armani

يك هشدار بسيار جدي

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=red]تشخيص هويت و ميزان دسترسي كاربران به اطلاعات خاص [/color]
[b]

دوستان عزيز سلام

همونطور كه در قوانين جديد سايت هم گفته شده بعضي از دوستان (كه اكثرا هم بي غرض ميباشد ) دست به ايجاد تاپيكهايي ميزند كه از طريق جوابهاي داده شده ميتوان به هويت اطلاعاتي و ميزان دسترسي اون شخص پي برد.

مقايسه ادوات نظامي با نمونه خارجي اون ، معرفي سلاحهايي كه تاكنون از طريق منابع معتبر داخلي تائيد نشده ، و بعضي از نظر سنجيهاي خاص ( همانند اگر در صورت جنگ با امريكا كدام گزينه براي حمله متقابل بهتر است و يا چه اهدافي در منطقه براي ضربه زدن مناسب هست ) ميتواند اطلاعات نسبتا جامعي به دشمن ارائه دهد.

[b]جواب و نظرات كاربران [/b][color=red][/color]

از روي جوابها و نظرات كاربران ميتوان به هويت اطلاعاتي و ميزان دسترسي اون كاربر پي برد. بعنوان مثال اگر كاربري بگه ديشب من يه فروند فلان هواپيما رو روي باند ديدم و يا ديدم كه در حال نشستن بود ميشه پي برد كه اين كاربر يا در حال كار در اون فرودگاه و يا ساكن در نزذديك فرودگاه ميباشد .( كه اكثر ساكنين نزديك فرودگاه از كاركنان نظامي ميباشند.

خواهشمند است با رعايت قوانين سايت و اصول اوليه حفاظتي در اين امر سايت رو ياري بدهند.

[b]تاپيك هشدار ! حملات موزيانه دشمن ، در همين راستاست.[/b]

از سروراني كه ميتونن قوانين و اصول حفاظت از اطلاعات و نحوه برخورد با عوامل مشكوك رو تشريح كنند خواهشمندم زحمت اونو بكشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كاربر گرامي به نظر اين حقير خيلي اين موارد مهم نميتونن باشند به چند دليل:

1-خوشبختانه و يا متاسفانه سطح فني و تخصصي اغلب افراد حاضر اين سايت از جمله اينجانب به شدت محدود به اظهار نظرهاي ساده هست كه خيلي كليدي نخواهند بود.

2-اگر در جريان باشين مي دونين كه يكي از تخصصهايي كه در نظام تدريس مي شود تجزيه و تحليل شرايط جنگي و هست كه در دانشگاه عالي دفاع ملي دوره هاي اون در سطح عالي برگزار ميشه.
در اين دوره ها همه سناريوهاي يك اتفاق مورد بررسي قرار مي گيره و ما خوشبختانه متخصصين عالي در زمينه طراحي سناريو و ضد سناريو در ايران داريم كه از سطح جهاني كم كه ندارن سر تر هم هستن!!!

3-اگر كسي در اين سايت به عنوان يك فرد متخصص درگير حضور داشته باشه خودش بهتر آگاهه كه نبايد جمله اي نا مرتبط بيان كنه

4-اگر اين سايت مشكلي داشت تا الان صد بار بسته شده بود.

5-سري به فرومها و سايتهاي خارجي بزنين تا ببينين چقدر فنيو خاص بحث ميشه تا جاييكه انگار تا يك قدمي موضوع پيش ميرن!!!

شما خيلي نگران نباشين و سعي كنين مطالب رو به صورت علمي مطالعه كنين :oops: :mrgreen: :lol: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر نمی کنم این طور باشد.
البته کسانی در این سایت هستند که به بعضی از این سازمان ها نزدیک اند. اما خودشان می دانند که چه اطلاعاتی را باید بگن یا نگن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فکر نمی کنم این طور باشد.
البته کسانی در این سایت هستند که به بعضی از این سازمان ها نزدیک اند. اما خودشان می دانند که چه اطلاعاتی را باید بگن یا نگن.[/quote]

دوست عزيز .درست ميفرمائيد ولي:

براي حفاظت از اطلاعات ارزشمند دوره هاي بزرگي در تمام سطوحبرگزار ميشه و افراد اگاه اطلاع دارند. ولي بعضي از كاربران به واسطه گفتگوهايي كه اغلب در جمع ها و مهمانيها ميشه ممكنه ناخود اگاه اطلاعاتي رو بشنون كه طبقه بندي شده هست و از روي بي غرضي اونو مطرح ميكنه. روي صحبت من با اين اشخاص هست.

