mehran55

دانشنامه ای در خصوص هواپیماهای بال پرنده

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط 7mmt، 26 آذر 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط 7mmt، 26 آذر 1395 - دلیلی ارایه نشده است

با تشکر

گذشته از اینکه بسیاری از این موارد تنها کانسپت های بودند که هیچ گاه عملیاتی نشدند حتی پرواز نکردند ، برخی اساسا بال پرنده نیستند ! (عمدتا به جهت برخورداری از سکان و استابلایزر های غمودی) البته در توسعه این پیکره بندی نقش انها دارای اهمیت است و برخی نیز از پیکرده بندی هیبریدی (ترکیب بال و بدنه) برخوردار هستند ، Boeing X-48 یکی از هیبریدی های معروف هست . 

روند توسعه و طراحی و اساسا شکل گیری مفهوم بال پرنده رو در تاریخ هوانوردی می شد بهتر ، دقیق تر و در طی یک تایم لاین منظم بررسی کرد که به غنای تاپیک و ارزش علمی اون می افزود .

  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست

بسیاری از این موارد تنها کانسپت های بودند که هیچ گاه عملیاتی نشدند حتی پرواز نکردند ، 

 

کاملا درسته و قرار دادن اونا در کنار برنامه های به ثمر نشسته و جدّی بال پرنده دنیا ، واقعاً جای سوال داره .

 

مثل پوتیلوف استال-5 و البته باید اضافه کرد که بعضی هاشون هم تنها آرزوهایی هستند که سرنوشت اونا در فضایی تیره و تار و مبهم  قرار داره  . مثل میگ اسکات و پاک-دا .......

  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام 

همون طور که برادر عزیزم فرمودن بال پرنده تعریف مشخصی داره و باید دقت بشه که بین بال پرنده (flying wing)  با blended wing body ها  (مثل Boeing X-48) تمایز و تفاوت قائل بشیم 

  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا فکر میکنید طرح هایی که به ثمر نشستن هزینه الکی بودن و بدرد نخور؟ مگه مملکت اونا هم مملته ما هست از اشتباهات درس نگیرن؟ این همه علم از آزمایشات به دست اومده دیگه . مگه میشه از اول و بدون تجربه از اشتباهات یه هواپیمای بدون نقص ساخت؟

  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مهندسی تو آمریکا واقعا دوست داشتنی هستش.پروژه های اینها به قول معروف open end هستش و هیچ وقت تمومی نداره کما اینکه میبینید طرح هایی که از جنگ جهانی دوم بوده رو گسترش دادن.اینها کاملا به این نتیجه رسیدن که وقتی یه فردی وسیله ای مخصوصا هواگردی درست میکنه سالها زحمت کشیده و فرد با نبوقی بوده حالا اگر هم برای دهه 50 یا 60 میلادی باشه طرح های اونها رو ادامه میدن و به ثمر میرسونن.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم