hamedof

بفرمایید لینوکس

Recommended Posts

[quote name='siavash75' timestamp='1406184259' post='396002']
برادر کم اسپم بدین، دکمه تشکر برای همینه...
[/quote]
دکمه تشکرش کجاست؟/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ali1378' timestamp='1406195316' post='396037']

دکمه تشکرش کجاست؟/
[/quote]
کلید های سبز و قرمز در سمت چپ پایین هر نوشته
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقا ما یه لینوکس اوبنتو نسخه 12.4 گرفتیم وقتی بوت میکنم مینویسه 

PREFIX NOT SET

سیستم الان XP هست میخواستم کنار اون نصب کنم حالا این ارور رو چه کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در حالت عادی مشکلی نباید داشته باشه....

بعد از نشون دادن این پیغام، چی میشه؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقا ما یه لینوکس اوبنتو نسخه 12.4 گرفتیم وقتی بوت میکنم مینویسه 

PREFIX NOT SET

احتمال بعد نصب به مشکل grub خرده

یه cd live بذار دوباره سیستم رو بوت کن

------------------------

پیوست :

برای نصب لینوکس با ویندوز بهتر اول لینوکس بعد ویندوز رو نصب کنید

اگه در موقع بوت هم این روشی که گفتم بوت لینوکس رو نشون ندادeasybcd رو در ویندوز نصب میکنید یه بوت هم برای لینوکس تعریف میکنید

ویرایش شده در توسط milad021
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای نصب لینوکس با ویندوز بهتر اول لینوکس بعد ویندوز رو نصب کنید

اگه در موقع بوت هم این روشی که گفتم بوت لینوکس رو نشون ندادeasybcd رو در ویندوز نصب میکنید یه بوت هم برای لینوکس تعریف میکنید

اگه بعد لینوکس؛ ویندوز رو نصب کنی که دیگه گراب پاک میشه و لینوکس بالا نمیاد!! :thinking:

اشتباه راهنمایی نفرمایید لطفا :nerd:

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه بعد لینوکس؛ ویندوز رو نصب کنی که دیگه گراب پاک میشه و لینوکس بالا نمیاد!! :thinking:

اشتباه راهنمایی نفرمایید لطفا :nerd:

دوست عزیز لطفا مطالعه کنید و پست من را با دقت بخونید

همان طور که گفتم بالا با برنامه easybcd یه بوت برای لینوکس تعریف میکنید که خیلی راحته

برای اموزش میتونید به این لینک مراجع بع فرمایید

سایت

موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز لطفا مطالعه کنید و پست من را با دقت بخونید

همان طور که گفتم بالا با برنامه easybcd یه بوت برای لینوکس تعریف میکنید که خیلی راحته

برای اموزش میتونید به این لینک مراجع بع فرمایید

سایت

موفق باشید

وقتی به راحتی با یک دستور میشه بوت لودر رو باز نویسی کرد، دیگه چرا این همه سختی بدیم به خودمون....

تازه بعد این همه کار، بوت لودر ویندوز، لینوکس رو بیاره بالا!! icon_eek

بوت‌لودری که نه پسورد میگیره، نه خودش رمزنگاری میشه! نه میتونه سیستم عامل های رمزنگاری شده رو بالا بیاره......!

تازه دوستانی که ویندوز دارن، اول یکبار باید لینوکس نصب کنن، بعد دوباره ویندوز نصب کنن و این مراحل رو برن.... در حالی که با بازنویسی گراب فقط نیاز به نصب یک سیستم عامل هست....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تایید میشه... بهتره بوت سیستم حضرت گراب باشه! :)))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وقتی به راحتی با یک دستور میشه بوت لودر رو باز نویسی کرد، دیگه چرا این همه سختی بدیم به خودمون....

تازه بعد این همه کار، بوت لودر ویندوز، لینوکس رو بیاره بالا!! icon_eek

بوت‌لودری که نه پسورد میگیره، نه خودش رمزنگاری میشه! نه میتونه سیستم عامل های رمزنگاری شده رو بالا بیاره......!

