Moghaddam

استراتژی های نوین جنگ های نا متقارن

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[center][size=5][color=#0000FF]بسم الله الرحمن الرحیم [/color][/size][/center]

[center][color=#0000cd][size=4]هدف از ایجاد این تاپیک صرفا بحث در مورد جنگ های نامتقارن هست و شیوه کارش هم از جمله پروفسور اینشتین سرچشمه میگیره: Imagination is more important than knowledge[/size][/color][/center]

[center][color=#0000cd][size=4]شما خودتون رو در یه جنگ در نظر میگیرید و همه تلاشتون رو بکار میگیرید تا پیروز بشید نتیجه میشه استراتژی نوین که اگه خیلی خوب در اومد شاید کتاب هم شد. مثل یه بازیه مگه دنبال کانتر نمی گشتید این کانتر فکری-خیالی![/size][/color][/center]

[center][color=#0000cd][size=4]امیدوارم این بار مدیران خرده ی ( بی فایدست ) رو نگیرن[/size][/color][/center]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]سئوال بسیار مهم برادر من - نامتقارن یا ناهمتراز ؟؟؟؟؟[/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول اینکه بحث رو کجا ادامه بدیم اینجا یا اونجا؟ دوم اینکه نه همون نا متقارن! :kiss:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در ارتباط با موضوع شما ، همین جا بهتره به نظر من .

اما نبردهای نامتقارن تقریبا" موضوع قدیمی بحساب می آید به نظر من و بهتر است بجای آن ماهیت نبردهای ناهمتراز مورد بررسی قرار گیرد .
البته برای شروع باید :
1- ماهیت نبردهای کلاسیک
2- ماهیت نبردهای نامتقارن
3- ماهیت نبردهای ناهمتراز
مورد بررسی قرار گیرد . ویرایش شده در توسط MR9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moghaddam' timestamp='1403614613' post='388016']
چشم فرمانده :winking: خب من نا همتراز بلد نیستم شما شروع کن.
[/quote]

خیلی دوست دارم این کار انجام بدم - ولی یک نکته مهم . بنده الان دو تا کار را دارم انجام می دم -
1- یک کار ترجمه در حوزه رزم زرهی
2- تاپیک نبردهوا زمینی .
این دوتا خودش کلی مطالعه و دردسر داره . شما زحمت بکشید و شروع کنید ، بنده هم در صورت امکان خدمت شما هستم .
باتشکر :rose: :rose: ویرایش شده در توسط MR9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نام خدا

من به صورت قصه جنگ رو شبیه سازی میکنم بعد در میان قصه ها تاکتیک ها رو بیان میکنم.

مثلا: (فرض جنگ: [color=#ff0000]مهاجم: امریکا[/color] [color=#008000]مدافع: ایران[/color] [color=#0000ff]محدوده درگیری: حوزه غرب اسیا[/color] [color=#696969]مرکز درگیری: ایران)[/color]

اگه فرض رو به جنگی بگیریم که در دو جناح شرق و جنوب اتفاق بیافته و ما بشیم فرمانده جناح جنوب باید چه کرد؟ من میگم اول باید به فکر نیروی دریایی آمریکایی باشیم که قراره تو سواحل برای اشغال سراسری نیرو پیاده کنه ما نمیدونم هدف اونا کجاست؟ پس مجبوریم قبل از رسیدن هدف و در دریا با هاشون جنگید. [b][color=#ff0000]( تاکتیک اول: وقتی مقصد دشمن رو نمیدونی خودت مقصد رو تعیین کن ) [/color][/b]خب حالا با فرض بدترین شرایط نداجا آماده پشتیبانی نیست (سو تفاهم نشه داریم تاکتیک روبررسی میکنیم) پس حالا باید چه کنیم؟ میشه از جزایر برای کنترل جنگ استفاده کرد. مثلا از زد-هاد استفاده کرد (زیر دریایی بی سرنشین هدایت از دور) مثلا شکل بمب mk 82 رو در نظر بگیر پشتش یه موتور ببند حالا ولش کن تو دریا خخخخخ رادار اونو با ماهی اشتباه میگیره میخوره به شناور باباش در میاد. خخخخخخ چه مخیم من!!! [color=#ff0000][b](تاکتیک دوم: تا حد امکان از خلاقیت خود بهره ببرید) [/b][/color]فعلا تا امریکایی تو شوکن اینا رو داشته باش تا بعد. icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Moghaddam' timestamp='1403616040' post='388024']
به نام خدا

من به صورت قصه جنگ رو شبیه سازی میکنم بعد در میان قصه ها تاکتیک ها رو بیان میکنم.

مثلا: (فرض جنگ: [color=#ff0000]مهاجم: امریکا[/color] [color=#008000]مدافع: ایران[/color] [color=#0000ff]محدوده درگیری: حوزه غرب اسیا[/color] [color=#696969]مرکز درگیری: ایران)[/color]

اگه فرض رو به جنگی بگیریم که در دو جناح شرق و جنوب اتفاق بیافته و ما بشیم فرمانده جناح جنوب باید چه کرد؟ من میگم اول باید به فکر نیروی دریایی آمریکایی باشیم که قراره تو سواحل برای اشغال سراسری نیرو پیاده کنه ما نمیدونم هدف اونا کجاست؟ پس مجبوریم قبل از رسیدن هدف و در دریا با هاشون جنگید. [b][color=#ff0000]( تاکتیک اول: وقتی مقصد دشمن رو نمیدونی خودت مقصد رو تعیین کن ) [/color][/b]خب حالا با فرض بدترین شرایط نداجا آماده پشتیبانی نیست (سو تفاهم نشه داریم تاکتیک روبررسی میکنیم) پس حالا باید چه کنیم؟ میشه از جزایر برای کنترل جنگ استفاده کرد. مثلا از زد-هاد استفاده کرد (زیر دریایی بی سرنشین هدایت از دور) مثلا شکل بمب mk 82 رو در نظر بگیر پشتش یه موتور ببند حالا ولش کن تو دریا خخخخخ رادار اونو با ماهی اشتباه میگیره میخوره به شناور باباش در میاد. خخخخخخ چه مخیم من!!! [color=#ff0000][b](تاکتیک دوم: تا حد امکان از خلاقیت خود بهره ببرید) [/b][/color]فعلا تا امریکایی تو شوکن اینا رو داشته باش تا بعد. icon_cheesygrin icon_cheesygrin icon_cheesygrin rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor
[/quote]

عزیز جان- پیشنهاد می کنم ( درصورت تمایل ) ابتدا مبانی سه موردی که در پست قبلی خدمت شما عرض کردم را بطور مختصر و برای آشنایی شرکت کنندگان در مباحثه بیاورید و سپس با علم به این مبانی ، شبیه سازی راهبرد ناهمتراز را بیان بفرمایید .
چرا که تا زمانی که خواننده مطلب از مبانی جنگ کلاسیک و.... مطلع نباشد ، شبیه سازی یا سناریو نویسی برای نبرد احتمالی یک مقدار نامانوس است
با تشکر :rose: :rose: ویرایش شده در توسط MR9
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکمقدار در نت جستجو کنید شاید برای شروع کافی باشد ویرایش شده در توسط MR9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.