SAS_Trooper

Marine Commando های نیروی دریایی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام من چند روز پیش یه سرباز نیروی دریایی رو دیدم که رو بازوش نوشته بود Marine Commando می خواستم بدونم ، چه دوره ایی می بینن و محل خدمتشون معمولآ کجا هاست؟ و اگه بخوام دوران خدمتم رو تو این رسته باشم باید چیکار کنم(چیزی رو تو دفترچه قید کنم؟).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من شما خودت نميتوني تعيين كني كه براي خدمت سربازي تو كدوم رسته باشي . اما براي اينكه تفنگدار دريايي يا همون Marine Commando يكي از راههاي اون اينكه تو كنكور سراسري اين رشته رو انتخاب كني ولي اگه شما داراي مهارتهاي خاص مثل غواصي باشي شايد بشه كاري كرد چون يكي از مهارتهاي لازم براي اين رسته غواصي 3ستاره هست كه نشون ميده شما تا عمق 60 متر ميتوني غوص كني. سعيد جان اگر سربازي رو كه دوستمون ديده باشه ارتشي باشه پايين آرم روي بازوي چپ(البته فكر ميكنم چپ باشه) اصطلاح انگليسي رسته رو هم مينويسند مثل تكاورهاي تيپ23 كه پايين آرم اونها كلمه ي Commando قيد ميشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست من شما خودت نميتوني تعيين كني كه براي خدمت سربازي تو كدوم رسته باشي . اما براي اينكه تفنگدار دريايي يا همون Marine Commando يكي از راههاي اون اينكه تو كنكور سراسري اين رشته رو انتخاب كني ولي اگه شما داراي مهارتهاي خاص مثل غواصي باشي شايد بشه كاري كرد چون يكي از مهارتهاي لازم براي اين رسته غواصي 3ستاره هست كه نشون ميده شما تا عمق 60 متر ميتوني غوص كني.
سعيد جان اگر سربازي رو كه دوستمون ديده باشه ارتشي باشه پايين آرم روي بازوي چپ(البته فكر ميكنم چپ باشه) اصطلاح انگليسي رسته رو هم مينويسند
مثل تكاورهاي تيپ23 كه پايين آرم اونها كلمه ي Commando قيد ميشه.

تفنگدار دريايي همون Marine Commando نيست.
Marine Commando در حقيقت همون تكاورهاي نيروي در يايي هستند كه به نوعي زير مجموعه اي از تفنگداران دريايي به حساب ميان و جزو نيروهاي ويژه ارتش طبقه بندي ميشن. آموزشهاي سخت و طاقت فرسايي رو پشت سر ميذارن و ميشه اونها رو با نيروهايي مثل US NAVY SEALS مقايسه كرد.
در طول جنگ هم كارنامه بسيار درخشاني از خودشون به جا گذاشتن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مشكل اصلي ما ايرانيا اينكه نميدونيم چه حرفي رو كجا و كي بزنيم.
خلاصه هركي اطلاعات درستي داره بياد رو كنه. من شنيدم كه اين نيروها(كلآ تكاورها) تو مناطق مرزي و مناطقي كه امكان درگيري مسلحانه وجود داره خدمت مي كنن. درسته؟؟

نيروهاي ويژه ارتش ايران در قالب لشگرها؛ تيپ ها و يگان هاي مشخص در نقاط مختلف ايران بزرگ مستقر هستند ولي در صورت نياز و در كوتاه ترين زمان ممكن به هر نقطه درون مرزهاي كشور يا بيرون از آن منتقل ميشوند.
در مورد تكاورهاي نيروي دريايي: نيروي دريايي ايران در دو منطقه حضور دارد. منطقه دريايي شمال كه مسئوليت حفاظت از درياي خزر را به عهده دارند و جنوب كه خليج پارس و درياي عمان را زير نظر دارند. تفنگداران دريايي و تكاوران نيروي دريايي در هر دو منطقه مستقر هستند.
در مورد سوال سعيد:
تكاوران نيروي دريايي قادر به انجام انواع عمليات Seaborne؛ Airborne؛ تازش هوايي؛ تسخير و نابودي انواع شناورها؛ تك و پاتك ساحلي و به طور كلي هر نوع عملياتي كه از نيروهاي ويژه انتظار داريد هستند.
تمامي اين تكاوران دوره چتربازي رو ميگذرانند.
به نظر ميرسد كه يوزي و ژ3 سلاحهاي اصلي مورد استفاده اونها باشد ولي مطمئنا توانايي استفاده حرفه اي از تمام سلاح هاي مورد استفاده در نيروهاي مسلح ايران رو دارا هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.