arash_slayer

تحلیل و پیگیری تحولات کره شمالی و جنوبی

Recommended Posts

خیلی ممنون رد آرمی جان
اره واقعا در مورد اون محصولاتش حق با شماست
:confused:

راستی جواب اون سوالمم اگه میدونی بده
ممنون میشم
اگر جنگ تا سرنگونی حکومت کره شمالی پیش بره به نظرتون چین برای دفاع از شمالیها وارد جنگ میشه یا اجازه میده که آمریکا تو کره شمالی مستقر بشه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیر آرش جان چین هیچ کاری نمیتونه بکنه و ترجیح میده بر خلاف میلش سکوت کنه.
شاید رهبر کره شمالی رو به پناهندگی قبول کنه! :confused:
من که امیدوارم جنگ بشه. از هر نظر برای ما خوبه جز اینکه یکی از متحد هامون (متحد که نه!) لز بین میره! و فقط ما میمونیم و ما!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خیلی ممنون رد آرمی جان
اره واقعا در مورد اون محصولاتش حق با شماست
:confused:

راستی جواب اون سوالمم اگه میدونی بده
ممنون میشم
اگر جنگ تا سرنگونی حکومت کره شمالی پیش بره به نظرتون چین برای دفاع از شمالیها وارد جنگ میشه یا اجازه میده که آمریکا تو کره شمالی مستقر بشه ؟[/quote]
نه دوست من
من شک دارم البته شاید در پشت پرده کاری بکنه تا ضربه بیشتری به امریکا و متحدانش وارد شود اما مستقیم نه
پکن عاقل تر از این حرفهاست.در شرایطی که امریکا بیشترین بودجه شو به مسائل نظامی و جنگ افروزی اختصاص میده چین بیشترین بودجه شو در زیرساختهاش خرج میکنه مثل طرح افزایش خطوط ریلی کشورش این یعنی چین قدرت و بقائ خود را در افزایش قدرت اقتصادی میبینه ولی دولت امریکا در جنگ افروزیها و غارت و چپاول

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمريکا اعلام کرد براي افزايش فشار به کره شمالي تلاش خواهد کرد

مقامات بلندپایه وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه از تلاش های واشنگتن برای افزایش فشارهای بین المللی بر کره شمالی خبر دادند.

این مقامات که نخواستند نامشان فاش شود در هواپیمای هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کردند ما در حال تدارک یک راهبرد هستیم که کشورهای کلیدی شورای امنیت سازمان ملل و دیگر کشورهای منطقه نیز در آن دخالت دارند. آنها افزودند کلینتون تلاش می کند تا اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا، گروه هشت، گروه بیست و دیگر سازمان های بین المللی بر ضد کره شمالی واکنش نشان دهند. بنابه اعلام این منابع هدف از این کار اعمال فشارهای بیشتر بر کره شمالی است تا این کشور تغییر رفتار دهد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلينتون از کره شمالي خواست دست از تهديد بردارد

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول ،هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا امروز ، چهارشنبه، از کره شمالی خواست دست از تحریک و تهدید بردارد و از جامعه بین المللی نیز خواست به غرق شدن ناو جنگی کره جنوبی که طبق تحقیقات بین المللی بدست کره شمالی صورت گرفته است،پاسخ قاطعی دهد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتش کره جنوبي تلاش مي کند 4 زير دريايي کره شمالي را رديابي کند

رسانه ها در سئول روز چهارشنبه اعلام کردند ارتش کره جنوبی تلاش می کند چهار زیر دریایی کره شمالی را که در اواسط هفته جاری پس از ترک پایگاه خود از صفحه رادار محو شده اند، ردیابی کند.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از یک مقام نظامی ناشناس کره جنوبی اعلام کرد چهار فروند زیر دریایی سیصد تنی کلاس سانگ-او پس از ترک پایگاه دریایی چاهو در استان هامکیونگ شمالی واقع در شمال شرقی کره شمالی، از صفحه رادار محو شده اند.

این مقام کره ای افزود بسیار کم سابقه است که چندین زیر دریایی کره شمالی برای دو روز متوالی هیچ اثری از خود باقی نگذارند و ما تلاش می کنیم با استفاده از همه قابلیت های دریایی خود در دریای ژاپن، این زیر دریایی ها را پیدا کنیم.

سخنگوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در گفتگو با خبرگزاری فرانسه از اظهار نظر در خصوص این گزارش خودداری و اعلام کرد ما در خصوص مسائل مرتبط با اطلاعات نظامی اظهار نظر نمی کنیم.

پایگاه چاهو در جنوب سایت پرتاب موشک های دور برد موسودان-ری واقع شده است.

