Shahryar

شکارچی نایت هاوک ، سرهنگ Zoltán Dani

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اصل ماجرا این بود که ، چند تا موشک از فاصله 13 کیلومتری به طرف هواپیما شلیک شد که یکی از آنها در مجاورت آن منفجر شد . البته برخی از اسناد طبقی بندی شده جزئیات بیشتری از ماجرا رو نقل میکنند . این هواپیما ، به موقع خلبان را از نزدیک شدن موشک به هواپیما آگاه نکرد ( البته خیلی بعید است و احتمالاً خودش متوجه نبوده ) و خود خلبان با دیدن شعله موشک و با توجه به سرعت خود هواپیما که به طرف موشک میرفت ، 6 ثانیه برای اجکت کردن داشت که این کار را انجام داد .

آمریکا فوراً خواست محل لاشه این هواپیما را بمباران کند . ( برای جلوگیری از لو رفتن تکنولوژی ) ولی نا موفق بود .گمان میرود صربها از کارشناسان روسی برای بازبینی این هواپیما دعوت کرده باشند . الان لاشه در موزه بلگراد قرار دارد .

علت عمده و نهایی که در سال 2007 منتشر شد دلالت بر اشتباه خلبان (Lt Col. Dale Zelko) دارد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگم صربها داشتن مسلمانهای بوسنی رو قتل عام می کردند یا من اشتباه فکر می کنم...ارتش آمریکا هم برای دفاع از مردم بوسنی وارد عمل شده بود...درسته...!؟

اگر برای کمک به مسلمانهای بیچاره بوسنی بود می بایست قبل از کشتار و تجاوز و نسل کشی اینکار رو می کردند نه بعد از مرگ سهراب.3 سال تمام سکوت کردند و شاهد نسل کشی بودند و حتی روزنامه های مهم اروپا کوچکترین اشاره ای به مسائل بوسنی نکرددند! گذاشتند صربها دمار از روزگار مسلمانها در بیاوردند بعدش هم خودشون دمار صربها رو در آوردند. حتی اگر صربها چنین جنایاتی را در حق هموطنان کروات و مسلمان خود مرتکب نمیشدند باز هم به هر بهانه ای به صربستان حمله میشد. به هر بهانه کوچکی! مسئله صربها این بود که آلمان و فرانسه اونها رو دوست نداشتند و نمی خواستند اصلن یوگوسلاوی وجود داشته باشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مطلب بالا چندی پیش توسط شبکه سی ان ان رد شد و دلیل سقوط اف 117 رو اختلال در سیستم KPU دانستند که سیستمیست برای شناسایی دقیق تر اهداف زمینی و سیستم آنتی ورک آن .

اصل ماجرا این بود که ، چند تا موشک از فاصله 13 کیلومتری به طرف هواپیما شلیک شد که یکی از آنها در مجاورت آن منفجر شد . البته برخی از اسناد طبقی بندی شده جزئیات بیشتری از ماجرا رو نقل میکنند . این هواپیما ، به موقع خلبان را از نزدیک شدن موشک به هواپیما آگاه نکرد ( البته خیلی بعید است و احتمالاً خودش متوجه نبوده ) و خود خلبان با دیدن شعله موشک و با توجه به سرعت خود هواپیما که به طرف موشک میرفت ، 6 ثانیه برای اجکت کردن داشت که این کار را انجام داد .

آمریکا فوراً خواست محل لاشه این هواپیما را بمباران کند . ( برای جلوگیری از لو رفتن تکنولوژی ) ولی نا موفق بود .گمان میرود صربها از کارشناسان روسی برای بازبینی این هواپیما دعوت کرده باشند . الان لاشه در موزه بلگراد قرار دارد .

علت عمده و نهایی که در سال 2007 منتشر شد دلالت بر اشتباه خلبان (Lt Col. Dale Zelko) دارد .

کلن یه مطلبی رو نباید فراموش کنیم. هیچ جنگنده امریکایی توسط دشمن شکار نمیشه و سقوط نمیکنه.اگر هم سقوط کرد ناشی از اشکال در یکی از سیستمهاش بوده و اصلن بقیه دنیا هیچ وقت نمی تونن یه جنگنده امریکایی رو شکار کنند!