هرگونه فرصت طلبي رو از دشمنان گرفتن خود نوعي جهاد محسوب ميشه.

اللهم عجل لوليك الفرج . انشاالله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به هر حال بايد از دادن اطلاعات به دشمن پرهيز كرد

بر طبق آمار 70 درصد اطلاعات جمع آوري شده توسط سازمانهاي اطلاعاتي
از منابع آشكار( رسانه ها ) بدست مي آيد

من در بعضي انجمن هاي ديگر مشاهده كردم كه
فردي نادانسته و تنها براي خودنمايي اطلاعات حساسي را افشا كرده است

توجه داشته باشيد كه برخلاف ما دشمن هميشه بيدار است!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]فکر نمی کنم این طور باشد.
البته کسانی در این سایت هستند که به بعضی از این سازمان ها نزدیک اند. اما خودشان می دانند که چه اطلاعاتی را باید بگن یا نگن.[/quote]

دوست عزيز .درست ميفرمائيد ولي:

براي حفاظت از اطلاعات ارزشمند دوره هاي بزرگي در تمام سطوحبرگزار ميشه و افراد اگاه اطلاع دارند. ولي بعضي از كاربران به واسطه گفتگوهايي كه اغلب در جمع ها و مهمانيها ميشه ممكنه ناخود اگاه اطلاعاتي رو بشنون كه طبقه بندي شده هست و از روي بي غرضي اونو مطرح ميكنه. روي صحبت من با اين اشخاص هست.

هرگونه فرصت طلبي رو از دشمنان گرفتن خود نوعي جهاد محسوب ميشه.

اللهم عجل لوليك الفرج . انشاالله[/quote]

شما هم درست می گویید دوست من
متاسفانه بعضی ها برای ابراز موجودیت خودشان این حرف ها را می زنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]سلام

اکثر کاربران این مسئله را رعایت میکنند . ولی گاهی اوقات ناخواسته از دوستان یا فامیل خبرهای مهم به بیرون درج میکنه که در سایت هم مطرح میشود . ( مثلاً پسر عموی ... :mrgreen: و دوست ... در وزارت دفاع :oops: که خودشون میدونم )

تا جایی که بتونیم این پستها را ویرایش میکنیم ولی از طرفی هم مطمئنیم که عمدی در کار نیست .

به هر حال فکر میکنم این بحث به مدیریت سایت بیشتر مربوط بشه تا اینکه در این تاپیک بخواهیم بحث کنیم . ایشون در این مورد تمهیداتی را پیش بینی کردن که تا به حال مشکلی پیش نیومده . نگران نباشید .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين يكي از دغدغه هاي دايمي همه ماست .اي كاش تاپيكي براي آموزش حفظ اسرار و حفاظت از اطلاعات قرار مي داديم .قطعا دشمنان ما از كوچكترين اطلاعات ما براي تكميل پازلهاي خود بهره مي گيرند.پس از جنگ جهاني دوم اداره اطلاعات ارتش انگليس اعلام كرد كه با بحث و بررسي اخبار چاپ شده در روزنامه هاي آلمان هيتلري توانسته است اطلاعات ذي قيمتي بدست آورد .دوستان خوب ما بايد دقت كنند كه اگر توصيه حاج همت را كه مي فرمودند اگر حرف مي زنيم براي خدا باشد اگر مي جنگيم براي خدا باشد اگر ..... براي خدا باشد را مد نظر قرار دهيم ديگر حتي در محافل دوستانه و خانوادگي و ميهمانيها براي خوخواهي ها و خودي نشان دادن درباره اطلاعاتي كه بواسطه شغلمان در اختيارمان هست صحبت نخواهيم كرد.يك افسر برجسته اطلاعاتي آن افسري است كه حتي همسرش تا سالها پس از ازدواج متوجه شغل اصلي او نشود چه برسد به دوستان و بستگان و.... .خاطرات همسر ولاديمير پوتين را بخوانيد .او مي گويد تا مدتها پس از نامزدي و ازدواج نمي دانستم كه شغل اصلي اش چيست !!! و حتي زماني كه دير سر قرارمان مي آمد آنچنان زيبا دليل مي آورد كه حتي لحظه اي به او شك نمي كردم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