براساس گزارش ها، کره شمالی چهل فروند زیر دریایی کلاس سانگ-او در اختیار دارد.

آمریکا روز سه شنبه از طرح خود برای انجام قریب الوقوع یک رزمایش ضد زیر دریایی در دریای زرد با مشارکت نیروی دریایی کره جنوبی، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول، پیونگ یانگ دیشب در اعتراض به این اتهامات، از تصمیم خود برای قطع هر گونه روابط با سئول خبر داد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کره شمالي تهديد کرد مرز مشترک دو کره را خواهد بست

کره شمالی روز چهارشنبه هشدار داد در صورتی که کره جنوبی طرح خود را برای پخش تبلیغات بین مرزی عملی کند این کشور نیز دسترسی کره جنوبی به شهرک صنعتی مشترک دو کره در خاک کره شمالی را مسدود خواهد کرد.

ارتش کره شمالی در پیامی به کره جنوبی اعلام کرده است در صورتی که پخش تبلیغات ادامه داده شود، اجازه نخواهد داد پرسنل و خودروها از قسمت غربی مرز دو کشور عبور کنند.

ارتش کره شمالی همچنین تهدید تیراندازی به بلندگوهای مرزی کره جنوبی را در صورتی که برای پخش تبلیغات روشن شوند تکرار کرد.

کره جنوبی تصمیم گرفته است به عنوان بخشی از اقدامات تلافی جویانه برضد کره شمالی به علت غرق کشتی جنگی این کشور در آب های مرزی دو کره، تبلیغات مرزی را پس از وقفه ای شش ساله از سربگیرد.

این کشور همچنان نصب بلندگو در مرز مشترک دو کشور را آغاز کرده است و پخش برنامه های رادیویی روی موج اف ام را برای مخاطبان کره شمالی از سرگرفته است.

کره جنوبی همچنین قصد دارد برگه های تبلیغاتی را در سراسر مرز دو کره پخش کند.

خبرگزاری فرانسه از سئول گزارش داد/کره شمالی در بیانیه خود افزود کره جنوبی قصد دارد با این اقدامات مناسبات دو کره را تا مرز جنگ بکشاند.

کره شمالی افزود اگر کره شمالی از بلندگوهای مرزی خود برای پخش تبلیغات استفاده کند پیونگ یانگ نیز از اقداماتی نظامی برای انهدام تک تک این بلندگوها استفاده خواهد کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واشنگتن و توکيو به حمايت از سئول متعهد شدند

رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا و تاشیمی کیتازاوا وزیر دفاع ژاپن روز سه شنبه به حمایت از کره جنوبی که کره شمالی را به غرق یکی از ناوهایش متهم می کند متعهد شدند.

جف مورل سخنگوی رسمی پنتاگون با اعلام این خبر افزود وزیران دفاع دو کشور در مذاکراتی که در واشنگتن داشتند به حمایت یکپارچه از کره جنوبی متعهد شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، وی افزود دو وزیر قصد دارند در نشستی که قرار است ژوئن آینده در سنگاپور برگزار شود با وزیر دفاع کره جنوبی دیدار کنند.

[b] [color=red][/color] بچه ها فکر میکنم جدی جدی برای سرنگونی کره شمالی نقشه کشیدن
من امروز جایی خوندم از قول یک کارشناس نوشته بود که چین به هیچ وجه اجازه نمیده که کره شمالی سرنگون بشه
الان هرچی گشتم اون خبر رو دوباره پیدا نکردم [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحران شبه جزيره کره به سوي مواجه نظامي پيش مي رود

پروفسور هانگ پارک استاد علوم سیاسی دانشگاه جورجیای آمریکا گفت بحران شبه جزیره کره به سوی مواجه نظامی پیش می رود و چین در این زمان تنها کشوری است که می تواند نقش میانجیگری داشته باشد.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان ، پروفسور هانگ پارک استاد علوم سیاسی دانشگاه جورجیا در گفتگو با این شبکه قطع روابط کره شمالی با همسایه جنوبی اش را خطرناک توصیف کرد.

وی گفت آنچه که من فکر می کنم به صورت غیر قابل اجتناب در حال وقوع است مواجه نظامی می باشد.

ما می دانیم که کره شمالی هیچ گاه در مقابل فشارها تسلیم نشده است.

آنها در این بازی عقب نخواهند نشست.