هیچ وقت نخواهند گفت که چند تا و چه جوری جنگنده هاشونو زدند! کیه که بیاد بگه ماست من ترشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا" اف 117 كاملا" رادار گریز نیست و به همین دلیل باز نشست شد!!! ثانیا" اف 117 در حدود 3 كیلومتری توسط هر راداری قابل شناسایی هست و مكانیزمی هم وجود نداره كه بتونه اون رو ایمن كنه در مجموع برای اوایل دهه 80 هواپیمای خوبیبوده و لی نشون داد كه تجربه اول بودن یعنی ضعفهای فراوان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلن یه مطلبی رو نباید فراموش کنیم. هیچ جنگنده امریکایی توسط دشمن شکار نمیشه و سقوط نمیکنه.اگر هم سقوط کرد ناشی از اشکال در یکی از سیستمهاش بوده و اصلن بقیه دنیا هیچ وقت نمی تونن یه جنگنده امریکایی رو شکار کنند!

هیچ وقت نخواهند گفت که چند تا و چه جوری جنگنده هاشونو زدند! کیه که بیاد بگه ماست من ترشه؟

واقعاً معلومه که با این طرز فکر ، شما از بزرگترین متفکران در قرن بیستم در مسائل نظامی هستید !

فقط یک توصیه برادرانه دارم :

