MRG

مسیر حمله زمینی آمریکا به ایران ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

مباحث صورت گرفته حاوی مسائل خاص و محرمانه نیست که برای دشمن ارزش اطلاعاتی داشته باشد و به عنوان مثال تمام پستهای این تاپیک تماما از روی مطالب منتشر شده از سوی ایران یا منابع خارجی هست. قرار نیست درباره جزئیات بحث کنیم که کاربردی برای بیگانگان داشته باشد. بحث درباره تعداد پایگاههای آشکار کشور هم مشکلی ندارد. اینکه بگیم تو فلان منطقه باید پایگاه بیشتری داشته باشیم هم موردی ندارد. ولی اینکه بعضی کاربران برای نشون دادن خود بیان و بگن مثلا تو فلان منطقه شرق کشور یه پایگاه موشکی هست که کسی نمیدونه جز من!!! از این حرفها هر کی بزنه اشتباه کرده و همه سعی کنند چنین مواردی بازگو نکنند. نظامیان هم سعی کنند حرفی جلوی بچه ها نزنند که برای خودشیرینی بپرن تو اینترنت یا در این سایت یا یه سایت دیگه یا یه وبلاگ بزنن و توش اقدام به بیان حرفهایی کنند که نباید گفته شود.

یه نکته مهم دیگه که باید به دوستان گوشزد کنم اشتباه خیلیها درباره گوگل ارث هست. بعضی دوستان فکر میکنند چون آمریکا از تمام نقاط ایران عکس ماهواره ای دارد پس همه چیز را میداند! تو سایت خودمون چنین موردی ندیدم اما در چند سایت خارجی از این موارد دیدم که یکی اومده با گوگل ارث عکس یه منطقه رو گذاشته و مثلا گفته اینجا یه پایگاه متروکه هست که تاسیاست زیرزمینی فعال داره ... تا قبل از بیان این حرفها حداکثر اطلاعات دشمن از این پایگاه در حد همون عکس ماهواره ای بود که شاید اصلا بهش توجهی نداشتند ولی بعدش ...

در این تاپیک هم سعی شود جز بیان مسائل غیر طبقه بندی شده و عادی موضوع دیگری بیان نشود. طرحهای پیشنهادی مهمی هم اگر دارید بجای گفتن در این تاپیک کتبا بفرستید وزارت دفاع.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[[quote][quote]quote]به نظر من اگر جنگی رخ دهد حمله اولیه آمریکا از سمت شرق خواهد بود نه جنوب و نه غرب. ناوگان دریاییشون رو تا اقیانوس هند و سواحل عمان عقب میکشن و نیروهای مستقر در عراق رو میبرن به عمق و پایگاههای هوایی نزدیک مرزهای ایران تا فاصله 300 کیلومتری تخلیه شده و سعی میکنن هواپیماها رو در پایگاههای دورتر مستقر کنن تا از حمله اولیه موشکهای تاکتیکی ایران در امان بمانند.
[/quote]
داداش موشک های ایران مگه نمیدونی که جنسش ایرانیه برای همین اون بالا که میرسه سوختش تموم میشه و بعد میوفته پایین
البته خیالتون راحت باشه چون وقتی تو خود کشورمون هم میوفته بازم نمیترکه خوب چون ساخته داخله دیگه مواد منفجرش کار نمیکنه و باعث خنده میشه اینجوری :mrgreen: icon_arrowd :lol: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="vily"][[quote][quote]quote]به نظر من اگر جنگی رخ دهد حمله اولیه آمریکا از سمت شرق خواهد بود نه جنوب و نه غرب. ناوگان دریاییشون رو تا اقیانوس هند و سواحل عمان عقب میکشن و نیروهای مستقر در عراق رو میبرن به عمق و پایگاههای هوایی نزدیک مرزهای ایران تا فاصله 300 کیلومتری تخلیه شده و سعی میکنن هواپیماها رو در پایگاههای دورتر مستقر کنن تا از حمله اولیه موشکهای تاکتیکی ایران در امان بمانند.
[/quote]
داداش موشک های ایران مگه نمیدونی که جنسش ایرانیه برای همین اون بالا که میرسه سوختش تموم میشه و بعد میوفته پایین
البته خیالتون راحت باشه چون وقتی تو خود کشورمون هم میوفته بازم نمیترکه خوب چون ساخته داخله دیگه مواد منفجرش کار نمیکنه و باعث خنده میشه اینجوری :mrgreen: icon_arrowd :lol: :lol:[/quote]

