onin

گالری جنگنده -رهگیرها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name='Nattan' timestamp='1384609617' post='348455']
سلام برادر.
بنده بارها به اين موضوع فكر كرده ام. اينكه ميگ -31 بهترين رهگير نسل چهار است را ميتوان با اطمينان اقرار كرد. فاكسهوند يك سر و گردن از تمام رهگيرهاي ديگر بالاتر است حتا بنده آنرا به تامكت دي هم ترجيح ميدهم. به خاطر قدرت مانور بالاتر .. موشكهاي دوربردتر و در كل سطح مقطع كمتر.
در ميان سوخو-35 و ميگ 35 اگر چه معتقدم سوخو 35 توانايي هاي رزمي بيشتري دارد اما با توجه به هزينه هاي نگهداري كمتر و آشنايي خلبانان كشور با فالكروم - سوپر فالكروم را ترجيح ميدهم
[/quote]عجب!پس قدرت مانور میگ31 از اف14 بیشتر است
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام برادر.
بنده بارها به اين موضوع فكر كرده ام. اينكه ميگ -31 بهترين رهگير نسل چهار است را ميتوان با اطمينان اقرار كرد. فاكسهوند يك سر و گردن از تمام رهگيرهاي ديگر بالاتر است حتا بنده آنرا به تامكت دي هم ترجيح ميدهم. به خاطر [b]قدرت مانور بالاتر[/b] .. موشكهاي دوربردتر و [b]در كل سطح مقطع كمتر[/b].
در ميان سوخو-35 و ميگ 35 اگر چه معتقدم سوخو 35 توانايي هاي رزمي بيشتري دارد اما با توجه به هزينه هاي نگهداري كمتر و آشنايي خلبانان كشور با فالكروم - سوپر فالكروم را ترجيح ميدهم
[/quote]

میگ 31 یک هواپیمای مسافربری هست که یک رادار 1 تنی روش سوار کردن و میتونه چند تا موشک رو حمل کنه . icon_wink big_grin

اگه اف 14 رو اونجور که باید آپدیتش میکردن ، حالا حالا ها رویای فاکس هاوند این بود که بتونه واسه تامکت شاخ و شونه بکشه . :winking: :winking:
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام برادر.
بنده بارها به اين موضوع فكر كرده ام. اينكه ميگ -31 بهترين رهگير نسل چهار است را ميتوان با اطمينان اقرار كرد. فاكسهوند يك سر و گردن از تمام رهگيرهاي ديگر بالاتر است حتا بنده آنرا به تامكت دي هم ترجيح ميدهم. به خاطر قدرت مانور بالاتر .. موشكهاي دوربردتر و در كل سطح مقطع كمتر.
[/quote]

داشتم به این فکر میکردم میگ 31 که عین تریلی که ته کوچه بمب بست قصد دور زدن داشته باشه
مانور پذیری بش از اف 14
نمیدونم شما یانمیدونی میگ 31 چیه یا نمیدونی اف 14 کدومه
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اگه اف 14 رو اونجور که باید آپدیتش میکردن ، حالا حالا ها رویای فاکس هاوند این بود که بتونه واسه تامکت شاخ و شونه بکشه

[/quote]

:applause:
==================================================================

دوستان لطفا در تاپیک گالری عکس قرار بدید . مباحثه پیرامون عکسها یا موضوعات را می توانید جداگانه در پی ام یا در استتاتوس پیگیری کنید با سپاس از شما :rose: :rose:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالشو ببرین !

[img]http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/middle/8/2/1/1375128.jpg[/img]

[img]http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/middle/6/6/2/1284266.jpg[/img]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
بخش سوم :

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/normal_German_MIG-29_Nosea.jpg[/img][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/normal_1583193.jpg[/img][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/normal_MiG-29_Fulcrum_SVK130328tiger_camo29_Wallpaper__yvt2.jpg[/img][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/normal_Mig29OvtInvertedWithAfterburner.jpg[/img][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/normal_Peruvian_Air_Force_MiG-29_SDLP.jpg[/img][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/normal_MiG-29-Fulcrum-SVK--6-.jpg[/img][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/normal_MIG-29_SMT.jpg[/img][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/normal_Mig-29_on_landing.jpg[/img][/center]

[center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10145/normal_09~1.jpg[/img][/center]

[center]برای میلیتاری :rose:[/center]
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hamid509' timestamp='1384708655' post='348802']
عجب!پس قدرت مانور میگ31 از اف14 بیشتر است
[/quote]
شايد فكر ميكني قدرت مانور فقط معلق زدن است! نه عزيز جان.. اين خبرها نيست.

ديدي كه آپديت نشد چونكه خيلي پر خرج است. آر 37 و آر 172 دو اسلحه برتر جنگهاي هوايي هستند

[quote name='F14AA' timestamp='1384709109' post='348808']
میگ 31 یک هواپیمای مسافربری هست که یک رادار 1 تنی روش سوار کردن و میتونه چند تا موشک رو حمل کنه . icon_wink big_grin

اگه اف 14 رو اونجور که باید آپدیتش میکردن ، حالا حالا ها رویای فاکس هاوند این بود که بتونه واسه تامکت شاخ و شونه بکشه . :winking: :winking:
[/quote]
عزيز من ميفرماييد اگر... بله اگر... اگر تامكت هم آر-172 و آر37 داشت .. آگر... داداش عزيزم.. تامكت پرنده بسيار خوبي است. من هم علاقه خاصي به آن دارم ولي پر خرج است.. هزينه فاكسهوند خيلي كمتر است. موشكهاي بهتري هم دارد
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شايد فكر ميكني قدرت مانور فقط معلق زدن است! نه عزيز جان.. اين خبرها نيست.

