blender

تحلیل و پیگیری تحولات اوکراین

تنش میان روسیه - اوکراین 2022   

44 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. 1- به نظر شما ، وقوع درگیری میان روسیه و اوکراین محتمل است ؟

• بله
      32
    • خیر
      12
  2. 2. 2- به نظر شما سطح درگیری میان دوطرف در چه مقیاسی خواهد بود ؟

• گسترده
      7
    • نیمه گسترده
      24
    • محدود
      13
  3. 3. 3- به نظر شما ، حد پیشروی ارتش روسیه در داخل خاک اوکراین تا چه اندازه ای خواهد بود ؟

• محدود به مناطق همجوار با مرزهای شمالی ، جنوبی و غربی روسیه
      33
    • پیشروی تا پایتخت اوکراین ( کیف )
      8
    • پیشروی تا غربی ترین مرزهای اوکراین
      3

Recommended Posts

بر 11 اسفند 1402 در 23:34 , aminor گفت:

با سلام خدمت دوست عزیز و گرامی  و عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخگویی

حقیقتا دیگه با این شرایط نمی تونم توی میلیتاری حضور داشته باشم . فضای بخشی از  میلیتاری بشدت مسموم شده و یه چند وقتی هستش این احساس رو دارم یه عده عامدانه و یا از روی نا اگاهی قصد دارن میلیتاری رو نابود کنند 

حجم اخبار منفی و حاشیه ایی   و تکراری بشدت پررنگ شده  در طول این چند سال سعی می کردم  نسبت به این موضوعات بی تفاوت باشم ولی دیگه نمیشه . میلیتاری یک سایت نظامی تحلیلی  هستش نه محلی برای ایجاد حاشیه . اگر قرار برای پرداخت به این موضوعات بود در همون فضای تلگرام توییتر فعالیت می کردیم  حتی می تونستیم در آمدی هم کسب کنیم و یا این کپی کردن از کانال ها و صفحات  دیگه واقعا غیر قابل تحمل و توهین امیزه کانال های که میلیتاری باید منبع اونها در برخی موضوعات بشه حالا شده به منبع برای میلیتاری در حالی که این کانال ها خودشون منبع دسته چندم محسوب میشن ولی وقتی تعداد تاپیکها و مطالب اون  و افراد شرکت کننده در تاپیکها رو توی این چند ماه گذشته مشاهده کردم واقعا نا امید کنتده بود در عوض حاشیه ها و تلاش برای برای عصبانی کردن و از همه مهم تر  نا امید کردن همدیگه سیر صعودی داشته 

قبلا هم این موضوعات در سایت بوده  و چندین بار هم از دوستان تقاضا و حتی دوستانه تذکر دادم ولی خیر نتیجه نداده 

فعالیت در میلیتاری آسیب های فراوانی به بنده وارد کرده ولی این حال به دلیل علاقه شخصی به فعالیت ادامه می دادم اما تغییر رو باید از یک جایی شروع کرد 

امیدوارم فضا دوباره برای فعالیت مهیا بشه 

سلام علیکم 

بنده امروز صبح در تاپیک پرسش و پاسخ ، با دوستان سر یک موضوع قدیمی ، خیلی صریح صحبت کردم ، الان هم جلوی همه آنهایی که تاپیک را می بینند و یا درآینده خواهند دید صراحتاً عرض می کنم 

وضعیتی که بنده وشما و کسانی که با اخلاص پشت سر جمهوری اسلامی ایران ، در چه در روزهای خوب و چه در روزهای بدقرار دارند ، یک جنگ کامل و همه جانبه ، ترکیبی و چند بُعدی هست ... 

دراین وضعیت ، من و شما باید از دشمن ضربه بخوریم ، از دوستان هم ضربه  بخوریم ، ولی صبر و تحمل ما باید خیلی بیشتر از اینها باشد  

شهریور 94 این واکنش بعد از گذاشته شدن مسئولیت میلیتاری روی دوش بنده در تاپیک معرفی مدیران ارسال شد 

بر 28 آبان 1394 در 02:20 , Royal_falcon گفت:

تو میلیتاری هر کی مدیر شد ، بدبخت شد !

