behzad

پوشش راداري ايران و پايگاههاي نظامبي ايران در نزديكي مرزها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام!من بهزاد هستم .لطفا اگر ممكن است در مورد پوشش رادار هاي مرزي كشورمان يك تاپيك ايجاد كنيد تا در باره آن بحث كنيم . براي شروع كداميك از آقايان از پوشش راداري ايران در مرزهاي غربي و جنوب غربي اطلاع دارند و اينكه اين رادارها از چه نوعي هستند و تا چه حد قدرت دفاعي و بازدارندگي دارند؟ ممنون!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید این تصویر به شما کمک بکند! http://xs216.xs.to/xs216/07231/dh.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داود جان این صویری که شمت قرار داده اید متاسفانه بسیار ناقص است . :x behzad , در خوزستان 5 پایگاه رهگیری و 3 پایگاه پدافند موجود است که برای مثال می توان به پدافند امیدیه اشاره کرد که از قدرتمند ترین پایگاه های پدافند ایران زمین است. این پایگاه توانایی رهگیری و منهدم کردن هر شیع پرنده ایی را حتی تا عمق خاک عراق دارد icon_frown جهت اطلاع دوستان بگویم که در کوههای امیدیه فعالیت های نظامی بسیاری از گذشته تا به امروز صورت پذیرفته است. که پرداختن به بسیاری از ان فعالیت ها در هر جایی ممنوع است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون!اما در مناطق كوهستاني شمال غربي و غرب و حتي جنوب غربي كه هم محتملترين نقاط ورود هواپيماهاي متخاصم هستند و هم رادارهاي زميني در مناطق كوهستاني نمي توانند پوشش خوبي داشته باشند و هو اينكه بعد از انقلاب پروازهاي گشتي ايران به شدت كاهش يافته اند چه بايد كرد؟آيا ما با اندازه كافي آواكس داريم كه در اين مناطق به گشت بپردازند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا انجایی که من اطلاع دارم در خوزستان و فارس پوشش راداری در سطح عالی است. و این در حالی است که عوارض طبیعی در این دو استان بسیار زیاد است... icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درست میگید وضع ما در غرب وجنوب مناسبه البته درمقابل یه حمله گسترده مشکل داریم اما دشمن ازاین منطقه حمله نمیکنه بدلیل حساسیت ایران به این نقطه برعکس از سمت شرق یا شمال به ما ضربه خواهند زد هر چند چند ماه پیش نزدیکی مرز با پاکستان سیستمهایی قرارگرفت اما تعدادشان کافی نیست وبا توجه به تولید بومی هاگ وبهینه سازی خوبی که روش انجام شده باید هرچه سریعتر این مناطق پوشش داده بشه وسپس بیست یا سی دستگاه تورم وده تا بیست دستگاه اس سیصد خرید تا این منطقه هم پوشش مناسبی داشته باشه در هر صورت چون پدافند ایران یک پارچه نیست ومثل اکثر کشورها فقط نقاط حساس پدافند دارن اگه از همین تعداد هم درست وحساب شده استفاده بشه کار دشمن خیلی پیچیده وسخت میشه البته ایران چون نیروی هوایی ضعیفی داره باید پدافند ثوی در همه جا داشته باشه که متعصفانه چنین نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما از لحاظ پدافند ضد هوایی چندان مشکلی نداریم. برخی از مناطق حساس کشور آنچنان پدافند سنگینی دارند که توانایی مقاومت در برابر حملات فوق سنگین هوایی و موشکی را داشته و میتوانند هواپیماهای دشمن را به عقب برانند. البته در بعضی مناطق هم پدافند خوبی نداریم! icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در اطراف نيروگاه بوشهر بيشتر از من توپ ضد هوايي ديدم ولي خبري از s300 or hawak نبود آيا براي اين جايي به اين مهمي اين چند تا كافيه درسته الان نيروگاه فعال نيست ولي بعدا چي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قرار هم نیست شما چیزی ببینید. نیروگاه بوشهر مجهز به پدافند S-300PMU1 هست که برد رهگیری این سیستم 150 کیلومتر میباشد. بنابراین احتیاجی نیست که در خود بوشهر این پدافند مستقر شود و در جایی استقرار یافته است که هیچ اطلاعاتی از مکانش موجود نیست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این پدافند s-300 علاوه بر بوشهر در تهران نیز نصب است و به امید خدا تا سال ایند این پدافند بطور کامل در شمال خوزستان مستقر خواهد شد icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گویا در اصفهان هاوک و اس-200 مستقر شده که با تور تقویت شده اند و قرار است در آینده ای نزدیک کل کشور با پدافندهای دوربرد مثل اس-300 پوشش داده بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا جاييكه من مي دانم ما تنها دو سيستم S-300 آن هم در تهران داريم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گویا در اصفهان هاوک و اس-200 مستقر شده که با تور تقویت شده اند و قرار است در آینده ای نزدیک کل کشور با پدافندهای دوربرد مثل اس-300 پوشش داده بشه.

انشاءالله یادتون نره icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من شنيده ام Mig-31BM كه در اختيار ايران است مي تواند هواپيماهايي چون F-117 و B-2 را رهگيري كند.آيا اين درست است؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.