ديدي كه آپديت نشد چونكه خيلي پر خرج است. آر 37 و آر 172 دو اسلحه برتر جنگهاي هوايي هستند[/quote]

کسی فکر نکرده که مانور فقط کبری و کولبیته،اون ها که چند حرکت آکروباتیک برای سرگرم کردن مردم بیشتر نیستند.مانوری که ما از اون صحبت می کنیم Break Turn سریع،Split-S با نیم حلقه کوچک ، Immelmann با نرخ کلامپ کم، Stall Turn با کمترین امکان وا ماندگی ، Barrel Roll چابک و... که در هر کدام از این ها تامکت عملکرد بهتری داره و چابکی F-14 در جنگ 8 ساله اثبات شده

[quote]عزيز من ميفرماييد اگر... بله اگر... اگر تامكت هم آر-172 و آر37 داشت .. آگر... داداش عزيزم.. تامكت پرنده بسيار خوبي است. من هم علاقه خاصي به آن دارم ولي پر خرج است.. هزينه فاكسهوند خيلي كمتر است. موشكهاي بهتري هم دارد [/quote]

نمیدونم چرا همه تصور میکنند موشک هر چقدر دور برد تر باشه بهتره؟ موشک چه از فاصله 400 و چه 20 کیلومتری شلیک بشه زمانی که به هدف نزدیک میشه بحث جیمینگ سنگین امروزی مطرح هست پس بهتر بودن به برد بیشتر نیست! و اگر چنین بود ایالات متحده ای که 35 سال قبل فینیکس و AWG-9 رو با اون برد ساخت عرضه ی ارتقا اون رو نداره که حالا روس ها که همیشه 15 سال عقب تر اند روی دستش بزنند؟!
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Nattan' timestamp='1384781372' post='349076']
شايد فكر ميكني قدرت مانور فقط معلق زدن است! نه عزيز جان.. اين خبرها نيست.

ديدي كه آپديت نشد چونكه خيلي پر خرج است. آر 37 و آر 172 دو اسلحه برتر جنگهاي هوايي هستند

عزيز من ميفرماييد اگر... بله اگر... اگر تامكت هم آر-172 و آر37 داشت .. آگر... داداش عزيزم.. تامكت پرنده بسيار خوبي است. من هم علاقه خاصي به آن دارم ولي پر خرج است.. هزينه فاكسهوند خيلي كمتر است. موشكهاي بهتري هم دارد
[/quote]

در جواب شما دوست عزیز باید بگم ، این همه که از R 37 تعریف میکنید ، میشه موفقیت های این موشک رو برام نام ببرید ؟ نکنه زدن یه میگ متعلق به زمان پارینه سنگی اون هم تو فاصله 300 کیلومتری موفقیت به حساب میاد ؟

اگر مشتاق بحث کردن هستید ، تاپیکش در بخش مقایسه هواپیماها موجود هست و ما در خدمت هستیم .

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

[color=#ff0000][b]تاپیک گشوده شد و پست های نامربوط حذف شد . از دوستان خواهش می کنم که بحث های متفرقه را کنار بگذارند و فقط اگر عکسی دارند در تاپیک قرار دهند .[/b][/color]
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عکسها بسیار زیبا و قشنگ هستند دست شما درد نکنه ولی من نفهمیدم تحویل دادن میگ29 به سوریه چه موضوعی بود
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1384800350' post='349221']
در جواب شما دوست عزیز باید بگم ، این همه که از R 37 تعریف میکنید ، میشه موفقیت های این موشک رو برام نام ببرید ؟ نکنه زدن یه میگ متعلق به زمان پارینه سنگی اون هم تو فاصله 300 کیلومتری موفقیت به حساب میاد ؟

اگر مشتاق بحث کردن هستید ، تاپیکش در بخش مقایسه هواپیماها موجود هست و ما در خدمت هستیم .

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

[color=#ff0000][b]تاپیک گشوده شد و پست های نامربوط حذف شد . از دوستان خواهش می کنم که بحث های متفرقه را کنار بگذارند و فقط اگر عکسی دارند در تاپیک قرار دهند .[/b][/color]
[/quote]
شما فكر ميكنيد اگر توضيح بدهم و دلايل بياورم قبول ميكنيد؟ نامتان اف چهارده است!!! اين همه تعصب واقعن كه... تمايلي به بحث ندارم.. ممنون.. شما درست ميگوييد...

اين انجمن هم دارد مثل انجمنهاي سطحي و درجه چند ميشود.. واقعن كه .. من به خاطر چي به اينجا آمدم.. چي انتظار داشتم و با چي مواجه شدم!

