karkas

برای مقابله با موشک های بالستیک اسرائیل چه کنیم ؟؟؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام دوستان من نمی خوام حرف از جنگ و ... بزنم . من فقط می خوام مقایسه کنم . می خوام ببینم آیا ما ضد موشکی برای موشک های بالستیک اسرائیل داریم یا نه . یا اصلا در صورت به کار گیری این موشک ها به وسیله اسرائیل باید چه خاکی تو سرمون بریزیم . همونطور که می دونید اسرائیل موشک بالستیک با برد 6 هزار داره که می تونه نیروگاه اتمی بوشهر رو بزنه و همچنین خیلی جا های دیگه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیشنهاد ایجاد چنین مبحثی را قبلا به جناب پرویز داده بودم که جوابی ندادند! :mrgreen: تشکر از بابت ایجاد این مبحث جالب و مفید. برای مقابله با موشکهای بالستیک اسرائیل سه راه عمده وجود دارد. 1- استقرار پدافند ضد موشکی در خاک سوریه 2- خرید سیستم اس400 یا سیستمی که سرعت موشکهاش بیشتر از جریکو3 باشد. 3- تجهیز موشکهای اس200 و ... به کلاهک هسته ای هر کدام معایب و مزایایی دارند که در یکی از تاپیکهای گذشته توضیح داده بودم. متاسفانه تاپیک مورد نظر را پیدا نکردم! کسی یادش هست کدوم تاپیک بود؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعید ولی طبق شنیده های من موشک بالستیک رو به سختی می شه انهدامش کرد . و در ضمن سیستم اس -400 رو اسرائیل می تونه برای موشک های شهاب تهیه کنه . ایران کلاهک اتمی نداره :mrgreen: استقرار پدافند موشکی کار خیلی پر هزینه ای است و همچنین ما از مجا باید بدونید که اسرائیل کی قراره حمله کنه ؟ اقا سعید فکر نکنم اینطوری باشه . اگر اینطوری بود که اسرائیل الان تجهیزات کافی برای انهدام موشک شهاب رو داره . :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اس400 قادر به رهگیری موشکهایی تا سرعت 16 ماخ است نه بیشتر. سرعت شهاب3 در فاز نهایی 21 ماخ میباشد. از سرعت جریکو2و3 خبر ندارم ولی اگر از 16 ماخ کمتر باشد میتوان کارهایی کرد. درباره روش استفاده از کلاهک هسته ای باید گفت این روش تنها در کشورهایی کاربرد دارد که از وسعت جغرافیایی گسترده ای برخوردار هستند. کشور کوچکی مانند اسرائیل امکان استفاده از این روش را ندارد. ولی ایران بطور مثال با استقرار یک گردان اس300 مجهز به کلاهک هسته ای در نزدیکی تهران قادر است هر موشک بالستیکی را رهگیری کرده و با دقت 100% نابود کند. در این روش موشک مهاجم باید از فاصله زیاد منهدم شود تا تلفات ناشی از انفجار هسته ای به حداقل برسد. هر چند بدلیل وقوع انفجار در ارتفاعات آسیب ناشی از تشعشعات رادیواکتیو کم خواهد بود. البته ما کلاهک هسته ای و توان فنی لازم برای چنین کاری را نداریم و این فناوری تنها در انحصار کشورهای روسیه و آمریکا و چین است. به نظر من روش استقرار پدافند ضد موشک در خاک سوریه از همه مناسبتر و کم هزینه تر باشد. مثلا قرارداد تامین امنیت هوایی سوریه + مقابله با موشکهای بالستیک اسرائیل. کسی هم نمیتونه به سوریه گیر بده چون موشکهای اسرائیلی برای رسیدن به ایران باید از آسمان سوریه عبور کنند. بنابراین سوریه مورد تهاجم واقع شده و میتواند از خود دفاع کند که این دفاع برای ایران خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام راستش چند وقت قبل يك كتاب روسي درباره يك سيستم ضد موشك بالستيك روسي خوندم كه خيلي جالب بود! البته اين سيستم در سال در جريان جنگ سرد ساخته شده و از نظر استاندارد و قدرت٬ بسيار بالاست. من فكر كردم كه اگر واقعا ايرن توانايي و تكنولوژي هوافضايي را كه مي گويد داراست٬ حتما قادر به توليد چنين سيستمي هست! به خدا قسم اگر ميدونستم كه از طرف ايران حمايت همه جانبه (مالي و ...) ميشوم حتي خود من با كمك چند متخصص قادر به طراحي و توليد اين سيستم هستيم! (البته تعجب نكنيد! اين سيستم بسيار ساده تر از سيستم s-400 است ولي كارايي ان بسيار بالاست!) فكر مي كنم تعداد زيادي از همين سيستم بسيار كارا و مفيد خواهد بود و ديگر نيازي به خريد (التماس خريد!) پدافند از روسيه نخواهد بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعید اسرائیل می تونه از روی عراق موشک رو بفرسته رو ایران . با چه پدافندی می خواید از سوریه از ایران دفاع کنید . تکلیف جریکو 3 چی می شه . ما که کلاهک هسته ای نداریم که بخوایم با اس -400 بزنیمش . پس باید بشینیم تا بخوره تو نیروگاهامون . :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
sh_roshan2002, منظور شما پدافندهای ضد موشک شهرهای مسکو و ... است؟ ایده ایجاد این پدافندها از دهه 1960 مطرح شد و یک دهه بعد تکمیل شد. سیستمهای جالبی بود و با موشکهای قدیمی قابلیت رهگیری موشکهای بالستیک را داشت. کلا شوروی چهار تا سیستم ضد موشکی در آن سالها برپا کرد به اسمهای لنینگراد و A-35 و S-225 و A-135 که پدافندهای خوبی بودند. karkas, اسرائیل از خاک عراق نمیتواند به ایران حمله کند و مشکلات فراوانی برای این کار وجود دارد. دولت عراق هم هر چند در برخی موارد پاچه خوار غرب میشود ولی در کل هرگز مایل به درگیری با ایران نیست. اما از نظر فنی حمله موشکی به ایران از خاک عراق منجر به شکست خواهد شد! برای این حمله باید از موشکهای بالستیک کوتاه برد استفاده شود که پدافند ایران قادر به رهگیری چنین موشکهایی میباشد. پس برای حمله با موشک بالستیک بهترین کار شلیک موشکهای بالستیک میانبرد از خاک اسرائیل است. موشک جریکو3 هم برای درگیری با ایران کاربرد نداشته و بیشتر سلاح روانی است تا جنگی! برد 6000 کیلومتر نداشته باشه و 60000 بردش باشه! فرقی به حال ایران نخواهد کرد و ما با فاکتورهای ثابتی روبرو هستیم. سیستم اس400 قادر به رهگیری موشکهایی است که محل شلیک آنها حداکثر 3500 کیلومتر از پدافند فاصله داشته باشد. تنها مشکل سرعت موشک مهاجم است که نباید بیشتر از 16 ماخ باشد. ولی اگر سرعت موشکهای جریکو مانند شهاب زیاد باشد میشینیم و نظاره میکنیم! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعید اگر اینطوری که شما می گید پس شهاب هم به کار ایران نمی یاد . پس بفرما جریکو رو ساختند برای قشنگی :mrgreen: برادر من موشک جریکو می تونه تمام تاسیستا هسته ای رو بزنه . منظورم بردش هست . دولت عراق مستپقیما زیر نظر آمریکا است . برای عراق چه فرق می کنه که یک موشک با ارتفاع 30 کبولمتر وارد آسمان عراق بشه . برای هدف قرار دادن خاک ایران باید از آسمان کشور های سوریه ، یا عراق و حتی کویت و ترکیه استفاده کرد و این موضوع برای ایران هم صدق می کنه . آقا سعید اینطوری که شما میگید تنها موشک بالستیک دنیا که ارزش تاکتیکی داره و بدرد می خوره شهاب است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند نكته رو دوستان در نظر نگرفتند. 1- اصولا هدف استفاده از موشكهاي بالستيك علاوه بر قدرت تخرب اعمال فشار و بار منفي رواني بر دشمن مي باشد. وسعت كشور ايران چندين برابر كشور اسراييل است.ايران توانايي ايجاد رعب و وحشت و فشارهاي رواني بر اسراييل را دارد چون بايد به فضايي حمله كند كه وسعتي برابر يكي از استانهايش را دارد كه با توجه به اينكه موشكهاي بالستيك از دقت بالايي برخوردار نيستند اما ما هر كجا رو بزنيم يه امتياز مثبت براي ما دارد.اما اسراييل اين توانايي را ندارد. 2- در صورت بروز هر گونه درگيري مردم ما با توجه به تجارب قبلي آمادگي رويارويي با بدترين شرايط را دارند.اما مردم اسراييل نمي توانند شرايط بحراني اين چنين جنگي رو تحمل كنند.و معمولا تا تقي به توقي مي خوره فلنگ رو مي بندندو در مي رن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ز سرعت جریکو2و3 خبر ندارم ولی اگر از 16 ماخ کمتر باشد میتوان کارهایی کرد.

