FeldMarshall

Members
 • تعداد محتوا

  666
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

4

درباره FeldMarshall

 • رتبه حساب کاربری
  ???? ????????

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. به نظر من مهمترین عکس اینه: [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/9_8803160770_L600.jpg[/img] تو این عکس یک رادار آرایه فازی رو می بینیم که به نظر من رسیدن به تکنولوزی ساخت این رادار ها خیلی مهمه.
 2. اگه می خوان تولید کنن ،تولید کنن (بالاخره به یه دردی می خوره) ولی نگن بومیه!
 3. این هم عکس ها:خط تولید موشک شاهین(خبرگزاری فارس) این موشک همون هاوک هست،چه جوری بومیه؟ این موشک از حداقل 30 سال پیش در ایران استفاده میشه،چه جوری موشک پیشرفته ایه؟
 4. FeldMarshall

  سرنوشت اولین ماهواره ایرانی چه شد؟

  دوستان یک بار دیگه این رو میگم که این تاپیک در مورد پرتاب سفیر امید در تابستان گذشته هست. ماهواره امید هم پس از پایان مدت کار خودش(حدود 2 ماه )در جو سقوط کرد و سوخت،این هم خبرش در سایت سازمان فضایی:[url=http://isa.ir/components1.php?rQV==wHQxAkOklUZnFWdn5WYMJXZ0VWbhJXYw9lZ8BkMyIDQ6QWStVGdp9lZ8BUM4ATMApDZJ52bpR3Yh9lZ]ماهواره اميد با اتمام ماموريت وارد جو زمين شد[/url]
 5. FeldMarshall

  سرنوشت اولین ماهواره ایرانی چه شد؟

  موشکی که تابستان پرتاب شد در مرحله آخر دچار مشکل شد،این در اولین مستند احمدی نژاد بیان شد(کی میشه مسئولین دروغ گفتن رو کنار بذارن!)
 6. FeldMarshall

  اخبار برتر نظامی

  این اقدام باعث بدبینی به تمام برنامه های هسته ای میشه و دستاویز خوبی برای تبلیغات دشمنان هست که امکان داره ایران هم از این کارها بکنه.
 7. با تشکر از عکس های خوبتون. LCD نصب شده در کابین تسلیحات مشابه LCD کابین خلبان هست؟ به نظر بزرگتر میاد!
 8. FeldMarshall

