GRIPEN

VIP
 • تعداد محتوا

  1,676
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

 • Days Won

  2

GRIPEN آخرین امتیاز شما در روز 27 خرداد 1394

GRIPEN شما بیشتری مطالب مورد علاقه کاربران را دارید!

اعتبار در انجمن

5,100 نشان حکمت

درباره GRIPEN

 • رتبه حساب کاربری
  06 - ????????

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

3,645 نمایش های پروفایل
 1. در مورد مطالبی که فرمودید: ۱-درسته و در واقع با حامل ها با سه نوع مختلف موشک طاءر لود شدن٬ از قدیمی ترین گونه (که قطر موشک به سمت سر جنگی کاهش پیدا میکنه) در دورترین حامل تا جدید ترین گونه در نزدیک ترین حامل با برد بیش از ۱۰۰ کیلومتر. ۲-همه پرتاب گرها همیشه مجهز به جک بودند و هستند و زمان شلیک حتما از جک استفاده میکنن مگر اینکه حامل ها شنی دار باشن پس نکته جدیدی نیست. ۳-اون کنیستر روی زمین در واقع کنیستر حمل (و نه شلیک) همین موشک طاءر هست٬ در خودرو حمل ذخیره با این کنیستر ها جابجا میشه و پای سامانه از کنیستر خارج میشه.
 2.   بی فایدست دوست گرامی! ایشون و چند کاربر دیگر از دو سوی قضایای کردی-ترکی در هر صورت وسیله نقلیه خودشون رو میرونن و هر میزان تکذیب و ادله و نصیحت بر ایشان بی اثره.
 3. دوستان یکجوری میبرن و میدوزن که گویا دستیابی یک کشور (از اتفاق دشمن آمریکا) به سلاح هسته ای و تکنولوژی کلاهک هسته ای باعث نقصان در قدرت کشور مذکور و اسباب آسیب پذیری سازمان دفاع اون هست و نه منشاء قدرت و بازدارندگی، حالا اگر کره جنوبی چنین دستآوردهایی می داشت یحتمل نتیجه گیری عزیزان هم ۱۸۰ درجه تفاوت میکرد.
 4. دوست گرامي دشمنان قسم خورده مقيد به اعلان رسمي ما نيستن، چنانكه چند ماه پيش وقتي موشك بوروقققق آزمايش شد و رسمي و غير رسمي هيچ خبري هم ندادن طرف مقابل به شدت واكنش نشان داد.
 5. اين اسكرين شاتها مربوط به يمن يا سيدورنكو نيست، من الآن دسترسي به توييتر ندارم ولي مطالب مشخصا مربوط به حلب و بطرز وحشتناكي گوگل ترنسليت شده هست و قابل فهم نيست.
 6.   ببخشید که پا برهنه وسط بحثی که به شراکت درش فراخوانده نشدم وارد میشم، این داستان قدرت پاسخگویی فلان کشور در مقابل دیگری نه به نتیجه میرسه و نه ثمری داره، هیچ اتفاقی در گذشته تضمین کننده نتیجه ای مشابه در زمان حال یا آینده نیست، شوروی نتونست به پاکستان پاسخ درخور بده؟ کره جنوبی (و متحد قدر قدرت این کشور) هم نتونست جواب غرق شدن ناوچه خودش رو به کره شمالی بده، آمریکا هم نتونست از بمب های جاده ای چپ و راست در عراق و افغانستان فرار کنه و باعث و بانیش رو مجازات کنه ... اما این دلیل نمیشه که مثلا هر زمان کره شمالی اراده کنه هر ناو جنوبی رو غرق کنه یا هر کس که در گذشته هر چوبی لای چرخ آمریکا گذاشته الی الابد همون کار رو تکرار کنه و قسر در بره.   شرایط مداخله شوروی در افغانستان هم با روسیه امروز در سوریه بسیار متفاوته، آن زمان شوروی سولو عمل میکرد، امروز ارتباط دو ابرقدرت بر سر سوریه قطع نمیشه، نیروهای وابسته به آمریکا از پشتیبانی روسها هم برخوردارن، در بعضی محورهای عملیاتی با نیروهای متحد روسها عملیات هماهنگ انجام میدن ... اینها واقعیت ها بر روی زمین هستند.   