RezaKiani

تاپیک جامع موشک ضد زره RPG-16

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

کالیبر: سرجنگی و بدنه 58 میلیمتر
نوع: بدون عقب نشینی به علاوه خرج پروازی
طول کلی: 1104 میلیمتر هنگام آتش و 645 میلیمتر در حالت جداشده برای حمل و نقل.
وزن: بدون خالی 10و3 کیلوگرم به همراه پایه و دوربین.12.4 کیلوگرم اماده شلیک.
برد موثر: 800متر
نفوذ در زره: 300 میلیمتر.
در دهه 60 این سلاح برای خدمت در نیروهای هوابرد شوروی سابق ساخته شد. در مقایسه با آرپی جی 7 های هم دوره اش، با تکیه بر سرجنگی کوچکتر و راکت کمکی قوی تر؛ برد موثر بیشتر و دقت بیشتری فراهم می سازد. در دهه80 در افغانستان بر علیه نقاط مقاومت و ساختمانها به صورت گسترده ای از آرپی جی 16 در بردهای مساوی(؟) استفاده شد.
آرپی جی 16 سلاحی است که از شانه شلیک می شود. تک تیر بوده، خان ندارد و بدون عقب نشینی می باشد. آرپی جی 16 از دو قسمت ساخته شده است؛ قسمت عقب با مجرای خروجی واگرا و لوله ای که سریع پیاده می شود و قسمت جلو شامل قبضه، ضامن به همراه پایه ای که می تواند تا شود. قسمت کنترل آتش از نوع الکتریکی به همراه مولد جریان است که توسط کشیدن ماشه عمل می کند. آرپی جی 16 فقط نارنجک پی جی 16 هیت را می تواند شلیک کند. بر خلاف نارنجکهای پی جی 2 و پی جی 7 ؛ قطر سرجنگی این نارنجک، هم اندازه کالیبر سلاح می باشد. هنگامی که شلیک کننده در فاصله ایمنی از نارنجک انداز باشد می توان سلاح را به صورت اتوماتیک شلیک کرد و نارنجک آن را که مجهز به خرج پروازی است؛ پرتاب نماید. آرپی جی 16 یک دستگاه نشانه روی آهنی کامل دارد ولی معمولا از دوربین پی جی او16 با بزرگـنمایی X 2.7 نیز استفاده می کند. ظاهر آن مانند دوربین آرپی جی 7 است اما شبکه نشانه روی متفاوتی دارد تا پرتاب با بیشترین دقت انجام شود. تعداد استاندارد خدمه آن دو نفر می باشند؛ تیرانداز که نارنجک انداز را به همراه دو نارنجک حمل می کند و کمک وی، که 3 نارنجک با خود حمل می کند.

normal_rpg-16.jpg

منبع: http://world.guns.ru/grenade/gl03-e.htm
مترجم: خودم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از مطلب جالبتون اما هنوز چشامون گرم خوندن نشده بود تموم رفت :|

راستی روی آر پی جی هم دوربین های دیجیتال نشانه روی نصب میشه؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ولله جواب این سوال و سوالاتی مثه برد نهایی آرپی جی 9 را باید از آقا سامان بپرسید که تخصصش توی این کاره. من اینها رو فقط محض تفنن ترجمه کرده بودم. در مورد اینها اطلاعات زیادی ندارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برد نهايي ارپي جي 7 حدود 1000 متر است
ساير سلاحهاي خانواده ار پي جي هم حداكثر 1500 تا 2000 متر برد دارند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون اقا رضا.خوب سایتی که ما ازش ترجمه می کردیم هم لو رفت!! :|

درباره ی سوال دوستمون اذرخش هم باید بگم که می شه ولی بستگی به اون دوربین دیجیتال داره که چی باشه؟!!شما اگر دوربینی رو که فروسرخ باشه روی

این اسلحه نصب کنی به هیچ دردی نمی خوره چون این اسلحه حسگر فرو سرخ نداره!!

بهترین دوربین های دیجیتال این موشک انداز:دوربین دیجیتالی دید در شب(نایت ویژن) و همچنین دوربین دیجیتال فاصله سنج می تونم نام ببرم.

جناب رضا کیانی از کمک های شما به این بخش واقعا سپاسگزارم و امیدوارم بتونید در مورد موشک انداز ها کمکم کنید تا بتونم یک دانش نامه ی کوچیک از

سلاح های موجود در جهان(ترجیحا بعد از سال 1980 ) درست کنم.

در ضمن اقا اون پایین ننویس مترجم خودم.یکی کپی می کنه خوب اون پایین هم نوشته خودم پس حق شما که کلی وقت گذاشتین از بین می ره. icon_wink

این رفیقمون هم تو این سایته فرغ نارنجک انداز ها رو با راکت ها و موشک انداز ها نمی دونه!! :oops: :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سامان خان چشم! این که می گی منبع اطلاعاتی شما لو رفته عادت زشتی هست که از دوران کار کردن انگلیسی ها توی شرکت نفت باقی مونده. اون زمان واسه این که ایرانی ها کار یادنگیرند انگلیسی ها خیلی تلاش می کردند که اطلاعات مخفی رو از بچه های ما مخفی نگه دارند. مثلا موقع تعمیر یه قسمت حساس کمپرسور به ایرانی ها می گفتند برو فلان آچار رو بیاد. بعدش اون قطعه مورد نظر رو تا طرف برگرده عوض می کردند که ما نفهمیم چی به چیه.
ولی به کوری چشم همه چشم آبی ها بالاخره ایرانی تونست که خودش رو ثابت کنه.

حالا حیفه که شما هم حرفهای اون استعمارگرها رو تکرار کنی(البته می دونم که شوخی کردی)
درباره مترجم هم چشم
مترجم: رضاکیانی موحد
درباره موشک انداز و کمک راستش چیز زیادی بارم نیس. شما هر چیزی رو که خواستی آدرس اش رو پی ام کن تا واست بعد از 3-4 روز ترجمه کنم.

درباره فرق نارنجک و موشک و راکت راستش اینو باید دیگه از آقا سعید پرسید.
به هر حال
مواظب خودت باش.
رضا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به درد گروه هاي كماندويي و در كمين ها و حمله به كاروان هاي نيمه زرهي ميخوره . سر جنگيش ضعيفه . بردش عاليه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.