اين پاسخ شما نيست برادر گرامي- اف چهارده.. خداي ناكرده سوء تفاهم نشود
متأسفانه و در نهایت تأسف می‌خواهم عرض کنم که انجمن میلیتاری به عنوان آخرین پایگاه اینترنتی سالم نظامی فارسی هم دارد راهی را می‌رود که موجب شکست و سقوط اخلاق و احترام در انجمن‌های مشابه شد. در حالیکه این انجمن به عنوان یک انجمن نظامی باید دارای قوانینی قاطع، که شالوده اخلاق، احترام، وطن دوستی و عدالت است باشد تا شناسنامه خود را به مثابه یک اجتماع نظامیِ نظم و اخلاق محور بگیرد.
فکر می‌کنید چرا وقتیکه ناظر و مدیر ارشد انجمن دیگر بودم و با آنکه ده‌ها ترجمه و مقاله‌ام در انجمن مزبور بود دیگر حتا ماهی یکبار هم به آن سر نمی‌زنم!؟
شاید بهتر است یک دلیلش را بگویم... مهدی و کریم و امیر و محمد و سامان و علی و... بچه‌های دیگر که در ارتشی و سنترال با هم دوست و آشنا بودیم می‌دانند. مدتها بود که داشتم به دوستان و همکاران بسیار عزیزم در آنجا هشدار می‌دادم بایستی که با این آدم‌ها برخورد جدی شود. اما هر بار که یکی را بن می‌کردم یا اخطار ثبت می‌کردم فورن ضمانتش را می‌کردند و شخص خاطی هم جسورتر از قبل بر میگشت و به بچه‌های ارتش و سپاه (و حتا در یک مورد به آزادگان و جانبازان) هم توهین می‌کرد. یکی از آنان آنقدر وقیح بود که امیر و سردار مملکت را دروغگو عنوان می‌نمود و برایشان جوک درست کرده بود که باز هم یک حاجی و یک میکروفون کنار هم قرار گرفتند. کسی شرم نداشت که ادعا کند رژیم صهیونیستی را دوست دارد و حتا با حب و بغضی آشکار از تصاویر کسانی که به این ملت و کشور خیانت کرده بودند به عنوان آواتار استفاده می‌کردند. حتا یکبار هم علنن یکی از آنها برگشت و گفت (مریدهای شما لیاقت نوکری ... را هم ندارند ـ حالا هم خودش می‌دانست چه کسی را می‌گوید هم برادر عزیزم مصطفی متوجه شد که منظور آن آدم به شهید صیاد است. زیرا آواتار مصطفی تصویری از این شهید بزرگوار و عزیز بود) متأسفانه آنجا خیلی صبوری شد. البته آن شخص با اصرار بنده و دیگر دوستان بن شد (هر چند که بعدن با یک يوزر جديد عضو شد) اما روندی ادامه داشت که موجب می‌شد این گونه افراد گستاخ‌تر شوند (آنها حتا از كموله‌هاي ح...زاده و قاتل حمایت می‌کردند و به شهدای ما توهین می‌نمودند... آخ که هنوز هم خونم به جوش مي‌آيد... دو بار قهر کردم و حسابی عصبانی‌شده بودم. دیگر می‌خواستم از طریق وزارت اطلاعات اقدام کنم که امیر تلفنی خبر داد که این آدم بالاخره بن شد) در این مورد خیلی به کریم گفتم اما مثل اینکه دیگر حرف‌هایم برایش تکراری شده بود و طرفداران آنها برخی از این جوانان خوب اما خام و کم تجربه هم به خاطر رقابت و یا هر چیز احمقانه دیگری داشتند برایم می‌زدند... بگذریم... اینها را برای این گفتم که بدانید تا چند ماه دیگر همین بلا سر میلیتاری هم می‌آید. مگر اینکه واقعن با خاطیان برخورد شود. طبق قوانین همین انجمن باید این قبیل افراد شناسایی شده و تمامی مشخصات ایشان برای رسیدگی تحویل مراجع ذیربط شود و خود آنان نیز برای همیشه اخراج شوند.
بگذارید یک موضوع تلخ دیگر را بگویم. چند ماه پیش برای دوست عزیزم که با آی‌دی ... مطالب خوبی هم می‌نویسند اتفاق عجیبی افتاد. ایشان از خلبانان شجاع و جان بر کف فانتوم هستند و خیلی رک بگویم با این شرایط تحریم و کمبود قطعه و ... با این وضع متشنج به طور دائم هم در منطقه خلیج فارس مأموریت دارند. ... یکی از همان افراد آمده بود و دیگر مستقیمن داشت به ایشان توهین می‌کرد زیرا که فکر می‌کرد عقل کل است و چون چهار تا مقاله خوانده است دیگر خیلی می‌فهمد (مطمئنم که امیر و مهدی یادشان است) او از آن تازه جوان‌های خام و بی‌تربیتی بود که این روزها زیاد شده‌اند (البته نسبت به جوانان دانا و دانش پذير و مومئن و باشرف كشورمان تعدادشان حتا قابل ارائه هم نیست و اکثریت جوانان ما واقعن مايه افتخار هستند) و حتا به خودش اجازه داده بود که آی‌دی ایشان را ردیابی و هک کند (البته به قول خودش) همانجا بود که دی سی کردم و دیگر حتا یک مقاله و کامنت هم در آن انجمن نگذاشتم...
آن دوست ما تنها نظامی این انجمن‌ها نیست. من در همین میلیتاری می‌شناسم کسی که جانباز جنگ است. کسانی که از ارتش و یا سپاه و نیروی دریایی هستند، کسانی هستند که در جنگ شرکت کرده‌اند و فداکاری‌های آنان را هیچ جور نمی‌شود جبران کرد. با اینکه بازنشست هم شده‌اند سعی دارند در این انجمن‌ها هم به نحوی یک گوشه کار را بگیرند ... اما می‌دانید چیست برادران؟ متأسفانه از آن آدم‌هایی که گفتم اینجا هم دارند زیاد می‌شوند.
اینکه در ادامه این تاپیک با شما درد دل می‌کنم دلیل دارد که خودتان متوجه می‌شوید.
