00Amin

نگهبان صحرايي

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نگهبان صحرايي سربازي است مسلح كه به منظور پاييدن يك منطقه و جلو گيري از غافلگيرشدن گمارده مي شود.نگهبان صحرايي معمولا توسط پاسگاههاي مراقبت يا عده هاي در حال توقف گمارده مي شود.

محل او نزديك يگان (در حدود 100 متري) و در جايي انتخاب ميشود كه بتواند فرمانده خود را زود خبر كند.

[color=blue]شرايط محل نگهباني[/color]
1- دارا بودن حداقل ميدان ديد وتير.
2- داشتن اختفا ،استتاروپوشش.
3- راحت بودن هنگام پاييدن منطقه.
4- دور بودن از نقاطع برجسته ومشخص.
5- نزديك بودن به محل فرمانده.

[color=blue]وظايف نگهبان صحرايي[/color]
1- سمت و منطقه خود را دانسته و با پاييدن دايمي انچه را كه مي بيند گزارش مي دهد.
2- همواره براي روبرو شدن با دشمن اماده باشد.
3- عابران و كساني را به پاسگاه نزديك مي شوند،متوقف مي نمايند.

[color=blue]اعمالي كه براي نگهبان صحرايي ممنوع مي باشند[/color]
1-ترك پست.
2-خوابيدن.
3-حركت بيمورد.
4-استعمال دخانيات.
5-دادن اجازه عبور به اشخاص غير مجاز.
6-پيچيدن سر و گوش به نحويكه نتواند بشنود.
7-غذا خوردن
8-نظافت جنگ افزار
9-اداي احترام
10-حرف زدن
11-كليه اعمالي كه سبب غفلت در انجام وظيفه و يا جلب توجه دشمن گردد.

منبع:military.ir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امين جان

گاهي كه تو جبهه احيانا كسي از زور خستگي خوابش ميبرد پاسبخشي كه به سنگرها سر ميزد اسلحه اونو مخفيانه توقيف ميكرد و بيچاره دو روز دنبالش ميگشت تا اينكه بعد از يه توبيخ جانانه بهش ميدادن. يه بي احتياطي از جانب نگهبان باعث كشته شدن عده اي ديگر ميشد.
اگر تكرار ميشد بلافاصله جهت توضيحات به مقر تيپ فرستاده ميشد و بعضا به خونه ارجاع.
ارتباط با فرمانده هم معمولا توسط همين پاسبخشها انجام ميشد.

( نگفتي پسر خوب تو شب تاريك نگهبان چطور ميتونه فرمانده رو از فاصله صد متري خبر كنه؟؟؟ :mrgreen: )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در شب فرمانده مياد پهلو نگه بان ميخوابه :mrgreen:

پست نگه باني دونفر بوده كه يك خبر ميده :lol:

با بيسيم :lol:

در وضعيت استراري با شليك تير :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امین جان خوب بود

احتمالا اگه الان جنگ بشه من و آرمانی جان رو بعنوان نگهبان صحرايي اونهم برای شب میفرستند با توجه به سابقه ای که داریم احتمالا دشمن از هیچ عملیات شبانه جون سالم بدر نمیبره :mrgreen: فکر کنم وقتی جغدها خوابشون برد اگه لپ تابم رو توی خط توقیف نکنن دارم توی سایت پست میزنم! چون پست زدن و اینترنت کار کردن جزء موارد ممنوعه نبود :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزيز جان هيچكدام :mrgreen:

تو شب معمولا پستها دو نفره هست. چند نوع وضعيت داريم. اگر مساله خيلي حاد نيست صبر ميكني تا دوباره پاسبخش به سراغت بياد. و اگر حاد بود بايد جانت رو در كف دست بزاري تا بخواي خبر كني چون نزديك هر سنگر نگهباني كه رسيدي فرمان ضعيف ايست رو ميشنوي.اگر شنيدي كه اسم شب پرسيده ميشه اون هم يواش و اگر هم نشنيدي سريع دراز كش ميشي تا مورد اصابت گلوله قرار نگيري.
اگر پسر خاله نگهبان هم باشي و اسم شب رو بلد نباشي و يا اعتنا به فرمان ايست نكني يك هدف سهل الوصول هستي .

