alexandre

VIP
 • تعداد محتوا

  871
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

756 نشان لیاقت

3 دنبال کنندگان

درباره alexandre

 • رتبه حساب کاربری
  01- ??? ???

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

بلوک آخرین بازدید کننده ها غیر فعال شده است و به دیگر کاربران نشان داده نمیشود.

 1. متاسفانه رمز عبور اکانت گالری رو فراموش کردم و نتونستم بازیابی کنم.
 2. انگار بادکنک هوا کردند!
 3. به نظر می رسد ارمنستان به صورت خودخواسته تسلیم خواهد شد. در بهترین حالت ارمنستان به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم میشه. ارتباط ایران به شمال قطع میشه، شاهد نفوذ ترکیه تا شمال شرق ایران طی سال های نزدیک خواهیم بود. اگر ارمنستان از منافع ملی خودش بگذرد، آیا ما هم از منافع ملی خودمون خواهیم گذشت؟ اگر ارمنستان می خواد سرزمین خودش را بفروشه یا به راحتی واگذار کنه چرا ما خریدار نباشیم؟ در صورت تسلیم ارمنستان ایران باید تصمیم بگیره که 1- اقدامی نکند 2- ارمنستان را متقاعد کنه تا اجازه تاسیس پایگاه و حضور نظامی به ایران در مناطق مستعد تنش بده 3- بخش هایی از خاک ارمنستان را از مرز خودش تا مرز گرجستان اشغال کند تا همچنان کانال ارتباطی با شمال حفظ بشه (همچنین مانع از اتصال ترکیه به خزر و شمال شرق بشه) 4- دخالت مستقیم کنه و نخجوان را اشغال کند.(مانع از اتصال ترکیه به خزر و شمال شرق بشه) 5- باکو رو به اشغال خودش در بیاره.(مانع از اتصال ترکیه به خزر و شمال شرق بشه) شاید این موارد خیلی عجیب باشد، اما یک شبه ما به این نقطه تصمیم گیری نرسیدیم. سالهای سال وقت داشتیم که جلوگیری کنیم که خب یا خواب بودیم یا آگاهانه نخواستیم... موارد بعدی رو شما بگید
 4. خاطرتون باشه تو جنگ قبلی بین این دو کشور، ما مانور نظامی داشتیم، شاهد گسیل تجهیزات به مرز ها بودیم. تصور باکو و ترکیه از اقدام ایران نهایتا در همین سطح نمایش نظامی بود، ولی حقیقتا این سری آرایش اصلا نمایشی نیست، با آمادگی کامل برای یک جنگ وارد عمل شدیم طوری که شخصا تصور می کنم تصمیمی گرفته شده.
 5. فعلا به عنوان یه پمپ بنزین، یه فروشگاه مواد غذایی و یه تعمیرگاه سیار برای سایر شناورها در نظر بگیرش. البته می تونه به یه ماشین حمل مواد ممنوعه هم تبدیل بشه! حداقل خیالمون راحته اینو نمی تونن توقیف کنن.
 6. انفجار مهیب یک دستگاه ون بمب گذاری شده در شهر شنویل ایالت تنسی آمریکا! شدت انفجار بسیار زیاد بوده و ساختمان های اطراف را تخریب کرده. این انفجار حدود ساعت 6 صبح اتفاق افتاد. https://uupload.ir/files/0a2d_eqfl0rpwmaai-pz.jpg https://uupload.ir/files/mkfg_eqgfzkmxiaafzvu.jpg
 7. به نام خداوند رحمتگر مهربان پس [با توجه به یاری و کارسازی خدا] سست نشوید و [کافران و مشرکان را] به آشتی و صلحی [که برای شما خفّت بار است] دعوت نکنید، در حالی که شما برتر هستید و خدا با شماست و هرگز از [ثواب و پاداش] اعمالتان نمی کاهد. محمد،35.
 8. خیلی دوست داشتم رهگیر های بی سرنشین را به اسکورت این بمب افکن ها می فرستادند. ترسی که از یک بی سرنشین انتحاری وجود داره خیلی بیشتر از یک جنگنده است.
 9. هدف بازدارندگی هستش. این احتمال هستش که قبل از هر اقدامی ( در سطح ترور یا خرابکاری) آرایش تهاجمی بگیرن که بعداز اقدامشون ایران واکنشی نشون نده. و یا اینکه اطلاعات و مفروضاتی دارن از اقدام احتمالی ایران بعد از ترور شهید و سعی می کنن جلوی آن را بگیرن.
