nasirirani

وضعیت اسرائیل و حزب الله در صورت وقوع جنگ جدید

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام به دوستان عزیز و آرزوی صحت و سلامتی در این روزهای سرد پاییزی

همان طور که می دانید وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اعتراف به اینکه قدرت موشکی حزب الله لبنان سه برابر قدرتمندتر از دوران پیش از جنگ سی و سه روزه (تابستان 2006) شده است گفت: دیمونا در تیررس آسان حزب الله قرار دارد. ایهود باراکبا ابراز نگرانی از افزایش قدرت حزب الله گفت : این جنبش 42 هزار موشک دراختیار دارد که می تواند به آسانی عسقلان، بیرشبعا و دیمونا را هدف قرار دهد.

حال با توجه به افزایش قدرت حزب الله و همینطور تغییرات سیاسی پیش آمده در اسرائیل و نیز تلاش امریکا برای افزایش قدرت نظامی اسرائیل در منطقه با مجهز کردن این رژیم به سامانه راداری پیشرفته , F35 و.....

بنده دو سوال دارم
1-با توجه به افزایش قدرت حزب الله و همینطور تغییرات پیش آمد در اسرائیل در صورت وقوع یک جنگ جدید چه پیشامد هایی را برای طرفین پیش بینی کرده و کدامیک را پیروز نهایی این نبرد خواهید دانست؟

2 آثار و پیامدهای پیروزی و شکست هر یک از طرفین نبرد را بر کشورهای منطقه(وضعیت خاورمیانه) و همینطور قدرت های فرا منطقه ای چگونه ارزیابی می کنید؟

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
احتمال جنگ خیلی کمه !!!
اما این جنگ مطمئناً با دخالت مستقیم آمریکا و حتی بعضی از کشورهای عربی خواهد بود!!

این جنگ مطمئنا بسیار فراگیرتر از جنگ تموز خواهد بود!! یعنی امکان درگیر شدن سوریه و حتی ایران بسیار زیاد است!!

از دیگر شاخصه های اصلی این جنگ احتمالی استفاده فراگیر تر از فناوری های روز دنیا که در اختیار آمریکاست و یا به اسرائیل هدیه داده شده!!

امیدوارم دوستان صاحب نظر در این بحث شرکت کنند و نظرات ناقص ما رو کامل بفرمایند!!
راستی من دلم واسه لیچ خان خیلی تنگ شده کسی ازش سراغ نداره!! :mrgreen: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعیده که جنگ بشه
ولی من با اذرخش مخالفم به نظر من ایران مستقیم وارد این درگیری نمیشه
یعنی نیازی نیست خط مقدم داریم بدون این که درگیر باشیم
اگر خیلی اوضاع حزب الله بی ریخت بشه فوقش رهبر معظم انقلاب دستور می دن که گردان نوحد و لشکر پرندک تهران از طریق سوریه وارد لبنان شده و در گیر بشن
لزومی نداره خودمونو به خطر بندازیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بعیده که جنگ بشه
اگر خیلی اوضاع حزب الله بی ریخت بشه فوقش رهبر معظم انقلاب دستور می دن که گردان نوحد و لشکر پرندک تهران از طریق سوریه وارد لبنان شده و در گیر بشن
لزومی نداره خودمونو به خطر بندازیم[/quote]

هادي جان سلام
اين بحث بارها و بارها مطرح و از هر بعد شكافته شده. اما شما كه نظرتون به حضور گردان نوحد و لشكر پرندك هست اين به خطر انداختن خودمون نيست.؟؟؟
نميدونم چرا دوستان به اين راحتي لشكرها رو در جنگ هاي خارجي دخالت ميدن و بزكي به دست دشمن !
هنوز هيچ منبع رسمي در كشور حضور نيروهاي ما رو در جبهه هاي خارجي تاپيد نكرده . اصولا حزب الله نيازي به نيروي انساني نداره كه ما بخواهيم با اين بعد مسافت بريم و مستقيم در جنگ با اسراپيل شركت كنيم. نظرات شما خوبه ولي بر پايه احساسات واقع شده.
حزب الهي كه به گفته خودش تاسيسات ساخت موشك داره و در دولت رسمي لبنان داراي جايگاه سياسي هست هيچگونه نيازي به مداخله رسمي و انساني ما نداره و تمامي اين شايعات براي كشاندن ايران و نشان دادن دخالتهاي كشور عزيزمون در بحرانهاي منطقه اي هست.