عربستان به هیچ وجه از چنان جایگاهی برخوردار نیست که هر کاری دلش میخواد بکنه کسی هم نتونه جلوش رو بگیره، ترکیه هم همینطور، این کشور در حال حاضر داره هزینه گزافی برای عملکرد خودش در سوریه پرداخت میکنه، اگر اتحادش با آمریکا چنان مصونیتی برای این کشور ایجاد میکرد هرگز وارد این بحران نمیشد.
 7.   از دو گروه ذینفع و درگیر کنونی در بحران سوریه (آمریکا و غرب رو وارد نکنید، منظور کشورهای منطقه + روسیه هست) هر کدام که قافیه رو ببازه و شکست بخوره در تمام حوزه ها، چه امنیت داخلی و چه جایگاه بین المللی دچار بحران عمیق خواهد شد که تا دراز مدت ادامه خواهد داشت، اگر کشوری میخواد دچار این تبعات نشه و تا خرخره در ... فرو نره باید به هر طریق و وسیله طرف مقابل رو شکست بده، برای شکست دادن هم کافیه اجازه ندی طرف مقابل به اهدافش برسه و کاری کنی که به مصالحه از موضع ضعیفتر رضایت بده.
 8.   تجربه گرفتن یک حرف هست، انفعال رو توجیه کردن صحبتی دیگه، مدل شما نمیفرماید اگر قرمز منفعلانه تنها تماشا کنه چه اتفاقی خواهد افتاد؟! در اون صورت پیروزی حتمیه دیگه! شما اول ثابت کن که مدل مد نظرت با شرایط فعلی ۱۰۰٪ منطبقه بعد دستور عقب نشینی صادر کن.   داعش در عراق هدف اصلی ماست ولی در سوریه نه، طرف مقابل هم دقیقا تمایل داشت ما به داعش مشغول بشیم و نیرو رو صرف اون جبهه کنیم تا کار رو یکسره کنه. داعش مشکل دنیاست نه تنها ما، دنیا باید اقدام کنه، اولین و ساده ترین کار بستن شریانهای مالی و اقتصادی و صادرات نفت داعش بود که دیدیم هیچ اقدامی نکردن و کار به اونجا رسید که روسیه اقدام به بمباران و انهدام پایانه ها کرد، اغلب هم در مرز ترکیه.   بعد از اون دمشق و ادلب و درعا و حلب از جانب داعش تهدید نمیشه بلکه همین النصره و جبهه الاسلامیه و اینها هستن که مترصد ضعف متحدین برای یکسره کردن کار هستن. اگر بنا بر در نظر گرفتن ملاحظات اینچنینی میبود کار اصلا به القصیر و شیخ نجار نمیرسید که بعدا طرف مقابل بخواد دوباره ورق رو برگردونه، همون ماههای اول کار تمام بود.
 9.   دوست عزیز ببخشید اگر ناراحتت کردم ولی فرمایشات شما هیچ ربطی به عرایض بنده نداره! بنظر میرسه در زمینه اقتصاد اطلاعات خوبی دارید نتیجتا جسارت میکنم و یکبار دیگه سوالی رو مطرح میکنم، فرض کنید در حال حاضر در دنیا کشوری ۸۰ میلیونی با GDP PPP حدود ۹۰۰ میلیارد وجود داره، این کشور قصد خرید نظامی خارجی به ارزش حدود ۱۵ میلیارد دلار رو داره که طی چند سال، مثلا یک دهه بازپرداخت میشه، بنظر شما این کشور با توجه به شرایطی که ذکر کردم امکان چنین کاری رو داره؟! یا اینکه فکر میکنید این ۱۵ میلیارد از عهده کشور مذکور بر نمیاد و اون رو به محاق ورشکستگش سوق میده! لطفا تنها به این سوال جواب بدید.