تازه دوستانی که ویندوز دارن، اول یکبار باید لینوکس نصب کنن، بعد دوباره ویندوز نصب کنن و این مراحل رو برن.... در حالی که با بازنویسی گراب فقط نیاز به نصب یک سیستم عامل هست....

با سلام

مخاطب با لینوکس تازه میخوان اشنا بشن  

مواقعی میرسه بخوان لینوکس رو پاک کنن که به مشکل grub rescue بر میخورن به دلیل نا اشنا بودن

این روشی که گفته شد برای  براdual boot  برای دوستان راحتره 

اگه دوست داشت grub 2 رو هم میتونن بازسازی دوباره کنن

کانفینگ کامل grub و .. و پارتیش بندی GPT و MBR ... مباحث جداس

ولی در کل نظر من اینه دوستانی که میخوان تازه با لینوکس اشنا بشن یا از live cd استفاده کنن و یا بصورت مجازی نصب کن

موف باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

LinuxVersions.jpg

مستقیم بریم سر اصل مطلب !‌اصلا و ابدا قصد این رو ندارم که حوصلتون رو سر ببرم !
خوب امروز می خوام بهتون یه پیشنهاد بدم ... این پیشنهاد میتونه جالب / عجیب و برای بعضی ها ترسناک باشه ! درست حدس زدید می خوام بهتون پیشنهاد کنم که دست از سر ویندوز بر دارید و برید سراغ لینوکس ! کاملا هم جدی دارم این رو میگم ! خود من که دیگه کلا ویندوز رو گذاشتم کنار ! اما چرا؟
خوب اولین دلیل که میتونم بهتون بدم این هست که توزیع های مختلف لینوکس ( که در واقع یک شبه یونیکس هست صبر کنید !!! بهتره قبلش بدونید که لینوکس در واقع یک هسته هست که سیستم عامل های شبه یونیکس بر اساس اون طراحی شده اند ! حالا ادامه میدیم ! :straight: ) مثل دبیان / ابونتو / مینت / فدورا و ... مجانی هستند و شما نیاز نیست نگران خرید خود هر توزیع یا نرم افزار هاش باشید ! دیگه نه نیاز به پچ هست نه کرک ! شما کافیه دسترسی به اینترنت داشته باشید تا برنامه های مورد نظرتون رو مستقیما از خود توسعه دهندگان نرم افزار دانلود کنید . بعد از نصب هم می تونید از بروزرسانی ها و پشتیبانی اون نرم افزار استفاده کنید . اگه به مشکلی هم برخوردید هر توزیع چند هزار کاربر با معرفت داره که آماده اند به سوال هاتون جواب بدن !

تقریبا به ازای همه نرم افزار های ویندوزی نرم افزار لینوکسی هم موجوده ! حالا اگه خیلی هم به نرم افزار خاصی نیاز داشتید که تحت ویندوزه بعدا براتون یک راهکار ارایه میدیم که بتونید اون نرم افزار ها رو از داخل لینوکستون اجرایی کنید ! ببخشید توزیع لینوکس !

خوب از این ماجرا که عبور کنیم می رسیم به یکی از بهترین ویژگی های توزیع های لینوکس ! امنیت ! خوب بهتره بدونید دیگه اصلا نه باید نگران ویروسی شدن سیستم بشید نه نیاز به آنتی ویروس دارید و نه نیاز به آپدیت ! تازه از این مبحث هم که عبور کنیم اصولا نفوذ به سیستم های لینوکسی بسیار سخت از سیستم های معمولی هست ! یک مقایسه انجام میدم ! شما اگه روی بایوس سیستم پسوردی تنظیم نکرده باشید من می تونم با یک فروند فلش مجهز به passwordreset.iso در کمتر از یک دقیقه وارد ویندوز شما بشم ! اما با لینوکس؟ من که تاحالا چنین چیزی ندیدم ... تازه این ها همه اول کاره !

این رو هم بدونید که کلا باید با هنگ و کرش کردن و تسک منیجر خداحافظی کنید چون از این دوشواری ها نخواهید داشت !