  قاهر F-313

  چه طور میشه اگه به جای وعده های الکی مثلا همین بالگرد سپاه رو وعده که نه ملّت سر کار برن نه خودشون بد قولی کرده باشن!
 9. این 2 تا عکس رو بینید: [align=center] [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/6_880303_L600.jpg[/img] [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/7_880303_L600.jpg[/img] [/align] کالیبر این توپ کمتر از فجر و نواخت اون بالاتره.
 10. اگر به عکس زیر توجه کنید می بینید که کنار بالای بالچه یه سوراخ وجود داره که احتمالاً اون لوله ها وارد اون میشن. [align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_X00907277415.jpg[/img][/align]
 11. [quote]وزیر محترم دفاع در بخشی از سخنان خود در مصاحبه با سیما به ارتفاع موشک اشاره کردند که بیش از 800 کیلومتر هست و دشمنان این آب و خاک که کم دانشمند و متخصص ندارند به خوبی میتوانند معنای صعود به چنین ارتفاعی را با دقت ذکر شده بفهمند هر چند که خود را مانند دفعات قبل به نافهمی زده و سعی در تهدید نشان دادن ایران برای کشورهای منطقه و جهان خواهند داشت تا ضعفها و ناتوانی خود در برابر ایران قدرتمند اسلامی را با فرافکنی از اذهان عمومی دور کنند ولیکن خوب میدانند در صورت حماقت این بار با فناوری فوق العاده پیشرفته تر از شهاب3 که هنوز بصورت ناقص هم قادر به مقابله با آن نیستند مواجه هستند.[/quote] آقا سعید فکر کنم منظور وزیر دفاع این بود که زمانی که 800 کیلومتر مسیر رو طی کرده وارد فضای ماورای جو میشه و سپس به جو بر می گرده و به هدف می خوره.اتفاقاً در گزارش های البرادعی هم به ایم مسئله (Reentery vehicle ) اشاره کرده بود.(دم آدم فضول گرم!!) [quote]من هم این دست اورد بزرگ رو به ملت شهید پرور ایران تبریک می گم . واقعا دست مهندسین و کارشناسان نظامی ایران اسلامی درد نکنه . خوب حالا بردش چقدر هست ؟ به همه چی اشاره شده جز برد موشک مطمئنا با موشک سجیل تفاوت هایی داره . همونطور طبق پیش بینی هایی که شده بود نسل های بعدی موشک های ایران دیگه با نام شهاب ساخته نمی شوند . بلکه الان ما موشک هایی با نام های قدر ، عاشورا ، سجیل 1 ، سجیل 2 و ... داریم . ولی رنگ آمیزیش در عکس هاش فرق می کرد . موقعی که شلیک شد رنگ آبی بود ولی موقعی که در سالن بود رنگش طلایی مانند بود . فرقی نمی کنه به هر حال یک دست آورد عظیم برای ملت ما هست که باید قدرش رو بدونیم . راستی آقا سعید منظورتون از 800 کیلومتر چی بود ؟ منظورتون اوج گیری موشک بود ؟[/quote] این به دلیل این بود که 2 موشک متفاوت بودن اگر به حمل کننده در [url=http://media.farsnews.com/Media/8802/ImageReports/8802301396/6_8802301396_L600.jpg]این عکس[/url] توجه کنید میبینید یه بخش اون آبی رنگ شده(یعنی موشکی که پرتاب شده روی همین سیله حمل شده)!: [url=http://media.farsnews.com/Media/8802/ImageReports/8802301396/6_8802301396_L600.jpg]خبرگزاری فارس[/url] [quote]چیزهایی که بنظر من اومد اینه: 1- این موشک ارتفاع کوتاهتری از سجیل 1 داره. بدلیل اینکه هر دو مرحله اون از سوخت جامد استفاده می کنند اما در سجیل 1 مرحله اول از سوخت مایع استفاده می کرد و همچنین ماهواره بر امید.[/quote] سجیل 1 هم مرحله اولش سوخت جامد بوده،وزیر دفاع گفت این موشک سامانه هدایتش بهتر شده. این هم یه ویدیوی خوف برای شما: [url=http://www.iribnews.ir/News/Video/190803_84c08965.wmv]ویدیوی پرتاب از واحد مرکزی خبر[/url] اون ویدیویی که من دیدم تو اخبار ساعت 2:00 بود،تو بخش های دیگه خبری تصحیحش کردن.
 12. هیچ ویدیویی نیست؟ تو اخبار ویدیوی پرتاب کاوشگر-1 (15 بهمن 88 ) رو نشون داد!!؟
 13. FeldMarshall

  آشنایی با هاورکرافت و سیستم رانش آن

  البته تکنولوژی دیگه ای هم هست که راندمان بالاتری داره،شناور های اثر سطحی.فکر کنم بشه یه تاپیک در مورد این شناور ها تشکیل بدیم.
 14. FeldMarshall

  انجام جنجالی آزمايش موشكي كره‌ شمالي

  اتفاقاً یک مطلبی در سایت یاهو دیدم که میگفت با اینکه این پرتاب نا موفق بوده امّا باز هم قطعات این موشک در جایی افتاده که خیلی دور تر از برد موشک های قبلی کره شمالی بوده،پس یک شکست کامل نبوده.
 15. FeldMarshall

  انجام جنجالی آزمايش موشكي كره‌ شمالي

  به نظر میاد این پرتاب کره شمالی هم ناموفق بود که دلیل ناموفق بودنش هم کارکرد نادرست کمربند انفجاری بوده.(در ماهنامه هوافضا شماره بهمن و اسفند 87 یک بخش وقایع نگاری از یک خبرنگار که در روز های نزدیک به پرتاب سفیر در اونجا بوده نوشته،جالبه که یک بخش مهم که به اون اشاره میکنه ساخت کمربند انفجاری و بخش کنترل کیفیت هست) کره شمالی نباید قبل از پرتاب این قدر سر و صدا می کرد چون حتی بهترین ماهواره بر های دنیا هم احتمال خطا دارند و با این کارش فقط آبروی خودش رو برد.اگر مثل ایران قبل از پرتاب حرفی ازش نمی زد این مشکلات رو نداشت. باید صبر کرد و دید آیا رصد گران آماتور اون رو رصد می کنند یا نه؟!(مثلاً ماهواره امید رو در ادینبورگ رصد کردند و همین طور امواج اون رو در استکهلم گرفتند) امّا از اون جایی که ناسا اون رو کاتالوگ نکرده احتمالاً نا موفق بوده(ناسا ماهواره امید رو کاتالوگ کرده بود)