نگرانی وجود نداره چون اغلب اطلاعات غیر موسخ و قابل استنباط فنی نیست و سطح دسترسی اطلاعات برای افراد در سیستم هایی مثل وزارت دفاع یا اطلاعات برای افراد مشخص و محاسبه شده است شاید یکی از تاکتیک های درز اطلاعات همین تاپیک ها باشد ولی مطمئن باشید اطلاعی از سیستمی خارج نمیشود مگر به قصد افشا توسط آن سیستم افرادی که خودنمایی میکنند اساسا ارتباطی با چنین سازمانهایی ندارند و اطلاعات ارائه شده توسط آنها را نمیتوان ملاک قرار داد.
خیلی هم شایعه پراکنی در این فورام ها ممکن است بد نباشد این اطلاعات ممکن است موجب بازدارندگی ناخواسته یا ایجاد رعب در دشمن کند. که باید هدایت شود و برای آن برنامه ریزی وجود داشته باشد.
اطلاعات جاسوسی بدون بون مبنا و پایه مشخص برای مثال گفته فلان فرد نمیتواند برای سازمانهای جاسوسی ملاک قرار داده شود چرا که ممکن است موجب بروز افتضاحات سیاسی یا عدم کارایی آن سیستم شود.
هرچند که مهم به نظر میرسد ولی اگر به سایت های نظامی خارجی سری بزنید تصاویر ی از عملکرد سیستم هاشون یا حتی جزییات زیادی از ابزار های تولیدی شون رو پیدا میکنید!!!

در کل نگرانی برای این مسئله به مدبران سایت برمیگردد که حتما در صورت نیاز خودشان فکری خواهند کرد و یا اطلاعات سانسور خواهد شد که اگر نشود بهتر است چرا این صفحات برای سازمانهای اطلاعاتی cach میشود و سانسور بعدی برایشان مهم و قابل بررسی تلقی خواهد شد!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=brown]سلام

اکثر کاربران این مسئله را رعایت میکنند . ولی گاهی اوقات ناخواسته از دوستان یا فامیل خبرهای مهم به بیرون درج میکنه که در سایت هم مطرح میشود . ( مثلاً پسر عموی ... :mrgreen: و دوست ... در وزارت دفاع :oops: که خودشون میدونم )

تا جایی که بتونیم این پستها را ویرایش میکنیم ولی از طرفی هم مطمئنیم که عمدی در کار نیست .

به هر حال فکر میکنم این بحث به مدیریت سایت بیشتر مربوط بشه تا اینکه در این تاپیک بخواهیم بحث کنیم . ایشون در این مورد تمهیداتی را پیش بینی کردن که تا به حال مشکلی پیش نیومده . نگران نباشید .[/color][/quote]

سلام عليكم

موردهاي زيادي بوده كه رعايت نشده و خودتان ميفرمائيد تا جايي كه بشه ويرايش ميشه. منظور من هم با كساني بود كه عمدي در كار ندارند . مديريت سايت و يا به قول دوست ديگرمون مديران كه حضور 24 ساعته كه ندارند و تا بخوان وارد سيستم بشن و ويرايش كنند.....

حتما نبايد مشكلي پيش بيايد تا بخواهيم نسبت به رفع اون اقدام كنيم. وظيفه حراست از اطلاعات نظام وظيفه هر فرد فرد ماست. نگراني نه براي اين سايت ، بلكه براي حفظ كيان ايران اسلاميست.

جالبه كه مرتب نگراني رو تعميم ميديم به مديران سايت. بر فرض مثال ( باز هم ميگم مثال ) شما امشب در خونتون رو باز بزاريد و بگيد وظيفه حفظ اموالم بر عهده نيروي انتظامي است . من نگران نيستم.

اين نوع بيان براي سايتي كه پر بيننده هست و از تمامي اقشار به اون مراجعه ميشه موجه نيست.

در جواب دوست عزيزمworior

هر گونه اطلاعات حتي اطلاعات سوخته توسط نيروهاي خارجي جمع اوري و مرتب ميشه . همين اطلاعات به ظاهر بي ارزش منبعي براي ارزيابيهاي بعدي ميباشد.

در سايتهاي خارجي كه ميفرمائيد احتمالا دشمناني در پشت مرزهاي اون به كمين ضربه زدن ننشستند. در جبهه ها هم همين مشكلات رو با جوانان بسيجي داشتيم كه اموزشهاي لازم رو نديده بودند.