اول اینکه یکی از برادران پرسشی کرده بودند و من هم خیلی مؤدبانه پاسخ گفتم و در پاسخم هم قید کردم که [به نظر من...] خب، حالا اگر نظر من با نظر شما مخالف است دلیل نادانی من است؟ حتا اگر هم فکر می‌کنید که اشتباه می‌کنم باز دلیل این می‌شود که مورد مسخره و استهزا قرار بگیرم!؟ ... البته به جز این مورد از عرایضم منظور دیگری هم دارم... برخی از این برادران جوان‌تر ما هستند که مقالات چهار تا امثال ما را خوانده‌اند و فکر می‌کنند شده‌اند علامه دهر! نه عزیز جان... من که الان به خودم جرأت می‌دهم بنویسم به اندازه عمر شما (حدود هفده ـ هجده سال) فقط مطالعه و تحقیق کرده‌ام. البته نمی‌گویم کسی حق اظهار نظر ندارد چرا که گفتن این حرف نشانه ناشکیبایی و نادانی من خواهد بود. اما آیا به این فکر کرده‌اید اگر من می‌گویم بر فرض فاکسهوند را به تامکت ترجیح می‌دهم شاید دلایل موجهی برای خود را دارم و بهتر نیست که دلایل مرا هم بشنوید و یا توضیح بخواهید!؟ (البته با رعایت احترام دو طرفه) بهتر نیست به جای اینکه دست به تمسخر کسی که شاید به اندازه پدرتان سن دارد و چند برابر وزن شما و عروسک‌های اتاقتان حجم کتاب‌هایش باشد، بزنید از وی دلیل ادعا و نظرش را بپرسید و بخواهید بیشتر توضیح بدهد؟ یعنی این چیزهای جزئی و ابتدایی را هم به برخی از شما یاد نداده‌اند!؟
بگذارید فقط سه دلیل از هشت دلیل اصلی خود را بیاورم و این بحث بیجا را جمع کنم (راستش اصلن قصه من و این برادران دارد ماجرای آهنین میخ و گران سنگ می‌شود)[list=1]
[*]قیمت (چه قیمت خود پرنده و چه قیمت تجهیزات و سلاح‌ها و ...)
[/list]
2- انجام مأموریت به بهترین نحو و بالاترین ضریب اطمینان در سخت‌ترین شرایط جوی (حتا شرایط انجام مأموریت در جایی مثل سیبری و شمال‌غرب کشور و ...)
و 3- که از همه مهمتر است.
اکثر شما فکر می‌کنید که آمریکا به خاطر لابی بویینگ و شرکت فلان و سازنده بهمان، تامکت را کنار گذاشت! به شما حق می‌دهم، که نخواهید قدرت لابی نورث‌گرومن را هم در نظر بگیرید. داریم از شرکتی حرف می‌زنیم که درصد عمده‌ایی از هواگردهای ارتش اهریمن را تولید می‌کند و عجیب است که برایش قدرت لابی کردن را در نظر نگیریم!! اما از این موی سپید هم سخنی بشنوید بد نیست.
چند سال پیش فرمانده ارشد پنتاگون بود گویا... او در مصاحبه با سی‌ان‌ان می‌گفت «وقتیکه بناست به جنگ با ایران برویم باید با تسلیحات دهه هشتاد این کار را بکنیم» آنهایی که با هوش‌ترند حتمن این را یادشان است و البته مطمئنم که بچه‌های ارشد سپاه و ارتش و وزارت دفاع و جهاد خودکفایی هم خیلی خوب موضوع را گرفتند. برای همین هم یکدفعه شاهد رشد سریع‌تر ایران در عرصه نظامی شدیم و دست یافتن به سلاح‌های نسل چهارم و ... حتا در شرایط تحریم و مشقت‌های فراوان. برای همین شد که حالا برخی از همان آقایان پنتاگون و سنا می‌گویند که دیگر فرصت جنگ و پیروزی بر ایران از دست رفته است.
شمایی که اینقدر راپتور را گنده کرده‌اید که شده است سیمرغ شاهنامه‌تان آیا از خود پرسیده‌اید که راپتور شما چطور امتحان پس نداده از جی بیست و پاکفاـ‌ی امتحان پس نداده سر تر است!؟ هان؟ من می‌گویم چرا تبلیغات غرب «چونکه شتشوی مغزی شدید و اگر شریفانه و منصفانه ته دلتان را هم ببینید متوجه می‌شوید که فلان جنگنده را فقط به خاطر آمریکایی بودنش دوست دارید... آخر شما آنقدر حس وطن دوستی از خودتان نشان نداده‌اید که فکر کنم لابد به خاطر آمار شکارهای تامکت ما در برابر نسل سومی‌های عراق بوده است! و اصلن سختی‌ها و گرفتاری‌ها و مشقات جنگ را که ندیده‌اید... حتا در بهترین فیلم و داستان هم نمی‌شود یک دقیقه شرایط جنگ و یا وضعیت مردم در زمان حملات هوایی دشمن را کاملن لمس کرد» راستش دلم برای سادگی‌تان می‌سوزد. الان می‌فهمید چرا!
تولید و نگهداری تامکت بسیار هزینه بر است اما این جنگنده آنقدر خوب هست که نمی‌شود از آن گذشت. به عقیده بنده روزی که با این دژآکامان (آمریکایی‌ها) وارد جنگ شویم روزی است که دو ناو هواپیمابر آنان با بیش از هشتاد فروند تامکت دی در نزدیکی باب المندب پرسه می‌زنند و صهیونیست‌های عزیز دل چند تا از این برادر نماها هم با موشک‌های جریکو کشور عزیزتر از جان و جهان ما را هدف گرفته‌اند... می‌دانید چرا!؟ چونکه تامکت ما نمی‌تواند در برابر تامکت آمریکایی عرض اندام کند. حتا اگر هزار تا هم +++ به ته F-14A بچسبانیم. باز هم در برابر تامکت آمریکایی تسلیم خواهد شد. فکر ميكنيد جهاد خودكفايي و هسا و بقیه چرا اینطور دارند از جان مايه ميگذارند... بخدا بلوف نیست. بزرگنمايي نیست... آنها با بیشترین مشكلات این كشور را سر پا نگاه داشته‌اند و آنقدر تلاششان مردانه و همتشان بلند است که حتا دشمن هم نمی‌تواند منکر پیشرفت چشمگیر کشور شود. آنها می‌دانند که چه کار می‌کنند؛ ولی حالا ما به تلقین دشمن و دوستان ساده دل باید خودمان را فقط به تامکت متکی بدانیم! انگار هیچ جنگ افزار پيشرفته‌تر و بهتري جز تامكت در كشور نیست!
اینها همه عملیات‌های روانی دشمن است... آنها حتا با مرغ‌های تخم گذار ما دشمنی می‌کنند و شما... آوخ... گاهی از دست این همه سادگی خونم به جوش می‌آید... دشمن بی آزرم ما، دلیل خارج کردن عمده تامکت‌هایش این بود و متأسفانه کمتر کسی را می‌بینم که بتواند سر مار را تشخیص دهد (البته کسانی که باید موضوع را می‌فهمیدند خیلی خوب متوجه شده‌اند و دلیل این همه پشتکار هم دانایی ایشان است. خدا حفظ‌شان کند) این را هم اضافه کنم در روزی که بنا باشد با دشمن روبرو شویم فقط میگ -31 و میگ 1.44 و رادار زاسلون است که در نبرد هوایی با این گربه وحشی موفق خواهد بود. ما باید به تسلیحات و تجهیزاتی مشابه حالا چه ساخت داخل و یا چه از بازار ... به هر نحو دست پیدا کنیم.
