karkas

رخدادی تاریخی در نیروی هوایی کانادا

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام

23 رو پیش مجلس کانادا طرح تصویب بودجه نظامی کانادا برای سال 2009 رو که قرار بود 2 ماه دیگه به مجلس بیاد رو زود تر اورد .

با توجه به قول رئیس مجلس به وزیر دفاع کانادا که گفته بود بودجه نظامی کانادا برای سال 2009 در حدود 30 میلیارد دلار خواهد بود وزیر دفاع اعتراضاتی رو صورت داد و دلایلی محکمی برای نماندگان اورد که همین دلایل رئیس مجلس رو هم تحت تاثیر قرار داد . رئیس مجلس بودجه 33 میلیارد دلاری رو پیشنهاد کرد که باز هم وزیر دفاع با اعتراض شدید خودش و نمایندگان این بودجه رو به 37.5 میلیارد دلار رساند .

بنابراین بودجه نظامی کانادا برای سال 2009 37.5 میلیارد دلار خواهد بود .

طرح های و نقشه های زیادی توسط کارشناسان نظامی کانادا کشیده شد که با سنجیدن معیار های جهانی به نتیجه های مختلفی رسیدند .

این کارشناسان که باید برای خریدات نظامی و همچنین طرح های بهینه سازی ارتش کانادا پیشنهاداتی رو می دادند این گونه پیشنهاد ها رو به وزارت دفاع کانادا ارسال کردند که به صورت 100 درصد با همه ی پیشنهادات موافقت شد .

قرار بر این شد که بیش از 19 میلیارد دلار از این بودجه رو در اختیار و مختص نیروی هوایی قرار دهند . این رقم بیش از بودجه نظامی سال گذشته کانادا است . ولی باید به این امر اشاره کرد که این 19 میلیارد دلار برای نیروی هوایی و مختص خریدات صورت گرفته است . و 18.5 میلیارد باقی مانده مختص کل ارتش خواهد بود .

کارشناسان نظامی برای استفاده بهتر و عالی تر از این بودجه پیشنهاداتی رو طی یک سناریو ذکر کردند .

این پیشنهادات به شکل زیر بودند :

-گرفتن خط تولید جنگنده اف-15 و اف-18 سوپر هورنت ( پرداخت 5.43 میلیارد دلار برای گرفتن دو خط تولید این جنگنده ، ابزار الان و اموزش مهندسین )
- خرید 10 فروند هواپیما های ترابری C-17 Globemaster ( هم اکنون چهار فروند از این هواپیما در نیروی هوایی در حال خدمت هستند )
-خرید 30 فروند جنگنده اف-16
- خرید 24 فروند جنگنده اف-15
-خرید 33 فروند جنگنده اف-18 هورنت
-خرید 20 فروند جنگنده J-10ز چین :mrgreen:
-گرفتن خط تولید بالگرد بلک هاوک از آمریکا
- 1.9 میلیارد برای آموزش خلبان و تکنیسین های پروازی
- خرید 3 آواکس E-3 برای سال آینده ( در این گزارش آمده که برای دو سال دیگر کانادا اقدام به خرید 4 اواکس از همین نوع خواهد کرد . یکی از مسئولین خرید آواکس به این تعداد را وسعت زیاد خاک کانادا دانست و افزود که اگر نیرو های کانادایی تا 4 سال دیگر در افغانستان بمانند یک فروند از این اواکس ها را به افغانستان منتقل می کنیم ) .
-خرید 13 فروند جنگنده J-11 از چین .
- سرمایه گذاری بر روی شرکت بوئینگ بر ساخت جنگنده های نوین در کانادا
- سرمایه گذاری بر روی کمپانی های بل در کانادا بر سر ساخت هر چه بیشتر بالگرد های نظامی برای ارتش و نیروی پلیس
- سرمایه گذاری بر روی ساخت و طراحی جنگنده و بالگرد بر شرکت های کانادایی
- عملی کردن طرح تولید بهترین flight simulator ( شبیه ساز پرواز ) برای 120 هواپیما و جنگنده در کانادا ( طبق این طرح که یک دانشجوی کانادایی طرحش رو ریخته قرار شده تا بزرگ ترین شبیه ساز پروازی در دنیا با داشتن شبیه ساز 120 هواپیما غیر نظامی و جنگنده و داشتن 30 شبیه ساز بالگرد در حافظه تولید بشه که امریکا ، انگلستان ، نیوزیلند ، فرانسه ، افریقای جنوبی ، ونزوئلا و برزیل قول خرید این شبیه ساز در صورت تولید و سرمایه گذاری بر اون رو دادند )
در پایان توضیح داده شده که برای 4 سال آینده بودجه به همین میزان خواهد بود و بعد از 4 سال بودجه نظامی کانادا به همان حالت عادی بر می گرده .

