پرش به


تصویر
* * * * * 1 رای

زرادخانه های هسته ای امریکا و چین: برنامه هایی برای حرکت به سوی ارماگدون


 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
2 پاسخ برای این موضوع

#1 OFFLINE   behnamsniper

behnamsniper

  Master Sergeant

 • Editorial Board
 • Others: Members
 • 468 ارسال
 • کرج

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 29 ژانویه 2017 - 11:40

*
پست محبوب

Besmellah_21.png

 

 

لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم 

 

 

03262012_USA_vs_China_article.jpg

 

 

زرادخانه های هسته ای امریکا و چین: برنامه هایی برای نبرد سرنوشت ساز اینده

 

 

گزارشی مختصر از موجودی زرادخانه های انها در حال حاضر و ان چه که در دهه های پیش رو  پیش خواهد امد.

 

به تازگی هم در واشنگتن و  هم در بیجینگ  ، سیستم های پرتاب تسلیحات هسته ای به اخباری مهم بدل شده است. در چین، موشک های بالستیک قاره پیمای (ICBMDF-41 در خیابان های منچوری رژه می روند. در همین حال ، رئیس جمهور جدید امریکا دونالد ترامپ، جلسه توجیهی در پنتاگون در مورد برنامه های هسته ای ایلات متحده داشته است.

 

در اینجا نگاهی مختصر به سیستم های هسته ای هر دو کشور ، و بر نامه های انها در 25 سال اینده خواهیم داشت.

 

هر دو کشور موشک های بالستیک قاره پیمایی در اختیار دارند که در سیلوهای مستحکم زیرزمینی قرار دارند. اسب بارکش موشک های بالستیک قاره پیمای چین موشک 183 تنی DF-5 است که بردی بیش از 7.450 مایلی داشته و قابلیت حمل کلاهکی 3.2 تنی را دارد-که می توان یا یک بمب هیدروزنی 5 مگاتنی ، و یا 3 تا 8 کلاهک هسته ای هدف گیری مستقل چندگانه  (MIRV) که هر کدام می توانند اهداف جداگانه ای را مورد اصابت قرار دهند- حمل کند. موشک های DF-5 از موتورهای سوخت مایع استفاده می کنند و  قبل از پرتاب نیازمند یک فرایند سوخت گیری طولانی هستند  که ان را  در برابر  یک حمله اول هسته ای اسیب پذیر می کند. امرکیایی های تعداد 440 تا از  موشک های LGM-30G  نسل سه مینت من (III  Minuteman) (موشک های سه مرحله ای قاره پیمایی که کلاهک هسته ای حمل می کنند) را در سیلوهای  میدوسترن در اختیار دارند که که نسبت به موشک چینی DF-5 کوچکتر بوده و تنها 3 کلاهک هسته ای حمل می کنند.  اما موتورهای سوخت جامد LGM-30G  بقاپذیری ان را افزایش می دهد زیرا زمان کمتری برای پرتاب نیاز دارند.

 

ICBM های متحرک که بر روی کشنده ها حمل می شوند را می توان  از  هر جایی شلیک کرد: قابلیت تحرک انها بقاپذیری انها را افزایش می دهد و نسبت به برداران بزرگترشان  که از سیولوهای زیرزمینی پرتاب می شوند سخت تر می توان انها را پیدا کرد. امریکا موشک بالستیک قاره پیمای متحرک شناخته شده ای  ندارد، اما چین دو نمونه سوخت جامد از این موشک ها را به نام های DF-31A  و DF-41 را در اختیار دارد. موشک سه مرحله ای DF-31A با بردی در حدود 6.835 مایلی، قابلیت بارگزاری 3 تا 5 کلاهک هسته ای هدف گیری مستقل چندگانه  150 کیلوتنی را دارد و چین  را قادر می سازد تا بیشتر خاک ایالات متحده را از خاک خودش هدف قرار دهد.

