EMPEROR

تحلیل و پیگیری تحولات شمال افریقا ( لیبی ، تونس ، الجزایر ، مراکش و مصر )

Recommended Posts

من نمیدونم چه اصراری دارین بر اینکه هر نارضایتی مردم زیر سر آمرکا و غرب هست!
مثلا الان سرعت اینترنت من نسبت به پارسال کمتر و گرونتر شده کار آمریکا بوده؟
بابا یکم وجدان خوب چیزیه! خودتون میگید امریکا میاد روی نقطه ضعف مردم دست میذاره! رحمت به پدرمارتون! خوب دستش بهونه ندین! تمام! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در ليبي چيزي شكست نميخوره!
انقلابي وجود نداشته! چون اگه شما به مقالات جالب برادر اپرا در خصوص توضيح پديده اي به نام انقلاب، مراجعه كنين، متوجه ميشين كه اتفاقي كه در ليبي افتاد هيچ وجه اشتراكي با فاكتورهاي شناخته شده يك انقلاب نداره!
پس اين اصلا يك انقلاب نبوده و نيست و كل ماجرا متاسفانه به يك فيلم بيشتر شباهت داره تا مفهومي كه مد نظر شماس!
فقط ميشه براي مردمي كه بدبخت شدن و ميشن متاسف بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]مقام امنیتی روسیه : نیروهای ناتو در حال برنامه ریزی برای عملیات زمینی در لیبی هستند [/b]

یک مقام بلند پایه ی امنیتی روسیه از برنامه ریزی ناتو برای انجام عملیات زمینی در اواخر آوریل در خاک لیبی خبر داد

به گزارش خبرگزاری ریانوستی وی گفت :"اطلاعات بدست آمده از کانالهای اطلاعاتی مختلف نشان میدهد کشورهای ناتو با مشارکت فعال ایالات متحده و انگلستان در حال برنامه ریزی برای انجام عملیات در خاک لیبی هستند"

"نشانه های واضحی وجود دارد مبنی بر اینکه در صورتیکه نیروهای ائتلاف نتوانند حکومت لیبی را با حملات هوایی و موشکی به زانو در آورند ، عملیات زمینی در خاک لیبی آغاز میشود"

این مقام زمان تقریبی انجام عملیات زمینی را "اواخر آوریل تا اوایل مه" عنوان کرد .

قبل از تصویب قطعنامه ی 1973 شورای امنیت هم هم خبرگزاری راشاتودی گزارش داده بود ، ارتش روسیه ادعاهای رسانه های غربی مبنی بر حمله ی هوایی ارتش لیبی به شهر بنغازی را رد کرده و اعلام کرده بود تصاویر ماهواره ای ارتش روسیه هیچ حمله ی هوایی نیروهای قذافی به شهر بنغازی را نشان نمیدهد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
غرب واقعآ خطرناک شده.این خطر رو پوتین احساس کرد و اعلام کرد لشگر کشی های خودسرانه ی غرب این رو ایجاب می کنه که روسیه همواره بر قدرته خودش اضافه کنه.اخیرآ هم سارکوزی سران کشور های عربی رو تهدید کرده که اگر اون ها به دیکتاتوریهاشون خاتمه ندهند مثل لیبی اماج حملات غرب قرار می گیرن.به نظر من دنیای سیاست داره وارد فاز جدیدی میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تو این روز ها جهان فقط یه نفر کم داره اگه گفتید کیو........[/quote]

با این خنده های شما فکر کنم، مستر بین!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینجا هم تصاویر خوبی هست ..
http://totallycoolpix.com/2011/03/libya-operation-odyssey-dawn/
راستی کسی تصویر از هواپیمایی که حامل هارم باشه دیده ؟ آلارم هم قبوله .
---

یه چندتایی خودم پیدا کردم که مربوط به ECR های ایتالیایی هستند و یدونه اف 16 :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_ecr.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_5544256258_4eb2db306c_b.jpg[/img]

روزشمار جنگ لیبی تا 25 مارچ به نقل از ویکی :[align=left]
[b]Day 1: 19 March 2011[/b]
21h: The first main strike involved the launch of 112 Tomahawk cruise missiles from US and UK ships against shoreline air defenses of the Gaddafi regime. The U.S. Department of Defense reports that the dismantling of Libya's ability to hinder the enforcement of the United Nations no-fly zone is only the first of multiple stages in the operation. USMC Harriers participated in an air strike against a large military convoy outside Benghazi.
[b]Day 2: 20 March 2011
[/b]
Sustained anti-aircraft fire erupted in Tripoli at around 2:33 a.m. Libyan time. Three B-2 Spirit bombers targeted 45 hardened aircraft shelters at an Libyan airfield near Sirt. At the same time, US Air Force fighter jets conducted missions searching for Libyan ground forces to attack. US Navy EA-18G Growlers werer diverted from operations over Iraq and jammed Libyan radar and communications.No US aircraft were lost during the missions. The warplanes included Marine Corps AV-8B Harrier IIs (attacking pro-Gaddafi's ground forces),Air Force B-2 Spirit stealth bombers, and F-15E Strike Eagle and F-16C Fighting Falcon fighter jets.Admiral Mike Mullen, Chairman of the Joint Chiefs of Staff, states that there would be continuous allied air cover over Benghazi, and that the no-fly zone "is effectively in place". An EC-130J was recorded warning Libyan shipping "If you attempt to leave port, you will be attacked and destroyed immediately" in Arabic, French and English.