فراموش نکنید دشمن نمی‌خواهد اتفاقی که برای F-117 در جنگ صربیا افتاد برای ای‌آ -18 و راپتورش در سرآغاز جنگ سوم جهانی بیفتد برای همین بدون شک از تامکت استفاده می‌کند... برخی هزينه‌هاي شکست برای دشمن جبران ناپذیر است. اینکه با یک موشک بر فرض ارزان قیمت ساخت داخل یک جنگنده‌ی ده‌ها میلیون دلاری که برایش خیلی هزینه و تبلیغ شده است شکست بخورد را نمی‌توانند تحمل کنند. آنقدر برای آن هزینه شده که برخی از شما چشم بسته باورش می‌کنید... برخی از شما خیلی ساده انگارید برادران من. حتا یک مستند شبیه سازی ساخت آمریکا را دیدم که دو فروند راپتور و یک لنسر حدود شش اسكادران سوخو-35 و تایفون و سوپر فالكروم را سرنگون کردند و هنوز هم موشک داشتند که یک اسكادران بركوت را هم منهدم کنند! وای بر ما ........ وای بر ما ... که ما را ... فرض کرده و این نمایش‌های مضحک را برایمان می‌سازند! مطمئنن که حتا خوشبین‌ترین خلبان راپتور هم چنین تصوری نخواهد داشت! خنده‌دارتر اینکه از بركوت فقط یک فروند ساخته شده است!
اما موضوع دوم که اگر در موردش اقدام نشود بنده رسمن و قانونن اقدام می‌کنم مربوط به توهین‌های دو عنصر ضد اسلامی و ضد ایرانی و ضد انسانی طرفدار صهیونیسم بود.
بنده در جایی فقط یک اظهار نظر مؤدبانه کردم [هیچ کس را در دنیای خاکی نخواهی یافت که بگوید بنده، خدای ناکرده گستاخ و بی ادب و نامهربان هستم] بنده با استدلال از تاریخ و استناد به قران عرض کردم «بی خود نیست خدا در قران این قوم (قوم بنی اسراییل) را لعنت کرده است» و همچنین در مورد لابی کردن صهیونیست‌ها و اینکه قوم یهود قاعدتن فقط خود را انسان می‌دانند عرض کردم...... آه... بیایید و ببینید که آقایان چقدر توهین کردند. نخست که چند تا منفی عنایت فرمودند اما دلشان خنک نشد. بعد هم محبت فرموده به من گفتند (عقده‌ای) و ادعا کردند که ثروت یهود فقط به خاطر کار و زحمت و تلاش و زراعت بوده و این بندگان برگزیده خدا اصلن اهل لابی کردن و دزدی و احتکار و غارت ملت‌هایی که به ایشان پناه می‌دهند نیستند! ... اما این گستاخی اینجا هم تمام نشد. یکی از این نمک ناشناس‌ها که در این خاک پا گرفته است و به زبان و دبیره دیوانی این سرزمین می‌گوید و می‌نویسد به من گفت (اگر دست من بود به جرم نژادپرستی می‌انداختمت زندان)
برادر من میدانی حق الناس کردی؟ میدانی گناهت سنگین است؟ می‌داند جرم کردی و جرمت حد بسیار سنگینی دارد؟ تو می‌خواهی مرا بیاندازی زندان!؟ یعنی واقعن اینقدر وقیح هستی!؟ تو به خاطر استناد من به قرآن و قراین و تاریخ، به من بی ادبی و توهین کردی، توحیدم را انکار کردی، دشنامم دادی و تازه تهدیدم هم می‌کنی!؟... جالب است برادران... چند روز پیش مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه‌ای هم دقیقن همین عرایض بنده را برای چندمین بار تکرار فرمودند... در واقع بنده هم داشتم به نوعی از ایشان نقل قول می‌کردم.
البته من برای آن دو نفر گزارش رد کردم. بگذریم که از خشمم یک هفته به این انجمن سر نزدم. اما اصل انگ و مدرک جرم ایشان را نگاه داشته‌ام... اگر به طور دائم بن نشوند. رسمن شکایت نامه تنظیم می‌کنم و به جز پلیس فتا یک رونوشت هم برای اطلاعات می‌فرستم. به عقیده من ترحم به این عناصر تکریم دشمنان، سیلی زدن به صورت اشک آلود آرمیتا و علی‌رضاست؛ اگر به ایشان ترحم و همراهی شود یعنی (خاکم به دهان ـ خون پاک شهید صیاد و شهید تهرانی و هزاران شهید دیگر را پایمال کرده‌ایم)
امیدوارم از این به بعد حرمت‌ها حفظ شود، همه‌ی ما جایگاهمان را بدانیم و خدای ناکرده حرفی نزنیم که بعدن پشیمان شویم. از مسئولین بسیار محترم و عزیز این انجمن هم خواهش می‌کنم که از این پس با این افراد قاطعانه برخورد کنند.
بنده در حال حاضر کامل‌ترین ترجمه از کامل‌ترین مقاله تمام پروژه‌های شرکت سوخو را (هر چه که از جنگ دوم به بعد ساخته‌اند) آماده دارم. چند قسمتش را در انجمن ارتشی گذاشته‌ام اما بخش اعظم آن به تازگی تکمیل شده است. تصمیم دارم این ترجمه‌ها را در انجمن بگذارم... و بعد از آن به سراغ شرکت میگ و یاک و در نهایت ایلوشین بروم. اما اینک فقط به خاطر این برخوردهاست که تعلل می‌کنم. راستش دوست ندارم برای خودم بیخود جنگ اعصاب درست کنم. می‌توانم این مقالات را به دوماه‌نامه هواپیما و یا دیگر مجلات بدهم... اما بنده همانطور که مقالات و ترجمه‌های بسیار ارزنده دیگر عزیزان را می‌خوانم و استفاده می‌برم خود را مدیون این انجمن می‌دانم و برای همین ترجیح می‌دهم که از این پس مقالاتم را که اکثرن دنباله‌دار هستند در انجمن قرار بدهم.
ببخشید که پر چانگی کردم... اما به معنای واقعی کلمه دلم پر بود.
خداوند سایه شوم و سیاه شیطان را از خاک مقدس ایران دور نگاه دارد.
خداوند به حرمت و برکت خون تمامی شهدا، به حرمت قلب‌هايي که به عشق این آب و خاک میتپد این ملت و کشور را در جهان نمونه و سرافراز و عزیز و ارجمند بدارد.
خاک راه همه ایرانیان
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول اینکه با سلام خدمت شما دوست عزیز

