-KGB-

روبات های نظامی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خب این تاپیک رو زدیم تا با کمک دوستان عزیز نمونه های خارجی رو بررسی کنیم و نمونه های داخلی رو هم اگه اطلاعاتی ازش هست رو نیز بررسی کنیم . و اگه دوستان نیز موردی رو طراحی کردن یا اطلاعات خوبی دارند در این ضمینه با بقیه دوستان به اشتراک بگذارند . با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب همون طور که می دونید روبوت های نظامی دارای چندین نوع و دسته مختلف هستن که عمدتا برای شناسایی اهداف استفاده میشن تا درگیری با انها . لازم به ذکر که این دسته بندی رو بنده با توجه به اطلاعات اندکی که دارم انجام دادم و ممکنه ایراداتی نیز داشته باشه که به بزرگی خودتون ببخشید :lol: دسته اول : روبوتهای مین یاب : خب همان طور که از اسمشون معلوم هست برای پیدا کردن مین و مواد منفجره زیر زمینی یا دریایی استفاده میشه و خودش به دونوع دیگه نیز تقسیم میشه الف) نوع نشانه گذار : در این نوع روبوت ابتدا وارد یک میدان مین که از قبل مختصاتش بطور تقریبی به ان داده شده وارد میشود و از یک نقطه معین شروع به حرکت کرده و در صورت شناسایی مین ضد نفر یا ضد وسیله نقلیه می کند و محل تقریبی مین را یا با اسپری رنگی و یا با پرچم های کوچک علامت گذاری میکند که دقت و میزان درستی تشخیص محل مین به مدل روبوت بستگی دارد . در کل این نوع روبوت ها دارای قیمت پایین تری نسبت به بقیه مدل ها هستن . استفاده بیشتری نیز دارن ب) نوع فعال : در این نوع مانند مدل قبلی نیاز به مختصات تقریبی محل داد ولی عمده تفاوت این مدل این است که دیگر نیازی به واحد های خنثی سازی مین نیست چون خود روبوت اقدام به انحدام مین کرده و محل را بصورت پاک و عاری از مین تحویل می دهد عمده مشکلات این روبوت ها یک هزینه زیاد و همچنین اندازه بسیار بزرگی که دارند زیاد مناسب میدان های جنگ نیست و فقط بدرد پاک سازی میادین مین بعد از جنگ میخورد . بقیش باشه برای پست بعد الان خسته شدم :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بزودی روبات مین یابی را که زمان دانشجویی ساخته بودیم در مقاله جامعی معرفی خواهم کرد(مطالبش پراکنده است)
برای تکمیل کردن صحبت های دوست گرامی -KGB- این عکس ها را می آورم:

[align=center]تصویر[/align]
[align=center]نمونه ای از روبات مین یاب با تکنیک نشانه گذاری[/align]

[align=center]نمونه ای از روبات مین یاب با تکنیک شخم زدن ! و از بین بردن مین[/align]

[align=center]عکس دیگری از همان روبات با شرح اجزاء[/align]

[align=center]

تصویر[/align]
[align=center]عکس دیگری از همان روبات با شرح عملکرد[/align]

[align=center]این یکی ربطی به روبات مین یاب ندارد ! نسل آینده سربازان (کنترل از راه دور و قابلیت پرتاب موشک و سایر امکانات)[/align]

یادم رفت بگویم لطفا مدیران محترم این تاپیک را به بخش مناسب در نیروی زمینی منتقل کنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تو ايران هم ازاين چيزها استفاده ميشه؟

بلی از نوع فعال و یا بقول خودم :mrgreen: شخم زن ! در ایران و در مناطق مین بجای مانده از زمان جنگ استفاده می شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز همه روبات های نوع فعال یا شخم زن! تولید داخل هستند اگر عکسی از آنها پیدا کردم سعی می کنم بگذارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از سینا جان در مورد بخش هم من هرچی گشتم بخش مناسبی پیدا نکردم چون روبوت ها در هم دریایی دارند هم زمینی تازه شایدم هواییش هم باشه . :mrgreen: برای همین گفتم فعلا این جا باشه تا اگه بخش بهتری بود به انجا منتقل بشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب میریم سر ادامه مطلب :mrgreen: دسته دوم : روبوتهای شناسایی : خب در این نوع از روبوت ها شما هیچ گونه سلاح و وسایل تحاجمی نمی بینید و فقط و فقط وسایل شناسایی اعم از دوربین از انواع مختلف شامل دوربین های دید در شب دوربین های پیشرفته دارای سنسورهای حرارتی برای تشخیص دشمن از پشت عوارض طبیعی و شهری و تشخیص افراد زنده یا مرده رادار های مختلف برای تشخیص نیروهای دشمن و یکسری تجحیزات که عمومیت کمتری دارند و در روبوتهای پیشرفته استفاده میشوند مثل سیستم های تشخیص محل خمپاره انداز یا محل تک تیرانداز یا محل پرتاپ نارنجک و ... این نوع روبوت های اکثرا بصورت انلاین با واحدهای دیگری مثل فرماندهی و یا تانک های حاظر در میدان در ارتباط هستند و تصاویر دریافتی یا اطلاعات را به انها مخابره میکنند . موارد استفاده این نوع روبوتها بیشتر برای عملیات های کماندویی و یا مبارزه با تروریست ها در محل هایی که گستردگی زیادی ندارن میباشد چون قابلیت حرکتی در میدانهای پر خطر جنگی را ندارند و هزینه ساخت زیادی هم دارند . البته از این دست روبوت های میتوان به مدل های دریایی انها نیز اشاره کرد که دارای توانایی های فوق العاده ای هستند و میتوانند شناورهای سطحی یا زیر سطحی را شناسایی کنند بدون اینکه خودشان شناسایی شوند چون در ساخت این نوع روبوت های از مواد جاذب امواج استفاده شده و همچنین چون موتور محرکشان الکتریکی هست دارای صدای خیلی کمی هستند و شناسایی انها عملا خیلی مشکل هست . اکثر این روبوت ها برای شناسایی میادین مین دریایی قابل برنامه ریزی هستند و میتوانند به لطف کنترل رایانه ای و سیستم های دقیق حرکتی براحتی از کنار انها عبور کنند و نقشه دقیقی از میدان مین ارائه دهند . .......... ادامه دارد ........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.