[color=red]بايد مراقب گفتگوهايمان باشيم.[/color] در تحليلي كه با ورود رايس وديگر نمايندگان اروپايي به واقعه بمبي شد دارن سعي ميكنن اين حملات رو به ايران نسبت بدن و چندين بار مقامات غير رسمي هند نامي از ايران رو برده اند كه سفراي هند و پاكستان به وزارت امور خارجه فراخوانده شدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]بعیده که جنگ بشه
لزومی نداره خودمونو به خطر بندازیم[/quote]

هادي جان سلام
اين بحث بارها و بارها مطرح و از هر بعد شكافته شده. اما شما كه نظرتون به حضور گردان نوحد و لشكر پرندك هست اين به خطر انداختن خودمون نيست.؟؟؟
نميدونم چرا دوستان به اين راحتي لشكرها رو در جنگ هاي خارجي دخالت ميدن و بزكي به دست دشمن !
هنوز هيچ منبع رسمي در كشور حضور نيروهاي ما رو در جبهه هاي خارجي تاپيد نكرده . اصولا حزب الله نيازي به نيروي انساني نداره كه ما بخواهيم با اين بعد مسافت بريم و مستقيم در جنگ با اسراپيل شركت كنيم. نظرات شما خوبه ولي بر پايه احساسات واقع شده.
حزب الهي كه به گفته خودش تاسيسات ساخت موشك داره و در دولت رسمي لبنان داراي جايگاه سياسي هست هيچگونه نيازي به مداخله رسمي و انساني ما نداره و تمامي اين شايعات براي كشاندن ايران و نشان دادن دخالتهاي كشور عزيزمون در بحرانهاي منطقه اي هست.

[color=red]بايد مراقب گفتگوهايمان باشيم.[/color] در تحليلي كه با ورود رايس وديگر نمايندگان اروپايي به واقعه بمبي شد دارن سعي ميكنن اين حملات رو به ايران نسبت بدن و چندين بار مقامات غير رسمي هند نامي از ايران رو برده اند كه سفراي هند و پاكستان به وزارت امور خارجه فراخوانده شدن.[/quote]

حداقل فرستادن نیرو به بوسنی وسوریه که تایید شده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بد نیست قوانین سایت رو یکبار دیگه بخونیم. این که لشکر فلان و گردان فلان مال این کار هست و اینجا میاد و میره فکر نکنم اینجور باشه که من و شما اطلاعی داشته باشیم.
اگر اینجوری بود که زحمت نمیکشیدن جاسوس بفرستن واسه ما. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای بابا انگار درست نفهمیدین من چی گفتم
من گفتم ما خودمونو به خطر نمی ندازیم
اگر اگر اگر وضع حزب الله خراب بشه یعنی در شرف نابودی باشه یعنی نتونه مقاومت بکنه چه بخوایید چه نخوایید حداقل ایران گردان نوحد رو می فرسته منطقی باشید حزب الله فقط دوست ما نیست که از راحت بگذریم حزب الله ابزار دست پیدا کردن به اوج اعتقاداتمونه
و عمل به فرمایشات امام ره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم با نظر دوستان موافقم , حزب ا.. لبنان در حال حاضر بسيار قدرتمندتر از گذشته و در مقابل, رژيم صهيونيستي بدترين شرايط را داره تجربه مي كنه طوري كه مقامات خود اين رژيم بارها خبر از احتمال فروپاشي اين رژيم دادند :mrgreen:

البته من فكر مي كنم يه جنگ كوتاه مدت يا يه درگيري تو خاورميانه زياد براي غربي ها بد نباشه!! امروز تو اخبار شنيدم كه نفت به بشكه اي كمتر از 40 دلار رسيده , يه جنگ يا درگيري به صورت كنترل شده مي تونه قيمت نفت را بالا ببره و جلوي ضرر خيلي ها رو بگيره.
شايدم قيمت نفت را پايين ميارن تا خودشون را براي ي درگيري بزرگ آماده كنند :lol:

شايد كاهش قيمت نفت هيچ ارتباطي با جنگ بين حزبا.. و رژيم صهيونيستي نداشته باشه , ممنون ميشم دوستان هم اگه نظري دارن بيان كنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان
طبق اطلاعاتي كه من از خيلي جاها بدست آوردم در جنگ بعدي حزب الله و اسراييل اتفاقاتي بسيار عجيبتر از نابودي مركاوا رخ خواهد داد. حزب الله به تسليحات پدافندي براي مقابله با هواپيماهاي اسراييلي مجهز شده! حوزه دفاع دريايي حزب الله به قايق هاي تندرو بعلاوه موشكهاي نور تجهيز شده است . در بخش موشكي انبارهاي حزب الله آنقدر پر شده كه براي يك جنگ طولاني مدت آمادگي كافي را داشته باشند. اينبار احتمالا جنگ نه در لبنان بلكه در شهرك هاي شمالي رژيم صهيونيستي خواهد بود! مطمعن باشيد تلاويو - ديمونا-ذكريا و حيفا به شدت مورد هدف قرار خواهند گرفت. اما در مورد تاثير احتمالي اين جنگ بر منطقه - احتمال اينكه پاي سوريه به جنگ باز شود بسيار زياد است و اگر فراموش نكرده باشيد در جنگ قبلي هم با تهديد ايران اسراييل عقب كشيد! اما مطمعنا قيمت حامل هاي انرژي مثل نفت بالا خواهد رفت. اگر جنگ به نفع حزب الله رو به پايان باشد دخالت مستقيم انگليس -فرانسه و آمريكا دور از ذهن نيست! اما در صورت دخالت مستقيم اين كشورها احتمالا ايران هم در خليج فارس و درياي عمان به نوعي خود را با دشمنان حزب الله درگير خواهد كرد.
در جواب اون دوستي كه گفته بود ما در خارج دخالت نميكينم:
قسمت سپاه قدس از شاخه هاي اصلي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي همين الان در ليست گروه هاي تروريستي جهانه! حالا شما بگو چرا ؟؟؟؟؟؟؟ البته اين حضور مثبت و به هنگام است و مثل سرويسهاي انگليس و اسراييل و آمريكا به دنبال ايجاد تنش بين كشورها نيست! ما فقط از منافعمون دفاع ميكنيم! حتي اگر در نيويورك باشد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر جنگ به نفع حزب الله رو به پايان باشد دخالت مستقيم انگليس -فرانسه و آمريكا دور از ذهن نيست! اما در صورت دخالت مستقيم اين كشورها احتمالا ايران هم در خليج فارس و درياي عمان به نوعي خود را با دشمنان حزب الله درگير خواهد كرد.[/quote]

بعيد مي دونم حتي با حضور نيروهاي آمريكايي , انگليس و ... باز ايران به صورت مستقيم وارد درگيري بشه! اونم تازه در شرايطي كه جنگ به نفع حزب ا... در حال انجام باشه!!!

خود آمريكايي ها هم اونقدر از حزب ا... (يه نمونه كوچك از قدرت ايران) ضربه خواهند خورد كه بعيد مي دونم بخوان ايران را براي ورود به درگيري تحريك كنند.
تمام احتمالاتي را كه دادم در صورتي كه كه حزب ا... در جنگ در مقابل رژيم صهيونيستي , آمريكا و ... در موضع قدرت قرار گرفته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حزب ا... مرز جغرافيايي نداره و متعلق به ايران و يا هيچ قدرتي نيست و جايگاه و موقعيت جغرافياي خواصي هم نداره و دين و يا ايده خواصي هم تعلق نداره هرجا كه ظلمي واقع بشه و تمامي كفر و باطل در مقابل حق صف آرايي بكنه در جبه حق حضور خواهد يافت و به شخص و گروه و يا كشور خواصي هم متعلق نيست ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته اين ايدءولوژي فقط مختص حزب ا.. نيست و انقلاب اسلامي هم به خاطر برافراشتن پرچم اين ايدءلوژي بوجود اومد , در واقع حزب الله جزيي از انقلاب اسلاميه كه متعلق به تمامي آزادانديشان دنياست .[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اگر جنگ به نفع حزب الله رو به پايان باشد دخالت مستقيم انگليس -فرانسه و آمريكا دور از ذهن نيست! اما در صورت دخالت مستقيم اين كشورها احتمالا ايران هم در خليج فارس و درياي عمان به نوعي خود را با دشمنان حزب الله درگير خواهد كرد.[/quote]

بعيد مي دونم حتي با حضور نيروهاي آمريكايي , انگليس و ... باز ايران به صورت مستقيم وارد درگيري بشه! اونم تازه در شرايطي كه جنگ به نفع حزب ا... در حال انجام باشه!!!

خود آمريكايي ها هم اونقدر از حزب ا... (يه نمونه كوچك از قدرت ايران) ضربه خواهند خورد كه بعيد مي دونم بخوان ايران را براي ورود به درگيري تحريك كنند.
تمام احتمالاتي را كه دادم در صورتي كه كه حزب ا... در جنگ در مقابل رژيم صهيونيستي , آمريكا و ... در موضع قدرت قرار گرفته باشه.[/quote]

در جنگ قبلي به گفته رييس جمهور محترم نيروهاي اعتلاف خليج فارس و دريايي عمان رو از كشتي هاشون خالي كردند!
اين يعني اونها با حزب الله وارد جنگ نميشن مگر اينكه با ايران هم درگير شوند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.