از من نشنیده بگیرید ولی سرعت جریکو 3 در فاز پایانی به حدود 30 ماخ میرسه !
حالا می تونید یک سیستم برای زدنش پیشنهاد بدید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
karkas, جواب سوال شما حامد جان دادند تقریبا بصورت کامل. ولی درباره عراق اینطورها نیز و درست است که این کشور تحت اشغال میباشد ولی قوانین بین المللی همچنان صادق بر این کشور است. توضیح فنی موضوع رو هم در پست قبلی دادم که از خاک عراق فقط موشک بالستیک کوتاه میشه شلیک کرد. flanker, منبع لطفا؟ این سرعت برای یک موشک بالستیک دوربرد غیرممکن است و فاز دوم این موشک آنقدر طولانی نیست که موشک تا ارتفاعی صعود کند که بعد از آن در فاز نهایی و در سقوط آزاد به سرعت 30 ماخ برسد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فكر ميكنم اين قضيه سرعت شهاب ۳ كه گفته ميشه ۲۰ ماخ اشتباه هستش اگر شما كتاب فيزيك پيش دانشگاهى رو ديده باشيد تو برد يك پرتابه كه مسير بالستيكي طى ميكنه ۲ چيز نقش دارِه يكى زاويه پرتاب كه بهترين حالت ۴۵ درجه هستش يكى سرعت پرتاب پس هر چى سرعت partabe ما بيشتر باشه برد بيشترى داره در مورد mushak هم همين قضيه هست موشك ss-18 satan با ۱۵۰۰۰ km برد .سرعتش در حدودِ ۲۲ ماخ هستش حالا از نظر شما اينكه بگيم یه mushak با برد ۲۵۰۰ km سرعت ۲۰ ماخ در فاز پایانی دارِه منطقى هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا جنگ عراق رو وارد اين موضوع مي كنيد .