 10. برد عملیاتی شاهد-171، 4400 کیلومتر ذکر شده. سوال: بدون ماهواره مشکلی برای هدایت پهپاد تو برد 4400 کیلومتری ندارن؟ با توجه به کروی بودن زمین محدودیت هدایت در حالت استاندارد بدون استفاده از ماهواره و ایستگاه های رله از مبدا چند کیلومتر می تونه باشه؟
 11. فکر می کنم اقدام مجلس بیشتر با یک هدف مهم هستش و اون جلوگیری از آغاز مذاکراتی جدید و پذیرش تعهداتی جدید (محدودیت های مادام العمر). همه ما میدونیم که دولت هیچ چیزی برای چانه زنی ندارد و تقریبا هر چیزی که باقی مانده غیر قابل مذاکره و جزو حقوقی هستش که سلبش یا واگذاریش موجودیت نظام را شدیدا به خطر می اندازد. دولت این اختیار و حق را ندارد که مثلا محدودیت های ولو کوتاه مدت حوزه دفاعی را بپذیرد، یا مثلا در منطقه از مواضع استراتژیک خودش عقب نشینی کند. پس تنها چیزی که برای دولت باقی میماند تمدید محدودیت های موقت و تبدیل اونها به محدودیت های دائم العمر هستش. این تنها چیزی هستش که دولت احتمالا می تونه بر سر پذیرش اون چانه زنی کند و مذاکرات با بایدن را آغاز کند. اقدام مجلس هم در شرایط فعلی علارغم تمام تهدیداتی که ممکنه داشته باشد (این تهدیدات از ابتدا وجود داشته اما وقتی عقب نشینی ها تبدیل به روند شد هزینه مقاومت در برابر این روند به شکل فزاینده افزایش پیدا کرد و می کند) اقدام لازم و واجبی هستش. اما در مورد کیفیت این اقدام باید به صورت پلکانی عمل کرد. ما ابتدا باید جلوگیری کنیم از ورود بازرسان آژانس. خیلی سریع ظرفیت های هسته ای رو چندین برابر افزایش بدیم و خلاصه به سرعت برگردیم به وضعیتی حتی بهتر از دوره پیشا برجام. بعد از رسیدن به این نقطه، دقت کنید " بعد از رسیدن به این نقطه" و نه در حین آغاز اقدامات، می تونیم این پیشنهاد را به آنها بدیم که تعهدات برجامی را همچون ما که در ابتدا با اعتماد کامل به صورت تک گام اجرایی کردیم، آنها هم تعهدات برجامی را به همان صورت با اعتماد کامل به ایران (باید این پیام مخابره بشه که اونها به ما اعتماد کردند و این بعدها دستاورد های خیلی زیادی خواهد داشت) و طی یک گام اجرا کنند تا پس از اجرا، ما اقدامات "برگشت پذیر" را لیفت و تعلیق کنیم ( نه اقداماتی که تقریبا برگشت پذیر نیستند، چرا که ممکنه طرف مقابل یک ماه بعد زیر تعهدات بزنه و باید بتونیم ظرف یک ماه به نقطه قبلی برگردیم). اما اگر اونها این پیشنهاد را در مدت مثلا 2 ماهه نپذیرفتند ( که قطعا نخواهند پذیرفت چون نیت اونها از مذاکرات اصلا امتیاز دادن نبوده و نیست!) ما باید اولا ظرفیت ها رو با شتاب بیشتری بالفعل کنیم، ثانیا با توجه به درصد پیشروی برنامه های موازی! طی مدت لازم درخواست خروج از NPT را بدیم و خارج بشیم. وقتی به این نقطه برسیم می تونیم سر بازگشت به NPT (که تصمیم بازگشت کاملا اشتباه هستش و خیانتی بزرگ به شمار میاد) مذاکره کنیم. این مذاکرات را البته من فقط برای خرید زمان پیشنهاد میدم.
 12. ممکنه منظورشون از ضلع سوم، داخلی باشد( تازگی ها حیطه دخالت های وزارت خارجه به مسائل سیاسی داخل کشور هم کشیده شده که جای تامل دارد). از همسایه ها فکر کنم فقط دولت های ارمنستان و پاکستان محکوم نکردن.
 13. من بین مدیریت وضعیت اقتصادی کشور و همچنین خروج از ان پی تی رابطه معناداری می بینم! شک نکنید کوچکترین زمزمه یا میل حرکت به سمت بمب (ولو کاملا پنهانی و در سطوح بالا) = بالا رفتن دلار، ریختن بورس، تورم و ... دست هایی در کار هستند که شرایط ایران به لحاظ اقتصادی مهیای حرکت به سمت بمب نشه. خارجی (تحریم) + داخلی (انشاا.. سوء مدیریت). بنابراین خوشبین نیستم روزی بیاد که در شرایط ثبات اقتصادی به سمت ساخت بمب بریم. تصورم اینه با این روند فعلی احتمالا وسط یک جنگ طولانی مجبور شیم بریم سمتش! (متاسفانه)