البته باید به این موضوع اشاره کرد که با این پیشنهادات موافقت شده و این پیشنهادات تسلیم ایالات متحده و چین شده است که ایالا متحده موافقت خود رو اعلام کرده و چین هم به همین صورت .
البته گفته شده که از سال 2009 تا 2011 باید منتظر تحویل تمام این جنگنده ها به کانادا بود .
گفته شده که در ماه فوریه دسامبر 2009 خط تولید جنگنده اف-18 به کار خواهد افتاد .

ولی در پایان نویسنده یک سؤال کرده :
آیا با بودجه 18 میلیارد دلاری که بعد از این چهار سال تصویب خواهد شد می توان هزینه های تعمیر ، نگهداری و مهندسی این تجهیزات را داد ؟

______________________________________________________________________________________________

چیزی که شما دوستان عزیز خوندید یکی دیگر از اقدامات صحیح نیروی هوایی کانادا در این امر بود .

هم جنگنده ها رو خرید ، هم خطوط تولیدشون رو گرفت ، هم روی جنگنده های داخلیش سرمایه گذاری کرد .

منابع : روزنامه تورنتو استار ، نشنال پست ، گلوب اند میل ، شبکه مجلس کانادا ، سی تی وی نیوز ، وزارت دفاع کانادا
مترجم : کرکس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كانادا!!!! آفرين به اين وزير دفاع :!: منم اگه وزير دفاع ايران بودم براي اين اقدامات و بودجه گرفتن پدر مجلس و در مياوردم. اصلا چه دليلي داره مجلس رو حرف وزير دفاع حرف بزنه! اونوقت دستور ميديم مجلسو با JDAM با خاك يكي كنند! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه که بدونی 34 سال پیش وزیر دفاع کانادا به خاطر بودجه نظامی و دعوا با مجلس از کار استعفا داد .

راستی گفتم عکس وزیر دفاع کانادا رو هم بزارم بد نیست .

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول من یک سوال از شما بپرسم منظور شما از ابن تاپیک مقایسه ی وزارت دفاع و مجلس کانادا با وزارت دفاع و مجلس ایران است ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول من یک سوال از شما بپرسم منظور شما از ابن تاپیک مقایسه ی وزارت دفاع و مجلس کانادا با وزارت دفاع و مجلس ایران است ؟؟؟

هم بله و هم نه .

اولا این فقط یک خبر بود که جهت اشنایی دوستان با طرح های وزارت دفاع کانادا و میزان بودجه گذاشتم .

تنها چیزی که مد نظره اقدامات جالبی است که می خوان با این بودجه برای نیروی هوایی بکنند .

به هیچ عنوان .

شما اصلا در این تاپیک اسمی از ایران می بینی ؟

این فقط یک مطلب هست که من از چند روزنامه کانادا ترجمه کردم .

که کل خبر مربوط به همین 1 ماه اخیره .

وزارت دفاع کانادا و ایران اصلا قابل قیاس نیستند و مقایسشون هم سودی نداره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خود شما چی فکر میکنی آرش خان. بنظر شما کشور کانادا به همچین گسترشی در توان نظامی بخصوص نیروی هواییش احتیاج داره؟ اصلا تهدیدی علیه این کشور هست؟ یا اینکه همینطور دیدن پول اضافه دارن گفتن بذار یه مجموعه از هواپیماهای پیشرفته جمع آوری کنیم. شایدم تصمیم گرفتن در آینده همراهی بیشتری با آمریکا (در لشکر کشیهای امپریالیستی) داشته باشن دیدن به نیروی هوایی قدرتمند تری احتیاج دارن. اصلا شاید از ترس آمریکا دارن این کارو میکنن کسی چه میدونه کشور بعدی کدومه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هم بله و هم نه .

اولا این فقط یک خبر بود که جهت اشنایی دوستان با طرح های وزارت دفاع کانادا و میزان بودجه گذاشتم .

تنها چیزی که مد نظره اقدامات جالبی است که می خوان با این بودجه برای نیروی هوایی بکنند .

به هیچ عنوان .

شما اصلا در این تاپیک اسمی از ایران می بینی ؟

این فقط یک مطلب هست که من از چند روزنامه کانادا ترجمه کردم .

که کل خبر مربوط به همین 1 ماه اخیره .

وزارت دفاع کانادا و ایران اصلا قابل قیاس نیستند و مقایسشون هم سودی نداره .

آخر صحبت شما بله یا خیر :mrgreen:

شاید این همان کاری است که نیروی هوایی ما باید در زمان فعلی انجام بدهد که فکر نکننم پول همچین کاری رو داشته باشیم وبعید است روسیه به ایران خط تولید واگذار بکنه (‌ خط تولید هواپیما )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
GRIPEN جان

نیروی هوایی کانادا یک نیروی تقریبا قدیمی هست و نیاز به بازسازی هر چه سریع تر داشت .