این بدبختی ، این تولید محتوای استاندارد شده و منبع دار به مدت 10 سال  را به جان خریدیم تا میلیتاری بعنوان یک فضای متمایز از فاحشه بازار و دگوریسم نظامی فارسی زبان رسانه ای  تلگرامی ، توییتری ، اینستاگرامی و بقیه موارد ایجاد بشود ... این کار را هم در حد توان ادامه می دیم. قطعاً یک جمعی از اینکه  میلیتاری هنوز زنده است و نفس می کشد ، ناراحت هستند و خوشبختانه باید عرض کنم ناراحتی و فشار خوردن اینها همچنان ادامه پیدا می کند . توقف فعالیت شما ، یک عده ای را قطعاً خوشحال می کند ، اجازه ندید برای یک ثانیه خوشحالی این جماعت باد به پرچم ادامه داشته باشد . ( این موارد خطاب به کاربران حاضر میلیتاری نبود ، پس فردا حرف درنیارید

• Like 2
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 hours قبل , aminor گفت:

با سلام خدمت دوست عزیز و گرامی  و عرض پوزش بابت تاخیر در پاسخگویی

حقیقتا دیگه با این شرایط نمی تونم توی میلیتاری حضور داشته باشم . فضای بخشی از  میلیتاری بشدت مسموم شده و یه چند وقتی هستش این احساس رو دارم یه عده عامدانه و یا از روی نا اگاهی قصد دارن میلیتاری رو نابود کنند 

حجم اخبار منفی و حاشیه ایی   و تکراری بشدت پررنگ شده  در طول این چند سال سعی می کردم  نسبت به این موضوعات بی تفاوت باشم ولی دیگه نمیشه . میلیتاری یک سایت نظامی تحلیلی  هستش نه محلی برای ایجاد حاشیه . اگر قرار برای پرداخت به این موضوعات بود در همون فضای تلگرام توییتر فعالیت می کردیم  حتی می تونستیم در آمدی هم کسب کنیم و یا این کپی کردن از کانال ها و صفحات  دیگه واقعا غیر قابل تحمل و توهین امیزه کانال های که میلیتاری باید منبع اونها در برخی موضوعات بشه حالا شده به منبع برای میلیتاری در حالی که این کانال ها خودشون منبع دسته چندم محسوب میشن ولی وقتی تعداد تاپیکها و مطالب اون  و افراد شرکت کننده در تاپیکها رو توی این چند ماه گذشته مشاهده کردم واقعا نا امید کنتده بود در عوض حاشیه ها و تلاش برای برای عصبانی کردن و از همه مهم تر  نا امید کردن همدیگه سیر صعودی داشته 

قبلا هم این موضوعات در سایت بوده  و چندین بار هم از دوستان تقاضا و حتی دوستانه تذکر دادم ولی خیر نتیجه نداده 

فعالیت در میلیتاری آسیب های فراوانی به بنده وارد کرده ولی این حال به دلیل علاقه شخصی به فعالیت ادامه می دادم اما تغییر رو باید از یک جایی شروع کرد 

امیدوارم فضا دوباره برای فعالیت مهیا بشه 

سلام 

میلیتاری یک واحد کوچک از جامعه کشوره.بنا دلایل متعدد که خودتون بهتر می دونید فضای کشور کمی از آرامش به دوره تا حدی تشنج و دلخوری وجود داره قطعا اینجا هم انعکاس پیدا می کنه .با این حال محیط اینجا نسبت به سایر فضاهای مجازی بسیار بسیار بهتر و سطح بالایی داره که به خاطر وجود دوستانی مثل شما وسایرین هست(اسم نمی برم ممکن از قلم بیافته)شما هم محبت کنید یک مقدار آستانه تحمل رو بالاتر ببرید دوستان دیگه هم بیشتر رعایت کنند انشالله طبق روال میلیتاری پیش بریم.

ویرایش شده در توسط scorpion57
  • Like 4
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 12 اسفند 1402 در 10:18 , scorpion57 گفت:

میلیتاری یک واحد کوچک از جامعه کشوره.بنا دلایل متعدد که خودتون بهتر می دونید فضای کشور کمی از آرامش به دوره تا حدی تشنج و دلخوری وجود داره قطعا اینجا هم انعکاس پیدا می کنه .با این حال محیط اینجا نسبت به سایر فضاهای مجازی بسیار بسیار بهتر و سطح بالایی داره که به خاطر وجود دوستانی مثل شما وسایرین هست(اسم نمی برم ممکن از قلم بیافته)شما هم محبت کنید یک مقدار آستانه تحمل رو بالاتر ببرید دوستان دیگه هم بیشتر رعایت کنند انشالله طبق روال میلیتاری پیش بریم.

روزی چند ساعت وقت گذاشتن اونهم برای حدود ده سال . زدن از کار . زندگی  خانواده  تفریح و...   عدم ورود به حاشیه ها تا حد امکان . عدم دامن زدن و سکوت به مطالب حاشیه ایی عده قلیل در  طی این چند سال به خوبی میتونه نشون بده میزان صبر و تحمل چقدر بوده 

موضوع فراتر از تقویت آستانه صبر و تحمله 

اصولا این سایت برای چی موردی  و منظوری ایجاد شده خط مشی سایت چی بوده چی هست و چی خواهد بود 

بیان مشکلات دلخوری ها  روزمره متفاوته با  صحبتها  و کپی پیستها پی در پی که کاملا داریم نتایج اون رو می بینیم