مواظب باش چش نخوری .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درباره ساقط شدن اف117 در جنگ بالکان حرف و حدیثهای زیادی وجود دارد اما این شایعات زمانی واقعیت داشت که آمار سقوط تنها یک فروند باشد که هر بهانه ای برای آن قابل قبول به نظر میرسد اما با ساقط شدن 3 فروند اف117 و پیدا شدن لاشه های آن توجیهاتی از قبیل نقص فنی و خطای انسانی معنا ندارد. اکنون آمریکائیها در حال کار بر روی پروژه بمب افکن تاکتیکی اف22 با نام FB-22 هستند که تا یک دهه دیگر اولین پیش نمونه ها تحویل نیروی هوایی این کشور خواهد شد. ******************** سال گذشته مطلبی درباره تلفات ناتو در جنگ بالکان ترجمه کرده بودم که بخش مربوط به اف117 به قرار زیر است. اف-117 - 24 مارس: یک فروند هواپیمای ناتو با شلیک موشک هوا به هوا توسط میگ-29 سرنگون گشت. به احتمال زیاد اف-117 بوده است. - 25 مارس: یک فروند هواپیما به احتمال زیاد اف-117 سرنگون شد و خلبان آن ایجکت کرد و در روستای کروسدال دستگیر و تحویل نزدیکترین پایگاه پلیس شد. - 25 مارس: یک فروند هواپیمای تورنادوی آلمان سرنگون گشت و خلبانان آن ایجکت کردند. خلبان مرد آن کشته شد ولی خلبان زن در روستای رمتا دستگیر و تحویل پلیس گشت. ماموران پلیس اظهار داشتند که دستگیر شونده خلبان اف-117 بوده است. - 27 مارس: دو فروند اف-117 در جریان موج سوم حملات درنزدیکی روستای بودجانوسی سرنگون شدند ولی پنتاگون سقوط یک فروند را تایید کرد. این جنگنده ها توسط سایت سام-6 یا سام-3 مورد هدف قرار گرفتند. پنتاگون سقوط یک فروند اف-117 با مشخصات USAF 49th FW / 8th FS F-117A 82-0806/'HO' را تایید کرد که توسط سیستم ضد هوایی قدیمی یوگسلاوی در نزدیکی روستای بودجانوسی سقوط کرد. بر پایه برخی گزارشات رسیده آثار گلوله های 23 میلیمتری ضد هوایی در یکی از بالهای این جنگنده دیده شده است! ولی بیشترین مدارک دال بر هدف قرار گرفتن توسط موشکهای زمین به هوا میباشد که آخرین اخبار حکایت از رهگیری جنگنده توسط یک سایت سام-3 با هدایت چشمی است؟ (این دیگه از اون حرفهاست چون احتمال اصابت یک موشک به هواپیما در آسمان بدون سیستم هدایتی تقریبا صفر است.) پنتاگون رسما این موضوع را که هواپیما توسط رادار دشمن شناسایی و ترک شده و سپس دو فروند موشک سام بطرفش شلیک شده است را تایید کرد. در گفتگوی آسوشیتد پرس با ژنرال بازنشسته نیروی هوایی ریچارد هاولی -که پیشتر فرمانده مرکز نبرد هوایی در ویرجینیا بود- وی خبر از دست دادن اف-117 به شماره سریال 82-0806 را در کوزو تایید کرد. و ... خبر سرنگونی اف-117 دوم را خبرگزاری بین الملی روسیه در بخش اخبار ویژه در تاریخ 27 مارس اعلام کرد. اولین بار اعلام شد که اف-117 در حالی سرنگون گشت که سعی در فرار از موشکهای شلیک شده دشمن را داشت. همچنین برپایه اطلاعات دیگر آثاری از گلوله های 23 میلیمتری در یکی از بالهای هواپیما دیده شده است. به هر حال پنتاگون فقط از دست دادن یک فروند اف-117 را در این روز تایید کرد! (با توجه به تایید سرنگونی یک فروند توسط موشکهای زمین به هوا پس چرا دو لاشه وجود دارد که در بال یکی آثار گلوله ضد هوایی است؟ احتمال میدهم که دو فروند اف-117 با آتش پدافند هوایی دشمن روبرو شده و یک فروند آنها قبل از شلیک موشکها توسط توپ ضد هوایی با هدفگیری چشمی منهدم شده است و هواپیمای دیگری سعی در فرار داشت که گردش تندی حول محور طولی خود داشته است که این امر باعث از بین رفتن موقتی پنهانکاری هواپیما و در نتیجه شناسایی و رهگیری توسط سایت موشکی شده است.) - 1 آوریل: رادیو زاگرب گزارش داد که یک فروند اف-117 در فرودگاه زاگرب فرود اضطراری داشته است. گویا این هواپیما توسط رادار مخصوص تامارا شناسایی شده و مورد حمله پدافند ضد هوایی یوگسلاوی قرار گرفته است که با وجود آسیب فراوان موفق به فرود شده است. (رادار تامارا نوعی رادار غیر فعال پیشرفته است که میتواند از چند صد کیلومتری کوچکترین امواج ساطع شده از هواگردها را آشکارسازی کند.) - 30 مارس: یک فروند اف-117 بعد از آسیب دیدن در مقدونیه سقوط کرد. - 5 آوریل: یک فروند هواپیمای ناتو سرنگون گشت. خلبان آن در نزدیکی کارخانه پوبدا ایجکت کرده و فورا دستگیر شد. احتمالا خلبان اف-117 بوده است. - 6 آوریل: طبق گزارش تلویزیون صربستان امروز صبح یک فروند هواپیمای ناتو (به احتمال زیاد اف-117) در منطقه فروسکا گورا در 100 کیلومتری جنوب بلگراد بعد از بمباران پالایشگاه نزدیک شهر ناوی ساد بوسیله نیروهای ناتو سرنگون شده است. این دومین هواپیمای ناتو در این روز است سرنگون شد که در حال بمباران پلی بر روی رودخانه دانوب بودند. (هویت این هواپیماها بصورت رسمی اعلام نشد هر چند منابع غیر رسمی حکایت از سرنگونی یک فروند اف-117 و یک هواپیمای ناشناس دیگر دارند.) - 21 آوریل: اف-117 به شماره 86-0837/'OT' در هنگام فرود به کلی آسیب دید. اخبار بیشتری از این حادثه منتشر نشد. - 30 آوریل: یک فروند اف-117 از اسکادران 49 در جریان حملات ضربتی به به یک سایت سام-3 آسیب دید. این هواپیما علیرغم خسارات فراوان موفق شد به سلامت به پایگاه هوایی Spangdahlem در آلمان بازگردد. - 5 آوریل 2000: خبرگزاری ITAR-TASS روسیه اخباری به نقل از سازمان جاسوسی ارتش روسیه منتشر کرد که حکایت از ان داشت که ناتو حداقل 3 فروند اف-117 و به همراه 40 هواپیمای دیگر و بیش از 1000 موشک خود را در جنگ از دست داده است. - 30 جولای 2000: طبق اعلام منابع پنتاگون هواپیمای اف-117 ای که در جریان حملات متحدین آسیب دیده بود اوراق شد. بر پایه اطلاعات موجود این هواپیما باید همانی باشد که در 30 آوریل در حملات ضربتی از اسکادران 49 آسیب دید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

واقعاً معلومه که با این طرز فکر ، شما از بزرگترین متفکران در قرن بیستم در مسائل نظامی هستید !