واقعا برای همین دو جمله ی طنز این تایپیک رو بالا آوردی؟

این همه سعید داره تذکر میده که قوانین رو بخونید. باز این طوری میشه.

تمام فروم قیافه اش برگشته و 50 تا تایپیک قدیمی بالا اومده و وقتی میری می بینی متوجه میشی که مطلبی مثل نوشته ی شما هست.

به نظر من نتیجه ی اینه که این همه آی دی منتظر بودند تا ثبت بشوند و یه دفعه 500 نفر رو تایید میکنید و وضعیت همین میشه که می بینید. به داد میلیتاری برسید ... !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]داداش موشک های ایران مگه نمیدونی که جنسش ایرانیه برای همین اون بالا که میرسه سوختش تموم میشه و بعد میوفته پایین
البته خیالتون راحت باشه چون وقتی تو خود کشورمون هم میوفته بازم نمیترکه خوب چون ساخته داخله دیگه مواد منفجرش کار نمیکنه و باعث خنده میشه اینجوری [/quote]
دوست عزيز بهتره بجاي شوخي و خنده با كلمات كمتر بازي بكني و مباحث منطقي رو مطرح كني كه بتونيم از ديدگاه و نظريات احتمالا مفيدتون بهتره مند بشيم و سطح سواد جمعي همه ما بالاتر بره ...

خواهشا كمتر تاپيك هاي قديمي رو بالا بكشيد چون زحمات دوستاني كه با كلي حوصله مطالبي رو گرداوري كردن و بروز در سايت قرار ميدن هدر ميره ...

با تشكر ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
به نظر من اگر جنگی رخ دهد حمله اولیه آمریکا از سمت شرق خواهد بود نه جنوب و نه غرب. ناوگان دریاییشون رو تا اقیانوس هند و سواحل عمان عقب میکشن و نیروهای مستقر در عراق رو میبرن به عمق و پایگاههای هوایی نزدیک مرزهای ایران تا فاصله 300 کیلومتری تخلیه شده و سعی میکنن هواپیماها رو در پایگاههای دورتر مستقر کنن تا از حمله اولیه موشکهای تاکتیکی ایران در امان بمانند.

در شرق کشور وضعیت پدافندی خوبی نداریم و باید مسئولین به این منطقه بیشتر توجه کنند. خوشبختانه به علت کویری بودن منطقه و ارتفاعات کم پوشش راداری مناسبی میتوان در این منطقه برپا کرد و مشکلات راداری غرب و شمال غرب را نداریم. نیاز به چند پایگاه پدافندی و شکاری هم وجود دارد.

اما حمله زمینی اگر انجام شود احتمالا مسیری خواهد بود انتظارش را نداریم! نه از شرق و غرب و جنوب بلکه از شمال! یک راست سعی میکنن برسن به تهران با هلیبرن نیروهای ویژه و بمباران سنگین مواضع ایران در اطراف تهران! این موضوع یکمی خطرناکتر از حمله هوایی از شمال میباشد.[/quote]

تایید میشه کاملا

به نظر من اگر امریکا از نظر قدرت مانوور و انعظاف پذیری و سرعت حمل و نقل در این حد برسه که بتونه خودشو از شرق به ایران برسونه تقریبا کارمون خیلی خیلی خیلی از قبلا که واقعا سخت ! بود سخت تر میشه