دوستان .

نيروي هوايي ايران يك نيروي نو و جديد بود در آن زمان و 90 درصد خلبانان نيروي هوايي تحصيل كرده آمريكا و ... بودند . ولي الان چي ؟ الان كدوم يك از خلبانان ما تحصيل كرده آمريكا و ... هستند . حتي اگر بگيم خلبانان ايران خيلي عالي هستند كه بايد گفت واقعا عالي هستند ولي جنگنده هاي ما ديگه دارن دايناسور مي شن .

پس آقا سعيد بايد براي هدف قرار دادن خاك اسراپيل از عراق اجازه بگيريم . شما حساب نيرو هاي آمريكايي رو نكردي كه آسمان عراق رو بيح تا بيخش رو مي پايند و نمي زارن يك موشك از ايران ورتاب بشه اسراپيل .

تكليف ما رو روشن كنيد :::::::::::::::::::

شما چرا متوجه نيستيد . (( خيلي ببخشيدا )))

اسراپيل تنها نمي ياد و با آمريكا مي ياد . ژ

يعني اسراييل نمي تونه 10 تا موشك بالستيك توي عراق كار بزاره بدون اينكه دولت عراق بفهمه . در هنگام جنگ آمريكا اسراپيل مي تونن با استفاده از موشك هاي بالستيك با برد كم خاك ايران رو مورد اصابت قرار بدن ./

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من فكر ميكنم اين قضيه سرعت شهاب ۳ كه گفته ميشه ۲۰ ماخ اشتباه هستش
اگر شما كتاب فيزيك پيش دانشگاهى رو ديده باشيد تو برد يك پرتابه كه مسير بالستيكي طى ميكنه ۲ چيز نقش دارِه يكى زاويه پرتاب كه بهترين حالت ۴۵ درجه هستش يكى سرعت پرتاب
پس هر چى سرعت partabe ما بيشتر باشه برد بيشترى داره در مورد mushak هم همين قضيه هست موشك ss-18 satan با ۱۵۰۰۰ km برد .سرعتش در حدودِ ۲۲ ماخ هستش
حالا از نظر شما اينكه بگيم یه mushak با برد ۲۵۰۰ km سرعت ۲۰ ماخ در فاز پایانی دارِه منطقى هست؟

با سلام
دوست عزيز من اين قانون فيزيك در مورد پرتابه هاي بدون موتور كه داراي شتاب كند شونده هستند صدق مي كند.اما موشك بعد از پرتاب چند مرحله را براي رسيدن به هدف خود طي كرده و در فاز آخر كه اوج گيري و فرود با تمام قدرت است به سرعت 20 تا 25 ماخ مي رسد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من فكر ميكنم اين قضيه سرعت شهاب ۳ كه گفته ميشه ۲۰ ماخ اشتباه هستش
اگر شما كتاب فيزيك پيش دانشگاهى رو ديده باشيد تو برد يك پرتابه كه مسير بالستيكي طى ميكنه ۲ چيز نقش دارِه يكى زاويه پرتاب كه بهترين حالت ۴۵ درجه هستش يكى سرعت پرتاب
پس هر چى سرعت partabe ما بيشتر باشه برد بيشترى داره در مورد mushak هم همين قضيه هست موشك ss-18 satan با ۱۵۰۰۰ km برد .سرعتش در حدودِ ۲۲ ماخ هستش
حالا از نظر شما اينكه بگيم یه mushak با برد ۲۵۰۰ km سرعت ۲۰ ماخ در فاز پایانی دارِه منطقى هست؟

با سلام
دوست عزيز من اين قانون فيزيك در مورد پرتابه هاي بدون موتور كه داراي شتاب كند شونده هستند صدق مي كند.اما موشك بعد از پرتاب چند مرحله را براي رسيدن به هدف خود طي كرده و در فاز آخر كه اوج گيري و فرود با تمام قدرت است به سرعت 20 تا 25 ماخ مي رسد.

اتفاقا براى اينكه موشكهادر فاز پاياني شناسايي نَشَن(از راه شناسا گر هايى مادون قرمز) فاز paiani رو به صورت خاموش طى ميكنن
مسير به صورت يك نيم دايره هستش كه تا ربع دايره تمام سوخت مصرف ميشه و ادامه مسير به صورت كروز طى ميشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.