در تک تک گفته هایتان از نداشتن ادب دیگران گله و شکایت میکنید و میگویید : که به من تهمت نزنید و ... .

حالا در مورد این گفته خودتون چه حرفی دارید بگید ؟

[quote] شما فكر ميكنيد اگر توضيح بدهم و دلايل بياورم قبول ميكنيد؟ نامتان اف چهارده است!!! [b]اين همه تعصب واقعن كه[/b]... تمايلي به بحث ندارم.. ممنون.. شما درست ميگوييد...
[/quote]

شما از کجا متوجه شدید من [b]این همه[/b] تعصبی هستم ؟!! از نام کاربری مگه میشه متوجه شد ؟

در ضمن بنده مشتاق بحث در این مورد بودم اما با خوندن نوشته هاتون کاملا منصرف شدم . حالا کی تهمت میزنه ؟

تا اینجا سوال هایی در مورد گفته های شما نسبت به این حقیر بود >

در مورد کاربران خاطی شما مگه از تصمیمات مدیران ارشد با خبر هستین که همینجوری یه طرفه به قاضی میرید ؟

در مورد تامکت اگه بحثی انجام دادم ، اطلاعاتم از روی نوشته های درون نت نبوده ، ( درسته چندین سال پیش چنین بود ، اما در یکسال اخیر ، خیر )

بهتره بحث تامکت رو بی خیال شیم . چون صحبت در مورد این پرنده از حوصله بنده دیگه خارج هست .

اما در مورد رپتور

[quote] حتا یک مستند شبیه سازی ساخت آمریکا را دیدم که دو فروند راپتور و یک لنسر حدود شش اسكادران سوخو-35 و تایفون و سوپر فالكروم را سرنگون کردند و هنوز هم موشک داشتند که یک اسكادران بركوت را هم منهدم کنند! وای بر ما ........ وای بر ما ... که ما را ... فرض کرده و این نمایش‌های مضحک را برایمان می‌سازند! مطمئنن که حتا خوشبین‌ترین خلبان راپتور هم چنین تصوری نخواهد داشت! خنده‌دارتر اینکه از بركوت فقط یک فروند ساخته شده است! [/quote]

خود من زیاد به پرنده های نسل 5 خوشبین نبودم و نیستم ، اما چیزی که برام یقین هست اینه که رپتور از پاک فا و جی 20 چین سر تره . ( می ترسم یه چیزایی بگم ، بشم مثل یه بنده خدایی تو این سایت که بهش تهمت هایی نظیر دروغگو بودن و ... میزنن ، خودتون هم می دونید که همه چی رو نمیشه همه جا گفت !)

اما مطمئن باشید این شبیه سازها رو برای کسانی میسازن که هنوز فرق موشک رو با هواپیما نمی دونن ! وگرنه کسی که حداقل اطلاعات هم داشته باشه میدونه یه همچین اتفاقی ... icon_eek