به عبارتی عنصر غافلگیری کامل رو برا ما دربرداره و نتیجه ش علیه ماست و به نفع امریکا
در حالیکه از غرب و جنوب غرب بیاد بیشتر عنصر غافلگیری و ابتکار عمل دست ماست حتی زیر بمباران امریکا

منتها یه شانسی که داریم اینه الان عصر ارتباطات هست و مخفیانه ترین حرکاتم یه بوهایی ازش بلند میشه و اونم اگر قصدش حمله نظامی تمام عیار به یه کشور دیگه باشه

به نظر من امریکا اگر بتونه تحرک سریع و انعطاف پذیر داشته باشه و نیروهاش رو از عراق که کلا تو بیابون جنگیدن و تجربه رزمی دارند رو بکشه شرق اوضاع خیلی خیط میشه

راجبه هلی برن هم یادمون باشه سپاه و بسیج چندین بار تو سمنان و ... عملیات ضدهلی برن انجام دادن در 5 سال پیش ....

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نيروي دريايي امريكا از همه سر تر پس به نظر من اصلا از راه زميني حمله نمي كنه اگر هم بكنه چه از راه زميني چه از راه هوايي ودريايي خودش رو بد بخت كرده icon_arrowd شايد تجهيز نباشيم اما دليريم وامريكا بدونه با بد كسي طرفه وما ديگه بي تجربه نيستيم مثل زمان جنگ تحميلي :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="vily"][[quote][quote]quote]به نظر من اگر جنگی رخ دهد حمله اولیه آمریکا از سمت شرق خواهد بود نه جنوب و نه غرب. ناوگان دریاییشون رو تا اقیانوس هند و سواحل عمان عقب میکشن و نیروهای مستقر در عراق رو میبرن به عمق و پایگاههای هوایی نزدیک مرزهای ایران تا فاصله 300 کیلومتری تخلیه شده و سعی میکنن هواپیماها رو در پایگاههای دورتر مستقر کنن تا از حمله اولیه موشکهای تاکتیکی ایران در امان بمانند.
[/quote]
البته خیالتون راحت باشه چون وقتی تو خود کشورمون هم میوفته بازم نمیترکه خوب چون ساخته داخله دیگه مواد منفجرش کار نمیکنه و باعث خنده میشه اینجوری :mrgreen: icon_arrowd :lol: :lol:[/quote]

چند تا پست دیگه برای نشان دادن بیسوادی خودت ارسال کن تا برای همیشه اخراج بشی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
به نظر من اگر جنگی رخ دهد حمله اولیه آمریکا از سمت شرق خواهد بود نه جنوب و نه غرب. ناوگان دریاییشون رو تا اقیانوس هند و سواحل عمان عقب میکشن و نیروهای مستقر در عراق رو میبرن به عمق و پایگاههای هوایی نزدیک مرزهای ایران تا فاصله 300 کیلومتری تخلیه شده و سعی میکنن هواپیماها رو در پایگاههای دورتر مستقر کنن تا از حمله اولیه موشکهای تاکتیکی ایران در امان بمانند.

در شرق کشور وضعیت پدافندی خوبی نداریم و باید مسئولین به این منطقه بیشتر توجه کنند. خوشبختانه به علت کویری بودن منطقه و ارتفاعات کم پوشش راداری مناسبی میتوان در این منطقه برپا کرد و مشکلات راداری غرب و شمال غرب را نداریم. نیاز به چند پایگاه پدافندی و شکاری هم وجود دارد.