 

DF-41 ها با برد 9.320 مایلی خود ، یکی از مرگبارترین موشک ها در دنیای تسلیحات هستند. این موشک وزنی در حدود 80 تن دارد و توسط یک کامیون کشنده 12*12 ATV (همه جارو) حمل و پرتاب می شود و نیز می توان ان را از قطار پرتاب کرد. این موشک را می توان با 12 کلاهک هسته ای هدف گیری مستقل چندگانه  بارگزاری کرد و علاوه بر این می توان از جمرها و  سیسم های فریب در ان استفاده کرد تا سنسور های شناسایی دشمن را گیج کرده تا کلاهک ها بتوانند از کمند موشک های پدافندی عبور کرده تا با دقت اهداف خود را منهدم کنند. در حال حاضر، یک هنگ نیروی موشکی چین با 10-12 لانچر (از این موشک) در شمال چین نزدیک مرزهای روسیه در حال شکل گیری است. (موشک های DF-41 که در این منطقه مستقر شده اند خطر کمی برای روسیه دارند زیرا برد زیاد ان هدف قرار دادن بیشتر  قلمرو  روسیه را از این منطقه  غیر ممکن می کند.).

 

 

 

 

thumb_China-vs-America-Dragon-arm-wrestl

 

 

در اینده، فرماندهی استراتژیک نیروی هوایی ایالات متحده امیدوار است  موشک های بالستیک قاره پیمایه بازدارنده راهبردی زمین پایه ( GBSD) را با موشک های Minuteman III جایگزین کند (،بوئینگ و نرثرپ گرومن و لاکهید مارتین در این برنامه با هم رقابت میکنند-تشکر از برادر naserr) موشک هایی که احتمالا تنها نمونه سیلو  پایه انها وارد خدمت خواهند شد. احتمالا چین در اینده نمونه های پیشرفته تر موشک های DF-31 و  DF-41  را به خدمت خواهد گرفت ، نمونه هایی که دقت بیشتری داشته و سیستم های  فریب سامانه های موشکی  دفاعی  پیچیده تر  و گلایدر های هایپرسونیک (با سرعت 5 برابر سرعت صوت) خواهند داشت.

 

امریکا الگوی  مشخصی در مورد بمب افکن هایی با قابلیت حمل کلاهک  هسته ای با بمب افکن B-2 رادارگریز  و  بمب افکن های B-52 قدیمی خود دارد. در حالی که هر دو بمب افکن قابلیت پرتاب بمب های هسته ای جاذبه ای را دارند، موشک کروز هوا پرتاب (ALCM)  AGM-86 سلاح تهاجمی هسته ای اصلی برای B-52 است. این موشک با برد 1.490 مایلی یک کلاهک هسته  150 کیلوتنی (قابل تنظیم) W80 دارد و  قابلیت رادار گریزی نیز دارد. در عین حال، تنها بمب افکن چین H-6K (که تقریبا نصف اندازه B-52 است)، نیز قابلیت حملات دور ایستا (stand-off attack) را با موشک های کروز هسته ای  CJ-20 را دارد. با این وجود، برد رزمی H-6K ها (1.175 مایل) و برد موشک های CJ-20 (1.243 مایل) بسیار کمتر از ان هستند تا به سرزمین امریکا برسند.

 

هر دو کشور بر برنامه های بمب افکن ها رادار گریز جدید تمرکز کرده اند. نیروی هوایی ایلات متحده برنامه هایی برای دریافت اولین بمب افکن های B-21 رادار گریز را در دهه 2020  دارد در حالی که پیش  بینی می شود چین بمب افکن های بزرگتر رادارگریز  H-20 را در همین چارچوب زمانی به پرواز دراورد. طبق براورد ها B-21 یک هواپیمای دو موتوره است به سیستم خای شبکه ای پیچیده ای مجهز است و در حدود دو سوم اندازه بمب افکن 200 تنی B-2 است، در حالی که H-20 یک هواپیمای چهار موتوره با وزنی 200 تنی خواهد بود که می تواند به اقصی نقاط کره خاکی دسترسی داشته باشد.

 

B-21 با موشک های  دوربرد دورایستا  (LRSO) برای ماموریت های حمله هسته ای دوربرد مسلح خواهند شد. این نوع  موشک های کروز رادار گریز  به هوش مصنوعی (AI) و کلاهک های الکترونیک تقویت شده مجهز خواهند بود تا در تور سیستم های دفاع هوایی دشمن جان سالم به در برند. در همین حال، موشک های کروز رادار گریز  GS-6A چین، پایه نمونه هسته ای از این نوع خواهد بود.