فقط یک توصیه برادرانه دارم :

مواظب باش چش نخوری .

برادر عزیز! سادگی نیست اگر کسانی فکر کنند بتی را که با زحمت و تبلیغات فراوان ساخته شده به سادگی اجازه می دهند توسط چند تا خبر شکسته شود؟ امریکائیها چندان هم که می گویند و بعضی باور دارند اعتقادی به گردش ازاد اخبار و اطلاعات و اطلاعات درست ندارند! میگید نه؟ لطف بفرمائید ازشون بپرسید بالاخره این آقای کندی رو کی کشته؟

قدرت که فقط قدرت موشک و جنگنده و بمب و ارتش نیست! دوست من درباره ابعاد قدرت کمی بشتر ملاحظه و مطالعه بفرمائید! در ضمن برادرانه ارزو میکنم شما بهترین تحلیل گر مسائل نظامی در قرن 21 بشوید!

بین آمار ارائه شده صربها و علت سقوط ها و آنچه که امریکا پذیرفته تفاوت زیادی هست.شاید صربها غلو کرده باشن ولی آمریکائیها هم نمیایند بگویند که چه بلایی بر سر جنگنده هاشون امده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما که 200 ساله دارید در مورد مسائل نظامی مطالعه میکنید میشه بگید منظورتون از اینکه گفتید

" هیچ جنگنده امریکایی توسط دشمن شکار نمیشه و سقوط نمیکنه.اگر هم سقوط کرد ناشی از اشکال در یکی از سیستمهاش بوده و اصلن بقیه دنیا هیچ وقت نمی تونن یه جنگنده امریکایی رو شکار کنند! "

چی بود . واقعاً من که سواد خواندن و نوشتن هم ندارم ، و همچنین کور هم هستم ، شاید نتونستم جمله بالا را بخونم . :|

در ضمن کتابهایی که شما تا به حال مطالعه کردید ( مخصوصاً اقتصادی ها) به من هم معرفی کنید تا به دشمنانم بگم آنها هم بخونند . icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما دو نفر رفتاری دارید که باعث اخراج هر دو خواهد شد. مهد کودک که نیست به هم میپرید.

هیچ جنگنده امریکایی توسط دشمن شکار نمیشه و سقوط نمیکنه.اگر هم سقوط کرد ناشی از اشکال در یکی از سیستمهاش بوده و اصلن بقیه دنیا هیچ وقت نمی تونن یه جنگنده امریکایی رو شکار کنند!

این جمله هم کنایه از تکذیب اخبار حقیقی توسط رسانه های آمریکایی بود. (اگه منظور دوستمون این بود.)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که تسلیم .

این روزها حرف منطقی خریدار نداره . :|

این هم یه شاخه گل واسه دوست گلم : icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی میدونه که چرا ، با اینکه برای آمریکا خیلی اهمیت داشت ، لاشه این هواپیما رو بمب باران نکرد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عرض کردم که صربها سریعا لاشه را به منطقه ای نامعلوم منتقل کردند و جتهای ناتو موفق به زدن لاشه نشدند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عرض کردم که صربها سریعا لاشه را به منطقه ای نامعلوم منتقل کردند و جتهای ناتو موفق به زدن لاشه نشدند.

نه سعید جان . یه جا خوندم که صربها برای جلوگیری از بمب باران پخش مستقیم تلویزیونی گذاشته بودند که کلی از مردم در اطراف لاشه جمع شدند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمالا منظور شما یکی دیگر از سقوطها هست چون در صربستان لاشه سه فروند اف117 پیدا شده بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.