اما حمله زمینی اگر انجام شود احتمالا مسیری خواهد بود انتظارش را نداریم! نه از شرق و غرب و جنوب بلکه از شمال! یک راست سعی میکنن برسن به تهران با هلیبرن نیروهای ویژه و بمباران سنگین مواضع ایران در اطراف تهران! این موضوع یکمی خطرناکتر از حمله هوایی از شمال میباشد.[/quote]

تایید میشه کاملا

به نظر من اگر امریکا از نظر قدرت مانوور و انعظاف پذیری و سرعت حمل و نقل در این حد برسه که بتونه خودشو از شرق به ایران برسونه تقریبا کارمون خیلی خیلی خیلی از قبلا که واقعا سخت ! بود سخت تر میشه

به عبارتی عنصر غافلگیری کامل رو برا ما دربرداره و نتیجه ش علیه ماست و به نفع امریکا
در حالیکه از غرب و جنوب غرب بیاد بیشتر عنصر غافلگیری و ابتکار عمل دست ماست حتی زیر بمباران امریکا

منتها یه شانسی که داریم اینه الان عصر ارتباطات هست و مخفیانه ترین حرکاتم یه بوهایی ازش بلند میشه و اونم اگر قصدش حمله نظامی تمام عیار به یه کشور دیگه باشه

به نظر من امریکا اگر بتونه تحرک سریع و انعطاف پذیر داشته باشه و نیروهاش رو از عراق که کلا تو بیابون جنگیدن و تجربه رزمی دارند رو بکشه شرق اوضاع خیلی خیط میشه

راجبه هلی برن هم یادمون باشه سپاه و بسیج چندین بار تو سمنان و ... عملیات ضدهلی برن انجام دادن در 5 سال پیش ....

یا حق[/quote]

سلام به خوانندگان خوب ميليتاري ! اميدوارم خوب و خوش و سلامت باشيد !

اما بعد از احوال پرسي !
پست آقا سعيد كه Ernesto_Romel زحمت استناد به آن را كشيده اند مال سال 2008 ميلاديست . اين نكته باشد تا آخر حرف هايم

الان 2011 هستيم و اگر مثل من تاپيكهاي ميليتاري را دنبال كرده باشيد ، بعضي چيزها برايتان روشن مي شود . بطور مثال Worior در تاپيكي يك رادار چيني را معرفي كرده بود و گفته بود كه پرنده هاي آمريكائي امواج اين غول چيني را در مرزهاي افغانستان با ايران دريافت كرده اند . و مضاف بر اين مسئله ، تحويل اين بمبهاي JSOW به نيروهاي آمريكائي در افغانستان كه تاپيكش همين حالا در ميليتاري بالاست ، به عنوان يكي از بهترين تسليحات بر عليه سيستمهاي راداري و پدافند ضد هوايي ، نشاندهنده تقويت خطوط دفاعي ايران در مرزهاي شرقيست .
اما حمله از مرزهاي شرقي ايران دردسرهايي دارد . ممكن است كه در بدو امر ورود به ايران از مرزهاي شرقي امكانپذير باشد ، اما گمان نمي كنم آمريكائيها وقت و امكانات خود را جهت اشغال شهرهاي اين مناطق صرف بكنند ، زيرا تلفات و خسارات بسياري را متحمل خواهند شد . نتيجه اينكه تنها به محاصره و كوبيدن اين شهرها بسنده كرده و همچون عراق پيشروي به طرف پايتخت يا هدف ديگري همچون كرمان را ادامه خواهند داد . اما تفاوت ايران با عراق در آن است كه اين دست دراز شده به طرف تهران از شمال و جنوب و همچنين از روبرو و در درازايي به طول شرق ايران تا تهران در حلقه ضربات مرگبار چريكي گرفتار خواهد شد . كوير ايران محل برگزاري رزمايشهاي بسياري بوده و ا يراني ها گراي نقاط مختلف آن را خوب مي دانند :mrgreen: مضاف بر آنكه بسته به زمان انجام عمليات ، شرايط آب و هوايي دردسرهاي بسياري را براي پشتيباني و دفاع از مناطق اشغالي براي آمريكائيها ايجاد مي كند . مسلح بودن ايرانيها به انواع دوش پرتابهاي ضد هوايي نيز كار هليبرن نيرو و تجهيزات را با دشواري همراه خواهد كرد .
تمام كساني كه اين روز ها در عراق و افغانستان با آمريكائيها درگيرند تاكتيك بزن و در رو را خوب ياد دارند .
اختياجي هست اشاره به زمين مسلح بكنم ! بهترين جا براي اجراي اين تاكتيك كجاست ؟ icon_arrowd

=======================================================================

آخر حرفهام !