 10.   کجای حرف بنده رو متوجه نشدید!!! خلاصه خدمتتون عرض میکنم کشوری که GDP PPP برابر فلان مقدار دارد دلیلی نداره که در انجام امری که کشورهای دیگر با شرایط نزدیک به اون توفیق انجامش رو داره ناتوان بمونه، این مساله هم نسبی هست، مقایسه موردی انجام نمیدم، کلی میگم.   یعنی این کشور از پس هزینه ۱۰ تا ۱۵ میلیاردی آن هم پرداخت چند ساله بر نمیاد؟! اینه فرمایش شما!   پی نوشت: چون پست رو ویرایش کردی عرض میکنم، بنده میدونم که این ۹۴۵ میلیارد پول در دستان دولت نیست! واقعا چه تصوری نسبت به بنده داری؟! به توان اقتصاد-ارزش اقتصادی کشور اشاره کردم.
 11.   دوست گرامی فقط شما نیستی که میتونی از این حرفها بزنی ها؟! بعد هم ادعا میکنی که بیطرفی ...   ------------------------       در مورد کلینتون و ضعفهایی که رقبا میتونن از اون استفاده کنن و تا کنون هم استفاده کردن، شاید جدی ترینش حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی و کشته شدن سفیر آمریکا باشه که چند سال پیش رخ داد. چیزی که مخالفین و حتی برخی هم حزبی های کلینتون بر اون تاکید دارن این هست که سو مدیریت و اهمال کلینتون منجر به این واقعه شده، اون هم در جنگی و توسط شبه نظامیانی که خانم کلینتون اصرار شدید بر ورود بر اولی و حمایت از دومی داشت.   -----------------------   در مورد بدترین گزینه هم مشخصا کلینتون با توجه به دموکرات بودن و توان ایجاد اجماع بین المللی، همچنین به دلیل نزدیکی به همسایگان سلفی-وهابی ما، به دلیل اینکه از ابتدای بحران سوریه سرش برای جنگ در این کشور و تمام کردن کار اسد درد میکرده و ... بدترین گزینه برای ماست.   در نظر بگیرید یک جمهوری خواه وارد کاخ سفید بشه و یکجانبه توافق رو از جانب آمریکا ابطال کنه، نباید انتظار داشته باشه که متحدین بین المللی آمریکا از این اقدام و ابطال بی دلیل توافقی که زیرش رو امضا کردن حمایت کنن. تقریبا مثل زمان بوش که معتقد بود که به هیچ وجه نباید با ایران مذاکره کرد و تبعا بدون مذاکره تحریم سختی هم از رهگذر توافق با متحدینش به دست نیاورد، بر خلاف اوباما.
 12. در مورد بحث مالی فکر میکنم دوستان خیلی توان کشور رو دست پایین گرفتن، علیرغم تمام مشکلات موجود و شرایط قیمت نفت این رو در نظر داشته باشید که ایران کشوری هست با شاخص قدرت خرید حدودا ۹۰۰ میلیارد دلاری، این رو با کشورهایی که شرایط مشابه (حالا ۱۰۰ میلیارد دلار بالاتر یا پایین تر) دارن مقایسه کنید ببینید سطح خرید نظامی اونها در چه حد هست، منظور بنده این هست که با توجه به کمیت اقتصادی فوق به لحاظ مالی جمع و جور کردن یک قدرت هوایی نسبی برای کشور شدنی هست.
 13.   بعیده که اینطور باشه، پهپاد چینی در قسمت زیر شکم تخت هست و گرد و منحنی نیست، در ضمن محل اتصال بالها به بدنه بر خلاف شاهد از میانه هست و برقسمت بالای بدنه سوار نیست همه اینها باعث میشن از روی زمین انحنای بدنه پهپاد به این شکل دیده نشه. به تصویر زیر و انحنای شکم پهپاد توجه کنید:  
 14. درصورت امكان لينك اصلي رو قرار بديد، خيلي عجيب هست كه براي بك روزنامه! آمريكايي همچين موضوعي جذابيت داشته! نام اين روزنامه رو هم براي اولين بار هست كه ميشنوم.