[quote] اما موضوع دوم که اگر در موردش اقدام نشود بنده رسمن و قانونن اقدام می‌کنم مربوط به توهین‌های دو عنصر ضد اسلامی و ضد ایرانی و ضد انسانی طرفدار صهیونیسم بود.
بنده در جایی فقط یک اظهار نظر مؤدبانه کردم [هیچ کس را در دنیای خاکی نخواهی یافت که بگوید بنده، خدای ناکرده گستاخ و بی ادب و نامهربان هستم] بنده با استدلال از تاریخ و استناد به قران عرض کردم «بی خود نیست خدا در قران این قوم (قوم بنی اسراییل) را لعنت کرده است» و همچنین در مورد لابی کردن صهیونیست‌ها و اینکه قوم یهود قاعدتن فقط خود را انسان می‌دانند عرض کردم...... آه... بیایید و ببینید که آقایان چقدر توهین کردند. نخست که چند تا منفی عنایت فرمودند اما دلشان خنک نشد. بعد هم محبت فرموده به من گفتند (عقده‌ای) و ادعا کردند که ثروت یهود فقط به خاطر کار و زحمت و تلاش و زراعت بوده و این بندگان برگزیده خدا اصلن اهل لابی کردن و دزدی و احتکار و غارت ملت‌هایی که به ایشان پناه می‌دهند نیستند! ... اما این گستاخی اینجا هم تمام نشد. یکی از این نمک ناشناس‌ها که در این خاک پا گرفته است و به زبان و دبیره دیوانی این سرزمین می‌گوید و می‌نویسد به من گفت (اگر دست من بود به جرم نژادپرستی می‌انداختمت زندان)
برادر من میدانی حق الناس کردی؟ میدانی گناهت سنگین است؟ می‌داند جرم کردی و جرمت حد بسیار سنگینی دارد؟ تو می‌خواهی مرا بیاندازی زندان!؟ یعنی واقعن اینقدر وقیح هستی!؟ تو به خاطر استناد من به قرآن و قراین و تاریخ، به من بی ادبی و توهین کردی، توحیدم را انکار کردی، دشنامم دادی و تازه تهدیدم هم می‌کنی!؟... جالب است برادران... [/quote]

مِن باب این موضوع شما باید به مدیران ارشد گزارش میدادین ، نه این که در اینجا این بحث رو مطرح کنید .( میدانم که گزارش دادید ، اما اگه نتیجه نگرفتید باید از طریق یکی از مدیران پیگیری میکردید )

[quote]شمایی که اینقدر راپتور را گنده کرده‌اید که شده است سیمرغ شاهنامه‌تان آیا از خود پرسیده‌اید که راپتور شما چطور امتحان پس نداده از جی بیست و پاکفاـ‌ی امتحان پس نداده سر تر است!؟ هان؟ من می‌گویم چرا تبلیغات غرب «چونکه شتشوی مغزی شدید و اگر شریفانه و منصفانه ته دلتان را هم ببینید متوجه می‌شوید که فلان جنگنده را فقط به خاطر آمریکایی بودنش دوست دارید...[/quote]

خیلی ساده بینانه ست که بگیم همه تحت تاثیر شست و شوی مغزی رسانه های غرب قرار گرفته اند . دیگه حنای خبر گزاری ها ( چه غربی و شرقی و چه داخلی ) در امورات نظامی رنگ نداره . همه ش هم بدلیل این است که همه چی تو اخبار گفته نمیشه و اگه هم گفته بشه به صورت محدود و اون هم به شکل غلط هست . ( همین شبکه ی بی بی سی و یا ... خیلی وقت ها اطلاعات اشتباه در اختیار مخاطب قرار میدن و یا خبرگزاری های داخلی که نگم خیلی بهتره )

[quote] آخر شما آنقدر حس وطن دوستی از خودتان نشان نداده‌اید که فکر کنم لابد به خاطر آمار شکارهای تامکت ما در برابر نسل سومی‌های عراق بوده است! [/quote]

اصلا اون موقع نسل چهار رو شوروی ( به صورتی که نیازش رو برطرف کنه ) داشت که عراق بخواد داشته باشه ؟ ( این یه برتری غرب به شرق که زودتر به سوی نسل چهارم رفت )

این همه دم از میگ 29 میزنند ، آیا میدانند میگ 29 از چه طریق و راهی ساخته شد ؟ ( اون هایی که میدونن متوجه میشن ) اگه روسیه این همه ادعای پیشرفته بودن میکنه چرا طراحی هواپیماهاش رو عوض نمیکنه ؟

اگه آمریکا هیچی نداشته باشه لا اقل طراحی از خودش هست .

در ضمن اصلا وسایل نظامی رو بی خیال ، شما یه جنس آمریکایی رو در مقابل روسی بذارید ، خودتون متوجه تفاوت فاحش کیفیت ها میشید .

نکته ی دیگه اینکه

[quote]خب، حالا اگر نظر من با نظر شما مخالف است دلیل نادانی من است؟ حتا اگر هم فکر می‌کنید که اشتباه می‌کنم باز دلیل این می‌شود که مورد مسخره و استهزا قرار بگیرم!؟ [b] ،[/b] اما آیا به این فکر کرده‌اید اگر من می‌گویم بر فرض فاکسهوند را به تامکت ترجیح می‌دهم شاید دلایل موجهی برای خود را دارم و بهتر نیست که دلایل مرا هم بشنوید و یا توضیح بخواهید!؟ [/quote]

شما از طرف اینجانب مورد تمسخر قرار گرفته اید ؟

اگه این چنین می پندارید ، بنده از محضر شما پوزش و حلالیت می طلبم .

در ضمن جناب [url="http://www.military.ir/forums/user/14104-nattan/"]Nattan[/url] شما که می فرمایید سن و سالی از شما گذشته ، حداقل از تون انتظار میره در حد سن و سالتون با قضییه برخورد کنید نه مثل نوجوانان احساسی !

متاسفم
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1386008233' post='351083']
اول اینکه با سلام خدمت شما دوست عزیز

در تک تک گفته هایتان از نداشتن ادب دیگران گله و شکایت میکنید و میگویید : که به من تهمت نزنید و ... .