اغلب هاست هایی که در طراحی سایت مورد استفاده قرار میگیرند و با زبان php هستند هم از سیستم عامل لینوکس در هاستشان استفاده می شود . در مورد توزیع ها هم توزیع های مختلفی وجود داره ! اما واسه شروع معمولا ابونتو یا مینت توصیه میشه مخصوصا ابونتو چون پشتیبانی قوی داره ! بیشتر هم به روش های ویندوزی داره شبیه میشه ! محیطش واستون ملموس تر خواهد بود ! ... اما اگر خیلی پوست کلفت تشریف دارید بفرمایید دبیان ! نظر شخصی خودم اینه که دبیان بهتر از منابع استفاده می کنه ! البته دلایل دیگه ای هم برای این امر دارم که عرض خواهم کرد !

این رو هم بدونید که برخلاف تصور ما کار کردن با لینوکس خیلی هم آسونه ! فقط کافیه کمی حوصله داشته باشید !

حالا یکم فکر کنید و مشکلاتتون رو با لینوکس بگید!!

توی این تاپیک روابط باید دو جانبه باشه ! هر سوالی بود بپرسید ! بالاخره من یا بقیه دوستان جوابتون رو میدیم !

اگه دوستان شرکت کنند مباحث بسیار دقیق تری رو هم مطرح خواهیم کرد !

فعلا این پست برای ایجاد محیطی برای بحث تبدیل بشه بهتره تا دیگر تاپیک ها !

مقاله بسیار مفیدی بود ممنون دوست من

لینوکس به دلیل متن باز بودنش یکی از پرکاربرد ترین سیستم عامل های عصر حاضر هستش من خودم شخصا ارادت خاصی به لینوکس و لینوکسی ها دارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا که سر قضیه باز شد خوبه در جریان باشید نسخه  16.04 ابونتو دیروز منتشر شد

این نسخه ها Long Term Support یا به اصطلاح LTS هستن یعنی به مدت زیادی از طرف شرکتش پشتیبانی میشن(حدود 5 سال) و پایدارترین نسخه برای استفاده هستن

پس تا دیر نشده دانلود کنید

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای مصرف دسکتاپ بهترین گزینه ویندوزه

----

اگه برای یادگیری میخوایید

سعی کنید یه لینوگس پایدار توی vmware بریزید باهاش ور برید

دیبان بهترین گزینه میتونه باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای مصرف دسکتاپ بهترین گزینه ویندوزه

----

اگه برای یادگیری میخوایید

سعی کنید یه لینوگس پایدار توی vmware بریزید باهاش ور برید

دیبان بهترین گزینه میتونه باشه

بنده کل مصرف دستکتاپم لینوکسه. نسخه Mint. هیچ مشکلی در استفاده دسکتاپ از لینوکس نخواهید داشت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من همین دیشب اپگرید کردم....

خوابیده بودم تا برا خودش رو دانلود رایگان دانلود و نصب کنه!!! صبح، دیدم یه پیغام داده سر یکی از پکیج های نیمه دست نویس و پروسه نصب متوقف شده!! تا من اجازه بدم اون پکیج پاک بشه و ادامه بده...

بعد از کار، گوشیم زنگ خورد و وقتی گوشی رو نگاه کردم، دیدم شارژ نداره و داره خاموش میشه و از طرفی طرف پشت تلفن مهم بود که باهاش حرف بزنم!!

واسه همین کابل برق لپ‌تاپ رو در اوردم و شارژر گوشی رو وصل کردم و گوشی رو دادم به شارژ و حرف زدم...

اومدم سر لپ‌تاپ دیدم گفته سیستم رو باطریه و انستیبل واسه همینم پروسه نصب رو کنسل کرد!!!! :|

پر واضحه که وسط کار هم بود برا نصب! الان من اوبونتو ۱۶.۴ دارم، ولی نصب ناقص بود! امشب باید تو تایم رایگان یه apt-get check بگیرم ببینم چه خاکی تو سرم شده! :)))

۳۰ گیگ داده رو سیستم هست، که از جون یه ادم صحیح و سالم برام مهم تره اون ۳۰ گیگ فیلما! :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.