مادر من نسبتی دارد بیاید بیرون.

کسی بیرون نیامد. به شهید بابایی عرض کردم :
جناب سرهنگ بنده اهل شهرضای اصفهان و این کارگران اهل خراسگان هستند.

شهید بابایی سری تکان دادند و بعد از اینکه کارگرها رفتند به من گفتند :

آقای آقاجانی، از این حرکت من ناراحت نباش، خوب است که مسایل بررسی شود و پس از تحقیق تصمیم گرفته شود و در مورد شما چیزهایی به من گفته اند ....

بعد لبخندی زدند و گفتند :

گویا شما هم مثل من دشمن زیاد دارید!

خدایا نابود کن زن و زندگی و خود شخصی که با شهیدان حامی ولایت ، به خصوص شهید بابایی دشمنی قلبی داشته و دارد و در بیرون لاف رفاقت و در نهان چاقوی رذالت تیز میکند

صفحه 103 ، چاپ یازدهم ، سال 1386 ، کتاب پرواز تابی نهایت

این اولین خاطره گذاشتم به دو دلیل

[size=6][color=#ff0000]1.خود شهید اشاره میکنه به دشمنان[/color][/size]

[size=6][color=#ff0000]2.خود شهید اشاره میکنه که بی تحقیق نباید بی گدار به آب زد یعنی این شهید اهل تحقیق بودند و بی تحقیق سر بی گناه بالا دار نمیکردند انشاالله[/color][/size] ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مدتی است در مجامع خاص اشاراتی ناصحیح به نقش پررنگ شهید بابایی در زمینه سوختگیری هوایی شبانه مطرح می شود که این مدرک و سند معتبر در جهت رد کامل این سخنان تفرقه افکنانه است"

سوختگیری شبانه

تیمسار خلبان عباس حزین

در قبل از انقلاب، اولین کسی که در نیروی هوایی با هواپیمای اف 14 سوختگیری شبانه انجام دا ، شهید بابایی بود. آن زمان قرار بود که ما عمل سوختگیری هواپیمای اف 14 را از نظر سیستم روشنایی در شب چک کنیم ولی چون صاحبان شرکت گرومن سازمنده هواپیمای اف 14 در نظر داشتند مبلغ فراوانی جهت تغییرات سیستم روشنایی هواپیما دریافت کنند اظهار داشته بودند که بدون تغییرات سیستم روشنایی هواپیما سوختگیری شبانه کار بسیار خطرناکی است و احتمال سقوط هواپیما در شب وجود دارد. با این حال تا قبل از جنگ این موضوع به فراموشی سپرده شد. با شروع جنگ تحمیلی و نیاز به هواپیمای اف 14 که در طول شبانه روز ماموریتهای مختلفی را عهده دار بود. به ناچار همه ی خلبانان مجبور بودند تا سوختگیری شبانه انجام دهند. با توجه به اینکه شهید بابایی اولین کسی بود که قبلا عمل سوختگیری شبانه را انجام داده بود به همین خاطر فرمانده پایگاه در مورد وضعیت سوختگیری در شب و اینکه آیا بدون تغییر در سیستم روشنایی امکان سوختگیری وجود دارد یا خیر؟ از شهید بابایی سوال کرد شهید بابایی گفتند :

بله، البته با مقداری قدرت و شجاعت

بابایی یکبار دیگر در این امر پیشگام شد و خلبانان با گذراندن آموزش کوتاهی یکی پس از دیگی توانستند عمل سوختگیری شبانه را انجام دهند.

صفحه 105 ، چاپ یازدهم ، سال 1386 ، کتاب پرواز تابی نهایت

الله اکبر ... خدایا تو بزرگی و دروغگویان کوچک ... خدایا تو شاهد باش که در حق اسماعیل ابراهیمت چه میگویند ... حتی دوستان دیروز و .... امروز ....
شهید بابایی کسی بود که جسارت و شجاعت سوختگیری هوایی را بدون روشنایی هواپیما و تغییر در روشنایی ممکن پذیر کرد ...

منتظر خاطراتی بکر و ناب ، خاطراتی دست نخورده و به عمد به فراموشی سپرده شده از این مومن و متقی و انقلابی و وفادار ارتشی به نظام و انقلاب اسلامی باشید

تازه بازی ما شروع شده ! ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
ضمن تشکر در صورتي که مطالب از کتاب نقل مي شود لطفا شماره صفحه و نام کتاب را هم ذکر فرماييد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام، اسم کتاب همون اول پست که نوشته بودم ؟ ولی به خاطر گل روی شما ، ویرایش کردم و اضافه نمودم

خوشحال میشم اگر کسی از خلبانان هم سنگر شهید بابایی مثال نقضی برای این دو موردی که فعلا گذاشتم بیارم ، به هرحال شاید روایات دیگری برای این دو تا باشه ، البته خیلی روایات زیبایی باقی مانده که بزاریم ...

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.