در ابتدا هم عرض كردم بهتر است ايت تاپيك محلي باشد براي اموزش نحوه برخورد با عوامل ناشناخته اطلاعاتي. بهتر است به جاي هل دادن توپ به زمين همديگه كمي به فكر اموزش باشيم.( جسارت بنده رو بپذيريد. )

( جسارت بنده رو پيشاپيش بپذيريد )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=brown]
از زمان کوتاه حضورم در سایت ، به غیر از مطالب بخش خبر ، تمام مطالب را پیگیری کردم ، ولی مطلب خیلی مهم و خاصی که موجب سوء استفاده بیگانگان شود را ندیدم . اگه شما در بخش نیروی هوایی سراغ دارید ، به بنده در PM نشان دهید .

مطالب علمی سایت که چیز خاصی نداره و همشون را میشه جاهای دیگر هم به راحتی پیدا کرد . مطالب خبری هم که از سایتهای دیگر کپی برداری میشود .

میمونه مطالبی که از دوستان شاغل در مراکز حساس ، میشنویم که نباید اینجا بیان کنیم .

راستی ، من که اصلاً در این مورد نگرانی ندارم که بخوام به مدیر سایت تعمیم بدم . شما از حرفهای من چطور این موضوع را برداشت کردی .

منظورم این بود که بهتره کاسه داغ تر از آش نشیم . این مسائل به مدیریتش مربوط میشه و ما جز پیشنهاد دادن برای اداره بهتر آن کار دیگه نمیتونیم انجام بدیم .

پس اول باید ببینیم که واقعاً در مطالب موجود در سایت اشکالی از لحاظ اطلاعاتی وجود دارد یا نه . اگه میگید وجود داره ، باید نشون بدید . تا فکری به حالش بکنیم . اگه نداره که پس ایجاد این تاپیک بیخوده .

اگه مایل بودید ، در PM بحث را ادامه بدیم .

پس من از دوستان دو تا خواهش دارم :

1) اگه موردی دیدید که به نظر باید بررسی بشه ، به مدیر بخش مربوطه در PM خبر بدید .

2) به جای شعار دادن و جنجال آفرینی ، اگر پیشنهادی برای پیشرفت یا رفع نقایص دارید ارائه کنید .

[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من تا حالا متوجه افرادی شدم که در مراکز خاص کار میکردن ولی خودشون حواسشون خیلی از من جمع تر بوده،کلاً اطلاعات رو به کسی میدن که بتونه نگهش داره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
...

[color=red]دوست من یکمی مواظب حرفهایی که میزنی باش. لازم نیست به دیگران اشکال بگیری!
SAEID[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من وقتي عزيزي مي آيد و با موبايلش از جنگنده مسلح شده در پايگاه بوشهر از زوايايي كه حتي شماره سريال جنگنده ديده مي شود و يا از فلان موشك ضد تانك ساخته شده در فلان كارخانه عكس مي گذارند و با افتخار هم مي گويند ما در آنجا كار مي كنيم يعني اينكه نظامي فعال هستيم معلوم است كه ديگر سرويس هاي كسب اخبار نظامي لازم نيست به شيوه هاي ابتدايي به تلفنخانه پادگانها زنگ بزنند و كسب خبر كنند . شيوه اي كه هنوز هم ادامه دارد .آنها از ميز ايران در پنتاگون به همين سايت ميليتاري سري مي زنند و كلي هم اطلاعات دست اول گيرشان مي آيد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من وقتي عزيزي مي آيد و با موبايلش از جنگنده مسلح شده در پايگاه بوشهر از زوايايي كه حتي شماره سريال جنگنده ديده مي شود و يا از فلان موشك ضد تانك ساخته شده در فلان كارخانه عكس مي گذارند و با افتخار هم مي گويند ما در آنجا كار مي كنيم يعني اينكه نظامي فعال هستيم معلوم است كه ديگر سرويس هاي كسب اخبار نظامي لازم نيست به شيوه هاي ابتدايي به تلفنخانه پادگانها زنگ بزنند و كسب خبر كنند . شيوه اي كه هنوز هم ادامه دارد .آنها از ميز ايران در پنتاگون به همين سايت ميليتاري سري مي زنند و كلي هم اطلاعات دست اول گيرشان مي آيد .[/quote]

كاملا موافقم دوست عزيزم

يكي از ديگر مواردي كه ديدم و با دو تن از مديران انجمنها در ميون گذاشتم ( با عرض پوزش از نويسنده ) نحوه ساخت بمب كثيف با ساده ترين روش :oops:

فكر ميكنيد چه نظري رو ما ميدن بعد از خوندن او مطلب؟ نميگن جوونهاي اونها هم در پي سلاحهاي ......

كمي دقت كنيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.