حالا در مورد این گفته خودتون چه حرفی دارید بگید ؟

شما از کجا متوجه شدید من [b]این همه[/b] تعصبی هستم ؟!! از نام کاربری مگه میشه متوجه شد ؟

در ضمن بنده مشتاق بحث در این مورد بودم اما با خوندن نوشته هاتون کاملا منصرف شدم . حالا کی تهمت میزنه ؟

تا اینجا سوال هایی در مورد گفته های شما نسبت به این حقیر بود >

در مورد کاربران خاطی شما مگه از تصمیمات مدیران ارشد با خبر هستین که همینجوری یه طرفه به قاضی میرید ؟

در مورد تامکت اگه بحثی انجام دادم ، اطلاعاتم از روی نوشته های درون نت نبوده ، ( درسته چندین سال پیش چنین بود ، اما در یکسال اخیر ، خیر )

بهتره بحث تامکت رو بی خیال شیم . چون صحبت در مورد این پرنده از حوصله بنده دیگه خارج هست .

اما در مورد رپتور

خود من زیاد به پرنده های نسل 5 خوشبین نبودم و نیستم ، اما چیزی که برام یقین هست اینه که رپتور از پاک فا و جی 20 چین سر تره . ( می ترسم یه چیزایی بگم ، بشم مثل یه بنده خدایی تو این سایت که بهش تهمت هایی نظیر دروغگو بودن و ... میزنن ، خودتون هم می دونید که همه چی رو نمیشه همه جا گفت !)

اما مطمئن باشید این شبیه سازها رو برای کسانی میسازن که هنوز فرق موشک رو با هواپیما نمی دونن ! وگرنه کسی که حداقل اطلاعات هم داشته باشه میدونه یه همچین اتفاقی ... icon_eek

مِن باب این موضوع شما باید به مدیران ارشد گزارش میدادین ، نه این که در اینجا این بحث رو مطرح کنید .( میدانم که گزارش دادید ، اما اگه نتیجه نگرفتید باید از طریق یکی از مدیران پیگیری میکردید )

خیلی ساده بینانه ست که بگیم همه تحت تاثیر شست و شوی مغزی رسانه های غرب قرار گرفته اند . دیگه حنای خبر گزاری ها ( چه غربی و شرقی و چه داخلی ) در امورات نظامی رنگ نداره . همه ش هم بدلیل این است که همه چی تو اخبار گفته نمیشه و اگه هم گفته بشه به صورت محدود و اون هم به شکل غلط هست . ( همین شبکه ی بی بی سی و یا ... خیلی وقت ها اطلاعات اشتباه در اختیار مخاطب قرار میدن و یا خبرگزاری های داخلی که نگم خیلی بهتره )

اصلا اون موقع نسل چهار رو شوروی ( به صورتی که نیازش رو برطرف کنه ) داشت که عراق بخواد داشته باشه ؟ ( این یه برتری غرب به شرق که زودتر به سوی نسل چهارم رفت )

این همه دم از میگ 29 میزنند ، آیا میدانند میگ 29 از چه طریق و راهی ساخته شد ؟ ( اون هایی که میدونن متوجه میشن ) اگه روسیه این همه ادعای پیشرفته بودن میکنه چرا طراحی هواپیماهاش رو عوض نمیکنه ؟

اگه آمریکا هیچی نداشته باشه لا اقل طراحی از خودش هست .

در ضمن اصلا وسایل نظامی رو بی خیال ، شما یه جنس آمریکایی رو در مقابل روسی بذارید ، خودتون متوجه تفاوت فاحش کیفیت ها میشید .

نکته ی دیگه اینکه

شما از طرف اینجانب مورد تمسخر قرار گرفته اید ؟

اگه این چنین می پندارید ، بنده از محضر شما پوزش و حلالیت می طلبم .

در ضمن جناب [url="http://www.military.ir/forums/user/14104-nattan/"]Nattan[/url] شما که می فرمایید سن و سالی از شما گذشته ، حداقل از تون انتظار میره در حد سن و سالتون با قضییه برخورد کنید نه مثل نوجوانان احساسی !

متاسفم
[/quote]
نا كاملن معلوم است كه متاسف نيستيد.

[quote name='Nattan' timestamp='1386249569' post='351504']
نا كاملن معلوم است كه متاسف نيستيد.
[/quote]
دستكم انتظار داشتم با دقت بيشتري مطالعه بقرماييد. خدا ببخشد.. اما در ابتداي عرايضم گفتم كه ابدن منظورم به شما نيست. ظاهرن آن سه نفري كه بايد متوجه شدند و سكوت كردند. اما شما كه برايتان احترام زيادي هم قائل هستم اشتباه فرموديد.. در ضمن اگر دشمن و خدعهاي آن را دستكم بگيريم حتمن شكست خواهيم خورد. ما نه خودمان را بايد دست كم بگيريم نه دشمن را.. در مورد آن فرمايش شما برادر گرامي.. اگر هم تمايل داشتيد. كاملن دوستانه و برادرانه در پيام خصوصي و يا به صورت ايميل و يا حتا در صورت تمايل تلفني با هم گفتگو خواهيم كرد. خاك پايتان (ياور)
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
MIG-29 SMT

[img]http://www.mamboccv.com/Mig29SMT_777_090819-6.jpg[/img]

[img]http://toad-design.com/migalley/wp-content/gallery/mig-29-variants/mig29-smt.jpg[/img]

[img]http://walkarounds.airforce.ru/avia/rus/mig/mig-29smt/airforce_ru_mig-29smt_070.jpg[/img]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='haman10' timestamp='1389276680' post='358224']
MIG-29 SMT

[img]http://walkarounds.airforce.ru/avia/rus/mig/mig-29smt/airforce_ru_mig-29smt_070.jpg[/img]
[/quote]
چقد تروتمیز و خوش ساخت شده کاکپیتش انتظار نداشتم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.