به نظرم ، روزنامه ها در اين ايام تبديل به دو دسته شده اند ، گروهي صحبت از حمله غريب الوقوع آمريكا به ايران مي كنند و گروهي فشارهاي اخير آمريكا را بي نتيجه خوانده اند و با توجه به چراغ هاي سبزي كه به سوريه نشان داده شده ، طرف غربي پاي ميز مذاكره با ايران را آماده پذيرش برخي از شروط ايران مي دانند . اين بحث ها هرچه به مذاكرات استانبول نزديك مي شويم داغتر مي شود . بعضي از سياست مداران داخلي هم نمي خواهند داش محمود نتيجه قابل ملموسي بگيرد . اسرائيليها هم بدجوري به تكاپو افتاده اند كه جلوي ايران را بگيرند ! ترور هاو خرابكاريهايشان هم ادامه خواهد داشت !
در مورد ميليتاري دقت كرديد چند تاپيك جنگ ايران و آمريكا با هم بالاست ، يا بالا مي آوردندشان ! :lol: ما هستيم ، شما هم هستيد !

[color=green]والعاقبه لالمتقين !
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فعلا امريكاييها در باتلاق بحران اقتصادي و عراق افغانستان و رشد نظامي چين و هند دست و پا مي زنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از سال 2000 بوی جنگ می اومد ....

دوستان هرگز فکر نکنید اگر میگیم جنگ یعنی همین فردا

کافیه یک سر تاریخ نبرد اول جهانی و دوم رو بخونید تا سالها پیش از شروع شون امادگی داشتند و صحبتاشون راجبه چیه

یا وقتیکه شاهان قاجار از المان کمک میخوان اونا چی جواب ما رو میدن قبل شروع نبرد اول جهانی که 15 سال بعدش هست ....

اما کلا قبول دارم .... یکی میگه میشه یکی میگه نمیشه ولی من میگم میشه طبق شرایطی که اگر پیش بیاد و معمولا ایران در اخرین لحظات اون موارد رو نقض میکنه

در کل ایران در چندین مورد واقعا از خطر جست اونم با سیاست و اتفاقاتی که دست به دست همدیگه دادند تا جنگ نشه

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
:mrgreen: احتمال تصرف جزایر هرمز کمه!چون ما متحدی مثل قطر داریم.امارات هم که مال این حرفا نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگي

اگر آمريكا قصد حمله به ايران را داشته باشد نيروهاي شبه نظامي گروهايي چون دموكرات كردستان- كومله و پژاک به نيروهاي آمريكايي كمك خواهند كرد.
چند سال پیش نماينده حزب دموكرات كردستان ايران طي ملاقاتي با مقامات سفارتخانه آمريكا در پاریس گفته بود اين گروه آمادگي دارد 14000 شبه نظامي ( پیشمرگ) در اختيار آمريكاييها بگذارد.
نكته ديگر اينكه من فكر ميكنم اگر آمريكا قصد داشته باشد به ايران حمله كند از چند جهت اين كار را انجام دهد و نيروهاي لشكر 101 هوابرد آمريكا نقش كليدي در اين حمله ايفا خواهند كرد.
در ضمن به نظر من تمركز اصلي نيروهاي آمريكايي مرزهاي شمال غربي ايران خواهد بود بخصوص كردستان ايران. با توجه به وجود گروهاي ضد ايراني در كردستان عراق و در ضمن گرايشات قوي گريز از مركز در كردستان ايران. گرچه ذكر اين نكته تلخ ميباشد ولي خيلي از مردم كردستان منتظر حمله نظامي آمريكا ميباشند و حتما از ارتش آمريكا همانند نيروهاي آزاديبخش استقبال خواهند كرد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.