 

زیردریایی های پرتاب کننده موشک های بالستیک قاره پیما  (SSBN) اخرین و سری ترین پایه استراتژی هسته ای سه گانه (nuclear triad) هستند. در حال حاضر،  نیروی دریایی ایلات متحده طیف گسترده ای از  زیر دریایی های اوهایو رادار گریز و موشک های سه مرحله ای سوخت جامد Trident II D5 را در اختیار دارد. SSBN های اوهایو می توانند در هرجایی در اقیانوس ها پنهان شوند تا زمانی که دستور شلیک 24 موشک Trident II به انها برسد. این موشک ها می توانند تا 12 کلاهک 100 کیلوتنی  W76 را با بردی در حدود 12.000 کیلومتری حمل کنند. در حالی که اخرین نمونه زیردریایی های هسته ای چین تایپA  094 با 12  موشک   JL-2A با برد 6.213 مایلی، می توانند تنها بخشی از  قاره امریکا را از اب های چین مورد حمله قرار دهند، برنامه چین راه درازی برای اثبات خود و ایجاد اعتباری برای بازدارندگی هسته ای دریایی در پیش دارد، زیرا زیردریایی ها هنوز به اندازه کافی رادار گریز نیستند.

قرار است تا SSBN اوهایو با زیردریایی های کلمبیا جایگزین شوند که اولین نمونه از این کوس های مرگبار  در سال 2031 وارد خدمت خواهد شد. در مقایسه با زیردریایی اوهایو، زیردریایی کلمبیا تنها می تواند 16 موشک حمل کند اما از پیش ران های الکترونیکی ساکت تر و پیش ران های پامپ جت (pump-jet) استفاده خواهد کرد. در مورد برنامه های  اتی زیردریایی های هسته ای در چین، احتمالا این کشور  تایپ A094  را دنبال خواهد کرد که نمونه اینده ان تایپ 096  است که اتظار می رود تا رادارگریز تر از A 094 باشد. ممکن است تایپ 096موشک های جدیدتری برای جایگزینی با JL-2 حمل کند.

 

مترجم: محمد رجبعلی

 

منبع: http://www.popsci.co...a-united-states

 

 

شادی ارواح طیبه امام ، شهدا، شهدای مدافع حرم (شهدای اتش نشان) 

 

سلامتی و پیروزی رزمندگان جبه مقاومت

 

سلامتی و تعجیل در فرج اقا ، مولا و صاحب اختیارمون  ، مهدی قائم (عج) 

 

سلامتی نائب بر حق ایشان ، امام خامنه ای (مد ظله العالی) 

 

سه صلوات محمدی عنایت کنید 


 • 44

#2 OFFLINE   behrouz7

behrouz7

  1st Sergeant

 • Members
 • 61 ارسال

ارسالی 30 ژانویه 2017 - 12:36

 

این موشک ها می توانند تا 12 کلاهک 100 کیلوتنی  W76 را با بردی در حدود 12.000 کیلومتری حمل کنند.

 

 

با سلام، بد نیست چند موضوع رو بگم تا شاید مورد استفاده قرار بگیره

۱- این موشک علاوه بر کلاهک های قدیمی W76 با قدرت انفجار ۱۰۰ کیلوتنی، میتونه به مقدار مشابه کلاهک های جدیدتر ۴۷۵ کیلوتنی W88  رو حمل کنه.

۲- حداکثر میزان کلاهک های مورد استفاده با پیمان کاهش سلاح های استراتژیک آفندی به ۸ کلاهک محدود شده است.

۳- برد ۱۲۰۰۰ کیلومتری این موشک در صورتی که تمامی کلاهک های قابل حمل بارگذاری بشن به میزان ۷۸۴۰ کیلومتر میرسه.


 • 3

#3 OFFLINE   warjo

warjo

  02- استوار سوم

 • Members
 • 1,715 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 20 فوریه 2017 - 08:42

http://freebeacon.co...le-10-warheads/

Df5-c توانایی حمل 10 کلاهک هسته ای دارد
تعداد کلاهکهای هسته ای چین بین 800 تا 1000 تخمین زده می شود.
برآوردهای قبلی 256 عدد بوده است.
 • 2


0 کاربر در حال بازدید از این انجمن است

0 عضو, 0 مهمان, 0 کاربر مخفی