[b]Day 3: 21 March 2011[/b]

All fixed SA-2 Guideline, SA-3 Goa and SA-5 Gammon sites were taken out. Only SA-6 Gainful, hand held SA-7 Grail and SA-8 Gecko mobile SAMs are still a possible threat to aircraft.In the early hours of the day a building from Moammar Gadhafi's compound in Tripoli was completely destroyed by a cruise missile. Twelve more cruise missiles were fired at command and air defense sites.
Crashed aircraft F-15E '91-0304/LN' at Dny NATO in Ostrava, Czech Republic, half a year before. The crew ejected and was rescued.
[b]Day 4: 22 March 2011
[/b]
At approximately 22:30 CET (evening of March 21), a US F-15E 91-0304 operating out of Aviano Air Base crashed about 25 miles (40 km) southwest of Benghazi. Both crew members ejected at high altitude and were subsequently separated. A MV-22 Osprey, supported by two AV-8Bs, two CH-53E Super Stallions, and a KC-130J Hercules from the 26th MEU initially recovered the pilot, while the weapons officer was recovered later after being rescued by rebel forces in the area. Two Marine Harriers accompanying the rescue force dropped two 500lb bombs at the request of the ejected pilot, prior to the MV-22 landing in an attempt to deter an unidentified group of people heading towards the area. The UK had a "peripheral involvement" in the rescue of the US pilots.

Six local villagers, including a young boy, were reported to have been injured by gunfire from the rescuing U.S. forces, Although a Marine spokesperson aboard USS Kearsarge denied that shots were fired: "The Osprey is not armed, and the Marines barely got off the aircraft. I was in the landing center the whole time, where we were monitoring what was going on, and firing was never reported", Pentagon sources were later reported to have confirmed that shots were fired.

The source of the civilian casualties is still being investigated. Overnight, the US bombed the wreckage of the downed F-15E "to prevent materials from getting into the wrong hands."

In a 24-hours period; 175 air sorties were conducted (113 US, 62 coalition) .Around this time, the US changed its target priorities from air defenses to Libyan ground forces

[b]Day 6: 24 March 2011[/b]

Royal Norwegian Airforce F-16s were assigned to the US African command and Operation Odyssey Dawn. A number of Norwegian F-16s took off from the Souda Bay Air Base on the island of Crete, Greece for their first mission over Libya.
[b]Day 7 25 March 2011[/b]

Three laser guided bombs were launched from 2 F-16s of the Royal Norwegian Airforce against Libyan tanks[/align]

http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Odyssey_Dawn

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم رب شهدا

دوستان امریکا و همپیمانانش عملا با کشوری که یه ارتش قدر داشته باشه نجنگیدن
مثالش عراق-افغانستان-لیبی. دیدین که امریکا با یه کشوری که ارتشه همچین قوی نداشت به چه روزی افتاد منظورم ویتنام هست
بخدا اینا تبل تو خالی هستن چرا با یه کشور قدرتمند سر شاخ نمیشن اینا که اینقدر ادعای قدر قدرتیشون میشه
مثله کفتار میریزن سره یه کشوری که نه ارتشی داره نه کسی حاضره ازش حمایت کنه
این کجاش سخته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بسم رب شهدا

دوستان امریکا و همپیمانانش عملا با کشوری که یه ارتش قدر داشته باشه نجنگیدن
مثالش عراق-افغانستان-لیبی. دیدین که امریکا با یه کشوری که ارتشه همچین قوی نداشت به چه روزی افتاد منظورم ویتنام هست
بخدا اینا تبل تو خالی هستن چرا با یه کشور قدرتمند سر شاخ نمیشن اینا که اینقدر ادعای قدر قدرتیشون میشه
مثله کفتار میریزن سره یه کشوری که نه ارتشی داره نه کسی حاضره ازش حمایت کنه
این کجاش سخته؟[/quote]

نجنگیده باشن هم قابلیتشو دارن در مورد ویتنام و... هم جنگ نامتقارن بوده عزیز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]تو این روز ها جهان فقط یه نفر کم داره اگه گفتید کیو........[/quote]

با این خنده های شما فکر کنم، مستر بین![/quote]

برخورد دوست عزیز باشه گریه میگنم icon_wink icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من درک نمی کنم شما چرا مدام با هم جدل و دعوا می کنید و سر ستیز دارید. (گیرم که یک طرف قوی و یک طرف ضعیف؛ در جنگ نفتکش ها که این قابلیت ها ظاهرا کاربری جدی و لبه تیزی پیدا نکرد ...؛ ایران گفت که اگر نفت ایران صادر نشه نفت هیچ همسایه ای در محدوده خلیج فارس صادر نمیشه و واقعا هم این اتفاق افتاد ...) اگر ما اینجا جمع شدیم بعنوان برادر و هموطن می تونیم با هم مودبانه تر و منطقی تر هم صحبت کنیم، نمی تونیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من درک نمی کنم شما چرا مدام با هم جدل و دعوا می کنید و سر ستیز دارید. (گیرم که یک طرف قوی و یک طرف ضعیف؛ در جنگ نفتکش ها که این قابلیت ها ظاهرا کاربری جدی و لبه تیزی پیدا نکرد ...؛ ایران گفت که اگر نفت ایران صادر نشه نفت هیچ همسایه ای در محدوده خلیج فارس صادر نمیشه و واقعا هم این اتفاق افتاد ...) اگر ما اینجا جمع شدیم بعنوان برادر و هموطن می تونیم با هم مودبانه تر و منطقی تر هم صحبت کنیم، نمی تونیم؟[/quote]
خودت ببین من بدبخت خواستم بگم ای کاش امام زمان بیاد خوشحالمون کنه اما دوست من میگه چرا میخندی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.