واقعیت هم اینه این سایت محل مطرح کردن خیلی از موضوعات بی ربط نیست 

چرا خیلی از دوستان با وجود مشکلات به مراتب بیشتر شخصی و عمومی وارد این صحبتها نمی شن

تمام صحبتها  هم که مطرح کردم در قوانین سایت ذکر شده چیز خارج از قوانین نیست ولی متانت  و صلاحدید مدیران سایت فعلا چیز دیگه ای هستش

ولی چرا همیشه یک عده محدود و قلیل حاضر نیستن به خیلی موارد این سایت احترام بگذارن 

تا کی باید این چرخه تکراری ادامه پیدا کنه 

بر 12 اسفند 1402 در 00:01 , MR9 گفت:

بدبختی ، این تولید محتوای استاندارد شده و منبع دار به مدت 10 سال  را به جان خریدیم تا میلیتاری بعنوان یک فضای متمایز از فاحشه بازار و دگوریسم نظامی فارسی زبان رسانه ای  تلگرامی ، توییتری ، اینستاگرامی و بقیه موارد ایجاد بشود ... این کار را هم در حد توان ادامه می دیم. قطعاً یک جمعی از اینکه  میلیتاری هنوز زنده است و نفس می کشد ، ناراحت هستند و خوشبختانه باید عرض کنم ناراحتی و فشار خوردن اینها همچنان ادامه پیدا می کند . توقف فعالیت شما ، یک عده ای را قطعاً خوشحال می کند ، اجازه ندید برای یک ثانیه خوشحالی این جماعت باد به پرچم ادامه داشته باشد . ( این موارد خطاب به کاربران حاضر میلیتاری نبود ، پس فردا حرف درنیارید

بر 11 اسفند 1402 در 23:56 , oldmagina گفت:

سلام

اول این که خود من شما را به عنوان یکی از دوستانی که با کمترین حاشیه و بیشترین تلاش در میلیتاری بوده اند و هستند می شناسم و فکر می کنم یکی از دوستان تراز در میلیتاری هستید .

همین الانش هم کلی مطلب از تحولات تهیه کردم  حتی چند منبع جدید هم پیدا کردم. قبلا از متوقف کردن فعالیت به این موضوعات فکر کرده بودم در جایگاهی هم نیستم که برای مدیران سایت تعیین تکلیف کنم . ولی میشه فضای سایت به مراتب بهتر از این باشه. طرف حاضر نیست به قوانین سایت احترام بذاره اون وقت از زمین زمان انتظار داره

.به لطف خدا اگر هدف و نیتمون از اول درست بوده باشه این خوشحالی حضرات دوامی نخواهد داشت

ویرایش شده در توسط aminor
  • Like 1
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 hours قبل , MR9 گفت:

درگیری میان خودروی رزمی پیاده نظام برادلی اوکراینی و BTR-82A روسی - مارس 2024 

سلام - تبریک به فرماندهان روسی و افسران آموزشی!!!!!  باز هم ضعف در شناسایی منطقه و باز هم ضعف در آموزش نیروها !!!!! در میدان جنگ و در تیررس دشمن  و نظارت پهباد اوکراینی نفربر به صورت افغانیت نیروها را منتقل و پیاده کرد !!!!  نیروهای پیاده در یک نقطه متمرکز میشوند و از پهلوی راست نفربر به راحتی هدف گرفته و قتل عام شدند !!!!  اگر سربازان در پناه سمت چپ  نفربر از عرض جاده عبور میکردند و به صورت غیر متمرکز در گودالهای ناشی از اصابت گلوله توپ سنگر میگرفتند شاید کمتر تلفات میدادند ولی این سوال پاسخی ندارد که واقعا هدف فرمانده از ارسال نیروی پیاده بدون پشتیبانی به این نقطه چه بوده است ؟ 

• Like 3
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شکار یک سامانه راکت انداز هیمارس توسط موشک اسکندر مجهز به کلاهک ترکش زا

(یک درصد رو هم احتمال باید داد که دیکو باشه / در چند وقت اخیرا طرفین بشدت در حال استفاده از دیکوهای نظامی هستن)

hi_28129.jpg

thumb_hi_28229.jpgthumb_hi_28329.jpgthumb_hi_28429.jpgthumb_hi_28529.jpg

https://www.aparat.com/v/r9DOs

ویرایش شده در توسط aminor
  • Like 3
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , aminor گفت:

شکار یک سامانه راکت انداز هیمارس توسط موشک اسکندر مجهز به کلاهک ترکش زا

(یک درصد رو هم احتمال باید داد که دیکو باشه / در چند وقت اخیرا طرفین بشدت در حال استفاده از دیکوهای نظامی هستن)

دیکوی نیست وگرنه روسها موشک گرانقیمت اسکندر را خرجش نمیکردند 

ویرایش شده در توسط MF44
  • Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.