هنوز از هواپیما های تی-33 که ایران 40 50 سال پیش داشت دارن برای اموزش خلبانان استفاده می کنند .

نیروی هوایی این کشور اگرچه تعداد زیادی اف-18 در حدود بین 230 تا 300 جنگنده در اختیار داره ولی اکثرا عمری بین 10 تا 30 سال دارند .

اسااس با دیدن این اوصاف که کشور ها هر روز در حال قوی تر شدن هستند و با دیدن اینکه کانادا هم باید حرفی برای گفتن در بین این کشور ها داشته باشه اقدام به چنین خریدی کرده .

هر کشوری دوست داره که نیروی نظامی قدرتمندی داشته باشه .

اصلا شاید از ترس آمریکا دارن این کارو میکنن کسی چه میدونه کشور بعدی کدومه؟

اصلا این فکر رو نکن دوست من .

سه سال پیش طوفانی در ایالت تگزاس اومد ( نه اینی که تازه اومده . صحبت خیلی وقت پیشه ) قیمت نفت به شدت در امریکا افزایش پیدا کرد . همین امر بر روی اقتصاد کانادا اسر گذاشت و قیمت بنزین رو در کانادا بالا برد .

این دو کشور اساسا یک کشور هستند یعنی کشور های کانادا ، آمریکا ، انگلستان و استرالیا یکی هستند . حمله به یکی از این کشور ها مساوی به همه این کشور ها هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مقاله ات. به نظر من ایرانم باید یه خط تولید از چین یا روسیه بخره. اگر بتونیم خط تولید را داشته باشیم. اون وقت می تونیم به عنوان مثال موتور ان را بهینه تر کنیم و پیشرفت کنیم. البته دقیق یادم نیست ولی ایران قراره 200 توپولف مسافربری یا خط مونتاژ از روسیه بخره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا این فکر رو نکن دوست من .

ممنون از پاسخ.
این جمله آخر رو خیلی جدی نگفتم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته دقیق یادم نیست ولی ایران قراره 200 توپولف مسافربری یا خط مونتاژ از روسیه بخره.

بعید خط تولید جنگنده به ایران بدهند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته دقیق یادم نیست ولی ایران قراره 200 توپولف مسافربری یا خط مونتاژ از روسیه بخره.

ما اول از همه باید مدیریت رو در سطح هوا فضا ارتقاع بدیم . بدون مدیریت صحیح و درست حتی اگر خط تولید و مونتاژ اف-22 رو هم بگیریم باز با مشکل روبرو خواهیم بود .

در چندین سال گذشته ما شاهد سقوط هواپیما هایی بودیم که روسی بودند و عملا مشکلی از لحاظ قطعات نداشتند و در سال 2005 هم دیدیم که یک فروند ایران 140 سقوط کرد . ( البته من در این مورد اطلاع کامل ندارم ولی مطمئنم این اتفاق افتاده ولی هر کدوم از دوستان اطلاع بدن ممنون می شم ) .

در امر نیروی هوایی می شه گفت که واقعا اگر ما ببینیم تامکت یا فانتوم یا اف-5 و ... سقوط کنند حق دارند چون از لحاظ قطعات ما مشکلات زیادی داریم ولی در امر هواپیما های روسی فکر نمی کنم از لحاظ قطعات محدودیت داشته باشیم .

البته نباید فراموش کرد که هواپیما های روسی هم مشکلاتی رو دارند .

ولی قبل از هر چیز باید مدیریت درست رو در کشور بزاریم .

کسی مثل سرلشکر خادمی که تونست با مدیریت درست هما رو در اون زمان که کشور های همسایه با هواپیما های دی سی 1 و 2 و 3 می پریدن به هواپیما های عالی و غولپیکری مثل بوئینگ 747 و 727 و 737 و 707 تجهیز کنه و چقدر ما شاهد دوران خوبی در زمان مدیریت سرلشکر خادمی بودیم ولی ..

دلیل اینکه چرا ساواک اینشون رو به قتل رسوند رو واقعا نمی دونم و کار واقعا ناجوان مردانه ای بود و طی مرور زمان ما شاهد ضعف مدیریت در هما بودیم .

ولی به هر حال .

فکر کنم 100 تا توپلف بود نه 200 تا . ولی اول مدیریت بعد هواپیما .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با درود و سپاس از دوستان به نظرم اگر بخواهیم مقایسه کنیم باید بگیم یکی مثل دریابان شمخانی واقعا وزیردفاع بود! البته بیشتر کارهای نظامی ایران بی سر و صدا انجام میشه اما از نظر قاطیعت ایشون خیلی خوب بود. اما الان...... بگذریم! خیلی خیلی ممنون کرکس جان عالی بود. یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرم اگر بخواهیم مقایسه کنیم باید بگیم یکی مثل دریابان شمخانی واقعا وزیردفاع بود!

شدیدا موافقم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.