zax_01001

كاربرد مواد منفجره در شارژ هاي اجكت

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در ابزارهاي اجكت نياز به به يك ماده پرانرژي است كه در زمان چند ميكروثانيه به يك جسم شتاب بدهد. سيستم هاي اجكت در سرجنگي هاي بالستيكي و ضد بالستيكي و در سيستم هاي نجات خلبان بكار برده مي شوند. سرعت اجكت يكي از پارامترهاي مهم در اين سيستم ها است. در ابزارهاي اجكت فعلي از پيشرانه هاي مولد گاز استفاده شده است كه حداكثر سرعت اجكت قابل دسترس آنها، m/s 100 است. اخيراً محققين توانسته اند با بكاربردن مقادير كمي از يك مخلوط ماده منفجره ، سرعت اجكت را به بيش از m/s200 افزايش دهند. در اين فرايند از دو دتوناتور bridge wire با زمان عملكرد 3 ميكروثانيه و شارژ ماده منفجره در يك پوسته نازك از جنس پلكسي گلاس به طول mm 200 ، يك فرايند اجكت با سرعت m/s200 و زمان عملكرد2 ميكروثانيه ، ايجاد كرده اند. ماده منفجره به كار رفته مخلوط مواد منفجره PETN با RDX به نسبت 30% به 70% مي باشد. برتري جايگزيني ماده منفجره ياد شده به جاي پيشرانه در اين سيستم ها ، علاوه بر افزايش سرعت اجكت به ميزان 100% ، افزايش عمر انبارداري و سادگي نسبي طراحي اينگونه سيستمها است.
منبع:http://www.isaem.org
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون زاكس
توي اين سايت http://www.isaem.org كه عنوانش هست انجمن مواد پر انرژي ايران مطالب خوب و منحصر به فردي مي تونيد ژيدا كنيد البته زياد نيستند اما تخصصي و جالب هستند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به مواد منفجره!!! :oops:

باید بگم که RDX & PETN از مشهور ترین مواد منفجره های دنیان که C4 از RDX درست می شه و فکر کنم RDX سرعتی معادل با 7200 یا 7800 متر بر ثانیه داشته باشه.پتن هم فکر کنم 6800 باشه.این دو تا مواد منفجره در کنار هم یک مواد منفجره مرکب رو می سازن که همین باعث چنین سرعتی می شه!!

اطلاعات بیشتری نمی تونم بدم چون باسه سایت خطر داره :?

می گم واریور پاشیم بریم کلاس هاشو ثبت نام کنیم :oops: چه کلاسای خوفی داره!! :oops: فقط نمی دونم به سن گیر میدن یا نه؟؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به مواد منفجره!!! :oops:
می گم واریور پاشیم بریم کلاس هاشو ثبت نام کنیم :oops: چه کلاسای خوفی داره!! :oops: فقط نمی دونم به سن گیر میدن یا نه؟؟![/quote]
موافقم اتفاقا براي شما بسيار مناسبه اين كلاسها فكر كنم شرايط ورودش هم نوشته بود .
اگر علاقه داري بايد دانشگاه درس مهندسي شيمي بخوني بعد اين موسسه در كنار شما خواهد بود حتما باهاشون مكاتبه كن و بگو كه داري براي آينده برنامه ريزي ميكني اين رو هم بهشون بگو كه تو كار منهدم كردن آزمايشگاهها و تاسيسات مدارس هستي :oops: چون به هر حال از آدم سوابق كاري و حرفه اي اونها روميخوان :?
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ازاد نداره؟؟ :oops:

والله سوابق ما شامل ترکیدن معلم شیمی و ذوب کردن کف زمین ازمایشگاه و از این قبیل هست :?

برم اونجا بدتر به عنوان تروریست دستگیرم می کنن!! :oops:

اون قسمت شرایطش رو پیدا نکردم لینک میزاری؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شماره تلفن كه توي سايت زده بود يه تماس بگير حتما جواب ميدن وظيفه شونه اگر جواب ندادن بسپار به من هر وقت تونستم بيام تهران ميريم سراغشون مگه دست خودشونه منفجرشون ميكنيم مگه نه موادش هم آماده است ديروز دادشم از آزمايشگاه سديم با نيترات... كش رفت :oops:

تلفن : ٢٢٩٧٠٢٥٥- ٢٢٩٧٠٢٥٠
نمابر : ٢٢٩٣٦٥٧٨

البت اول سعي كن عضو انجمنشون بشي كه مثل ساير انجمن ها نيست يه فايل pdf داره بخون بعد فکر کنم باید پرش کنی یا ایمیل کني يا با پست .

http://www.isaem.org/file_pdf/1.pdf
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سوسولیا چیه/؟؟به داداشت بگو اگه خواست باسش فلومینات و نیترات او.. بفرستم.یه مقداری هم ترمایت دارم ولی خوب زیاد نیست!!
:oops:

این سیکل نداره؟؟؟ :? همش دیپلم به بالاست!! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این سوسولیا چیه/؟؟به داداشت بگو اگه خواست باسش فلومینات و نیترات او.. بفرستم.یه مقداری هم ترمایت دارم ولی خوب زیاد نیست!!
:oops:

این سیکل نداره؟؟؟ :oops: همش دیپلم به بالاست!! :oops:[/quote]
نه بابا ميخواي بريم پلوتونيم بدزديم وي ايكس چطوره.

شوخي كردم ولي خودت كه ميدوني من تو كاره كروزم اگر كارت راه نيفتاد يه سرجنگي بساز تا من نصبش كنم بعد شليك :oops:
ولي فكر نميكني اينها خودشون اينكارن يعني استاد پيروتكنيك يه وقت قبلش منهدم نشيم. :?
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
می گم تا سعید این دوروبرا پیداش نشده پست ها رو ویراییش کنیم :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه ميمون آموزش ديده تنها راه حل ممكنه :oops: :oops:
از طرق منجنيق هم ميشه ديگه هيچ پدافندي در مقابلش ندارند. :?
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه بابا موز میزارن میمونه موشک رو ول می کنه می ره!! :oops: یه اجکت رو موشک بزار کار حل می شه :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتفاقا اين تاپيك در مورد همين اجكتها بود پس تقريبا فهميديم كه چطوري ميشه بواسطه انفجار اجكت كرد ولي حالا يه سوال كي مرد نشستن تو موشكه :oops:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ا..علی کجایی؟؟ :oops: (علی که تو تسلیحات انفرادی هست رو می گم)

اصلا یه چیزی موشک که ترکید خودش خود به خود کار اجکت رو انجام می ده :?

می گم باسه ی اینکه اعتراض کنیم همه بچه ها رو جمع کنیم با هم بریم. :oops: (5000 نفر رو یه موشک!!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كدوم علي ميگي 64 يا 75 :oops:

[quote]می گم باسه ی اینکه اعتراض کنیم همه بچه ها رو جمع کنیم با هم بریم. (5000 نفر رو یه موشک!!)
[/quote]
پس بايد كشتي موشك درست كنيم يكمي مشكل هدايت پيدا ميكنه اگر بچه ها آروم بشينن مشكل هدايت هم حل ميشه خوب كي راننده باشه لابد سعيد. :?
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.