هانک پارک در ادامه با تاکید براینکه مواجه نظامی در شبه جزیره کره شمالی نه تنها امکانپذیر است بلکه محتمل هم است گفت کره جنوبی اعلام کرده برای تبلیغات از بلندگوهای بسیار قوی استفاده می کند کره شمالی هم گفته در این صورت به سوی این بلندگوها آتش خواهد گشود از سوی دیگر کره جنوبی اعلام کرده که این اقدام را اقدامی متجاوزانه قلمداد خواهد کرد.

من فکر نمی کنم که آمریکا بتواند دارای تاثیر باشد.

سازمان ملل هم به ظاهر جانب کره جنوبی را گرفته است.

در این صورت تنها چین است که می تواند از وقوع مواجه نظامی جلوگیری کند.

هانگ افزود کره شمالی به کره جنوبی اعلام کرده آنچه که به اصطلاح شواهد حمله آنها به کشتی نظامی کره جنوبی اطلاق می شود ساختگی و نتیجه توطئه است.

وی افزود من فکر می کنم برای جلوگیری از مواجه باید در این زمان به کره شمالی بیشتر گوش داد و آنها را در گفتگو ها مشارکت داد.

هانگ پارک استاد علوم سیاسی دانشگاه جورجیا در ادامه با اشاره به اخراج کارکنان کره جنوبی در پروژه مشترک تجاری کی سانگ گفت کره شمالی از این اقدامات بیشتر از کره جنوبی ضررخواهد کرد.

کره جنوبی هم در مقابل مواجه نظامی در معرض خطر قرار دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من هم اوضاع شبه جزیره کره حالت جنگی به خود گرفته است بعید نیست اینبار هم یکی از اعضای محور شرارت (از نظر آمریکایی ها) به سرنوشت عراق دچار شود.
اگر چین در روزها و یا هفته های آینده نقش موثری از خود نشان ندهد مواجهه نظامی اجتناب ناپذیر خواهد بود.
حداقل خوبی این ماجرا این است که همه نگاه ها از ایران به سمت کره شمالی (و لو کوتاه مدت) منحرف خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
حداقل خوبی این ماجرا این است که همه نگاه ها از ایران به سمت کره شمالی (و لو کوتاه مدت) منحرف خواهد شد.[/quote]
دقیقا بنده هم به همین دلیل با جنگ موافقم. + کمی تضعیف آمریکا و مخارج نظامی که روی دستش میذاره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یا سلام

من با جنگ مخالفم چون اولا یکی از حامیان نظامی ما از میان خواهد رفت

دوما یکی از دشمنان آمریکا به دوست تبدیل میشود

بعد شما از کجا مطمئنی که کره شمالی از میان میرود و یا اغتلاف این سه کشور پیروز خواهند شد

شاید شکست سختی بر آنان تحمیل شود چون جز خدا کسی از وضعیت نظامی کره شمالی چیزی نمیداند :confused:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام
آمریکا نگاه کرده دیده تو این بحران اقتصادی که سرش اومد داره از قافله عقب میوفته میخواد روند رشد اقتصادی کشورهای اسیای شرقی مثل چین و ژاپن و کره جنوبی رو از کار بندازه.چون بیشتر این کشورها از بحران اقتصادی سالم بیرون اومدن.البته به نظرحقیر یکی از دلیلها این میتونه باشه. بالاخره جنگ تو این منطقه بر اقتصاد همه این کشورها تاثیر منفی شدیدی میذاره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی به من بگه این امریکا چقدر نیرو داره ناو داره زیردریایی داره جنگنده داره که اگر کل دنیا رو هم به جنگ بکشه حداقل تو نیرو کم نمیاره :confused:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یکی به من بگه این امریکا چقدر نیرو داره ناو داره زیردریایی داره جنگنده داره که اگر کل دنیا رو هم به جنگ بکشه حداقل تو نیرو کم نمیاره
[/quote]

در حدود 15 ناو هواپيمابر ! به همراه 1000 فروند جنگنده ! با هر ناو يك زيردريايي و 6 ناو و ناوچه ! ...

اين تجهيزات مستقر در دريا ! حالا توي خشكي و پايگاه هاش فكر كنم بيش از يك ميليون نفر ! از افسران نظامي تا كارشناسان و نظاميان داره ... فكر كنم حدود 4 تا 6 هزار تانك آبرامز هم بايد داشته باشه كه بيشترش در خارج از خاك آمريكا مستقر هستند ! ...

البته در گيري در اونجا به احتمال زياد منجر به خروج بدون دردسر آمريكا (واسه ما) از عراق خواهد شد . و اينكه احتمالا يك سري از امكاناتي كه براي حمله به ايران تهيه كرده بودن رو از منطقه خارج خواهد كرد مثل اون بمب هاي نفوذي و .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.