تيراندازي و فرياد زدن ممنوعه مگر در مواقع خاص. خودت هستي و صداي قلبت و حواس تيزت.
( نترسيا عادت ميكني )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من كه جواب دادم :lol: من مرحله به مرحلش كردم ! worior جان شما قضاوت كن :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من كه جواب دادم :lol: من مرحله به مرحلش كردم ! worior جان شما قضاوت كن :mrgreen:[/quote]

بله درسته شما جواب داديد جناب مدير. راستي مدير كدوم بخش شدي امين جان ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من با توجه به تاپيكهايي كه زدي بدرد تسليحات شيميايي و اموزشهاي نظامي ميخوري.
البته توامندي و علاقه اي كه داري تحسين برانگيزه.

وريور چرا مدير انجمن نميشه ؟ من بهش راي ميدم. كاش يه بخش اختراعات و ابتكارات بزارن و وريور مديرش بهشه. اونوقت ميشه طرحها رو هدفمندتر جلو برد. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نگران نباش یه مدت صبر کنید ان شاء ا... سایت رو میخرم میشم مدیر ادمین :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه بخدا اين اطلاعاتي كه داري همراه با نبوغ ابداعي خيلي حيفه. دنبال كارت هستم ببينم ميشه راهي واسه طرحهات پيدا كنم.
انشاالله ببينمت تو رده هاي بالاتر. راستي بد نيست يه سري به انجمن نخبگان بزني و شرايطش رو براي بچه هاي سايت بنويسي. دارن نيرو ميگيرن و امكانات ميدن. اگر خبر دار شدي خبري بده.
( امين جان مدير شدي يهو نگي بشمار سه دستتو بزن به فنسهاي ته سايتو برگرد :mrgreen: )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چي :lol:

ارماني جان اختيار دارين شما بزرگ ما هستيد :lol:

worior چرا يه سايت را نميندازي منم ميشم ... الان كه اقا سعيد .... :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا چیزی سرمون نمیشه همش در حد حرفه زعمل کاربراید و...

در مورد نخبگان متاسفانه یا خوشبختانه نمیدونم کدومش من عضو هیچ گروه خاصی توی این کشور عزیز نیستم و احتمالا نشم ! شرایط احراز نخبگی رو میدونم اما خجالت میکشم به خودم بگم نخبه یا جزء اونها باشم این رو کاملا جدی میگم ! افرادی باید اونجا باشند که کارهای عملی بسیار عالی انجام دادند مثلا هواپیمای بدون سرنشین بال متغییر میسازند یا برق رو از طریق امواج انتقال میدن کاری که ایالات متحده و کلی از شرکتهای مخابراتی و دانشمندا با کلی هزینه نتونستند!جالبه که هردوی این افراد جزء نخبگان نیستند و دومی هم داره میره خدمت جالبتر از اون که براساس قوانین سازمان ملی جوانان جزء نخبگان هم قلمداد نمیشن !
هیچی توی این القاب و حمایتها نیست اگر بود همونطور که قبلا هم گفتم از 15 نفر برندگان المپبادهای جهانی که نخبه هم بودند تنها 4 نفر نمیموند !
البته امیدوارم اینهایی که هستند به این القاب خوشحال نباشند به کار بپردازند و سعی کنند نام آشنا نباشند ! تمامی جوانان ما نخبه هستند اما فضای احراز اون وجود نداره همین !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدایی توی کشور ما یکی انیشتین هم بشه باز هم نخبه بهش نمی گن!!!در صورتی که من کسایی رو دیدم که زیر 25 سالگی دکترا گرفتن!! :mrgreen:

نترس واریور یه 2-3 تا اختراع دیگه ثبت می کنیم شاید یه حمایتی بشه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.